CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4945|Reply: 27

Siapa anak tunggal? Atau hanya ada anak tunggal?

Salam semua..saya cuma nak tanya..berapa ramai di sini yang anak tunggal..boleh tak cerita perasaan jadi anak tunggal..atau ada tak sesiapa yang cuma ada seorang anak je..boleh tak cerita serba sedikit macamana kehidupan dengan hanya seorang anak..saya ada seorang anak berumur 7tahun..saya cuba untuk hamil tapi saya dah 3 kali keguguran..saya masih boleh mencuba tapi risiko sgt tinggi..umur pun dah meningkat..saya tak kata saya dah putus harap..tapi kalau terlalu berharap pun tak elok kan..jadi saya berharap kalau ada sesiapa yg sudi bertukar2pengalaman..saya berasal dari keluarga besar..suami pun sama..tapi Allah uji kami..susah nak dapat anak..kepada yang ramai anak tu mesti seronok kan..semoga Allah merahmati org yg ramai anak saya kesian kat anak saya, dia ade ckp nak ade adik,tp kalau ckp pun dia masih belum faham..plg sayu mase tgk movie Stork..dia suruh saya cari stork tu utk bawakan dia seorang adik..mcm dikoyak2 hati ni..dia xtau mommy dia ada mslh kesihatan..jd boleh tak cerita pengalaman jd anak tunggal atau cuma ada anak tunggal..

Saya anak tunggal. Kehidupan biasa2 aje. Independent. Buat semua mende sorang2. Tapi kadang2 rasa lonely. Sebab nAk somebody to talk with. SpeciAlly masa teenager.

Insyallah tt..mgkn ada rezeki lg nnti..adk brdk aku ramai.jd dh biasa riuh..time dh besar ni masing2 ada belajar jauh..sunyi jgk..xbiasa pulak senyap..kalau yg anak tunggal mesti sunyi kn..tp xpe..perancangan Allah tu ada hikmah nya..

Anak sedara macik anak tunggal...heols selalu lah menayang mainan rete benda kt sepupu lelain..untunglah dah sorg ye dop...sume boleh dpt..dan ofkos lah jd agak kedekut sbb x biasa share benda dgn org lain

Sikap membentak2 tu jgn ckp lah..lempar remote lempar basikal hempas pintu...mcm raja..omaknye garang jua tp dh ank sorg...itu lah racun itulah stevia

Kisahnya kakak macik tu dlu ade komplikasi ms deliver...dia trauma nk beranak..tetambah pas branak kene bengkak susu plak smpi operate dan cacat plak breast sheols...TAPI masa kecik je agak menjengkelkan pangai ank sedara macik tu...lepas bapak macik bg tamparan tanpa bayang,..terus jd heloks pangai...makin beso makin kurg pangai dekut tu

anak iol pun sorang jugak,macam anak u,mintak adik..tapi iol iyakan aje,lame2 sheol malas nak mintak

iol pun kesian sebab sheol sorang2 jadi iol la jadik kawan dia,layan movie/pegi playground/pretend play/groceries/kemas rumah/masak/homework etc....buat sama2

memang diakui sheol kedekut wey,memang selalu cakap kena share ulang2 banyak kali everytime sheol takmo share even kat maknye pun,sekarang dah primary kurang la sikit kedekut tu
sorang ke ramai anak kita kena enjoy n appreciate the moment...syukurla ade jugak anak

[/quote][quote]tetambah pas branak kene bengkak susu plak smpi operate dan cacat plak breast sheols

ot sket sis
tak tahu pulak bengkak susu boleh seserius cenggini

Follow Us
estrellas replied at 10-1-2017 05:01 PM
Saya anak tunggal. Kehidupan biasa2 aje. Independent. Buat semua mende sorang2. Tapi kadang2 rasa lo ...

Awak rapat tak dgn parents? Saya pun nak ajar anak saya independent. saya pun rase dia sunyi tu yg dia jak kite main skali sedangkan maknye nak kne buat keje lain juga.

mrizumi replied at 10-1-2017 05:11 PM
Insyallah tt..mgkn ada rezeki lg nnti..adk brdk aku ramai.jd dh biasa riuh..time dh besar ni masing2 ...

Terima kasih..saya pun berharap perancangan Allah ni ade hikmahnye utk kami sekeluarga. tapi tu lah,bila balik kampung bertubi2 di tanya, dgn kawan2 ditanya...ade yg tahu mslh kite tp tetap nak hurt kite pny perasaan..ke saya yg terlebih sentap ke..tak pasti

she replied at 10-1-2017 05:22 PM
Anak sedara macik anak tunggal...heols selalu lah menayang mainan rete benda kt sepupu lelain..untun ...

Oh..itu lah anak saya pun dah ade ciri2 tu ckit..dia mmg ade la mainan yg mahal..kdg2 dia bwk bile gi mkn..budak meje seblah tenung je mainan dia..yg anak saya kembang kempis bangga..skrg ni saya dah xbrp bg sgt..membentak2 tu pun ade..tp tulah..marah kejap je,dah dia tu racun dan stevia tambahan pulak cucu sulung. dimanja2 datuk dan nenek. lagila member tu berlemak.suami saya tegas..tp dia bnyk xkesah.klu saya dah xboleh handle, baru dia masuk campur. saya risau dia jd manja sgt je.

fishcracker replied at 10-1-2017 06:04 PM
anak iol pun sorang jugak,macam anak u,mintak adik..tapi iol iyakan aje,lame2 sheol malas nak mintak ...

mmg betulla..skrg ni dia dah xmintak adik..nnt balik kampung diracun macit2 bawang..nnt dia tny bertubi2..huhu..yg psl kene same2 main pondok2 dan segala2 tu mmg betul..saya rela jd gitu drpd anak saya ngadap youtube je sampai tak peduli keliling..walau kdg2 penat bertolak ansur nak sidai kain etc, saya cuba..at least kite ade anak kan..bila saya fikir2 balik..kwn2 yg satu skolah/uni dgn saya pun, masih ade yg belum dpt anak even yg dah kawin lama dr saya..saya ada seorang tp masih tak bersyukur..anak 1 ke sepuluh, progress nye sama kan..budak tu nak dibela bg mkn dr baby sampai boleh urus diri sendiri..mgkin yg 10 penat bnyk la..ok saya cuba utk positif..takmo stress2..thank you

sabar_sabariah replied at 10-1-2017 06:13 PM
ot sket sis
tak tahu pulak bengkak susu boleh seserius cenggini

Habes pantang...kakak sheols smbung study master...jauh lah dari anak tunggal sheols tu

Kakak macik x tuam dari awal...bila dah bengkak,.sheols sangka akan surut sendiri..upenye makin lama makin sakit.,.doktor ckp istilah susu basi...pastu start kuor nanah...lepas operate cuci..,luka tu doktor x jahit..,biar terbukak..kene p cuci kt klinik,.

Setiap kali p cuci..,sheols akan meratap menangis sbb sakit sgt    skg luka tu jd parut dalam..mcm garis plat bumi selepas gempa

yussya replied at 11-1-2017 09:59 AM
Oh..itu lah anak saya pun dah ade ciri2 tu ckit..dia mmg ade la mainan yg mahal..kdg2 dia bwk bile ...

Kena bagi masuk boarding school atau masuk uni duduk hostel.,in shaa Allah ok nti

yussya replied at 11-1-2017 09:52 AM
Terima kasih..saya pun berharap perancangan Allah ni ade hikmahnye utk kami sekeluarga. tapi tu la ...

Ehh..kalau yg dh tahu tnya jgk..xsensitifnya..xpe..ignore je..doa byk2..lmbt cpat tu kuasa Allah kn..yg dh depan ada ni kte bg phatian dulu..

she replied at 10-1-2017 05:22 PM
Anak sedara macik anak tunggal...heols selalu lah menayang mainan rete benda kt sepupu lelain..untun ...

Pepatah baru..itulah racun..itulah stevia..lawak..

anak i anak tunggal... tapi baru 5 tahun. tak plan nak tambah anak buat masa sekarang, cukuplah.

so far anak i alhamdulillah, ok. bukan jenis kedekut, bukan jenis pekik terlolong atau bossy. dia manja sangat tapi manja yang adorable. memang i tegas sikit dengan dia, abah dia lembut sangat... tapi nasib baik tak naik kepala. sudahlah cucu tunggal belah husband, belah i pula semua sayang dia dan dari baby sampai hari ni, my mum yang jaga dia masa i kerja. nak hantar full day kindy tapi parents i tak kasi... nak juga jaga. my mum jaga sorang cucu lagi tapi dah besar dan sayang kat anak i... kesimpulan anak i jenis budak perempuan yang dilimpahi dengan kasih sayang... syukur dia bukan jenis besar kepala. insyaAllah i doa semoga sampai dewasa

oh ye.. dia tak nak adik pun

Anak ni rezeki kan..kita usaha je yg terbaik. I dua dua anak buat icsi. Nak try ke 3..kena kumpul duit

fromheaven replied at 3-2-2017 09:21 AM
Anak ni rezeki kan..kita usaha je yg terbaik. I dua dua anak buat icsi. Nak try ke 3..kena kumpul du ...

maaf ye..icsi tu apa ye..ivf je saya tau

Icsi tu mcm ivf . Cuma sperm tu cuuk terus kat ovum. Klu ivf sperm dibiar berenang sendiri ke ovum .

Icsi tu sperm cucuk terus pd ovum. Ivf ni sperm dibiar berenamg sendiri

So peratusan icsi tinggi sikit dari ivf. Tp semua kuasa Allah

12Next
Return to list New