CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cakur

All About Bandung Indonesia - Part 24

msaadhamid replied at 28-4-2023 01:01 PM
Nak masuk indonesia kena ambil booster covid-19 ke?

tak perasan pulak tuan

3 tahun lepas p bandung trip dengan geng2 asrama..best p beli baju kain sulam dekat rumah sulam,.x igt apa nama,..pastu kami punya supir mmg terbaik,,,sampai2 bandung tu trus shopping..x sempat malam dah call husband kat malaysia suruh masuk duit hahah duit dah susut..

Hai... Ada ke yg baru pergi Jakarta/Bandung dlm tahun ni? Boleh share info/pengalaman travel slps PKP?

Terima kasih.

Last ke sini tahun 2010.
Tak igt apa dah ????

Cuma igt beli ole ole makanan kat Kartika Sari
Pastu pi butik² dia
Pastu pi ladang teh dia
Pi Puncak
Makan & lepak kat Chimory
Lelain x igt sgt lama dah huhu

baru nak pegi bulan depan.. Saja jalan-jalan.. hotel pun tak tau nak pilih yang mana. Byk sangat.  Pening nak pilih.  Last pergi 2015 kot..

hai....nak tanya agak2 airport ke bandung bila buka balik...

Follow Us
Knp tiket AA ke Bandung around 1k..mahal dari g JKT

dy_akmal replied at 21-10-2023 07:49 PM
hai....nak tanya agak2 airport ke bandung bila buka balik...

mmg dah tutup ke...
plan naik Jakarta turun Bandung....

Aku pi bandung pd oktober lepas. Naik AA from KLIA-JKT, then naik tren JKT ke BDO utk 3 hours. Takde direct flight from KLIA to BDO. Kalau nak naik flight, kena naik from klia-bali dan lepas tu flight bali-bdo. Aku dok kat hotel savoy-homann, bandung. pegi jugak la ke pasar baru (tapi tak beli apa2), shipping sket kat rumah mode dan shoppping bronies and bagelen kat Kartika Sari. Aku last pegi pegi bandung lama dulu, dlm 2009 kot. Sejak lepas PKP ni, nampk bandung macam run down sket. Gedung2 pun byk yg dah tutup.

Assalam.. sy akan ke bandung bulan 2.. skrg tgh tengok2 wisata kat sana ...pening nak pilih wisata yang nak pergi.. Ni so far itinerary yg sy buat..

Day 1
Airport Kertajati - Lembang

Day 2
The Lodge Maribaya
Orchid Forest
Warung Kopi Gunung
Asstro Highland

Day 3
Floating Market, Kota Mini, Rainbow Garden
Farmhouse
Dinner @Kampung Daun

Day 4
Checkout Lembang
Lembang Wonderland
Checkin Bandung

Day 5
Kawah Putih
Suspension Bridge Kawah Rengganis

Day 6
Noah Park
Dago Dream Park
Sarae Hills

Day 7
Shopping at Pasar Baru
Rumah Kain Sulam
Rumah Mode FOS
Kartika Sari Cake

Day 8
Kertajati airport

Ada tak cadangan  wisata yg rugi kalau tak pergi atau wisata yg tak pergi pun takpe..

ReksakseHuduh23 replied at 30-12-2023 11:46 PM
Assalam.. sy akan ke bandung bulan 2.. skrg tgh tengok2 wisata kat sana ...pening nak pilih wisata y ...

Saya cuba tolong jawab ya.... Sebab saya pun dah jatuh cinta dengan Bandung... Sebelum ni last ke Bandung 2017 rasanya, buat jadual macam orang lain juga lah, Pasar Baru, Beli kain, Telekung, Kartika Sari, Tangkuban Perahu & Kawah Putih... Oktober 2023 aritu pergi berenam suami belanja Birthday Trip ke Bandung, saya ubah jadual hanya untuk aktiviti santai, tenang n rehat... Alhamdulillah terus jatuh cinta dan repeat semula ke Bandung Krismas aritu... In Sha Allah CNY ni nak ke sana lagi sbb sangat tenang n mendamaikan... Saya elak jam di Malaysia pada musim cuti, saya akan lari ke Indonesia untuk rehat...

Berbalik pada soalan tu, iternary ni bergantung pada yang nak travel tu, jadual cik pada saya agak padat, jika trip tu melibatkan kanak2 kalau boleh jangan terlalu padat... Kalau datang ke Bnadung pada "Tanggal Merah" pun kena fikir juga, Bandung ni jem dia bila terkena hari cuti tu mmg stress lain macam, dia punya jem tu sama macam dekat Cameron Highlands. Daerah Lembang yang sis nak pergi tu mmg kawasan wisata yang mana orang sekitar Bandung, Jakarta akan datang bila waktu cuti... Hari Pertama tu Lodge Maribaya & asstro Highlands tu mmg kawasan yang besar untuk explore semua dan konsep sama, utk OOTD...

Hari kedua, Farmhouse, Kota Mini, Floating Market kawasan bersebelahan dan jem sangat2 bila waktu cuti... tapi mmg best... Kalau ada anak2 bawa ke Lembang Park & Zoo pun best,  anak2 mmg enjoy...Yang lain2 tu ok dah tu...

Cuma trip saya 2 kali tu mmg untuk santai, jadi kami menginap di Ciwidey, pilih resort yang mmg untuk healing tempat sejuk, makan strawberry... sungguh mendamaikan...

ade cadangan x hotel utk 8-10pax

nak tanya tiket direct ke bandung dah tak ada ker? saya chek kat airpaz tak ada....ni first time nak p... ajarin saya ye..... tq

Bonda_Aniey replied at 14-2-2024 11:36 AM
nak tanya tiket direct ke bandung dah tak ada ker? saya chek kat airpaz tak ada....ni first time nak ...

Dah tak ada rasanya. Kena turun ke Jakarta. Saya nasib baik JB-Jakarta ada... Jadi dari JB senang sgt ulang alik... Orang pun xberapa ramai...

nordin84 replied at 13-2-2024 02:55 PM

Hotel kalau nak sumbat semua dalam 1 bilik rasanya macam x ada... Bahagi2 lah...
Setakat ini hotel yang saya suka n dalam bajet travel Kimaya Braga By Harris atau California Hotel pun best...
cari hotel area Braga senang nak jalan2... Bandung senang dapat grab...

Bonda_Aniey replied at 14-2-2024 11:36 AM
nak tanya tiket direct ke bandung dah tak ada ker? saya chek kat airpaz tak ada....ni first time nak ...

Airport Bandung dah pindah ke Kertajati.. dalam 2 jam juga nak ke Bandung.. Better trn Jakarta, naik Woosh ke Bandung, atau terus hire supir..

nordin84 replied at 13-2-2024 02:55 PM

Better ambil homestay kalau nak stay sekali

MissN-ny replied at 23-1-2024 02:07 PM
Saya cuba tolong jawab ya.... Sebab saya pun dah jatuh cinta dengan Bandung... Sebelum ni last ke  ...

Thanks ye.. saya pun dah jatuh hati Bandung.. tak sangka Bandung sangat best.. anak2 suka sangat.. next plan Jakarta-Bogor..

Kak Lina yang selalu urus homestay/supir untuk Bandung/Jakarta tu masih aktif lagi dalam ni?

Ada recommended supir di jakarta tak.. saya ada yang dari bandung .. rasa mcm mahal pula kalau dr bandung ..