CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Indah Khabar Dari Rupa, Serina Redzuawan Tetap Failkan Cerai

siputsedut replied at 24-7-2017 07:12 PM
Off topic gituh..lately ni nampak cepwan mcm dah slow down sket dr mencemuh gavin..bagus la..baik fo ...

betul tu... aku ada pengalaman kawan aku jadi rebel n teruk sangat sebab tetiap hari mak bapak bercekau bergado segala... dan ada sorang kawan aku ni ok je walaupun mak bapak bercerai... in fact, dia kata dia lagi suka mak bapak dia bercerai sebab lepas bercerai dioranh berdua aman2 je berkawan berbincang pasal anak n cuba bahagiakan anak compare to masa masih jadi suami isteri... walau tak bercekau depan anak2 tapi negative vibe is everywhere...

siputsedut replied at 24-7-2017 03:46 PM
Kuatnya uols anyway iols pon ada similar exp..masa dlm2 nk proceed cerai tu..husband bawak g  ...

Apsal jantan hanat suka buat gitu ya kak Siput? Bila dah tinggalkan the other woman baru lah nyesal whatever jadi lagi baik dari seblomnya?Apsal tak baik je manjang sepanjang hayat tak buat silap buat hal pong? Nyampah k! *ikon nanges jua*

caritegar replied at 24-7-2017 04:06 PM
Ai dah bg peluang u..  Tp ai suruh dia tgglkan perempuan tu dan jgn jumpa or contact lgsg lps ni,  ...

allah nk bg lebih baik kot..i pon xde ayah since teenager..hidup sdiri smbg belaja dr dip smpi degree semua duit sdiri..smpi kne keje dulu sb nk guna epf n cc nk byr study fees..tp my kes dulu lain la..bkn sb curang..tp hati i yg dah xde..xleh wat ape..sb duk cuba la pi bcuti blk dgn ex i tp still xleh..luka is still there..so i da tahap nekad..wifey klu da smpi nekad tau jela kan..nothing else we can do..i xleh la nk bela biawal hidup or klu dia xde keje sekalipon..tlg buat keje2 umah jaga anak ke i blk keje x susah hati xkuar duit taska anak lg..ni semua keje umah kne buat..taska anak pon i kne kuar lg..mmg seksa la..baik hidup sdiri kan..sb tu tawar hati then i seek for divorce too..

ms 1st 2 years mmg sakit gak..sb semua sorg2..i duit nk sara anak2 keta umah mkn semua ckup..tp sb ada htg..buat x ckup blk..last2 jual umah setelkan je semua htg..hah mcm mati hidup blk..tp syg la..sb kne jual umah..then ade kwn nsht..xyah bersedih..sabar je..Allah sdg tgk i handle things mcm mana..so i tgh on the way menuju deadline bahagia i..that time ms kwn ckp mcm tu..rs nk lempang je dia sb dia cuma boleh ckp kan..yg melalui nya..i jugak sorg2  

tp msuk thn ke 3..semua bnda mmg in place blk..anak2 i pon ok..sb ms pisah derang kecik2 lg..so bila besar cket derang da mcm used to it cepat..sb memori dgn bapak pon xlama kan..so xde la memberontak lama mcm teenagers..

i bg je anak2 kat ex laki..i x control..then mean time hasil duit jual umah i jolly..pi jalan sana sini..smbg master ( time ni jumpa suami skrg) and beli umah br..apartment je..xkisah la kan.janji umah..nama sdiri.. xduk bwh jambatan  

skrg bila da kawen blk br la i teringat blk kwn yg nasihat i menuju deadline bahagia tu..mmg bahagia berganda dr dulu..dr semua segi..anak2 membesar derang more close dgn bapak br..bapk br pon baik berganda dr belas suami..dr segi agama, income n rupa jugak  

sb tu i nsht u..sabar..percaya allah ada simpan sesuatu di dpn..n yg pntg ada ckup income la utk bayar umah..keta anak n mkn..suami nk bg nafkah tu its good..tp just stand by kalau2 dia xbg..at least u x meleret xckup duit..kalau dia bagus x lupa tanggungjwb..then curi2 la pegi bercuti jalan2 yer..ini terapi yer umur2 begini..sometime kne ade me time..br u leh performed jd mak or wife yg baik..i enjoy ms jd janda dulu..byk bnda leh buat banding ms jd bini org..bab jalan tu la no 1..bab smbg belaja no 2..tiap2 thn booked je tiket jalan2 sana sini..xyah minta izin sapa2..huhu..ni dah kawen blk..i still tersasul booked tix jalan2 lg thn dpn..nsb baik laki skrg pasrah je  

Edited by perembes at 24-7-2017 08:31 PM
sitisitu25 replied at 24-7-2017 08:04 PM
allah nk bg lebih baik kot..i pon xde ayah since teenager..hidup sdiri smbg belaja dr dip smpi deg ...

haii.. hehe

mgkin soalan aku annoy teruk tapi kdg nak tau prasaan org yg kawin lbih dr 1x... .. nak tanya org yg mllnya d real life.. sgan plak.. npk kepochi

soklan annoy dr aku..

bila dah kawin baru.. ada x terbuat perbndingan atau terbanding atau terlintas dminda .. sgaja atau xsgaja .. hal2 yg berkaitan dgn tempat tidur dan semasa sdg d tempat tidur ..**ayat berlapik    antara yg dlu dan baru...

siputsedut replied at 24-7-2017 03:46 PM
Kuatnya uols anyway iols pon ada similar exp..masa dlm2 nk proceed cerai tu..husband bawak g  ...

sedihhh baca... tapi aku juga paham prasaan jalang tu sbb aku pun pnah mlalui d tempatnya .. pedihh sgt2 ya.. asyik teringat apa dia sdg buat dgn anak bini.. cemburu jgn ckp.. rasa kita ni hnya dpermain/tempat luah mslah/persinggahan....

kalau kena dgn jlang yg bersungguh2 mggoda .. mmg akan terkawin la lelaki tu

tapi aku bkn la jalang

perembes replied at 24-7-2017 08:30 PM
haii.. hehe

mgkin soalan aku annoy teruk tapi kdg nak tau prasaan org yg kawin lbih dr 1x...  ...

banding tp sb laki skrg lg lbh so i xingat lansung ex laki..apa perasaan? mcm putus cinta je..cuma ini leh main dpt anak semua secara halal..so bila dpt someone better..mmg lupa terus semua yg lama..org susah nk move on sb xdpt someone better kot? tp i mmg pas cerai i mmg nk cr someone better and nsb baik la ex laki i tu semua org someone better..kikiki..dia xde keje..keje mcd je..rupa pon so-so je..xde la hensem mcm kevin zahri pon..edu pon stkt diploma kolej swasta tu pon bpk nye beli..so dgn attitude dia dulu pemalas, bodo n xreti bersosial segala..nk compare dgn laki skrg..not apple to apple la kot?

siap perasan i xpnh kawen sblm ni..hahaha..maybe sb layanan suami skrg n mertua xpnh rs double std i penah jd janda pon kot.. :l  mertua pon baik siap tlg bsh baju2 i tercampur spenda sekali hari tu..kiki..tp i pon baik sama la dgn makmer..rajin layan dia borak sb org tua kan mostly sunyi..so bila blk umah mak dia i rajin la sembang2 layan org tua tu..siap pakej tlg urut lutut hokeyy..mau makmer xsyg kan? hahaha..

maybe klu la jd apa2 pd marriage skrg ni..leh jd i sewel la kejap xmcm last marriage sb yg ni agak pyh la nk cr replacement..sb dpt yg ni rupa pon ada hidung pon mancung, keje pon akauntan budi bhsa pon ada lembut je ckp nye..solat pon x tggl..plus bonus i dpt dia bjg walaupon umur kami sama..so mati hidup blk pon i xkan dpt mcm ni kan?sb tu la there's no chance for me nk ingat ex laki..siap jd bahan jenaka i dgn laki skrg je ade la..sb tu la yg ni i all out to make him happy..rs mcm terbalas la perit i dulu dpt laki tah apa2 then susah payah kejap jaga anak2 sorg2..

Follow Us
eyansss replied at 24-7-2017 06:36 PM
bertahan selagi boleh bertahan tapi kalau bertahan akan mendatangkan dosa, baik lepaskan...  janga ...

Bkn rasa guilty,  tp rasa kesian dkt dia..  Kecik2 xdan nak kenal dunia lg,  dah fatherless..  Tau2 jelah konsep bcerai di malaysia ni,  selalu kalau cerai,  dgn anak sekali cerai...

Xpala ai.. Ada la nnt ganjaran terbaik untuk anak ai nanti

caritegar replied at 24-7-2017 08:54 PM
Bkn rasa guilty,  tp rasa kesian dkt dia..  Kecik2 xdan nak kenal dunia lg,  dah fatherless..  Tau ...

takpe, kami doakan semoga ko kuat dan sentiasa dimurahkan rezeki untuk sara anak ko...  kalo la suami ko nak ceraikan anak sekali, biar dia jawab dengan Allah swt nanti...

perembes replied at 24-7-2017 08:39 PM
sedihhh baca... tapi aku juga paham prasaan jalang tu sbb aku pun pnah mlalui d tempatnya  .. pe ...

Kesahhhnyaaa aku pon pernah terbaca emel pompuan tu hari aku ngedate ngn hubby pegi beli spende baru je pon ..sheols jeles kemain kata best la boleh dating openly..theyols dating sembunyi2 ... rasain lho..dah nak sgt walaupon dah tau laki tu laki org..what do u expect kekdahnye..kejam kan akak? Tp aku x kejam sgt kalau pompuan tu x over the border..siap kata aku x pandai jaga laki x memahami laki, rasain lho laki cari lain : pompuan tu kemain melazer aku..tu yg aku mmg berpatah arang nak move on je...rumah dah ada..kerjaya ok..anak2 dah ada...xde apa lg aku mintak dr tuhan dah...dah cukup blessed...tp x sangka plak heols uturn...

chazey replied at 24-7-2017 07:35 PM
Apsal jantan hanat suka buat gitu ya kak Siput? Bila dah tinggalkan the other woman baru lah nyesa ...

Kesahnya nak terhantuk br insof kot? Akak anggap ujian utk sedarkan heols lah...

eyansss replied at 24-7-2017 07:27 PM
betul tu... aku ada pengalaman kawan aku jadi rebel n teruk sangat sebab tetiap hari mak bapak ber ...

Take family bakyah -normiang..elok plak menjadi anak2 walaupon kelam jah sejarah lama parents..keluarga cepwan pon..elok jah anak2 nya cepridz ngn serina membesar jd manusia walaupon cepwan ngn jandanya dah bercerai..tu hasil kalau parents berbaik2 demi anak...n to both cases aku tepok tgn kt le wives..salute ...baik bakyah yg berkorban perasaan n janda cepwan yg berkorban demi nk bg cepwan kejar cita2...

siputsedut replied at 24-7-2017 07:04 PM
Takpe la uols..anggap la heols ujian yg dtg dlm hidup utk mematangkan uols... anak uols bert ...

Tulah chuolls...  Ai ni rasa dah abiz daya dah tahan diri dari buat benda bodoh tau... Jalang tu patut bsyukur ai xtarik rambut dia,  xjatuh air muka dia depan org ramai waktu ai jumpa dia dulu..  Ai xcontact maki2 dia..  Tapi still dia xnak mngalah nak jugak laki ai...  Laki ai pon sama gampang xnk lepas jugaj betina tu...

Ai xkan maafkan dedua jalang tu atas apa yg diorg buat dekat ai..  Biarlah tuhan balas segala perbuatan diorang dekat ai,  dan buat anak ai hidup dalam a broken family...

Ai harap anak ai membesar jadi anak yg bertakwa,  yang bijak dan ada masa depan yg baik...

Dah dirogol jadi thread2 Family Discussion n Personal Problem udahhh...adoyaiiii

sitisitu25 replied at 24-7-2017 08:04 PM
allah nk bg lebih baik kot..i pon xde ayah since teenager..hidup sdiri smbg belaja dr dip smpi deg ...

Bab nafkah anak ai sure husband ai xkan mampu bagi punya after cerai... Duit gaji dia cukup2 utk dia survive je kot...  Xpa ai xkan tuntut nafkah anak... Sbb dia sendiri boleh pikir tanggungjawab dia.. Kalau rasa ada anak bg la...
Lg pon ai xnak dia jmpa anak utk beberapa tahun after cerai smpi ai betul2 dah ok... Kalau dia nak jmpa anak,  of course la ai kena tgk muka dia jugak kan,  so ai xmampu nak tgk/jmpa dia...

Apart from that,  of course ai akan suffer after cerai... Sebab ai akan bcerai with hutang2 dsebabkan dia...  Tu yg ai marah sgt... Ai hutang kiri kanan bcoz of him.. This one ai admit,  im being dumb for trusting my dear husband..

U see how i suffer... Tp dia xnampak semua tu... Sebab tu bila dia tanya kenapa ai xboleh doa baik2 utk dia,  ai macam nak meletop je...ai tahan je nak maki dia.. Nanti ai maki dia ai sakit dada.. Baik ai diam...

ALDRIN replied at 24-7-2017 09:33 PM
Dah dirogol jadi thread2 Family Discussion n Personal Problem udahhh...adoyaiiii

Chepwan x meroyan dah lately...xde modal sgt nak menghencap...jd marilah rogol tred ni berjemaah...nnt naik mahkamah dtg la balik royanan menopos cepwan tu

siputsedut replied at 24-7-2017 09:42 PM
Chepwan x meroyan dah lately...xde modal sgt nak menghencap...jd marilah rogol tred ni berjemaah.. ...

Tu laaa dia Tok Pit....layankan aje laaa. Chep wan tgh simpan stori laa tu...lawyer si Serina dah pesan Chepwan suruh katup molot dulu....kita lepak tepi layan almond london dulu Tok Pit....hehehe

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

sitisitu25 replied at 21-7-2017 09:42 AM
aku pun rs gavin bg je keperluan tp kehendak serina ni melampaui kemampuan gavin sb tu gavin marah ...

Well said. Wpun i sgt suka chefwan tp hal dgn gavin ni i rasa serina sgt mengada ngada. X sedar diri rupa x seindah mana pun. So mmg patutla cerai je. Hahha

Ingat salah masuk thread tadi

Iolss restu je thread ni kne rogol.
Hehe

Anyway br2 ni chef wan buat statement kt insta..dia x kisah yachhh makan kalau ada campur arak..sbb katanya da vaporized..so xpe..siap perlekehkan org melayu makan tapai

Duta lover replied at 25-7-2017 12:43 AM
Iolss restu je thread ni kne rogol.
Hehe

Yg wine iols rasa debatable gk...sbb mmg ada yg kata wine tu..kalau dimasak..alcohol dia vaporized..mcm cuka arak tu jgk...ada yg kata boleh mkn sbb level alcohol dia x memabukkan

Tp so far mmg iols elakkan la...tp kalu gi obersi..kadang mintak seafood pasta pon ditaruknya jgk wine dlm tu...huhuhu