CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: R2D2

[Tempatan] Tekanan doktor-doktor sekarang kena kerja lebih 30 jam

sian doctor mmg kerja dia org teruk....

dinopower replied at 29-5-2017 03:49 PM
spupu aku doc gak..... tak sampai 2 bulan die cabut lari

Sayang nya penat2 blajar blah camtu je..abistu keje apa skrg?

saladin780 replied at 30-5-2017 01:51 PM
Sayang nya penat2 blajar blah camtu je..abistu keje apa skrg?

anto adik2 p skolah.... beli brg dapur

dinopower replied at 30-5-2017 01:54 PM
anto adik2 p skolah.... beli brg dapur

MAK KO PELACUR SIAL SUNDAL JUAL PUKI BELI BRG DAPUR ANJING KOTORRR MAK KO ITEWWWW

Potpouri replied at 29-5-2017 01:59 PM
Anak aku penah admit hospital kerajaan. Memang simpati dgn doktor2 kat sana.. ada jer muka dorg sepa ...

sama situasi ko dengan yang aku alami...  sorang houseman masa arwah ayah mertua aku kat hukm...  nampak cam takut2 cuak2 nak bagi opinion or even nak bacakan status terkini...  bila aku tanya, dia jawab pun cam seram2...  pastu dia kata better tanya senior dia untuk dapatkan jawapan...  sekali bila datang senior dia, baru aku paham...  rasa nak lempang jek...kasar gila bercakap, siap buat muka taik berlagak...  memang aku selamba sound balik n siap lawan fakta2 dia...  sebab aku rasa annoyed dengan cara dia treat junior dan jugak patient...  memang terdiam la jugak minah tu...  and yes, doc pakar yang datang baik gila...  sejuk perut dengan layanan dia...

dodolgemok replied at 29-5-2017 05:34 PM
Sis boleh je tegur terus doktor senior yg dok maki2 tuh. Xpon sis sindir2 je doktor tu time dia dt ...

Tak terfikir pulak aku nak tegur dia. Pada aku waktu tu mungkin junior tu pun salah tak check betul2. sbb melibatkan nyawa pesakit apatah wad kanak2 pulak so mungkin doktor senior tu perlu jd lebih tegas..dgn doktor lain ok je senior tu..
& mmg aku perasan wktu doktor junior tu datang dia cuma salin2 laporan doktor sebelum ni.. unlike dktor lain yg bt round sblm tu memang detail tanya tentang sakit anak aku.. so bila senior dia dtg memang kena maki le sbb byk benda tatau.. aku plk diam jelaa sbb doktor senior tu bila tanya soalan kat aku dia tanya baik2..senyum..tapi bila ebrcakap dgn junior tu terus jadi singa...

Follow Us
Edited by Potpouri at 30-5-2017 02:19 PM
eyansss replied at 30-5-2017 02:11 PM
sama situasi ko dengan yang aku alami...  sorang houseman masa arwah ayah mertua aku kat hukm...   ...

Aku rsa houseman tu memang slow sikit.. tak semua org layak jd doktor.. kena lebih bijak...
kat mana2 mmg ada houseman mcm ni.. kena buli..tp aku nampak sbb dia yang tak dapat cope dgn kerja dia.. lambat catch up maybe.. so senior marah le sbb melibatkan nyawa org.. bukan kerja biasa-biasa.. dh lama lama masih buat salah..memang kena maki le..

kes aku, houseman tu silap kira kuantiti ubat lagi.. nasib baik jg senior dtg checkkk... kalau tak..overdose...

kena maki dgn senior.. why are u sooo stupid? u donno how to count?..go away!! dah kena halau pulak.. kesian jugak laa aku tgk..

tapi kes aku, doktor pakar n doktor senior tu layan patient dgn baik.. cuma houseman sorg ni jer kena

Doktor2 senior tu mesti yg dh gred2 48 ke atas kan

kalau kat jabatan kerajaan lain, gred2 48 ke atas ni dh kira ketua unit/ketua bahagian/ketua jabatan.dan  kebanyakan diorg2 ni dr golongan alaf baru bkn dr zaman atok moyang kita yg sgt sinonim ngn peel bos2 garang tak bertempat...bos2 sekrang ramai je yg baik dgn staf, yang bertimbang rasa dgn staf. susah lah nak jumpa yg bos2 suka maki2 staf ni...kalau ada pun yg tunggu lagi 2-3 tahun nak pencen yakni batch zaman baru2 merdeka dulu

kenapa golongan atasan ni tak nak wujudkan suasana keja yg harmoni dan kondusif antara staf eh? susah sgt ke? ingat sikit  senior yg suka maki2 staf junior, kompem belakang korang kena sumpah berbakul2 dgn staf lain silap2 patient pun tumpang sekaki..tak senang hidup beb!

cikmar_ replied at 29-5-2017 06:44 PM
Hmm, kata banyak graduan perubatan kat Malaysia ni. Last2 keluar artikel doktor kerja lebih masa. Ke ...

skrg ni klinik kesihatan pun dh bertambah..open hours pun dah smpai malam.. sabtu pun ada kk yg buka..so makin byk hospital n klinik, makin ramai la doktor diperlukan...
patient pun skrg ramai sgt..aku pi htaa baru2 ni sedara accident..penuh katil pesakit nak lalu pun susah..

Potpouri replied at 30-5-2017 02:18 PM
Aku rsa houseman tu memang slow sikit.. tak semua org layak jd doktor.. kena lebih bijak...
kat m ...

budak tu aku tak nampak dia tak boleh cope sebab semua jawapan yang dia bagi sama jek cam senior dia...  in fact, lagi panjang huraian dia...  yang aku nampak senior dia tu yang keje nak mengamuk je...  dengan nurse mengamuk, dengan patient kena sound...  pastu ketat semacam je muka...  bila keluarga tanya, dia siap jeling lagi... pastu ada sekali tu aku terdengar dia sound, nak tanya lebih2 tunggu pakar la...  perghhh...  dokter menda camtu...  tu belum jadi pakar lagi tu...

eyansss replied at 30-5-2017 02:35 PM
budak tu aku tak nampak dia tak boleh cope sebab semua jawapan yang dia bagi sama jek cam senior d ...

Melampau sgt tu.. kena buat laporan kt pengarah hospital

disketkosong replied at 30-5-2017 02:24 PM

kalau kat jabatan kerajaan lain, gred2 48 ke a ...

alasan diorang : kena sentiasa terima stress, makian dan cacian kalo nak wujudkan resilience dalam diri...  kalo berjaya harungi segala makian dan tekanan camtu, tandanya kita tabah

diorang lupa bezakan antara necessary stress dengan unnecessary stress...

Potpouri replied at 30-5-2017 02:38 PM
Melampau sgt tu.. kena buat laporan kt pengarah hospital

aku ada la report ngan dokter pakar yang entertain arwah bapa mertua aku...  bila aku sebut je nama minah tu, muka dia terus berubah, as if nak kata : minah ni lagi buat kes...  cuma masa tu aku tak terpikir nak hantar official report kepada pengarah sebab kelam kabut uruskan pasal arwah...  sebab kami tau lambat yang arwah ada kanser and duration dari tau kepada arwah meninggal amek masa dalam 2 minggu lebih je...

disketkosong replied at 30-5-2017 02:24 PM

kalau kat jabatan kerajaan lain, gred2 48 ke a ...

Xpon sis, byk je yg kerek tu gred 44. Berlagak macam bos padahal ketua jabatan lagi sempoi lagi baik. Diorang pulak lebih sudu drpd kuah.

eyansss replied at 30-5-2017 02:41 PM
aku ada la report ngan dokter pakar yang entertain arwah bapa mertua aku...  bila aku sebut je nam ...

Bagus sis. Yg kerek2 tu selagi x kena tegur selagi tu syok sendiri. Asalkan dh bgtai dr pakar tu ok lah, bakal kena tindakan lah drpd dr pakar tu.

Edited by eyansss at 30-5-2017 03:41 PM
dodolgemok replied at 30-5-2017 03:33 PM
Bagus sis. Yg kerek2 tu selagi x kena tegur selagi tu syok sendiri. Asalkan dh bgtai dr pakar tu o ...

harap2 camtu la...  dah la masa tu memang aku mengadu ngan doc pakar yang hukm amek enteng pasal arwah...  setiap kali pegi, kata gastrik...  bagi ubat gastrik...  tapi bila makan, muntah2 balik...  no improvement...  getting worse...  pastu bila dah set buat endoscopy, asek postpone berulang2 kali sampai la lebih setahun dipostpone...  last2 bawak ke private, petang tu jugak dapat result...  masa tu je pakar tu dah rasa bersalah...  then, aku buat aduan pasal dokter senior tu, lagi la berubah muka dia...  siap mintak maaf lagi n kata akan amek tindakan...  dan memang lepastu terus dapat dokter lain n siap dapat senior nurse yang sentiasa datang kat arwah n check arwah...

memula suami tak setuju bila aku report kat pakar tu...  mak mertua aku pun tak bape kasik...  tapi bila dapat tukar dokter, dapat nurse baik, terus diorang kata, kalo tau awal2 lagi report...  then aku cakap la, kita kena report baru la pakar tau keadaan sebenar...  bukan report sebab nak tunjuk poyo ke bagus ke...  dan cara report tu kena berhemah baru la orang entertain...

Aku rasa ok kut if diorg tukar sistem. Kerja oncall then next day lps pass over terus cuti. Gomen should consider this la, if implement mcm ni x perlu bayar lg elaun oncall dekat doktor. Yg buat oncall sabtu ahad jer dibenarkan buat claim ot ataupun kumpul masa as time-off jer (officer lain buat ot x boleh claim, boleh ambil time-off jer). Jimat byk gomen if x perlu byr elaun oncall