CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kelanci

No turning back, kalau nak bayar RM100k sehari! - Azmil Mustapha

Apa 10 syarat yg heolls pd Tiara?  Ada siapa2 tau?

dia tau lah tu rm100k sehari adalah harga yg mustahil producer sanggup offer dia utk watak org tua umur 64tahun, of couse la x jadi hero pun xkan nk bayar semahal tu. sbb tu lah dia berani tolak dgn jwpn macam tu.

ayat yg simple ckp je "saya tak nak berlakon walau berapa pun bayarannya" (kedengaran bongkak juga dan kalau ditakdirkan hati dia berubah dia accept mana2 tawaran dah tentu ummah akan hencap habis2an nanti)..mungkin dia dh penah jawab mcm tu tp ada yg x paham bahasa jugak dia letak lah harga yg xmasuk akal tu.

sekian pentafsiran aku

producer oi..org tuh dh berhenti  berlakon...yg gigih pelawa buat apa...

kau pulak ke yg nak jadi setan nye???

kpd pakcik ali...

saya kagum dengan istiqomah pakcik...

azimodin replied at 12-1-2017 09:58 AM
Iman x dapat diwarisi chuols.... Paknya dulu pon berpeluk sakan masa berlakon. Lagipon budak2 zama ...

Betul tu. Sekurang-kurangnya bertudung juga. Lgpun azmil bukannya dikenali sbg penceramah agama ke, mufti ke. Tgk lah jalaludin dan wafa abd kadir...ayah mereka adalah org alim, anak tak ikut pun.

Rasanya Azmil dah selalu nasihat.. coz ada anak dia yg free hair.. tp apa boleb buat dah bg nasihat pon tak jalan.. dosa tanggung sendirilah... iman x dpt diwarisi beb...

Teringin nak tgk Kolej 56
Mana nak cari ek

cantik anaknya macam siti nurhaliza

Follow Us
eely_shana replied at 11-1-2017 10:30 AM
Walau iols xde lagi di zaman kegemilangan heols, tapi bila astro citra tayang filem2 heols iols dpt  ...

heols dan ahkak ogy mmg gandingan yg serasi kann
filem suara kekasih tu dialog tersangatla puitis nak2 yg dah penghujung cerita tu sambil background lagu kisah cinta..aduhaiii

"Kita lihat matahari terbit diufuk timur,mudah mudahankehidupan kita akan bersinar seperti itu
Kemudian, kita mengikut jalan kita masing2" Ayu-Fik

motippp iols igt

Utk siapa2 yg tak tahu, pelakon wafa abd kadir ayahnya adalah bekas mufti wilayah persekutuan.

Azmil minta rm100k/day bukan shj utk elak dr producer mencari dia, tp utk die kekal istiqamah sbb die tahu bhw xde produser kt malaysia mampu nk byr dgn harga tu. Seperti filem PGL, dh letak 10 syarat, Tiara masih mampu setuju dgn syarat. Nak berubah mgkn senang, nak istiqamah sgt lah susah.

Bersangka baik

respek azmil. bukan mcm sstgah reti yg tiba2 senyap sendu pastu tetiba berhijab bagai. nak berhijrah konon tp gigih jugak menempek dlm industri hiburan

Edited by munchkin at 12-1-2017 10:59 AM
ahmad_dhani91 replied at 12-1-2017 09:41 AM
lantak kau lah, dah orang tu x nak berlakon dah ape masalahnya. dah dia tau kalau 100k memang oran ...

Bairlah aku nak kata apa pun dhani oi. Tak de kaco ko pun kan. Peace ye.

mokcikKSKB replied at 12-1-2017 10:18 AM
Zaman dilu ngan skang mana sama. Pak nya harus asik dok ceramah rata hala pasal aurat..tp anak pla ...

sedangkan Nabi Nuh & Nabi Luth pon gagal berdakwah kepada isteri baginda. inikan pula Azmil Mutaffa insan yg tak maksum.

Arwah adik Sultan Nazrin tu pon masa hidupnya pon seorang warak & ahli tabligh. still isteri & anak2 beliau ada yg tak menutup aurat.

Iman tak dapat diwarisi...

x ada produser nak bayar 100K sehari...
klu dia berlakon dlm sehari pun..setakat nak bercakap sepatah dua kata...mmg tak berbaloi
azmil bukan clint eastwood
org hollywood pun x kenal dia
apatah lagi org indon
dia dah tau malaysia x leh bayar mcm tu

ntah2 klu dia cakap mintak sejuta...azmil dah kena viral dah..

gdspls replied at 12-1-2017 10:13 AM
kann..
setuju..

Ujian ujian utk orang dah berubah. Allah nak uji kesabaran berhadapan dengan orang yg nak provoke nak cucuk utk balik ke jalan dulu. Kenalah bersabar.

Member member aku yg dah berubah dok audit orang lain. Dok berbalah dengan orang lain. Saudara aku bab agama tak sependapat berbalah dlm whatsapp sbb ilmu ugama lagi tinggi dari yg laij. Siap biadab ngan org tua. Left group. I just wonder di mana kesabaran mereka ni berhadapan ngan orang orang 'pendosa'.

Pelakon veteran itu, terkenal dengan watak mahasiswa bergelar Ali Setan, terpaksa meletakkan harga tinggi agar penerbit berputus asa memujuknya menerima tawaran tersebut.

"Mereka tidak putus asa pujuk dan WhatsApp saya. Saya senang saja. [Saya] cakap tidak hendak, dia tidak faham. Saya katalah ‘setuju’ tapi saya kata dengan satu syarat.

“Saya hendak satu hari gaji saya RM100,000,” kata hero filem “Ali Setan”, yang berhijrah sebagai penceramah agama mulai tahun 2000, kepada media semalam.

Tawaran tersebut, tambahnya, diberikan dua tahun dulu dan syarikat penerbitan drama yang tidak dinamakan terpaksa akur dengan keputusannya.

wadiunong replied at 12-1-2017 11:01 AM
sedangkan Nabi Nuh & Nabi Luth pon gagal berdakwah kepada isteri baginda. inikan pula Azmil Mu ...

Jwpn cliche ok next...aurat simple dan mudah.part of iman bukan solely iman..so kalau aurat pon x bleh nk didik anak sendiri what more benda lain. Zaman nabi nuh ada pasal aurat ke?jgn nk pukul rata

apa kes yang anak heshe kena cabul dengan abang/adik heshe itu???kes masih berjalan or dah ke laut?

mokcikKSKB replied at 12-1-2017 10:18 AM
Zaman dilu ngan skang mana sama. Pak nya harus asik dok ceramah rata hala pasal aurat..tp anak pla ...

Aku pun ada nengok gak seluar anak dia. Hmmm.  

Changa replied at 12-1-2017 11:07 AM
apa kes yang anak heshe kena cabul dengan abang/adik heshe itu???kes masih berjalan or dah ke laut?
...

Tepek balik article lama tu sis

munchkin replied at 11-1-2017 08:28 PM
sorrylah aku tak agree. Kalau ada orang mampu then you have to take up the offer right?  

Kalau u ...

aku masih nak bersangka baik sebab dia nyer statement, dia dah bgtau yg dia memang tak akan kembali berlakon walau apa pon bayarannya, tapi ada pengarah still dok wassap dan nak pujuk2 dia. tuh sebab dia dok kata, klu boleh bayar $100 ribu sehari dan boleh menepati syarat yg dia tetapkan, dia mungkin akan consider.

aku tak rasa dia nak merendah-rendahkan pengarah or penerbit drama/filem kat mesia ni. Sbb dia ckp yg masa dia berlakon utk PGL tuh, dia dah letak syarat2 kat Tiara dan Tiara sanggup sebab memang nak dia berlakon.

Changa replied at 12-1-2017 11:07 AM
...

Huh??? Ada ke sis?