CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melnanzz

Neelofa kembali semula ke pangkuan Fattah Amin [Vol 2]

Close [Copy link]
anonims replied at 27-4-2017 03:26 PM
Pada I, hajjah ni ada ciri2 NPD..
It's all about her & her, x kisah pasal hati & perasaan org..

Kan...mcm yg time mng last tu, boleh dia ckp dia nk ok2 je ngn fattah, xnk gado xnk ade mslh...like xde rase bersalah lgsg wat kat org camtu n then leh suh org baek2 je ngn dia mcm xde pape

anggerix replied at 27-4-2017 02:19 PM
yup this time around dia lebih berhati2 dengan sesiapa especially si cunning

hopefully la cenggitu
tp aku pelik sket fans lopattah nih
apsal insecure sgt psl fattzura nih?
kinda obvious diorg tuh mmg berlakon
faz belakon ngan zul ripin, farid kamil, keith foo, aaron semua tuh binik2 diorg takdela plak insecure cam lopattah nih.
lagikla berlakon bkn syariah compliance.
kahkahkah.

buailajulaju replied at 27-4-2017 03:36 PM
Kan...mcm yg time mng last tu, boleh dia ckp dia nk ok2 je ngn fattah, xnk gado xnk ade mslh...lik ...

Coz bkn dia yg terkena..

I x leh baca hati org, tp apa yg dia buat publicly tu org boleh nilai.
Dia dh tau dia x de apa2 dgn fattah & yet dia biarkan fattah nyanyi & bc poem dlm meletop.
It didn't stop there, again masa ame, buat joke dgn johan.. I don't thk it was spontan, mesti dh plan..
Jenis hati tak berapa nak baik.. (dlm bhs sopannya, i mls nak maki2.. )

ada berita panasssss...mohon acik2 kepam melawat istana cinderella

Brp byk tacang bru ckup msuk istana ye??? I da 700 pon x lepas ni. Rahsia beso ape je yg ada??? I neutral lg ni...x sokong mne2 pihak. Klu dpt msuk bole la buat pertimbngan. Serius xtau ape2...klu da tau pon Xde effect kt company I

brapa credits diperlukan tuk masuk thread lg 1 tu?

Follow Us
alaaa.. share la dgn we ollss

Aku setuju. Kita bongkar je kat sini. Banyak info kat benang berpagar tu orang ramai tak tahu. Sebab kenapa benang tu berpagar ialah sebab benang tu libatkan kerabat, jadi perlu pantauan.

Tapi dalam hal Lofa dan Fattah, tak ada pantauan diperlukan. Bongkar kat sini bagi semua orang tahu.

Silakan.

melnanzz replied at 27-4-2017 05:14 PM
Aku setuju. Kita bongkar je kat sini. Banyak info kat benang berpagar tu orang ramai tak tahu. Sebab ...

setuju mel.bongkarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!

sbb iols x dpt pnajat istana tp iols curious sgt!

Edited by Loginlogoff at 27-4-2017 05:18 PM
melnanzz replied at 27-4-2017 05:14 PM
Aku setuju. Kita bongkar je kat sini. Banyak info kat benang berpagar tu orang ramai tak tahu. Sebab ...

Yeah!!

Demi mghapuskn sisa sisa lopattah kepam.
Skrg turn fattzura all the wayyyy.

Mell mohon tepek summary psl relay lopaktah kt sini..psl kerabat rms xpyh cmpur dh ade kt benang yistana lopak.

Loginlogoff replied at 27-4-2017 05:17 PM
Yeah!!

Demi mghapuskn sisa sisa lopattah kepam.

Nanti aku kena backlog balik posting kat benang berpagar tu. Dah volume 15 aku pun tak ingat kat mana. Bila jumpa nanti, aku tepek.

Edited by datinmarissa at 27-4-2017 05:32 PM
Sooooooo replied at 27-4-2017 04:06 PM
Brp byk tacang bru ckup msuk istana ye??? I da 700 pon x lepas ni. Rahsia beso ape je yg ada??? I ne ...

kalau 700 RP 6 je kot...RP7 kene minima 999
points 999
7

munahtingtong replied at 27-4-2017 01:48 PM
meolls da bertahun sr
skrg2 ni baru la merangkak register and start
rasa jauh lagi

haha samalah kita. tp ai start sbb nk sapot HSC, dan x thn dgn prangai hajah. tp benang berpagar tinggi betul2 menguji curiousity. mohon bongkarkan disini mana yg boleh, kasihanilah kami baru nk mula menabung kacang

muneerah replied at 27-4-2017 12:09 PM
hai hajah lopa...sudah sudah lah buat perangai mengada kamu tu..

and yes, sudah sudah lah duk suh ...

agak ler.. ai tak faham mcm mana patah masih boleh gelak dgn lame jokes tu. kalu ai terus rs nak bakor stage

tabur kacang  tabur  
newbies lapar kacang

macam acik2 ke _ _ _ bodgos lapar igs hsc

melnanzz replied at 27-4-2017 05:21 PM
Nanti aku kena backlog balik posting kat benang berpagar tu. Dah volume 15 aku pun tak ingat kat m ...

Kaka maya tak bising ke chuoll nk bg all summary  

melnanzz replied at 27-4-2017 05:21 PM
Nanti aku kena backlog balik posting kat benang berpagar tu. Dah volume 15 aku pun tak ingat kat m ...

If melibatkn kerabat just bg nickname je contoh si polan, si A etc. U bg summary pon ok n sumber dr mne. My boss g oversea bole la nk layan porum ni  

Edited by melnanzz at 27-4-2017 10:54 PM

Ok, ni info yang aku dapat cedok dari benang berpagar tu. Banyak info ni datang dari pelbagai sumber. Nak kata info ni seratus-peratus sahih, aku tak berani jamin, sebab kalau dengar cerita dari karatz Lofa pulak, lain version nya. Allah je lah yang tahu.

Cerita ni aku dah tapis bab kerabat. Aku ambik berkisar antara Lofa dan Fattah je.

Cerita ni banyak berkisar sekitar bulan Januari lepas. Masa Fattah launch lagu Wanita Terakhir sampai lah Meet & Greet Lofattah lepas tu.

Ok kita start dengan WT. Lagu ni memang idea dari Fattah sendiri untuk dia hadiahkan pada Lofa. Lagu ni mula2 Aizat tulis tajuknya lain. Fattah request pada Aizat boleh tak tulis satu lagu berkenaan dengan perasaan hati dia pada Lofa sebagai hadiah dia pada Lofa. Masa dia tengah bercuti dekat London asyik teringat Lofa je. Facetime hari2 masa Lofa kat Mekah. Fattah memang nak hadiahkan Lofa sesuatu, tapi Lofa semua dah ada. Jam mahal, jewelery, handbag, kasut, baju latest semua Lofa ada. Masa kat London, Fattah siap pergi kedai Rolex lagi nak cari hadiah untuk Lofa. Tapi Fattah tak mampu nak belikan semua tu. Apa yang Fattah mampu hanyalah hadiahkan Lofa sebuah lagu, which he did when he release the song on and then nyanyi live television. Tu lah hadiah dia pada Lofa sebab punyalah dia sayang kat Lofa.

Dia dapat tahu dia kena game around time antara M&G Nona dan M&G Lofattah. Dengar ceritanya, yang reveal is his bff Hanz. Also dengar ceritanya Lofa sendiri bagi tahu. Dua2 source ni aku tak dapat confirm, aku cedok apa yang porumer benang berpagar bagi tahu. According to Lofa punya cerita pulak, Hanz yang buat fitnah dan burukkan dia kepada Fattah. Apapun, bila Fattah dapat tahu Lofa curang, hati dia terus hancur sehancur hancurnya.

Anyway, sehari sebelum M&G Lofattah tu, Fattah break down dan nangis. Dia koyakkan semua gambar2 Lofa, dan dia tak mahu sign any souveniers. Tapi kawan2 dia pujuk dia, dan cakap kat dia peminat dah prepare macam2 untuk M&G. Sebab dia terkenangkan peminat, dia sign jugak sambil menitik air mata. Ada peminat cakap, diaorg masih nampak lagi bekas air mata Fattah kat souveniers tu. Keesokkan harinya, Fattah langsung tak mahu datang M&G tu. Sekali lagi kawan2 pujuk suruh datang. Do it for the fans. Dia hanya datang untuk peminat sahaja, dan terpaksa hadap Lofa hari tu. Bayangkan kena duduk sebelah orang yang baru saja hancurkan hati dia.

Fattah memang kurung dalam bilik dan tak mahu keluar. Ibu Fattah pun tahu anak dia sedih dan menitik air mata sekali. Tu sebab Ibu Fattah tak suka Lofa sampai sekarang.

Semua projek Fattah dengan Lofa dirombak balik, termasuklah Hero Seorang Cinderella (digantikan oleh Fazura), dan photoshoot majalah remaja (digantikan oleh Raysha). Lofa cuba untuk berdamai balik dengan Fattah dan come up with Suri Hari Mr Pilot Raya. Dia buat pengumuman ni masa di event NU Sentral. Mike pun terkejut bila Lofa umum telemovie tu.

Masa shooting SHMPR, Lofa cuba pujuk Fattah balik. They had a heart-to-heart talk. Hasilnya, Fattah dah maafkan Lofa, dan diaorg berdamai balik. Tapi Fattah dengan Lofa bukan couple anymore. Fattah dah move-on dan dah ubati hati dia yang luka tu. Dia maafkan Lofa sebab Fattah bukan orang yang simpan dendam. Fattah sekarang nak concentrate dengan kerjaya dia sahaja.

Itulah summary yang aku dapat kumpul dari benang berpagar. Harap semua dapat baca dan hadam.

melnanzz replied at 27-4-2017 05:48 PM
Ok, ni info yang aku dapat cedok dari benang berpagar tu. Banyak info ni datang dari pelbagai sumber ...

Ko copy ni pi tepek kt page 1(reserved) sng org bc nti..thanks mel

melnanzz replied at 27-4-2017 05:48 PM
Ok, ni info yang aku dapat cedok dari benang berpagar tu. Banyak info ni datang dari pelbagai sumber ...

thanks Mel for the FULL INFO kepada kami yg serzly NEWBIES
love muchhh