CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Allthatnana

Cinta emosi ke?

kak..
nasihat wana..let go ajer la kak
jangan nampak desperate sangat kak..
kumbang bukan seekor, bunga bukan sekuntum..
Wana walau kapel sekalipun, wana xpernah halang kalo dia nak kenal perempuan lain dan wana pun xder la setia mana pun kak..kenal gak lelaki lain sebab kita tak tahu jodoh kita dengan sapa..
gigih ko setia satu laki, hujung2 bukan jodoh ko...buang masa jer kak.. baik ko berkawan jer dengan semua..
so let go jer..

ko say hi jer kat semua..
masa jogging, masa pergi pasar, kat mana saja ko pergi..
orang nak dekat, jangan halang..layan jer..
lepas tu buat timbal balik, apa perlu ko sacrifice..kalo rasa worth, lanjutkan..kalo rasa xworth, ko bla ajer la..apa susah kak..
pilih apa boleh buat ko rasa bahagia kak..
wana ada jer orang offer bab duit..tapi setakat ni alhamdulilah, tak ada la wana kelabu mata lagi walau tengah kering

TT ni mcm pelepas sunyi je sbnarnya. Nnt mamat tu bosan2 dia contact la TT balik.

Allthatnana replied at 6-5-2017 04:33 PM
Salam..tak pasti sesuai ke tak post ni tapi pernah tak bercinta mcm bahagia tapi tup tup pasangan ti ...

aku pernah kena dulu... dia xckp putus ke apa.. mmg masa ni meroyan gak.. kol msg semua tak bls dlm masa 3 bulan gak aku move on lupa terus pasal dia.. tup2 dia mai kontek aku balik.. celaka sungguh.. hahaha semua alasan dia aku tepis bulat2.. fb dia aku block.. time tu xdak whatsapp instagram lagi..  no fon pon aku tukaq.. nasib baik jugak masa ni pindah dok negeri lain.. mmg xdpt la dia nk cr aku.. padan muka.. rasakan balikkk!!!  puas hati aku..      

org cmni selayaknya la ignore je.. ko kena tunjuk ko happy bila dia xdak...pcyalah dlm diam dia stalk ko gak.. jgn tunjuk yg ko sedih

Allthatnana replied at 6-5-2017 04:33 PM
Salam..tak pasti sesuai ke tak post ni tapi pernah tak bercinta mcm bahagia tapi tup tup pasangan ti ...

Sakitnya tuh disini!  
Awak sengal..i like awak.

Jom kenal  

Ok lupe nak bagi advice

Silent camtu ekceli ade 2 sebab.
1. Dia ade perempuan lain.
2. Awak la perempuan lain tu.

zawara replied at 7-5-2017 02:20 PM
aku pernah kena dulu... dia xckp putus ke apa.. mmg masa ni meroyan gak.. kol msg semua tak bls dl ...

I dapat rasa keperitan itu!
Revenge is best served cold. Jadi silent treatment is bestest way.
Patutnya masa si bongok tu contact u balik, u just reply "sape ni".
Dan dia akan cakap "i aaron la..exboyfren u"
U reply, "aaron? Sorry xkenal u bile plak boyfie i"

Then u jangan reply smpai kiamat.

Follow Us
Anggaplah dia dh berkubur....dia dah ada org lain...tkyahlah tunggu dia nk bgtau kenapa dia brubah...tkde maknanya tt woi....kau buat aktiviti kau mcm biasa ye tt cuma bezanya dia tkde....

Kalo ko nak attention, percaya la.. mana2 laki ko jumpa dia akan bagi attention masa mula2 kenal.. ada yg sanggup nak tabur duit dan budi lagi.. tapi kena hati2 la supaya xmakan budi dan duit sebab silap hari bulan, body tergadai
Ni dr pengalaman wana la.. apa yg penting.. apa buat ko bahagia. Kalo ko rasa duit tu penting, cari yg kaya pastu ko cukur la sampai licin tp kena take risk la.. silap2 body ko pun tergadai tu kalo pikir duit penting kak.. tapi bagi wana ni kan kak.. kalo duit penting sangat, baik ko jual virgin ko kat ebay tu macam kes sebelum ni..2jota-3 jota.. takat orang labur 10k-20k pastu ayat manis sikit, dengan tolong sana sini sikit.. not worth nak korban kan.. yg penting jangan jadi bodoh. Bagi free lagi bodoh tu kalo duit penting la.. Wana xpentingkan duit sangat asal hidup sederhana dah cukup sebab wana nak cari benda lain juga kalo wana pilih dia..

Aku pun pernah kena macam kau TT. Ex aku tu dah lah tak hensem tapi berangan diva, aku send text tak reply, call tak jawab. Sebulan dia senyap, aku tak tau kenapa. Aku ugut nak sebar gambar separuh bogel dia baru lah dia reply text aku dia cakap dia dah bosan dengan relationship kitorang.
So aku terus move on dan dapat pengganti yang jauh lebih hensem, sedap dan baik 3 bulan lepas break up. Terus aku lupa ex aku yang hodoh tu
Lagipun lelaki yang senyap tiba2 tak bagi explanation adalah immature and coward. Nak buat apa buang masa dengan lelaki macam tu.

Deidra replied at 6-5-2017 07:33 PM
Penah jah..tetiba tak tahu apa punca sejuk merediii.call,angkat tapi diam.dahla jauh antara benua.di ...

Dahsyat juga experience akak ye. Betullah kata orang. Sekali kita khianati wanita, hatinya akan tertutup untuk kita selama-lamanya. Dan kejadian ini akan membuatkan dia lebih berhati-hati nak terima orang lain.

insulin replied at 7-5-2017 09:52 PM
Dahsyat juga experience akak ye. Betullah kata orang. Sekali kita khianati wanita, hatinya akan te ...

Lebih kurang gitulah, bakal adik ipar... idup ni paling tidak sekali dua akan rasa bende-bende poyo tapi perit sebegitu..

Dan amat tepat sekali apa yang bakal adik ipar cakapkan itu..pompuan ni (kena plak kepala batu caves mcm sesetengah org spt akak ni ..opsss) sekali hati tu kena gumpal,tak maunnye dia elok balik. Hadiahkan taj mahal sekalipun nanaknye dia pandang. Berguling lah hang kat situ, enough is enough...lalalala

zawara replied at 7-5-2017 02:20 PM
aku pernah kena dulu... dia xckp putus ke apa.. mmg masa ni meroyan gak.. kol msg semua tak bls dl ...

I can feel when you said puas hati aku..itulah yg aku rasa bilamana mamat one penny no use itu gigih merayu ingin kembali tapi dengan lagaknya aku cakap i already have someone thousand miles way better than you.and you know what,that handsome guy is your best friend.   dengan muka tapai basinya dia berlalu pergi.....puas hati aku!

Deidra replied at 7-5-2017 09:59 PM
Lebih kurang gitulah, bakal adik ipar...  idup ni paling tidak sekali dua akan rasa bende-bende  ...

Semua ini akan jadi pengajaran dan ilmu kepada saya, bakal kak ipar..  

insulin replied at 7-5-2017 10:23 PM
Semua ini akan jadi pengajaran dan ilmu kepada saya, bakal kak ipar..

Sejuuukkkk jantung akak dgr pengakuan kamu ni bakal adik ipar...   kurang-kurang nanti tak perlulah akak sising lengan baju kan sbb bakal adik ipar sebaik-baik lelaki idaman malaya. Huntong adik pompuan iols tau..

skrg ni gigih plak aku nak taw life dia skrg camne.. idup lg ke da arwah ke da kawen ke belum.. hahahaha... fb, ig merata aku cari.. tak pernah lak jumpa. maybe guna username bkn nama sebenar kot tahlerrrrr

Berdasarkan kisah TT, apa yang I boleh nyatakan ialah sudah terang lagi bersuluh lelaki tersebut sememangnya dah tak suka dengan TT. Cuma dia tak bahasakan secara terang-terangan. Dia bahasakan secara halus. Terpulang kepada kapasiti minda TT untuk memahaminya.

Sesetengah lelaki memang malas untuk bahasakan secara terang-terangan yang dia dah tak suka. Sebab sekali dia berterus-terang takut-takut TT tak mampu langsung untuk menerimanya. Bila TT tak mampu menerimanya, then akan bermulalah kisah pertanyaan yang bertalu-talu mengapa dan mengapa. So, cara mudah, lelaki tersebut bahasakan secara halus yang dia memang dah tak berminat. As simple as ABC.

Like I said, terpulang kepada kapasiti minda TT untuk memahaminya. Apa pun, move on. Kehidupan itu Maha Luas. Kehidupan itu bukan tertakluk kepada seorang lelaki mahupun seorang individu. Kehidupan lebih dari itu.

Until then, be happy and enjoy life. Take it easy TT. Tak  berbaloi  bersedih untuk seorang yang bernama manusia tambah-tambah manusia tersebut tidak menunjukkan sebarang penghargaan terhadap diri kamu.

Move on!

Edited by mbhcsf at 8-5-2017 04:15 PM
WhiskeyScotch replied at 7-5-2017 11:19 PM
Berdasarkan kisah TT, apa yang I boleh nyatakan ialah sudah terang lagi bersuluh lelaki tersebut sem ...

i guess that is true as well...

si lelaki selalunya tak nak bagi tahu tetakut kekalau semua yg u said tu  ada : takut tak leh terima etc

tapi dari aspek etikanya

tak baiklah buat begitu

jika kehadirannya dalam hidup TT itu dimulai dengan sambutan kataan yg baik maka akhirilah dengan lembut dan baik dan berterus terang

sebab itu lah  kekadang saya terfikir  u know dalam relationship jujur , kepercayaan  and niat - nawaitu tu sangat penting

really a face saving when the going gets tough...

sebab dalam percintaan kita sering mendapati zalim emosi berlaku.

why not , kan apa apa pun bermula dengan kejujuran dan no hidden agenda dan kalau tak nak -  akhiri  dengan being honest  - kalau tak nak cakap terus terang dan lepas tu qalas.

kesian tt  ni sebab dia terpaksa berteka teki dalam kesamaran.

Jangan terlalu mengharap..tu jer pesanan saya..huhuu

just let it go je TT.

the guy is so immature & coward too.

move on je u