CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syik_Gojet

[TVN] New Journey To The West Season 4 - Eng Sub is Up

Syik_Gojet replied at 2-7-2017 05:07 PM
dah tgk lum njttw..?

aku dok tunggu i can see your voice epi baru sub n knowing bro..  knowing  ...

aku da tgk,semua epi da tgk cuma tak komen any spoiler/komen gedik tak?haha..

icsyv yg group clon kan terbaru?salah sorg pakai wheelchair tu...aku blum tgk short clip lg newest epi ni,selalu tgk ni dlu baru tgk sub..

yg unnies ni han chae young ngan minzy kan guest,tunggu sub la..

Syik_Gojet replied at 3-7-2017 07:08 AM
x sabar tunggu sub mum dairy.. menarik konsep rumah tony n duckie..

duckie siap cilok tanda sig ...

Suwon forever meraba Duckie lol! Teringat time fanmeeting yg Duckie gedik p pura2 jd fans peluk members sume, skali tang Suwon habis kena harassed wakaka

baru tgk mlm sabtu lepas njttw kat tvn.. berturut ep1 ep2..

mmula aku ingatkan eh.. baru ep1? rupanya ep2 lpastu lagi..

stakat ni permainan macam biasa la..yang da dijangka. ntah knapa dri dlu aku x berapa nak gemar njjtw sbb macam berserabut sikit persekitaran dia..dan macam terkurung bila main kat dlm hotel or mana2 homestay.. lagi2 bila time dorg kalah x dpt makan..
Tapi yang best lawak bagi aku Hodong la. Aku mmg suka dia dri Xman dlu .  Sugeun best gak tapi kadang2 boring sbb x paham..hahah apapun mungkin prmulaan..ep3 4 x tgk lagi. mgu dpn baru ada kat tvn.

kaeda replied at 3-7-2017 11:59 AM
aku da tgk,semua epi da tgk cuma tak komen any spoiler/komen gedik tak?haha..

icsyv yg gro ...

memang gedix pun..wakakaka... ala2 kan musim raya..nak tgk pun bukan senang, kena curi2 tgk.. huhu..

icsyv sampai sekarang tak da sub..

tak pernah sub selambat ni.. pelik tul..

Star_el replied at 3-7-2017 02:58 PM
Suwon forever meraba Duckie lol! Teringat time fanmeeting yg Duckie gedik p pura2 jd fans peluk me ...

masa time konsert lak suwon p kiss duckie...

duckie ni comel sgt, org y rapat dgn dia naik geram.. haha...

sib baik tony tak de nak buat mcm tu.. kalau ya la, harus la mum2 pakat pengsan... tp kt belakang kemera tak tau la camna..

aku dah tgk dah mom dairy..

memang heecul dtg..lawak bila dia buat parody god, jekki n hot..

danny la y paling tak suka rumah tony.. danny kan jenis famili man... even suwon pun tak suka..

bagi aku konsep bar tu ok ja pasal byk gak rumah org kaya2 ada bar mcm tu..tp rumah org kaya2 tu besar so ada part tuk ruang tamu bagai.. tak de la nak mengadap arak 24 jam..nanti terdorong nak minum selalu pulak..

alat wine y duckie bawa masa life bar pun ada.. heecul siap komen lagi merujuk pd life bar..

pasal mini market tu memang langsung aku tak berkenan... kalau betul2 nak buat pun letak la dlm bilik lawyer tu ker.. mcm cete extreme coupon, dorg kaki beli barang so ada buat ruang ala2 mini market kt rumah jugak tp bukan kt area dapur..

cuma ruang tidur, toilet n rak kasut ja y aku suka.. part tu nampak mcm rumah..ada tgk gambar dlm tenet bilik duckie lawa.. aku suka konsep peta dunia jadi wall paper bilik duckie..

nway sapa y bagi hadiah patung duck kt duckie mesti rasa bangga pasal duckie letak dlm claw machine..

aku pun risau sama mcm mum2, mcm mana la dorg nak kemas pasal tempat baru ni senang berabuk... jenuh nak cuci...

dlm masa y sama rasa kesian gak kt duckie, habis duit dia dpt sebagai jekki gunakan tuk renovate.. bak kata heecul, duit renovate tu leh guna tuk p minum arak kt luar 10 tahun /1000 kali...

Edited by Syik_Gojet at 4-7-2017 05:49 AM
NakCari replied at 3-7-2017 10:17 PM
baru tgk mlm sabtu lepas njttw kat tvn.. berturut ep1 ep2..

mmula aku ingatkan eh.. baru ep1? ru ...

epi 3 dah ada.. epi 4 esok baru ada..

nature cete njttw memang berserabut dari dulu..

at least editing season kali ni kemas sikit dari season lepas.. season lepas kekadang aku confius coz dorg kerap ulang certain2 part..

rasanya dorg memang forever main kt dlm bilik or hotel pasal susah nak main luar fans ramai sgt... tgk fancam kt vietnam, fans kyuhyun paling byk sampai mengganggu staff nak buat kerja..  
pasal main tak dpt makan, bagi aku dah biasa pasal tgk 2d1n S1 memang kalah game tak dpt makan tu adalah tradisi... masa picnic dgn 1kyne, jiwon ckp memang dorg tak dpt makan even after kamera off..

aku rasa 1st time aku jumpa org y suka hodong dari dulu lagi..  aku sejak layan njttw baru boleh terima hodong...

Follow Us
Syik_Gojet replied at 4-7-2017 05:46 AM

hehe diorg time shooting xdpt makan, lepas tu diorg makan kan? Tapi aku rasa lepas shooting wrap up la utk bape hari tu.
Kalo off camera dpt tu xtaula, sbb kan Jiwon cam terckp bun cha tu sedap, pastu cm terkantoi lol! Tp aku bersangka baik diorg rasa lepas habis shooting

Syik_Gojet replied at 4-7-2017 05:40 AM
masa time konsert lak suwon p kiss duckie...

duckie ni comel sgt, org y rapat dgn dia naik gera ...

kan, bukan murah tu renovate. Bila aku tgk tu mcm diorg dah set out akan hidup camtu je, takkan hidup berkeluarga dah.
Tu aku pun sejenis minimalis dr segi brg, sbb tau kalo banyak brg buat kumpul habuk je, bukan rajin nk lap tiap2 hari hahaha.
nnt nk tgk time lunch hour.
Weh aku siap mimpi rumah Tony lg, sbb asyik tgk post psl tu kot, pastu g tgk mom's diary mlm td

Star_el replied at 4-7-2017 08:50 AM
hehe diorg time shooting xdpt makan, lepas tu diorg makan kan? Tapi aku rasa lepas shooting wrap u ...

pada pendapat aku dorg makan guna duit sendiri.... makanan y dorg kalah tu dorg tak dpt.. nak beli sendiri.. lagipun 10 hari kt vietnam, tak mustahil jiwon beli bun cha

mcm S1, dorg main game tuk makanan chinese muslim street food..tp kalah...

balik hotel tu seunggi g kedai pacak beli mee goreng...

Edited by Syik_Gojet at 4-7-2017 01:19 PM
Star_el replied at 4-7-2017 08:53 AM
kan, bukan murah tu renovate. Bila aku tgk tu mcm diorg dah set out akan hidup camtu je, takkan hi ...

tu kan dream house dorg...

rumah tu dorg beli kan.. sebab tu buat renovate... dari zaman 20th handsome boy, tony duduk rumah y sama..

dorg tak peduli org kata apa pun.. mcm danny marah pasal kalau sok2 nak jual rumah tu susah pasal renovate mcm tu..
duckie ckp dorg buat bukan tuk jual tapi asalkan dorg happy duduk mcm tu..

aku pun mcm ko, lagi kurang barang lagi best.. duckie pas ni bz dgn jepan debut n album baru...

sapa la nak kemas rumah melainkan tony panggil cleaning service...

bilik tony at least tak da dah arak pasal ada tempat khas tuk arak..nampak kemas sikit...

tp aku lagi suka bilik duckie...
duckie siap letak majalah jekki y lama dlm bilik dia lagi..

y lawak tony dok masak benda pelik2..duckie buat air pelik2... semua tak sedap coz weird sgt... hahaha..

untung fans duckie... great idea...

Syik_Gojet replied at 4-7-2017 05:27 AM
memang gedix pun..wakakaka... ala2 kan musim raya..nak tgk pun bukan senang, kena curi2 tgk.. huhu ...

haha,saja je malas nak bg komen sebenarnya..padahal da abes da repeat semua sampai berulang..nak tunggu epi baru seminggu jgakkan..lgpun raya plus keja banyak susah nak bahagi masa da..

lambat sub skang ni kan.aku perasan jgak..tak tau kenapa..sbb aku tgk hari tu 2d1n mmg lambat,apesal ntah..lepas tu aku terus tunggu dua hari..tak rajin sgt nak bukak kshow da,apesal ntah tak de mood..

skang ni tunggu show me the money plak,tu lg lambat sbb fans yg sub kan..

nasib baek VIU amek..ade banyak show nak tgk tak de sub,selalu ok je kshow amek ODK punya,kali ni mcm tak berapa nak amek da..

Syik_Gojet replied at 4-7-2017 01:01 PM
tu kan dream house dorg...

tulah, kalo duit banyak xpela. Diorg ni buat makanan pelik2 xtry dulu ke, dpt idea spur of the moment trus hidang kt org?
Haha kalo dh sendiri rs pastu sedap okla kalo pelik pun. Pastu kelakar walaupun panas, tp demi gaya sanggup biar je lampu terbukak.
Bila masa diorg baik dgn Heechul ni sampai berjemput ke rumah?
Tapi Heechul tu mmg asyik tgk tv ke lol, sampai Mom's Diary ni pun dia tgk.

Syik_Gojet replied at 4-7-2017 05:46 AM

haha sbb xmen sblum 2d1n ..hodong buat hal masa 2dn1. Mungkin ramai x suka dia lpas kes or sbb dia suka menjerit..kalau tgk xmen lg best dia ngn jae suk time tu..org tak faham dia btul2 lg..tu yg trus judge ..x dapat trima..dlm xmen  myungsoo pun lawak sgt. pastu ada watak laki eagle eye ..haha pun ada..

mmg la 2dn1 pun camtu. Na pd kan. tapi banyak kat luar ..jadi x rasa tensen sgt..hahahah..

dlu aku pun ex fan kyu.. tapi dah berlalu      jekki selamanya..kui3

kaeda replied at 4-7-2017 01:50 PM
haha,saja je malas nak bg komen sebenarnya..padahal da abes da repeat semua sampai berulang..nak t ...

sampai sekarang icsyv tak de sub...
mentang2 guest bukan idol..lambat jer nak sub..
wah sampai merepeat njttw tu.. huhu..

aku selalu repeat 2 kali..mula2 tgk online..pastu tgk y download..pasal njttw editing laju..kekadang terlepas point2 y best..

aku tak tgk show me the money.. ada tgk sikit video promo.. bukan main lagi artis y dorg jemput..

Edited by Syik_Gojet at 4-7-2017 07:22 PM
Star_el replied at 4-7-2017 02:14 PM
tulah, kalo duit banyak xpela. Diorg ni buat makanan pelik2 xtry dulu ke, dpt idea spur of the mom ...

tu la tony... kreatif tak kena gaya.. aku tgk pun geli... hahaha...
selambe je kena sound...
sanggup berkipas bagai asalkan lampu tak tutup..
dah la tgh summer time..

pasang la aircond 2,3 biji lagi ka..

rosak lak wine mahal2 mcm heecul ckp...

sekarang ni heecul n tony dlm variety sama, lipstik prince x silap aku....

aku rasa heecul dia baik dgn semua org.. dia kan jenis byk ckp..so byk la contact dia..

aku rasa dlm bz2 heecul sempat lagi tgk tv... org memori kuat mcm dia tgk sekali, selamanya ingat..

aku tak sangka kt luar heecul gaya mcm tu..pakai tshirt n seluar pink..mcm nak g pyjama party pun ada...

Syik_Gojet replied at 4-7-2017 07:15 PM
sampai sekarang icsyv tak de sub...
mentang2 guest bukan idol..lambat jer nak sub..
wah sampai m ...

haha,aku download siap2 tau nak repeat banyak kali kan..

even kat tv pun aku tgk jgak..

tu la,sbb bukan idol dorg malas sub da..aku tgk kat tv je la,epi ft island minggu ni..lmabat2 tp ade jgak la sub yg rase semangat sikit nak tgk..

aku rase mcm aku da tonedown je,hehe..

aku rase banyak sub malas nak sub..kan icsyv tu jongkook lee teuk fans awat tak sub,bias agaknya..

NakCari replied at 4-7-2017 07:00 PM
haha sbb xmen sblum 2d1n ..hodong buat hal masa 2dn1. Mungkin ramai x suka dia lpas kes or sbb dia ...

tu la aku dulu pun pelik kenapa la org korea suka sgt kt hodong tambah org tua2...

lama2 tgk 2d1n baru faham kenapa dia mcm tu...

bila tgk njttw, part seunggi kasi video message tu lagi jelas karektor dia..

seunggi ckp dia jadi femes atas jasa hodong y sanggup ambik karektor jahat...

so sunggi jadi karektor baik buatkan org korea suka kt dia..

hakikatnya hodong sorg y sensitif n caring... walaupun jiwon byk jugak kerja dgn jeasuk tetapi hodong tetap no 1 bagi dia..

kaeda replied at 4-7-2017 07:22 PM
haha,aku download siap2 tau nak repeat banyak kali kan..

even kat tv pun aku tgk jgak..

tenet kt rumah slow..nak download ambik masa 3 jam..

kalau aku malas nak tunggu aku layan je online..

masa twice jadi guest tetiba sub laju kemain... bias sungguh..

Syik_Gojet replied at 4-7-2017 07:29 PM
tenet kt rumah slow..nak download ambik masa 3 jam..

kalau aku malas nak tunggu aku layan je on ...

aku download time pagi2 buta,pukul 1 2 pagi..line laju la masa tu..
aku malas nak online,download siap2..

aku bleh kata season ni hodong da tonedown sikit karekter tough die except masa die ngan suguen campak jiwon..aku gelak guling2..tp at the same time takut fans jiwon yellkies marah je..

masa twice tu aku da agak da mmg cepat sub,nama pun twice kan..plak tu dpt teka yg mahir,lg suka la team subber..

mmg nampak la bias nya,sbb after twice mmg slow2 dorg sub kan..

kadang2 tgk weekly idol laju jgak sub sbb fans ade sub kan..

kaeda replied at 4-7-2017 07:38 PM
aku download time pagi2 buta,pukul 1 2 pagi..line laju la masa tu..
aku malas nak online,download ...

aku ni jarang nak layan video byk kali kecuali video y ada jekki...

sbb tu aku malas sikit nak download.. lagipun tak sabar.. haha..

aku pun gelak jugak masa hodong campak jiwon keluar dari bilik...

memang ada fans y marah kt hodong memandangkan jiwon ada history sakit lutut..

fans y marah tu fans jiwon sebagai jekki...

fans y tak kisah ialah fans jiwon sebagai variety star...

hodong cuma berani buat mcm tu dgn org y dia rapat ja.. aku tau dia takkan buat mcm tu kt jae hyun, kyuhyun n mino sebab dia tak pernah pukul dorg.. cuma org y dia rapat n selesa melawak je dia berani pukul..

epi baru ni jiwon pulak balas dendam... jiwon selambe je baling hodong masa berebut tong plastik... sampai hodong y gagah terpelanting jauh..

aku rasa mcm tak de harapan je icsyv dorg sub.. sampai sekarang lum ada sub... mungkin dorg tak budget kt icsyv season kali ni byk epi..