CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 33453|Reply: 245

Baru kahwin tapi tak bahagia

Aku baru kahwin lebih kurang 4 bulan..skrg tgh pregnant 3 bulan..aku kahwin lepas kenal suami few months and decided tunang 5 bulan  and kahwin..

Suami lebih muda 3 tahun dari aku..suami rajin solat, solat sunat, baca quran..tu buat aku suka kat die..ade kerja stable, ada rupa..and die ikhlas nak kat aku..

Masa awal kenal die yg nak sgt kat aku, aku xde pon perasaan kat die, yelaa aku anggap cm budak2..

Da kahwin ni, semua ok except for few things...soal nafkah, die xde la kasi aku duit cash utk belanja..byr rumah share 2 org, rmh nama die..bil api, air astor die byr..
Da berbulan kahwin ni bile beli barang dapur xprnh kot pakai duit die..semua pakai duit aku..bile g mkn kat luar pon mostly duit aku, ade la die kuar sikir hulur..even g honeymoon sume cost share 2 org, which is aku x kisah pon..cume ntah, biasa honeymoon laki kuar duit..xtau la nk kata kedekut ke x..jenis berkira ke..tp bukan die xde duit..gaji aku mmg lebih bnyk dr die...tapi gaji die bnyk and die pon stable..hari tu terjumpe buku asb dgn tabung haji, saving die bnyk kot..

Kalo kat rmh die ni jenis rajin jgak mengemas, masak..bukan jenis laki pemalas..so part tu buat aku lembit hati sket la..sikit je, x bnyk pon..

Soal nafkah batin..aku rs 1st 2 weeks khwin mmg rajin la die ajak make love..da lama2 ni since aku pregant jarang sgt..kdg2 aku terasa..rs nye cm 3 mggu sekali kot baru gedik2 ajak aku..nk kata aku ni x jaga badan berat maintain je 46kg..pegi je saloon cantik kan rambut, pakai mask, buat treatment muka..spray je wangi2 mlm2 dgn a hrpn mlm2 nk la ajak aku make love..tp nan hado..mlm2 die dok bukak fb smpi la aku tggu2 trtido..kdg dok main ps4 die smpai aku todo sorg2..stress aku!!

Kdg2 x harap pon nk make love, tp nk communicate before tido..nk borak psl mslh kat opis ke, isu semasa ke..tapi hmmmm dok ngadap l hp die..

Aku rasa bosan dgn marriage ni..dulu aku xnk khwin mak aku sibuk suruh khwin sbb nk masuk 30 tahun..rs nye dok single lagi best kot..

Normal ke perkahwinan mcm ni?rs cm x dihargai kdg2...ke simptom ibu mengandung..rs nak emo je memanjang..

Rate

1

Your marriage agak dull, sebijik macam past marriage. Beza dia i ni lelaki.
Semua i kluar sen dan dia tak den nak kesah pun either im ok or struggle for it. Kire macam susah senang takde bersama.

Susah i sensorang, senang dia nak sama2.
Malam pn camtu..dia hadap henpon dia dan nak make love memang dia manjang ckp penat.
Kerja rumah, i ade je tolong dia. Masak? Dia takpernah masak pon sebab i kononnya suami baik yang faham dia penat balik keje so tak payah masak. Lol. Yes, i dah divorced pun

Ni bukan hormon pregnen..sebab i lelaki kot and i rasa macam u rasa jg dulu.

memang boring pun, tapi at least ok la seme
kawen ni memang boring, kalau kawen dengan orang lain belum tentu warna warni

seme ok je sebenarnya kecuali tang bayar rumah tu, yg tu bg dia je byr, sbb rumah dia awak simpan pitis beli rumah lain, pastu tang barang basah tu, takyah belikan sebab tu tanggungjawab laki, gaji kecik ke gaji besar ke itu tanggungjawab dia

jadi berbaloi la untuk kekalkan rumahtangga yg agak boring tu

Victorioussss replied at 19-2-2017 11:10 PM
Your marriage agak dull, sebijik macam past marriage. Beza dia i ni lelaki.
Semua i kluar sen dan d ...

Aku pon rasa marriage aku dull..xde communication..kdg2 aku tegur gak die, awak ni asyik mengadap henpon je bile masa nk borak dgn sy..nanti die gelak2 la mcm aku buat lawak..

Bukan kat rmh je, kalo makan kat kedai mkn pon macam tu..die duduk mengadap hp die je..bile aku toleh, tgh baca2 post org kat news feed fb, bukak ig..aku sebelah die ni bukan die nk ajak borak..

Soal duit aku mmg x berkire sgt la sbb tu bukan mslh aku..mslh aku skrg bosannnn..bosan dgn perangai die, bosan dgn marriage life ni..ingt kan awal2 kahwin romantik sweet2, tp rs cm da lama kahwin..hambar..

TheFitFlop replied at 19-2-2017 11:28 PM
Aku pon rasa marriage aku dull..xde communication..kdg2 aku tegur gak die, awak ni asyik mengadap  ...

Exactly sama problem u ni dgn i..takde ape nak borak. My ex bkn jenis bnyk knowledge, jenis tak suke membaca..yang dia tau gosip artis je. Isu semasa, pengetahuan am, atau benda2 i suke dia memang tak nak amik tau.

Kat kedai makan pn dia dgn hal dia dan i je termenung dan usik anak.
I dah rasa marriage yang dull sis..takde spark, takde affection..takde sync.

satu lagi barang baby tu jgn beli sendiri, beli majalah pa n ma, bg dia list, mint dia beli dgn duit dia then kalu dia beli sikit je baju nanti pantang makesure dia yg basuhkan

Follow Us
onexox97 replied at 19-2-2017 11:27 PM
memang boring pun, tapi at least ok la seme
kawen ni memang boring, kalau kawen dengan orang lain b ...

Segala proof of payment byr rmh mmg aku save skrg...back up kemudian hari..

Kalo aku x beli brg dapur, mmg die x beli la kot..aku tgh pregnant ni mmg bnyk beli sayur n buah2, nk kasi anak dlm perut mkn..weekdays aku jarang msk, biasa weekend je..

Prnh gak kat tesco aku buat dek xnk byr, pastu nnt die la byr..die bukan xde duit, ade je tp die suke simpan dlm asb, tabung haji..pastu byr hutang kete jenis byr bnyk2 every month..bukan byr exact amount..

Dgn wife die ni aku xtau la kategori kedekut ke berkira ke..tp nnt die ckp la, ala awak kan kaya..gaji bnyk..padahal beza gaji ktorg xde la bnyk sgt..

Laju je aku reply kannn  . Da laki aku sibuk main game x mau layan aku, baik aku layn forum

TheFitFlop replied at 19-2-2017 11:40 PM
Segala proof of payment byr rmh mmg aku save skrg...back up kemudian hari..

Kalo aku x beli brg ...

stop bayar rumah dia la, makan best2 kat pejabat, heran betul la laki zaman sekarang ni, tak tahu tanggungjawab nak kawen jugap, makan minum tu tanggungjawab suami la

suami sy mcm ni gak dulu kisahnya, rajen menyimpan memang berjimat, kami duk rumah kecik sampai 6 tahun kawen, kereta kecik sampai anak dua, katil beli masa nak beranak nombor tiga, sebelum tu tido atas tilam atas lantai je, pastu, pastu suka beli emas, so adalah saving sikit

tapi malangnya nk masuk anak 4 dia boleh berenti keje bodo macam tu, dah la resign 24jamntaknak keje, xnak buat apa2, enam bulan duk saja, kerja rumaj xbuat keje xcari, anak tak jaga

rupa2nya bipolar, then habis la saving yg bertahun2 tu,

pengajarannya jangan kedekut sangat

TheFitFlop replied at 19-2-2017 11:41 PM
Laju je aku reply kannn  . Da laki aku sibuk main game x mau layan aku, baik aku layn forum

bahagia tu kena dirasa bukan dicari, dah dia suka main benda tu lagi elok drp main pompuan, cuma jangan biasakan sngt, nanti lepas beranak dia xjaga anak lak

onexox97 replied at 19-2-2017 11:47 PM
stop bayar rumah dia la, makan best2 kat pejabat, heran betul la laki zaman sekarang ni, tak tahu  ...

Yeke sis? Tu la mmg kadang2 pk xnak byr boleh je duit tu sy simpan sendiri..tp ayah sy pesan nanti da kahwin tlg suami..ayah sy pesan duit rmh sharing2...tu yg sy ok je nk share..mcm sy ckp la sis, sy ni x kisah pon soal duit..kalo perangai tu elok sket..layan wife yg tgh pregnant ni..sedap la sket kt nk tlg die..

Tu la kdg2 pk 4 bulan pon da xtahan cmne nak survive lagi berapa thn akan dtg..sy ok je duduk sendiri sbb sy mmg da ade kereta sendiri, rmh sendiri..so mmg x kisah if 1 day jadi ape2 kat marriage ni..

Tp yela sape kahwin utk cerai kan...sekarang ni xtau la nk buat ape..nk berbincang pon kalau da die sibuk nak main henpon, main ps4, tang bile bk discuss..

duk je sebelah dia main sama2 huhuhu duit pun kna kisah jugak, tolong suami boleh tapi jgn sampai dia lepas tangan, patutnya gaji isteri yg disimpan bukan gaji suami, suami kna habiskan gaji

Rumah minta suami bayarkan.yang lain tu tak la kisah.tp suami aku awal dh pesan.selagi dia sebelah strictly no handphone.so selalu bila dia ada hp aku selalu kena tggl.before bed ada la cek kjp kalau dia masih buat keja.tp kalau sebelah.ha.tu bwh bntl dia dh phone.mslh suami isteri ni byk kerana phone.berlaku dlm family aku jugak.si suami komplen isteri tak layan before bed ke.borak2 ker.sebab sibuk tengok fb insta.jual2 barang.

TheFitFlop replied at 19-2-2017 03:41 PM

aku kalau nak kahwin aku cari pompuan luar negara ada banyak isu boleh bincang.tapi bukan jenis terlalu kampung.lektrik takde.

kalau dengan rakyat senegara tak banyak info boleh kongsi.

onexox97 replied at 19-2-2017 03:47 PM
stop bayar rumah dia la, makan best2 kat pejabat, heran betul la laki zaman sekarang ni, tak tahu  ...

bipolar tu hapa sis

TheFitFlop replied at 19-2-2017 11:01 PM
Aku baru kahwin lebih kurang 4 bulan..skrg tgh pregnant 3 bulan..aku kahwin lepas kenal suami few mo ...

Akak dulu masa dating dgn beliau sapa yang selalu keluar duit?

Sedapnya guna alasan gaji bini lagi banyak dari laki so bini kena keluar duit... Mana pergi tanggungjawab dia sebagai suami.. Dulu g kursus kawen tidooo ehhhh

Rumah tu nama dia kan...tk pyh ler u byr...bgtau dia u nk simpan duit tuk beli rmh jgk nanti..dh jimat sket duit u...bab mkn n beli brg dapur tu..sptut nya dialah..apakata u kongsi ke..ok sket drp u sorang2 byr...nk mkn tp tknk beli..pelik kan lelaki ni....

If dari mula kahwin you dah manjakan bab perbelanjaan, dia ingat you ok. Stop bayar rumah. Bab main game tu biasalah lelaki, dari dia main pompuan. Hiburkan hati tgk tv ke, buat benda lain. Nanti dah ada anak, berubahlah tu. Masaalah you ni baru kahwin dan proses suai kenal. Takda problem pun. Bahagia tu kita yg cari. Suami pun solatkan. Nobody perfect. Kita yg perfectkan bersama. Sekian ceramah aku

Biasala tu. Bg aku x perlu kot luah kt sini. Kau ada mulut pergi lah bercakap dgn suami, suami nk xnk dgr pun last last dia dgr jugak. Kau bgtau apa kau nak apa ku xnk. Mnx duit dapur. Susah sgt ke nak bgtau? Kau ni pregnant mmg tgh byk emosi

bahaya rumah nama org lain tapi hang kena bayar separuh