CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 15924|Reply: 33

Wali hilang surat nikah dan surat cerai

Post time 10-1-2017 09:05 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Rozanazambri at 10-1-2017 09:39 AM

Assalam ..saya nak minta pendapat..sy anak sulong perempuan.mak ayah dah cerai.mak mmg tak dpt dijejaki.so saya nak kawin..surat nikah mak dgn ayah dah hilang.surat cerai pulak dekat mak..ayah sy mmg tak igt la tarikh cerai sama jgak la klau nak cari pun mmg tak blh cari..pg tmpt asal dorang kawin pun..record xde sebab dah lama sgt kan.bila surat nikah mak ayah takda mcm mana sy nak kawin..pejabat agama islam tmpt sy nk daftar kawin kedah suruh pg pahang amik surat nikah abah mak..abah tak igt tarikh..cuma igt tahun dan bulan..dorang tak boleh cari sebab dah lama sgt..tahun 86..lepas tu suruh balik kedah plak minta budi bicara pihak sana..skrg dah buntu..mcm mana ye nak setle benda ni..

dah cuba iklankan kat suratkhabar atau fb untuk cari mak?

prettyuglybabe replied at 10-1-2017 09:42 AM

fb sudah..surat khabar belom..pejabat agama pahang kata kalau susah kne minta budi bicara kedah utk setle hal ni.saya ni dah la duduk jauh.susah jgak nk ulang alik kedah..klau kne pg pahang balik xtau lah..duduk johor.kje johor.

Rozanazambri replied at 10-1-2017 10:17 AM
fb sudah..surat khabar belom..pejabat agama pahang kata kalau susah kne minta budi bicara kedah ut ...

cuba dulu iklan kat suratkhabar..
kat fb pun iklan je lagi..
cari group yang aktif macam siakap keli ke apa..

mintak budi bicara kot...tanya derang alternative lain kalau surat nikah dah hilang n rekod xde sbb dah lama sgt....

kadang2 org jabatan agama ni pun mcm2 lah nak nya...

Yes mmg ssh dpt blk mcm parents aku hilang sijil nikah nk buat lain dia ckp mkn masa bebulan bila mak aku tnjk salinan fotostat terus dorg ckp ok blh siap cpt cuma renyah la kena p buat akuan sumpah bagai..sbb dorg nk no siri kt sijil nikah tu baru sng cari blk

Follow Us
seri_mawr replied at 10-1-2017 10:58 AM
mintak budi bicara kot...tanya derang alternative lain kalau surat nikah dah hilang n rekod xde sbb  ...

Yela..sbb dorang kne ikot prosedur. Klau cri pun blm tentu jmpa..

mishungu replied at 10-1-2017 11:04 AM
Yes mmg ssh dpt blk mcm parents aku hilang sijil nikah nk buat lain dia ckp mkn masa bebulan bila ma ...

Ni fotostet punya pun xde..klau buat akuan sumpah tu dekat tmpt mak ayah kita kawin dlu atau dekat tmpt kita nak kawin?

kalau ada surat cerai, surat nikah mmg takde unless ada photostat - kalau tak salah aku la (err..mcm le ada pengalaman)

pejabat agama nak bukti yang ko bukan anak luar nikah aje. derang nak buat kira2 aje.

ada tak surat menyurat guaman? tarikh dipanggil court ke. naik court ke.

next time, ko pergi pejabat agama, disebabkan ko ada "masalah sket", jangan cakap dgn kerani front desk. dia keje ikut prosedur. cakap nak jumpa pendaftar nikah tu sendiri. tapi, jangan datang sorang la. datang dgn orang tua or pakcik.
apa budibicara kalau tak jumpa surat cerai.
apa cara utk dapatkan salinan surat cerai.

Hana replied at 10-1-2017 11:42 AM
kalau ada surat cerai, surat nikah mmg takde unless ada photostat - kalau tak salah aku la (err..mcm ...

Ye betul tu.mmg kene jmpa org dalam dia..sbb klau kt kaunter tu mmg ikot je.xleh budi bicara dah..nk dpt kn surat cerai nak kene ada surat nikah tp surat nikah xde record..sbb tu surat cerai pun xleh nk buat baru.abah plak x igt tarikh specific tarikh kawin dgn cerai sekali..kat situ mmg susah la kn..

ko kawen kt seberang je la pastu balik sini register semula tp kena byr denda la sebab nikah luar kawasan. tp make sure nikah kt seberang tu kt tempat yg betul & diiktiraf.

Nenek saya kawen tahun 1950.. lepas tu atas urusan apa ntah nk surat nikah. Pergi laa ke daerah yang nenek sy nikah dulu, dapat salinan sijil nikah seminggu kemudian.

Nenek saya dah tak ingat tarikh kawen.. tak silap cari based on no kad pengenalan lama

balik kedah, pergi nikah di siam..

kalau xsilap ada agent yang boleh bawa pergi..dia urus sampai masuk mahkamah malaysia,utk mendaftar perkahwinan

hihihi..pernah baca iklan tu

g jabatan agama kat putrajaya. cuba tnya org kat sana.

prettyuglybabe replied at 10-1-2017 09:42 AM

Bukak jer thread kat Ci ada jer team csi nanti  

Rozanazambri replied at 10-1-2017 11:59 AM
Ye betul tu.mmg kene jmpa org dalam dia..sbb klau kt kaunter tu mmg ikot je.xleh budi bicara dah.. ...

Igt tahun igt bulan.. then boleh narrow down .. cari dlm bulan tersebut.. slalunya boleh shj bukan.. tak tahu lah kalau mereka lupus rekod

Kesiannya tt..semoga dipermudahkan. Mcm kes bff iols. Maknya dah lama menjanda, baru ni nak kawin tapi pej agama mintak surat nikah atuk nenek dia. Menggagau maknya cari tak jumpa. Mintak budi bicara pun takleh jugak. Sampai sudah status engaged je. Walhal maknya anak bongsu. Atas ada abang dan kakak. Dengar cite nak wali hakim je takpun nikah kat siam. Sbb maknya sunyi..anak anak dah kawin. Aduhai.

sejujurnya aku tak faham mengapa surat nikah dan cerai mak dan bapa kau diperlukan untuk ururan perkahwinan kau. Apa yg penting I/C bapa tu. Masa aku nikah berzaman yg lalu tak ada sesiapapun mintak surat nikah kahwin mak bapa aku. Kalau mintapun aku rasa depapun tak tau dah mana letak...ada sesiapa yg ada maslah mcm ni ka?

Aku rasa pejabat ugama dah tak ada kerja agaknya, perkahwinan harus dipermudahkan bukan menyusahkan. No wonder ramai org pi Danok nak menikah walaupun bukan nikah dgn laki org

lilydandelion77 replied at 16-1-2017 02:19 PM
Kesiannya tt..semoga dipermudahkan. Mcm kes bff iols. Maknya dah lama menjanda, baru ni nak kawin ta ...

ooo.. memang betul la pejabat agama mintak surat nikah mak ayah ye..
sebab ada kawan ni adik nya (janda) nak nikah..
pastu gi pejabat agama katanya mereka minta surat nikah mak ayah..
kawan sy pun angin la.. ingat adiknya saja buat lengah..
last-last dengar kabar adiknya gi thailand je nikah..

12Next
Return to list New