CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9825|Reply: 67

Cinta emosi ke?

Post time 6-5-2017 04:33 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam..tak pasti sesuai ke tak post ni tapi pernah tak bercinta mcm bahagia tapi tup tup pasangan tibe2 mcm dingin. Kena tinggal mcm tu je tanpa explanation. At least kalo tak suka or ada orang lain or kau gay ke ciptala apa2 alasan. Bukannya tinggal orang mcm tu. Sakitnya tuh di sini sebab tak tau alasan apa kena tinggal. Wasap msg semua read tapi tak reply. Ckp busy tapi username ig asyik like post post instagram orang lain. Lain kali kalau tak suka ckp tak suka. Jangan buat orang ternanti2. Rasa terluka la kena buat mcm ni. Dasar coward :   

hmm..itulah penangannya ye?

okay you just ignored je ye kalau banyak kali diperlakukan macam ni. take your time tak pe u marah la ni , kan? okay understood. sebab diperlakukan sedemikian.

kot ada gaduh ke? or benda yg taks etuju angin , ke?

but  the best ever control u have now u know adalah dengan tidak melakukan ini pada orang lain ( of course u tak , kan u baik ) so ...jadikan ini sebagai vital experience dan pengajaran  yg tak semuanya lelaki atau warga Adam itu sedar mereka makhluk Allah ...sebab tu depa lagu tu ....tak pe ..u  pelan pelan pulihkan balik emosi tu... bila dia muncul just mohon explanation if not ....u  kena berhati hati  dengan guys macam ni ...lelebih lagi yg suka emotional abuse atau yg buat seolah olah masalah tu datangnya dari kita ..walhal sikap dia tu ...
tak pe...allah ade...dont worry ...letr him be...u know

so ada manusia sebegini

u just prayed to Allah agar Allah lindungi you.

Mungkin dia meminta ruang untuk bersendirian...

mbhcsf replied at 6-5-2017 04:54 PM
hmm..itulah penangannya ye?

okay you just ignored je ye kalau banyak kali diperlakukan macam ni.  ...

Oh yelah..baru perasan emotional abuse tu..rasa mcm salah sendiri..tapi tak tau salah apa..kalo salah bukannya tak bole terima kan..masing2 dah besar..but still mcm tu lah..thank you thank you..tbe2 mcm tersedar   

insulin replied at 6-5-2017 05:12 PM
Mungkin dia meminta ruang untuk bersendirian...

Hmm..myb la kot..hmm

Dont chase him..biar je dy. Lelaki ni kalau dikejar dy akan pikir prmpuan tu xleh hidup tanpa dy. Teruskan hidup mcm biasa seolah2 xde apa yg berlaku n prove to him that ure okay Nnti bila dy rasa awk menghilang dy akan carik balik.
Lelaki xsuka dipaksa2 sgt

Follow Us
Allthatnana replied at 6-5-2017 05:26 PM
Oh yelah..baru perasan emotional abuse tu..rasa mcm salah sendiri..tapi tak tau salah apa..kalo sa ...

well ....adults talk. mature adults talk things thru. embraced everything. okay?
doakan semua dimudahkan dan dalam masa yg sama  - bina kebergantungan emosi dan diri pelan pelan hanya bersandarkan Allah..

sebab dalam bercinta kita mudah hilang  'jiwa' emosi kita pada  manusia , juzuk badan  fizikial dan pandangan tampak manusia

kita kekadang terlupa yg kekuatan sebenar  yg perlu kita TIDAK tinggalkan ialah ' ALLAh'' ini protective effects sebab  nauzubillah apa apa ...u know that you need Allah , only HIM to survive...and He is THE ANSWER

tapi kalau asyik je dalam cengkaman cinta ni maklumlah kekadang jiwa itu terlupa si PEMILIK CINTA...

zaman skrg semua org datang dan pergi di mana2 saja di tempat kerja, saudara mara, jiran2, kawan2. sbbmereka semua mencari kebahagian sendiri. datang bila bahagia dan blah bila x happy.

ninja boy replied at 6-5-2017 06:06 PM
zaman skrg semua org datang dan pergi di mana2 saja di tempat kerja, saudara mara, jiran2, kawan2. s ...

betul2..setuju sangat..zaman sekarang bukan macam zaman dulu...bertahun2 jadi kawan baik

Penah jah..tetiba tak tahu apa punca sejuk merediii.call,angkat tapi diam.dahla jauh antara benua.dia ingat aku call guna daun pisang?

Then housemate dia yg prihatin yg akhirnya bagitau hal sebenar. Tak sanggup lagi dia nak tengok aku berterusan kena game. Yelah member dah tengah angau dgn anak datuk kat sana. Kot yer pun tengah gila,bagitaulah sepatah. Buat kita ni macam takde hati perasaan.

Tiga empat tahun selepas itu,ditakdirkan kami naik bas sekali (tapi seat lain-lain) masa nak balik kl dari pantai timur sana. Time aku turun minum masa bas berhenti kat rnr,gigih dia datang jmpa dan minta maaf.siap explen dia dah clash dgn awek dia tuh.eh macamkan aku kesah?? Gigih jugala dia minta no contact aku bagai, but sorri lerrr aku nak kasik.konon nak tebus balik salah dia dulu,nyesal apa segala. Aku hanya mampu senyum dalam sinis saja. Sblm turun,aku sempat tinggalkan dia satu nota,antara lain aku bagitau aku dah ada orang lain yg betul ikhlas sayangkan aku sambil tujukan lagu slam tak mungkin berpaling utk dia. Punyalah berhati-hati nak selit nota tu kat poket seat dpn dia takut dia terjaga dari lena daripada sumber rakan dia yg juga rakan aku,meroyan jugakla mamat tu cari aku lepas tu. Dan dia berjaya dapat no aku (hauk mana ntah yg kasik)merayu-rayu minta aku terima dia kembali. Ampunkanlah,tak de maknanya aku nak terima bekas orang..
So tt..jgnlah ko risau dia dumb ko sedemikian rupa.masanya akan tiba utk tuhan bayar cashback utk dia. Cayerlah

Deidra replied at 6-5-2017 07:33 PM
Penah jah..tetiba tak tahu apa punca sejuk merediii.call,angkat tapi diam.dahla jauh antara benua.di ...

Alaa sedihnya..bkn nak sgt pon tp sbb tinggal diam mcm tu, tu yg rsa sakit hati tu..and thank God u dah jumpa much better than him..

BuNSSS replied at 6-5-2017 05:47 PM
Dont chase him..biar je dy. Lelaki ni kalau dikejar dy akan pikir prmpuan tu xleh hidup tanpa dy. Te ...

True. Let him alone. Bagi dia bernafas. Lama2 dia akan cari u balik. Usahlah resah gelisah bagai its the end of world. Lelaki, rimas agaknya berkepit all the time.

Allthatnana replied at 6-5-2017 07:52 PM
Alaa sedihnya..bkn nak sgt pon tp sbb tinggal diam mcm tu, tu yg rsa sakit hati tu..and thank God  ...

Of course la dear..we are human,so treat like one.lainla kalau bercenta dgn semut ke cencurut ke,bolela gunapakai undang-undang rimba.

But trust me, manusia-manusia zalim ni takkan lamalah bahagia.aku berani ckp sbb dh dua kali kena..dan dua-dua makhlok one penny no use itu sama naik menyesalnya Time tu kita akan rasa betapa agung dan adilnya Allah pada hambaNya  

mbhcsf replied at 6-5-2017 06:02 PM
well ....adults talk. mature adults talk things thru. embraced everything. okay?
doakan semua dim ...

Betul....bersandarkan pd Allah

haha biasalah.. mmg ada org mcmni.  nak cakap depan2 tak berani.. so dia buat mcm tu la.. i agree. mmg coward pun.

Deidra replied at 6-5-2017 07:33 PM
Penah jah..tetiba tak tahu apa punca sejuk merediii.call,angkat tapi diam.dahla jauh antara benua.di ...

Lagu slam ye sis
Mesti sentap mamat tu kan  

Buat apa thegeh2 pada yg tak sudi..kumbang bkn sekor bunga bukan sekuntum

Edited by Deidra at 7-5-2017 09:19 AM
MyNameIsIris replied at 7-5-2017 12:37 AM
Lagu slam ye sis
Mesti sentap mamat tu kan

Kebetulan dekat2 nk smpai ke destinasi lagu slam tu plak yg berkumandang.rasa mcm kene setepek jah atas muka dia,so iol tuju-tuju benci lagu tu kat dia  

Deidra replied at 7-5-2017 09:18 AM
Kebetulan dekat2 nk smpai ke destinasi lagu slam tu plak yg berkumandang.rasa mcm kene setepek j ...

Lagu kumpulan slam membantu sangat kan time tu. Nanti i cerita kat slam  

MyNameIsIris replied at 7-5-2017 09:38 AM
Lagu kumpulan slam membantu sangat kan time tu. Nanti i cerita kat slam

Sangattt..

Ntah ngape malam tu lagu-lagu dalam redio yg dipasang dlm bas semuanya yg membuai perasaan. Macam lagu slam,lagu apa ntah yg ada bait ku cuba pejam mata tapi tak terlena,kerana ku masih teringat padamu,begitu payahnya nak ku melupakan,pernahkah engkau fikirkan oh sayangggg.. makin buak rasa nyampah kt mamat tu rs

My advice to dik nana ni,time hati tgh sebu jgnler layan lagu jiwang rock kapak cmni. Tak elok utk kesihatan. Nanti abeh sume org nak dikapakkan