CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Indah Khabar Dari Rupa, Serina Redzuawan Tetap Failkan Cerai

Kira jd la ni bercerai?  

Cerai kat mane? Selangor ke kl?

adelea replied at 21-7-2017 08:51 AM
boss aku mat salehgaji puluhan ribu pon berkira ,ada jer mat saleh yg hidup sederhana

sbnrnya  ...

aku pun rs gavin bg je keperluan tp kehendak serina ni melampaui kemampuan gavin sb tu gavin marah..selama ni serina tu x ckup makan ke smpi kata susah sgt apaknye kesian..tgk tembun je mcm terlebih mkn..kalau setakat nk beli beg bonia carlo rino sembonia aku rs gavin ni bg je..tp nk beli LV limited edition xbg ar..aku rasa mat saleh ni laki yg sgt paham tanggungjwb dia..sb cara didikan derang lain dgn cara kita..tp klu sgt2 nk mewah jenuh la..baik serina kawen dgn sultan brunei je..tu pun klu sultan brunei nak la ..mesti la gavin xnak bermewahan sb pk ms depan ke..lgpun nk buat apa? mewah2 sgt nk tunjuk ke sapa?

bila gavin ckp..dah bg maid..da duk umah condo..da bg anak2 sekola inter..nk apa lg..baju raya serina nak beli kat mana? jusco ke yg gavin kedekut sgt xmo beli tu? kalau ratus2 pun ade je yg cantik kan..sure nk beli kat butik yg rege riban2 kan? jenuh ar..nk mewah smpi takde hat sila mati n duk dlm syurga la..tu pun kalau masuk syurga la sb tu aku rs biar jela cerai si gavin n serina..bg jela serina tu nk sgt jd kaya raya nk maintain lifestyle org have2 katanya..

gavin deserve someone better..perempuan yg tahu bersyukur..serina pun xde la cantik mana..bukan trophy wife pun...huhu..so biar la serina blk duk dgn apak nye since apak nye je yg leh mewahkan anak2 dia with no limit..

sitisitu25 replied at 21-7-2017 09:42 AM
aku pun rs gavin bg je keperluan tp kehendak serina ni melampaui kemampuan gavin sb tu gavin marah ...

nangis di bucu katil kalo serina baca yg hat last tu

bonia tu bukan dia punye league
tapi sheols mmg di manjakan oleh apaknye
nasib ko lah gavin

adelea replied at 21-7-2017 08:51 AM
boss aku mat salehgaji puluhan ribu pon berkira ,ada jer mat saleh yg hidup sederhana

sbnrnya  ...

Kann...kat sekolah anak iols ada a few expats kahwin local yang sekolahkan anak dorang kat sekolah kerajaan jer. Bila belikan makanan untuk anak kat kantin siap "thank you, love" kat macik kantin lagi. Macik kantin shy, shy gitu

bottombikini replied at 21-7-2017 09:55 AM
nangis di bucu katil kalo serina baca yg hat last tu

bonia tu bukan dia punye league

aku xkenan kat chef wan ni sb dia suka sebut apa kebaikan dia buat..cket2 xpe la..klu selalu..da nmpk x ikhlas kat situ..mmg x ikhlas la pon kot..klu ikhlas dia xkan leh recall ler apa kebaikan dia buat kat org..ini every good deeds semua dia ingat..nmpk sgt x ikhlas..mcm mana nk bahagia dlm hidup klu xpnh ikhlas kan? ckup pantang sdiri buat baik, sdiri yg sebut kat socmed..klu org lain yg sebutkan xpe gak..

rifhana_ilham replied at 21-7-2017 09:57 AM
Kann...kat sekolah anak iols ada a few expats kahwin local yang sekolahkan anak dorang kat sekolah ...

sweet pulak aku membayangkan situasi tersebut noks
humble je pulak depa skola kan anak kat situ ek
ingatkan kalo expat ni mesti nak skola intenesenel
alangkan melayu berkerak ni pon gigih nak anak skola sana

Follow Us
Asalkan si empunya badan bahagia & redha dengan kehidupan yg dipilih ..

bottombikini replied at 21-7-2017 10:37 AM
sweet pulak aku membayangkan situasi tersebut noks
humble je pulak depa skola kan anak kat  ...

Expats yg sekolahkan anak dorang kat sekolah anak iols mmg friendly & humble. Classmate anak iols bapak dia kerja Shell asal dari Scotland. Cantik budak tu, pakai tudung tapi lasak kemain mengalahkan lelaki. Mak dia buat business home made cakes, so hari2 dia bawa cakes ke sekolah bagi kawan2 dia rasa. Kenyang anak iols.Semalam hari raya open house kat sekolah, mak dia bawa 3 jenis cheese cakes & bbrp jenis pastries. Sedap gilerrrr.

aku pun rs gavin bg je keperluan tp kehendak serina ni melampaui kemampuan gavin sb tu gavin marah ...

klu baju raya nak designer harga 10k , klu aku laki macam gavin pon aku kasik penendang ja ...
perjalanan nak hidup panjang , esok2 dah tua , boleh releks jer ngan harta bertimbun klu dr muda rajin menyimpan

Jgn ckp artis..ke anak expat..skang golongan melayu yg middle class pun sama2 hencap sekolah gomen. Mcmla hina sgt skola gomen..huhu.

Bg aku...smua mak bapak nk yg terbaik utk anak2. Tp hakikatnya kte pun tatau apa yg terbaik. Kite just cuba apa yg kte rs terbaik.

Bila kita tgk anak org g sek international ke private..anak dia perform..kita pun nk anta. Sedangkan financial status kita maybe x mengizinkan..yg bapak terpaksa wat 2 keje..yg mak terpaksa lak malam2 masak meniaga jual kek ke kuih...in d end..kualiti masa dgn anak2 kurang...tak de masa n tenaga nk monitor pun perkembangan anak2 kt sekolah..smata2 nk cr duit lebih byr yuran skolah anak.
Better anta sekolah gomen..tp kita dpt monitor n guide anak kita... Samala mcm baju. Mungkin pd sesetgh orang terlalu penting brand mahal2 baju anak..demi keselesaan n gaya. Tp kalau bli baju beli kat jusco ke mydin pun sbenarnya asalkan bersih..kemas...takda pun cacat cela..

wanitajelita replied at 18-7-2017 12:35 PM
Nanti dah bertahun-tahun menjanda mcm aku Baru Tahu...sikap tanggungjawab boleh diperbaiki, Gavin bu ...

Akak pun setuju dgn you.kalau dpt laki yg kaki pukul,dadah,mabuk atau kaki ppuan baru tahu kecewanya.kalau soal ni mungkin boleh dibincangkan lagi.ibubapa kalau boleh jangan masuk campur sgt dlm rmhtgga anak-anak.bagilah mereka kebebasan utk membuat keputusan.

Lain kali kawen je dgn org melayu. Ada je yang wife tak keje..ada maid dapat duit belanja bagai. Kalau gavin ni mintak serina rm5k for household aku rasa definitely gavin gaji tak banyak..aku tgk ramai je pompuan mat saleh ni tak keje sbb jaga anak then uruskan hal sekolah anak.. ada je pinoy maid.. gavin ni species kedekut sbb gaji tak byk

kawin dgn mualaf tanggungjwb besar. tambah lagi jika si gavin tu peluk islam semata mata nk kawin dgn serina. jgn expect lh lepas ucap syahadah terus jadi suamiku imamku. lepas mlm pertama terus paham tanggunjawab suami dlm islam.

Dlm culture mat saleh, kalau suami isteri kerja, dua2 perlu menyumbang kpd bill, duit dapo, yuran sekolah. dr perspektif islam berbeza yg mungkin gavin x boleh terima.

MakcikBunga replied at 22-7-2017 12:23 AM
Lain kali kawen je dgn org melayu. Ada je yang wife tak keje..ada maid dapat duit belanja bagai. Kal ...

Mungkin Tu mat Saleh kat mesia /Asia yg pakai maid.
Selama aku duduk bertahun kat England dulu, tak penah aku jmp omputih pakai maid.
Kawan2 omputih yg berpasangan mmg diorg share segala expenses. Keje rumah pun share skali
1st time group outing dgn kwn2 mat Saleh aku terkejut beruk sebab bill makanan kene split
Aku igt sbb aku sorang pompuan makanya diorg nk treat aku... Rupanya semua fair and square  
Mungkin ada la kot mogul2 omputih Kaya yg bininya belek2 kuku aje Dan ada maid
Mungkin Gavin adalah tipikal mat Saleh marhaein yg mahu Bini contribute to family
Culture setiap negara Dan kaum adalah berbeza uolss
Selama berpuluh tahun Gavin hidup Dan tgk kehidupan his parents, grandparents sedara mara Di England mcm Tu.... Bukan senang jua dia nk tukar mindset
APA pun hanya Gavin Dan serina yg tau punca sebenar Dan good luck to them

Aku suka ayat last ko tu
Serina tu mmg x cantik pun
So toksah la fefeling trofi wife pun
Gi la duk balik dgn apak ko tu yg mmg kaya 7 keturunan

hmmm baper byk gaji heshe sebulan ?

Baper byk heshe  vlanjer utk diri sendiri? lifestyle heshe? veli baju branded ka ? adakah bermewah utk diri sendiri ? tp  utk bini nan hado?

if cenggitu selanyaknya serina ngamuk

Laa jadi bercerai ka? Jadi mak Janda lah anak chef wan nie....

wanitajelita replied at 18-7-2017 12:35 PM
Nanti dah bertahun-tahun menjanda mcm aku Baru Tahu...sikap tanggungjawab boleh diperbaiki, Gavin bu ...

diaorang lum cerai lagi kan
takyhla rujuk berbaik baik je dulu

penmerah replied at 22-7-2017 05:14 AM
Mungkin Tu mat Saleh kat mesia /Asia yg pakai maid.
Selama aku duduk bertahun kat England dulu, ...

Mmglah kat negara diaorg tak boleh pakai maid sendiri sebab mahal tapi ada je daily atau cleaner once a week ke gitu. Tapi gaji maid kat msia ni berapa sen lah sangat..

minahsenget replied at 17-7-2017 12:40 PM
mcm muka mendiang robin williams

Haah la sama