CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Setelah Bertahun2 Berubat, Tp masih ade Gangguan, Apa Tindakan Anda Seterusnya?

cikpid replied at 9-3-2017 03:59 PM
Berubat dekat2 sini je. Ustaz maahad. Selalu dia bacakan ruqyah dgn kuat. Kita pn yakin nk berubat ...

Perawat Cikpid byk jgk bg penjelasan yea? Psl sihir ni semua..jin2...Perawat2 saya yg lepas2 semua xde pun nak citer2 detail..
Jadi saya pulak yg terpaksa busy body tanye mcm2....Tp tu pun masih x byk cerita. Masa baru2 nak berubat dulu pun pening jgk. Tahun 2008 same mcm Cik Pid. Saya x kenal mana2 perawat jadi just follow je. Bile ade 2 org, sorg kata gini sorg lagi kata gitu...Kite pulak x tau nak ikut yg mana..Mmg pening dibuatnye...

Mmg mcm tu la kan? Dugaan org sakit ni. Satu nyusahkan org lain. Yg kedua org buruk sangka dgn kite. Lagi2 sakit jenis yg mcm ni. Sape yg nak percaya? Luaran nampak sihat. Tp masa saya sakit dulu mmg nampak k.o. la. Tp kes skrg ni lain. Tidur...x cukup tidur.. Mmg same la kite Cikpid, tiap2 hari kena. Last2 kite xde tempat nak mengadu. Sbb tempoh lame kite hadapi ujian ni, org akan bosan dgn kite. Kite pulak akan jauhkan diri dgn org atas byk sbb...Antaranye sbb sakit yg b'pjg'n dan akhirnye jadi terlalu down..

Saya respect pd Cikpid dan org lain yg kuat semangat masih dpt bekerja tetap walaupun sedang hadapi kesulitan mcm ni. Sbb buat masa ni saya rs putus asa. Biase la tu pd saya. Ni mungkin kali kedua. Pd saya ia sesuatu yg lumrah bile kite hadapi sesuatu ujian yg berat. Akan ambil masa utk nak up balik..Saya pernah keje part time saje sblum ni tp sbb sakit saya kerap & biase la keje part time xde black and white, so kadang gaji dpt lambat kena potong & sbgnye. Saya pulak x bleh nak beri full time work commitment jadi nak x nak keje jgk. Last2 quit sbb x tahan..

CardiGans85 replied at 9-3-2017 05:24 PM
Dl mmg skt sbb ade org mhantar jns santau. abis bdn bkudis2 n slalu nmpk bygn org..first,berubat d ...

X sangka yea family sndiri pun bleh buat pd kite. U dah brape lame berubat? Ade improvement x skrg?..It's ok, saya paham. X perlu citer lebih psl family tu...Mcm mana pulak dgn life u? Masih bekerja ke?

Dah betahun berubat take sembuh maksudnya,  cara perubatan meme take boleh sembuh.
Cari lah cara amalan pulak.
Isi & tutup hati yg kosong tu.

Edited by watever_0607 at 15-3-2017 04:14 PM

Salam,

Nak tanye korang semua, pernah x cube ape2 produk sbg penawar sihir/gangguan jin dll, mcm produk sabun bidara ni? Sebelum ni saya pernah cube tp biase la mahal jgk harganye rm30 sebotol. Sbb dh terdesak, kadang rs sanggup je nak cube segala produk mcm ni

Saya nasihatkan watever kalau takboleh tido malam..bangun ambik wudhuk dan solat...solat banyak2 sampai penat dan mengantuk..
Biasa kalau org normal/sihat....bila terkejut malam dan niat nak solat..punye lah susah sbb syaitan selalu akan halang dan buat kita ngantuk.

Cuba lah..mana tau...menjadi

Salam

ade x antara korang yg senasib dgn saye? bleh la berpm dgn saya. sblum ni pernah jgk terbc kes same org yg dah ribu2 belanja berubat tp masih kena ganggu jgk...

Follow Us
watever_0607 replied at 18-11-2017 01:12 PM
Salam

ade x antara korang yg senasib dgn saye? bleh la berpm dgn saya. sblum ni pernah jgk terbc  ...

Nasib yg sma xbley tdo..bila nk tdo rsa takut kna ada org tdo sbelah..tu pun xtdo2 smpai ke siang bdn da lemau cpt jer rsa ade benda2 nk dtg..ilang fokus sampai xbley kje.. dlu ade yg sanggup n paham nape sakit bgai.. da lma org pun lari katanya dia org pun terkena tempias..umm sedihh

kukuKakiKakaKu replied at 19-11-2017 03:10 AM
Nasib yg sma xbley tdo..bila nk tdo rsa takut kna ada org tdo sbelah..tu pun xtdo2 smpai ke siang  ...

saye sbenarnye rs putus asa. bukan je sbb kes sihir kaco tdo malam..ni
tp sbb dah lame sgt hadap semua ni...dlm 10 tahun sejak sakit2 dulu..sampai ke hari
walaupun tahun lepas Tuhan dah bg balik tenaga & kesihatan fizikal semula..skrg ni gangguan tdo makin menjadi2 semula..
rs mcm nak gile pun ade...

betul tu..u..kalau dah lame sgt kite terbeban dgn masalah2 mcm ni
sama ade kite memencilkan diri sbb org lain x paham situasi & tuduh kite mcm2...
atau mcm kes u...kena tempias..

saya ade la cube2 cari forum ke..website yg mungkin kite bleh kongsi..& dpt support sistem khasnye utk masalah2 gini..
tp so far x jumpe la...x sanggup nak hadap semua ni sorg2 lagi...

watever_0607 replied at 20-11-2017 10:12 AM
tp sbb dah lame sgt hadap ...

Bila xdapat tdo yg cukup otak pun heng..stress bila takda org yg paham..org hanya mampu ckp sabar dugaan dari Allah..tapi yg melalui nya hari demi hari perit..rasa nk gila rasa nk pegi jauh rasa nk buat benda bodoh pun ada..tak akan ada yg faham benda mistik dgn gangguan tdo..
Yg mampu hanya berdoa Ya Allah aku nk tido aku nk sihat..aku xsanggup menyusahkan org lain, sbb org kata blkg bila kita yg tgah mcm ni lg dpt taw org ckp blkg rasa rendah diri..
Terpaksa mkn ubat tuk tdo fuhhh kadang tdo..kadang mcm skrg da siang kot huhu

watever_0607 replied at 20-11-2017 10:12 AM
tp sbb dah lame sgt hadap ...

Mungkin org mcm kita perlukan bantuan tapi sape yg nk tlg supaya dpt tdo? Bila nikmat tdo ditarik dari Allah..hmmm

kukuKakiKakaKu replied at 21-11-2017 05:59 AM
Bila xdapat tdo yg cukup otak pun heng..stress bila takda org yg paham..org hanya mampu ckp sabar  ...

Yea betul...Bukan kite je x nak bebankan org lain...Tp org lain pun x sanggup dah asyik nak tlg kite je kan?
Lame2 nnt kite ni jadi mcm parasit pulak..

Skrg ni bile saya x dpt tdo mlm, mcm biase la nak tak nak buat je segala ape amalan yg perawat dah mintak buat.Tp keje2 rumah yg patut buat masa siang pun baik buat masa mlm. Nnt dah siang letih, mood out, lemah semangat bla3. Bleh lagi bc novel kalau sempat. Tup2 subuh je masa tu la ngantuk rs nak tdo. Bile siang hari la paling rs nak tdo tp last2 masih x dpt tdo.

Yg pelik tu kalau mlm yg bleh tdo, time tgh buat amalan (ni mmg perawat mintak buat) lepas zohor baring sambil zikir 1000x. Bile mcm ni bleh pulak terlelap.

Jin ni die main dlm otak kite sebenarnye. Bile mlm yg saya x dpt rs mcm ade suiz lampu terpasang dlm otak tu.Atau pun minda fikirkan mcm2 benda2 yg x penting..benda2 biase terbawa2 dari 1 fikiran ke yg lain. So bile mcm ni cepat2 selawat ke zikir ke ngaji ke baru la fikiran tenang tp masih x dpt lelap. Bukannye sbb fikir bukan2 atau risau pasal masalah lain ke ape..so bile x dpt tdo siang pun x dpt tdo. Bile nak mula buat zikir mcm yg kat atas tu dada degup2 kuat. Mcm mana nak tenang? Mcm mana nak lelap kejap je pun?

Pagi2 buta pkul 4 dah terjaga.....mmg x dpt tdo lepas tu..

ni saya bc kisah saudara ni yg kena santau sihir hampir 19 tahun. amalan die kemain dahsyat   gelak guling saya bc bandingkan dgn kekuatan semangat sndiri yg jauh beza dari saudara ni.

yea la saya ni dulu masa skolah x pegi skolah agama. ustaz pulak ajar ngaji tipu2 sambil tdo. tajwid pun x diajar. walaupun skrg dah 4 tahun belajar ngaji, syukur sgt ade rezeki mcm ni, harap sampai ke mati esok dpt belajar sbb teringin nak rawat diri sndiri. Ustazah saya kata die belajar ngaji dulu nak sempurnakan surah al-fatihah ambil 4 tahun. surah al-fatihah saje

ape2 pun ni link kisah saudara tu tadi. x sangka akibat sihir santau ni bleh sbb kan seseorg terpaksa makan ubat sakit mental..
http://raihanpahimi.blogspot.my/2014/05/rawatan-untuk-sihir-dan-santau.html

watever_0607 replied at 24-11-2017 10:15 AM
Pagi2 buta pkul 4 dah terjaga.....mmg x dpt tdo lepas tu..

ni saya bc kisah saudara ni yg ...

Assalamualaikum

Pengalaman saya, saya sedang melalui keadaan yg mana disihir oleh bekas tunang kerana dendam. Betul bro, saya hampir gila sebab terkena sejenis sihir yg buat saya sentiasa tergilakan dia, terkejarkan dia, sedangkan dia yg tinggalkan saya tau. Lepas tu dia sengaja menampakkan kemesraan dia dengan teman lelaki baru dia, bertujuan nak buat saya sakit hati. Saya cuba untuk abaikan, tapi makin saya jauhkan diri makin kuat perasaan tu datang sampaikan saya terpaksa dengar ayat2 suci Al-Quran sentiasa.

Saya masih mencari perawat yang serasi. Dah cuba bermacam-macam tempat, x kira la rawatan Islam ke, bomoh ke saya dah pergi. Masih belum jumpa yang betul2 serasi. Yang menipu x payah cakap la, bersepah. Tapi ini pengalaman saya, masih melaluinya ni. Memang saya terpaksa ambik pil penenang bila keadaan x terkawal.

Kalau asyik mimpi ular je, tu tanda sihir ke?

haah tt, level tt 9 tahun dah berubat terus berguru dan jadi perawat. tu cadangan sy. sebab ada perawat dia tak mengajar kalau tak di minta ajar. ada perawat dia ringan mulut ajar amalan untuk amalan.

ada kenalan sis 20 tahun tak sembuh baru beransur dengan amalan yasin 41 kali, setiap hari, 1000 kali selawat.. yasin 41 kali habis dalam tempoh 8 jam.

berkenaan kalau tubuh badan dah di sihir atau saka, mudah masuk jin lain? ye sis setuju. sbb jin ada kt tubuh badan bertenggek  akan mudah connect dengan jin lain.

cuba sis amal al ikhlas 41 kali, al falaq 41 kali, baca ayat manzil dan doa minta kesembuhan setiap kali lepas solat. selepas itu sedut sekali  nafas niat dalam hati minta bantuan Allah moga ayat suci alquran jadi perisai untuk sihir. setiap kalimah ayat suci alquran ada malaikat jaga.

buat amalan dapat pahala ibadah
buat amalan merawat dapat  kesembuhan
buat amalan tak sembuh  ada ganjaran lain Allah nak beri

satu yang saya perhati berdasarkan pengalaman dan pemerhatian , bila baca dalam keadaan tenang fokus dan mengharap lebih mudah menjadi berbanding dalam keadaan marah sedih takut. contoh apa terjadi si dia muntah keluarkan bisa sihir.

kalau sis ada suami ajak suami buat amalan sekali.

PrinceOfDeath replied at 2-12-2017 02:12 AM
Assalamualaikum

Pengalaman saya, saya sedang melalui keadaan yg mana disihir oleh bekas tunang  ...

W'salam

Bile u kata kena makan pil penenang, baru la saya paham. sbenarnye walaupun dah lame bertarung dgn sihir santau ni, saya malas nak ambik port or bc psl kisah2 org lain yg senasib dgn saya sbb itu lagi menambah stress dan serabut.

Tp sejak tahun lepas bile otak sndiri dah clear, baru la saya sambung bc psl kisah2 mcm saudara & pesakit2 lain yg senasib dgn saya. Mcm link yg saya post di atas tu, sejak die kena santau pun die bukan saje perlu ulang alik berubat dgn perawat malah terpaksa jgk jumpe doktor pakar jiwa utk dptkan rawatan & ubat penanang sbb akibat santau tu die mengalami anxiety.

Bile dah mcm tu nampaknye saye pun perlu jgk la makan ubat Dok sakit jiwa

yellowfish2104 replied at 3-12-2017 05:36 PM
Kalau asyik mimpi ular je, tu tanda sihir ke?

saya ade terbaca kalau kerap mimpi binatang berbisa kemungkinan yea
tp saya org biase saje xde ilmu mcm perawat, jadi saya nasihatkan utk mendpt kepastian sila cube jumpe perawat yg bertauliah.

CiliPadiSedap replied at 3-12-2017 08:52 PM
haah tt, level tt 9 tahun dah berubat terus berguru dan jadi perawat. tu cadangan sy. sebab ada pera ...

terima kasih sbb sudi berkongsi ilmu & pengalaman...

sbenarnye selain usaha berubat buat amalan etc, saya menghadapi ujian ni seorg diri..
x perlu la saya cerita situasi saya, saya xde suami atau sesiapa yg rapat utk same2 ikhtiar, memberi semangat or bantuan dlm mghadapi semua ni...
mungkin jgk semangat saya lemah,...saya manusia biase..yg lemah..

kadang2 saya terfikir bagaimana agaknye rasanye bile ade org lain yg same2 dgn kite berhadapan dgn ujian seperti ini?..pasti ia lebih menenangkan & ade rs bahagia dlm perit pahit menghadapi dugaan2 hidup. tidak dihantuai kekosongan, putus asa & penuh dgn ketidakpastian, ketakutan..

Boleh saya tahu setakat gi berubat ni apa hasil siasatan ustaz-bomoh? santau atau saka?

Selama ni apakah style gangguan yang saudari rasai? sakit perut selalu ke? saraf ke? sakit tulang belakang ke?

Dan setakat gi berubat boleh tahu apakah rawatan yang dah dibuat? mandi limau, bidara dan selainnya?

Assalamualaikum smua..lma xmsuk dlm ni..on9 pkai fon susah nk menaip..skrg masih lg diganggu jiwa mental makin xlarat..dugaan dtg kiri kanan..fuhhh bersabar jer wlau sabar ku dhinjak kebumi..kiri kanan depan blkg kna tembak..org yg paham tu paham la tapi lma2 org yg normal yg dk lma paham jd xpaham pulak..dikata nya kita nih mengada or xnak sihat..ko mampu ker nk dok dlm dunia yg ko sendiri xnampak
Susah nk huraikan susah nk cite bgi paham..xtlg byk pun xpe doakan hrp ketemu jodoh dan sihat spt biasa cam org normal...zahir jer nampak sihat dlm ni xder sape taw..klu ade org disisi anda yg sakit xnampak, bgi la semangat bkn nyer menjauhkan diri konon nyer takut berjangki..sekian