CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

All About Toyol

Salam,
Macam biasa baca Quran pada air spraykan keliling dalam rumah mangsa atas dan bawah (jangan dalam tandas). Pasanga CD surah alBaqarah kat rumah selalu.

Ustas yang merawat toyol ni bagitau aku toyol ada dua jenis, memang selalunya dia datang sepasang, satu yang buat duty curi duit dan yang satu lagi yang paling jahat dia masuk dalam badan orang.  Banyak kes orang perempuan tua yang dia attack, paling jahat toyol ni boleh buat orang jadi macam gila.

Kalau ada kes kecurian toyol dirumah kena chek semua penghuni mungkin salah sorang dia dah hinggap cepat cepat usahakan.

Wallhualam.

Originally posted by BabeYSHa at 22-12-2006 12:23 PM

http://www.picturetrun ...

nih toyol ker anak patung barbie??

toyol 1 :oitt....syuuhhh.....ko jangan bising bising plak.....kita dah masuk ukmah orang nih....

toyol 2:macam biaa....aku keje nak rasuk badan orang...aku nak buat tuan rumah lalok....

toyol 1 :ahakss...tadik aku nampak tuan rumah nih pakai nokia N75.....aku pun nak test ler....

toyol 2:eh...aku nampak tadik tuan rumah nih ada poster ronaldo......sebijik plak dengan botak aku nih....

memukul kepala si toyol 2
toyol 1 :bodoh la ko nih.....dah....dah...kita kena curik duit.....bukan curik poster!!!!

alamak....aku antara yg baik tau!!!

Originally posted by anaktoyol at 25-12-2006 09:24 PM
alamak....aku antara yg baik tau!!!

engko toyol jenis apa??toyol mat sentul ker?

Originally posted by serifdol at 9-8-2006 03:48 PM
Semenjak dua menjak saya perasan Duit Rm50 seakan akan hilang dari dompet saya,perkara kehilangan ni kerap terjadi,pada awal nya di sangka kan mesti duit telah di gunakan atau  telah di belanjakan. ...

yelah!sy pun camtu gak..slalu perasan ade duit yg ilang tapi was2 gak kot2 sendiri dah terguna bli barang pastu tak ingat..n rasenye mmg note 50 je yg ilang,tp yg paling ketara smlm..br je withdraw 1k (seme note 50)mlm sebelumnye coz target smlm after keje nak g byr duit keta,mmg konpem gile duit yg masuk dlm purse ade 1k then sy dah blanja rm 100 so suppose tinggal rm900,after that sy tak kire duit ade baper keping trus je g bank nak byr kete rm 700,alangkah tersirapnye darah sy bile kuar duit dlm purse cam nipis je..kira2 just tinggal 500 je..geramnye!!!sampai rm 400 missing!bile cite kat parents depa kate maybe toyol paler itam yg amik tp rasenye i trust both of my staffs very much..diorang even utang 20sen pun mesti nak byr blk..isk..tak tau le

Follow Us
Originally posted by LoLiPoP at 27-5-2004 12:37 PM
nixz, you kata bedok tu macam koridor rumah i jer....eee seramm

btw benda ni 'bekerja' masa siang hari tak?

emo ada pengalaman sendiri jumpa toyol waktu senja (tu kira still siang hari kan).

masa tu quite fragile sikit sebab emo tengah mabuk2 pegnen, so terbaring memanjang kat dalam bilik.  PIntu bilik tutup, so tengah baring2 rasa macam nak tertidur tiba2 emo nampak ada 2 ekor budak tapi yang emo jumpa putih melepak, tak hijau macam yang orang selalu cerita...telanjang but tak sempat le pulak nak intai jantina diorang...tinggi dia lebih kurang macam baby 5-8bulan (pendek), muka tak jelas dpt tengok macam blur sikit muka diorang...yang sekor nih naik atas katil (i was so weak at that time so memang mcm terpukau tak boleh nak gerak2 sangat) datang kat emo nak looks like macam cari 'nenen' (dalm hati haku time tu, mamposlah nenen aku kena isap dengan toyol!!!), the other ones tengah memanjat macam nak usik jari kaki (masa tu emo rasa macam intention yang sekor ni nak isap ibu jari kaki)...entah macam mana agaknya sebab takut sangat + tak rela jadi bahan makanan diorang, emo jerit "ya Allah" tu je haku ingat time tu sebab panic sambil tangan kasik pelempang kat muka toyol yang dah dekat sangat dengan nenen, dan tendang yang kat ujung kaki tu...lepas tu macm angin jek tetiba diorang hilang....

bila dapat tenaga nak bangun, terus keluar bilik emo tengok untie dgn grandma (dh arwah dah) tengah seronok borak2 as if nothig happened...so emo malas nak crita kat diorang, diorang pun terkejut tengok tetiba emo boleh lepak join diorang bersembang padahal they know emo weak sangat pegnent time tu....and the saddest part, ada la a few incident pelik2 kat rumah sampai emo keguguran...

ok, lepas 3-4 bulan (emo tak keep track on the time) tetiba duit emo start missing, rM50 kengkadang lebih but memang dia tak sapu habis, mesti tinggalkan sikit...so lama2 emo bising kat suami...husband tuduh emo careless...sampai at one time, husband sendri terkena, he kept notes of rM50 adalah kat 100 keping (i really remember incident tu sebab time tu emo insist dia bawak tido, tapi dia degil nak sumbat jugak dlm wallet dia, kan ke mengarut wallet dia memang tak boleh nak tutup langsung terkangkang jek sebab duit tu tebal)...emo dah rasa tak sedap hati, tapi husband nih kunun tak percaya semua tu letak kat dalam almari kat bilik so kami tido...the next day husband bising2 kat emo duit dia tinggal 2-3 keping RM50 je!!! so dia ingat emo sorok (sebab dia tahu haku dah tuduh toyol ada kat rumah)...the fact is, i never berani nak usik wallet husband so puas kami laki bini cari dalam rumah (time tu tinggal kami anak beranak and my doters memang kecik banget if nak curi pun) - conclusiionnya memang missing in action lah duit-duit tu...husband cerita, masa dia nak amek wallet dia, wallet dia berlipat macam biasa (sedangkan masa tido wallet tu meman tak boleh lipat)...

suami menyesal tak sudah taknak dgr nasihat emo...so masa kami jumpa dad, cerita kat dia barulah tahu petua2 nak avoid duit ilang...it seems like area rumah kami memang ada yang membela mungkin....sejak tu memang tak berani dah nak letak duit banyak2 kat rumah, ada je cash semua masuk bank nak pakai cucuk je atm...even until sekarang pun kami amal cenggitu...

Saya dah cerita dia selalu datang sepasang tak caya. Satu curi duit yang tu jahat masuk dalam badan orang.  Satu kes kat Singapore selalu kehilangan duit tambah lagi dalam rumah penuh dengan titik titik darah di diding dan atas lantai.  Panggil ustaz check tengok sekor dah masuk dalam badan orang perempuan tua, dia hisap susu katanya tapi orang tua dah tak ada susu jadi dia dapat darah aja tu yang dia sembur kat lantai kat dinding.  Ada banyak kes lagi...

Originally posted by kupia at 6-1-2007 03:06 PM
Saya dah cerita dia selalu datang sepasang tak caya. Satu curi duit yang tu jahat masuk dalam badan orang.  Satu kes kat Singapore selalu kehilangan duit tambah lagi dalam rumah penuh dengan titi ...

emo percaya cakap kupia, dia datang memang sepasang...cuma tka sempat nak check jantan dgn betina ke idak.....maknanya emo terlepas dari dia dpt resap masuk badan la kot sebab emo dah tempeleng dgn tendang diorang tu....incident ni tahun 2000....tapi memang rasa macam saper yang kena curik dgn toyol nih duit memang cam berat je nak masuk lepas tu dah....dad ada jugak ckp, jgn bising2 kengkadang kalo kita kurang berzakat pun duit missing jugak walau takdak toyol nak amek..kira macam kifarah, tapi in my case disebabkan dah jumpa betul2 memang toyol punya kerja...

Originally posted by hemorion at 6-1-2007 08:54 AM

cerita kat dia barulah tahu petua2 nak avoid duit ilang...   ...

Apa petua ayah Emo tu? Boleh share tak? Kat umah aku ni ada bomoh india yg membela toyol, anak dia sendiri bagitau, tapi setakat ni takde insiden penduduk se flat dgn bomoh ni ilang duit ke hapa..

Boleh bgtau tak petua tu?

what i did was this:

1.  duit tak simpan banyak kat rumah, kalau simpan pun dalam 50-100 tu pun sekeping je...the rest simpan kat bank, nak guna baru cucuk (this way leceh, but i found this is so good)

2.  bawak tido sama dengan kita ie., letak dalam bantal - duit tu ikat dengan getah, ambek sebtang jarum/gulungan rambut letak sama dengan duit tu (nih kalo duit banyak sangat)

3.  kacang ijau tu pun ada dad bagi petua tapi emo tak buat sebb takut anak2 pulak yang main2 but boleh guna jugak benda nih

4.  emo selalu sebelum tido cakap kuat2 "duit orang dlm rumah ni jgn ambik, aku keturunan adam tak izinkan engko keturunan jin ambil duit atau barang kemas aku" lepas tu emo selawat nabi 3 x kat tapa tangan tepuk dinding 3 x (nih dad kasik petua)

5.  emo beli air musoffa kengkadang emo baca sendiri air yassin, masuk dalam pemancut air tu...pancut at satu rumah area dinding semua smbil niatkan all these tak berani masuk rumah, and if you do this pancut jugak last sekali kat area depan rumah dan pintu....

another things, emo dah buat stappling duit, masuk dalam envelope dan tulis besar2 tarikh + amount duit yan gemo stapple...simpan dalam almari, check balik dalam seminggu tak ilang....bila dah biar for a few while 3-4 minggu check balik....ilang 2-3 keping jugak...so stapple pun dia curi jugak!!!

1.  duit tak simpan banyak kat rumah, kalau simpan pun dalam 50-100 tu pun sekeping je...the rest simpan kat bank, nak guna baru cucuk (this way leceh, but i found this is so good)

kalau toyol tuh rembat gak RM50-100 tuh siap dengan ATM kad ko sekali amacam ekk..??

2.  bawak tido sama dengan kita ie., letak dalam bantal - duit tu ikat dengan getah, ambek sebtang jarum/gulungan rambut letak sama dengan duit tu (nih kalo duit banyak sangat)

esok pagik ko bangung jer siap katil ko sekali ilang dek dibawak toyol.....wakakakakak...

3.  kacang ijau tu pun ada dad bagi petua tapi emo tak buat sebb takut anak2 pulak yang main2 but boleh guna jugak benda nih

kang anak anak engko buat kacang hijau tuh sup kacang ijau...tak pun bubur lambok...

4.  emo selalu sebelum tido cakap kuat2 "duit orang dlm rumah ni jgn ambik, aku keturunan adam tak izinkan engko keturunan jin ambil duit atau barang kemas aku" lepas tu emo selawat nabi 3 x kat tapa tangan tepuk dinding 3 x (nih dad kasik petua)

manalah tau ada toyol yang masuk telinga kiri keluar dari lubang idung....dia nak curik jugak...tapi sumaph jer diroang jadik rupiah 60......

5.  emo beli air musoffa kengkadang emo baca sendiri air yassin, masuk dalam pemancut air tu...pancut at satu rumah area dinding semua smbil niatkan all these tak berani masuk rumah, and if you do this pancut jugak last sekali kat area depan rumah dan pintu....

er....air musoffa???air apa tuh??air pakpung pak mustaffe tau ler....

another things, emo dah buat stappling duit, masuk dalam envelope dan tulis besar2 tarikh + amount duit yan gemo stapple...simpan dalam almari, check balik dalam seminggu tak ilang....bila dah biar for a few while 3-4 minggu check balik....ilang 2-3 keping jugak...so stapple pun dia curi jugak!!!

nih memang kes toyol desperado......sampaikan staple pun dia curik.....

tolong

sape ada petua yg berkesan utk elakkan toyol daipada mengambil duit kita.aku dah x tahan la 2-3 bulan mesti duit ilang.bknnya sikit dia ambil.skali ambik rm200-250:@ .tlg la dah xtau nk wat camne

letak duit dlm besen, kat atas besen letak plywood ngan pemberat/dumbell. ikat duit tu ngan tali kail... buat aa mcm trap... kalau duit tu kena ambik, plywood ngan dumbell tu akan menutup besen tu.

Reply #94 mziskandar's post

tp aku dah letak duit dlm plastik.ikat ngan getah.pastu plastik tu letak plk dlm tupperware.dlu letak dlm Al-quran pun ilang gak:@

Aku pun sama la. Aku suspect si badigol sood tu la yang amik.  Pandai tul dorang plan.  Setakat ni, dah 4 kali aku kecurian, every week. 1st ilang 400 dari 900. 2nd, ilang 700 dari 1200. then ilang lagi 100 dari 2 ratus and lastly the latest ari nih ilang lagi 100 dari 200 gak.  aku tuduh anak aku amik sebab bkn ada owang lain pung kat umah aku.  tapi kalo pk common sense la, takkan la anak aku yang umur 9 tahun tu yang rembat. tak masuk akal lak rasernya. stapi yang tak tahan tu schedule diorang tuh...every week!  agak2 korang, "diorang" nyer keje ke? dengar2 citer area kl skang nih heboh pasal toyol, ye ke? anybody...

kalau toyol curik jugak duit engkorang...repot kat polis jer......

br balik umah mak.
makcik kami mai habaq kata kat area tmn perumahan dia kat senawang tu ada toyol.
dah byk kes org ilang duit. sampai duit derma utk anak yatim pon toyol ni curi jugak.
takde sivik lansong...

Reply #98 Claudia_Lestat's post

ape name taman tuu ..adik den pun duk senawang ..
toyol mana ada sivik ..dia tau curik duit&nenen jekk ..

Reply #99 liaolia's post

taman kobena. toyol 2 beradik katanya.
ada org bela dulu. tp la ni tuan dia dah x mampu nak jaga dah.

umah makcik kami pon dia masok. abih ilang duit abang sedara kami ngan atm card dia. actually atm card tu dia masok skali lam duit tu. pasai tu lesap skali.