CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 13051|Reply: 53

Setelah Bertahun2 Berubat, Tp masih ade Gangguan, Apa Tindakan Anda Seterusnya?

Salam semua

Sebelum ni watever pernah berkenalan dgn sorg forumer kat sini, die pun mcm watever jgk ade masalah gangguan cume bezanye kes die sbb ade jin yg dgn ikhlas hati nak ganggu die , watever pulak jin kena kerah/upah utk ganggu watever..

Masa kite org kenal dulu die pun dlm keadaan yg buntu sbb dh lame berubat & siap tukar2 perawat tp masih..kena ganggu...Mungkin ade jgk korang yg alami masalah yg same. Mcm watever skrg.

Skrg mmg tgh buntu sbb nak ikutkan dh 8 ke 9 tahun berubat, mmg dlm tahun 2015 and 2016 watever beransur pulih mmg rasa sihat tu tahun lepas. Alhamdulillah. Tp x sampai 9 bulan watever berhenti berubat gangguan tidur pulak menjadi2...& lebih teruk dari dulu.

Apa yg korang buat bile dh lame berubat tp masalah yg same/lebih kurang same berulang kembali?....Harap korang yg ade masalah gangguan mcm watever ni bleh kongsi cerita/pengalaman/tips/nasihat masing2 kat thread ni...

Kdg mmg mslh berulang kembali sbb perjanjian penyihir dgn syaitan tu,dendam dan hati yg telah hitam mcm firaun.

jd nasihat sy,solat kena on time,baca al quran everyday,then baca la buku arwah dato dr harun din tajuk: ruqyah pengubatan islam everyday.klu bz,try to make time utk mbacanya.kurgkan hiburan..

Sy pun pglmn x byk tp mslh sy pyihir tu drh daging sendiri,nk sembelih benda tu pun ustaz yg sy rujuk (kenalan keluarga)ni x sampai hati..jd weekend ni,ustaz lain yg akn dtg rumah.
Benar lah Surah Yusuf tu,kluarga sendiri sanggup bbunuhan sbb iri hati.

TT ada tggl solat x?

Andyscenes replied at 1-3-2017 05:05 PM
TT ada tggl solat x?

Andy, kamu pandai mengubat ke

CardiGans85 replied at 1-3-2017 01:37 PM
Kdg mmg mslh berulang kembali sbb perjanjian penyihir dgn syaitan tu,dendam dan hati yg telah hitam  ...

Thanks for sharing. tu la saya ni pun bukan tau sgt psl sihir ke santau ke saka ke (cetek sgt pengetahuan)..X pernah minat nk tahu psl alam ni...lagi2 saya ni org bandar mmg jauh skali la pengalaman tu psl benda2 mcm ni

Tp sbb dah takdir kena kat batang hidung sndiri..so masa mula2 kena dulu tahun 2008 nak x nak kena jgk google pls santau ni sbb perawat saya pun x cakap byk. Lebih kurang same mcm jumpe doktor. doktor kata u ade kencing manis, die xde masa nak bg ceramah bagai psl penyakit tu kan? So sndiri kena cari ilmu....la...

Lepas dh bc skit2 jadi cuak. last2 forumer kat sini kata xyah bc..biar je..bc ape yg perlu sj....so sejak tu mmg saye b'henti..sampai fasa kedua ni..terpaksa ambil tahu lagi..psl gangguan tidur ni..

Saya baru beli buku arwah DDHD " kaedah merawat santau". September lepas. Pertama sbb nak dpt confirmation betul ke gangguan tidur terlalu kerap ni puncanye dari gangguan jin? Sbb nak ambik keputusan utk berubat semula. Antara kisah2 pesakit dlm buku tu semuanye same x serupe sebijik mcm ape yg saya sndiri alami sebelum ni.

Semuanye ade alami gangguan tidur. Cume skrg kes saya ni dh nak masuk 5 bulan, kekerapan hampir setiap malam. Sampai terpaksa jumpe doktor nak beli ubat tidur sbb rs mcm nak hilang kewarasan pun ade..Kisah pesakit dlm buku "Tidur mlm saya sering terganggu dgn mimpi dan seolah2 seperti dikejutkan supaya bangun. Tidur saya menjadi tidak lena kerana asyik terjaga dan menjadi kurang bermaya & letih pd keesokkan harinye"..

Mcm yg u kata tu..i pun baru dpt tahu psl jin tu mmg patut kena bunuh (google). kalau asyik tarik2 keluar nnt yg lain bleh masuk balik. Tu antara punca knp tiap kali berubat x sembuh2..Tp perawat kena berani kaw2..sbb kemungkinan besar tukang sihir akan kacau perawat & keluarga perawat skali. So x ramai perawat yg sanggup hadapi tu semua..

Konsepnye mcm kalau dlm badan kite ade racun badan kite secara semulajadi akan muntahkan racun tu keluar. Tp kalau dlm badan ade ketumbuhan ke ape doktor je yg bleh keluarkan benda tu...Same la mcm berubat ni kot. Kalau kite sndiri yg bleh buangkan jin tu jimat la duit petrol etc....But there is just so much yg kite bleh buat. Selagi ade gangguan jin tu rasanye selagi tu kena berubat betul x??...Sbb perawat je yg bleh keluarkan jin tu dari badan kite betul x?..

Yes..thanks for your advice and reminder...psl amalan tu semua..Nk x nak..mmg kena teruskan jgk...walaupun dh bertahun2..

setahu aku kalau dh pernah atau dah ade mende pernah menumpang dlm badan, mende2 tu senang utk masuk balik sb dh ada 'lubang'. wallahualam.. correct me if im wrong

Follow Us
me.me replied at 8-3-2017 11:41 AM
setahu aku kalau dh pernah atau dah ade mende pernah menumpang dlm badan, mende2 tu senang utk masuk ...

Saye pun pernah terbaca psl ni. Org yg pernah terkena sihir or seangkatan dgn nye "tembok" kat bahagian kaki tu dh "roboh". tp tiap kali kite baca al-Quran tembok tu ade balik..bile stop bc je..roboh balik...
Tp org yg x pernah kena sihir tu pun bleh je kena gangguan..makhluk halus ni...ntah la malas cite. X minat pun psl topik ni sebenarnye..

watever_0607 replied at 8-3-2017 11:11 AM
Thanks for sharing. tu la saya ni pun bukan tau sgt psl sihir ke santau ke saka ke (cetek sgt peng ...

Apa pun maaf la klu tkasar bahasa ye tt..sy doakan supaya tt akan sihat dan pulih. sy fhm mcmana kena gangguan tidur tu sbb mgu kami berubat tu,selama 48jam sy x leh tidur (semangat lemah mgkn ya jugak sbb kena ganggu).

X tau mcmana tt bole tahan 5 bulan..kuatkan smgt ya,insyaAllah..tt akn pulih.

watever_0607 replied at 8-3-2017 11:11 AM
Thanks for sharing. tu la saya ni pun bukan tau sgt psl sihir ke santau ke saka ke (cetek sgt peng ...

Apesal mcm baca kisah sendiri je....

Comments

cak!  Post time 30-11-2017 12:40 AM

Edited by watever_0607 at 8-3-2017 03:49 PM
CardiGans85 replied at 8-3-2017 01:39 PM
Apa pun maaf la klu tkasar bahasa ye tt..sy doakan supaya tt akan sihat dan pulih. sy fhm mcmana k ...

It's ok. X terkasar pun u..Cume saye ni je dh ilang kesabaran. Lagi satu yg menyebabkan saya hilang sabar org x phm situasi kite ni jadi mcm2 la org akan komen & buruk sangka. Patut dh jadi mcm ni bg semangat tp x......Kalau saya ni saya fizikal rasanye org keliling akan lebih memahami...yea x? Kite xyah explain. Dah tahu sakit highblood ke asma ke..org terus phm..Kite x perlu explain. Ni bile kes mcm ni, saya explain pun buat sakit hati je..

Mmg saya x tahan sebenarnye sbb tu la terbukak thread2 kat sini.....Terima kasih byk2...

cikpid replied at 8-3-2017 02:20 PM
Apesal mcm baca kisah sendiri je....

kongsi la kisah anda...

watever_0607 replied at 8-3-2017 03:47 PM
It's ok. X terkasar pun u..Cume saye ni je dh ilang kesabaran. Lagi satu yg menyebabkan saya hilan ...

Sakit kena sihir jg. Start thn sama la 2008. Berubat beramal tp ditakdirkan blm sembuh sepenuhnya. Thn lepas mcm dh kurg tp thn ni mcm menjadi balik semula. Sy start jmp psy pula dr 2013. Tk pnah cuti pjg....kalini doc bg cuti lama 2mgu. Rehat kat rumah. Dia jd histeria kat tpt keje....pastu lately suh kita bunuh2 diri la pulak....tu yg psy tukor ubat pastu cuti mc lama. Dan sy dinasihatkan masuk kumpulan pool (sbb penjawat awam). So skrg dlm.proses mohon pool.

Anyway ubat2an psikiatri tk.brp membantu lebih2 lg utk bantu tidur malam....ubat tk brp jalan

Setuju sgt kata awak tu watever psl org ckp2 ttg sakit mcm kita ni. Sakit tk nampak. Badan mmg nmpk sihat tp dalaman.....ohhh sadisnya nk cite. Penat menghadapinya...

CardiGans85 replied at 1-3-2017 01:37 PM
Kdg mmg mslh berulang kembali sbb perjanjian penyihir dgn syaitan tu,dendam dan hati yg telah hitam  ...

nak tanye skit, perawat u dari pusat rawatan mana yea?
kalau bgs ingat saya pun nak cube..

watever_0607 replied at 9-3-2017 09:07 AM
nak tanye skit, perawat u dari pusat rawatan mana yea?
kalau bgs ingat saya pun nak cube..

Bagus ke x sy rs tt yg kena nilai sendiri tp so far ok. Dia ni buat psedirian n bekas murid DDHD. Biasa kene buat appointment sbb ustaz ni bniaga mknn pd sblh pagi. Di area tanjung karang.

cikpid replied at 8-3-2017 03:55 PM
Sakit kena sihir jg. Start thn sama la 2008. Berubat beramal tp ditakdirkan blm sembuh sepenuhnya. ...

cikpid berubat kat mana skrg? ke ade perawat yg dtg rumah? skrg ni pun saya tgh cari perawat.
terbaru saya berubat di al-Qayyum di Bandar Sri Damansara. Tp rawatannye mahal ade yg rm200 ade yg rm400. dah cuber semua tp tidur tu masih terganggu. walaupun fikiran rasa lebih tenang lepas berubat. mmg die kata ade gangguan jin sbb tu tidur saya terganggu jin tu kacau fikiran saya. Bile saya mintak buat rawatan percume die mcm x berminat. Die masih galakkan saya buat rawatan penuh.

i terpaksa jgk makan pil tidur kalau x, tak tau nak mcm mana nasib badan ni. bayangkan la tiap2 mlm utk 3 bulan saya dpt tidur dlm 3 ke 4 jam saje. . skrg dh masuk 5 bulan...ade la sejak januari februari improve skit...sebulan tu dpt tidur semggu...Tp saya cakap jujur x tahu sampai bile nak tahan hidup mcm ni. Mmg x bleh tahan sebenarnye. Byk kali dh ngadu kat perawat lame...

Kan? dah la kite ni stress la mcm2 Tuhan saje tahu, tp org kelliling pulak menambahkan stress...

Ntah2 ape kan? Kite ni sebenarnye waras, sihat je mental emosi tp bile dh kena ganggu sihir mcm ni...Mmg rs mcm x betul. X pasal2 kena makan ubat doktor. . Saya paham sbb sblum ni pun saya sakit teruk. Makan ubat berbulan tahun pun xde kesan. Sedih..

watever_0607 replied at 8-3-2017 12:54 PM
Saye pun pernah terbaca psl ni. Org yg pernah terkena sihir or seangkatan dgn nye "tembok" kat bah ...

oooo.. bab ada balik tembok tu bila bc al quran aku tak sure tapi yang pasti kena jg amalan at least sembahyang x tinggal.. sb bila kita solat mende tu lari.. sb dia panas. kalau bende tu power aku tak tau la dia pegi mane. aku pun bab2 ni x reti sgt.. dgr dari org je.. tapi aku ni jenis lemah semangat dan entiti suka. tapi aku tak sukaaa..

CardiGans85 replied at 9-3-2017 09:13 AM
Bagus ke x sy rs tt yg kena nilai sendiri tp so far ok. Dia ni buat psedirian n bekas murid DDHD.  ...

Yea la kan, terpulang jgk pd perawat dan pesakit...die org kata elok kalau ade chemistry antara perawat dan pesakit. Cardi dh brape lame berubat? Cardi sakit ke? Harap x kisah berkongsi kat sini.

Saya ada kenal perawat dari Indonesia, kalau cik mahu PM saja saya. Insya Allah akan di permudahkan semua nya

watever_0607 replied at 9-3-2017 09:18 AM
cikpid berubat kat mana skrg? ke ade perawat yg dtg rumah? skrg ni pun saya tgh cari perawat.
te ...

Berubat dekat2 sini je. Ustaz maahad. Selalu dia bacakan ruqyah dgn kuat. Kita pn yakin nk berubat dgn dia selalu. Cuma sakit tu akan berulang. Katanya sihir ni payah sikit nk hilang sbb ada tuannya yg selalu hantar kalau kita sihat...berbaris askar2 dia nk cr peluang masuk kat kita.
Kalau org kata jgn tgl solat...ye mmg kita tk blh tgl solat. Sapa2 pun. Baca quran tiap2 hari. Kursi sblm melangkah keluar rumah.... amalan mmg buat tiap2 hari niat kerana Allah. Tapi tu lah kan.....kalau kita bc sirah nabi2 pun...nabi ayub pun berpuluh2 tahun dia sakit tk sembuh jg sbb Allah blm izin. Org nk kata apa kata la. Kita sesama kita yg mhadapi ni je saling memahami keadaan diri kita yg sebenar. Org kata kita lemah semangat, lembik, ikut sgt bisikan syaitan. Ohhhh mcm2 lah org kata. Tapi kita istimewa. Sbb Allah pilih kita....bukan diorg. Cer kalau demam sebuln sekali tak larat kan. Org kena sihir tiap2 hari sakit uols. Tp dia ttap bangun dan melawan sedayanya. Pergi kerja....urus rumahtangga dlm keadaan kesakitan yg org tk nampak. Tak cukup tabah lagi ke tu? Alhamdulillah saya belajar bersyukur selalu walau sakit itu perit....

watever_0607 replied at 9-3-2017 09:54 AM
Yea la kan, terpulang jgk pd perawat dan pesakit...die org kata elok kalau ade chemistry antara pe ...

Dl mmg skt sbb ade org mhantar jns santau. abis bdn bkudis2 n slalu nmpk bygn org..first,berubat dgn org lain (ni mcm dukun) sbb kt tmpt tu gmbr nyi roro kidul byk tp gmbr wali songo pun ade. Ms tu mcm keliru,pastu stop berubat.then br dgn ustaz ni..Alhamdulillah..

Yg skrg ni mslh keluarga..sy nk cite pun lbh2 pun x sedap. Sbb yg buat bkn org luar tp drh daging sndiri psl harta. Ustaz x bole nk buang benda tu,sbb klu d buang mmg benda buruk akn blaku pd tuannya mcm lumpuh n so on..Jd, ustaz minta cari ustaz lain yg bole buang sbb dia ckp x sampai hati lbh2 lg ustaz ni kenalan keluarga.

Benda ni besar n agak teruk. Sbb dia kacau bdk2 yg blk rumah tu.kmudian, abg sy x semena-mena kena rasuk. Sy tkena jugak sbb ada satu mlm tu sy tido d hall umah, grill sliding door kena goncang n org lalu dpn grill tu. Yg lain semua x perasan kecuali abg sy n sy.tu esoknya abg sy ttiba kena rasuk n sy muntah2/bdn rs mcm kena myk panas. Mmg x bole tido la..