CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Kos membesarkan anak tinggi punca utama kadar kelahiran Cina rendah

nobito replied at 17-7-2017 02:41 PM
Abg i ada anak tunggal...problemnye dia selalu ajak parents dia main sis....kesian juga tengok pap ...

tu satu reason nak tambah..biar anak ada geng..kesian bila pikir dia sorang-sorang je
tapi bila fikir balik duit, dengan letih jaga anak kecik bagai memang terbantut niat

mzzenma replied at 17-7-2017 02:45 PM
tu satu reason nak tambah..biar anak ada geng..kesian bila pikir dia sorang-sorang je
tapi bila f ...

Akak pon letih sis anak sepasang ni...memang mula2 kahwin plan nak anak 4 dengan hubby tapi sekarang ini cakap dengan En. hubby 2 orang lagi postpone dulu...

Nasib baik suami faham.

Tapi takut juga dia madu kan akak.  

zaziot replied at 17-7-2017 02:38 PM
aku suka komen topik2 gini tp di kalangan kwn2 aku..aku akan nmpak jahat...nmpak seolah2 menolak rez ...

my sil anak 4..tapi kalau buat program family apa2 mesti dia bising pasal diorang ramai, kena keluar duit banyaknak ajak pergi holiday pun kita kena consider dia anak beranak ramai

tapi bila orang tegur dia asyik beranak, dia balas suka hati aku lah nak beranak berapa banyak pun

tapi tu lah..dalam gigih sheolls beranak, laki mzz pernah jumpa laki dia dengan perempuan lain
bertabahlah kekdahnya

bila orang kata anak tu rezeki, maybe theyolls imagine sekali teran keluar baby dengan jongkong emas 10kg kut

nobito replied at 17-7-2017 02:52 PM
Akak pon letih sis anak sepasang ni...memang mula2 kahwin plan nak anak 4 dengan hubby tapi sekara ...

anak ramai pun dimadukan juga sis
kalau lelaki tu nak buat hal..dia kisah apa..lagi-lagi kalau ada yang membalas
so kena heart to heart dengan dia and doa jelah dia tak buat perangai

mzzenma replied at 17-7-2017 02:53 PM
my sil anak 4..tapi kalau buat program family apa2 mesti dia bising pasal diorang ramai, kena kelu ...

kan.....xkesah la ko nk beranak mcm rabbit skalipun...kalau ko rs mampu nk kuar banje n bg the best ke anak2...tu bru best kan
jgn jdkan anak2 mangsa keadaan...dek kerana ko terikat dgn istilah " anak tu rezeki ", pastu anak2 xdpt basic requirement pun...cmtu ko aniaya amanah allah...anak tu amanah sebetolnye..rezeki comes later depends ke kegigihan kite..
mcm aku senang, terus terang je ckp..xnak tmbah lg buat ms skrg sbb cost..sbb bdn pun gemok lg..kalau la aku peknen skrg..dgn gemok yg semakin gemok..kang dpt sakit..rupe pun hodoh..kot laki cr lain? dgn anak ko semakin ramai tu?apapun kena pk...kena makes our self happy dulu b4 kita happykan org lain

mzzenma replied at 17-7-2017 02:53 PM
my sil anak 4..tapi kalau buat program family apa2 mesti dia bising pasal diorang ramai, kena kelu ...

Harap hubby i tak macam tu...dh macam2 pengorbanan i utk dia.

Suami i memang tak tinggal solat...kalau ada masa kami berjemaah atau ke surau...ikut dia lah nak solat dimana.

Sekali tu i pergi surau ustaz tu cakap pasal poligami....memang nak carut je...i tak suka topik tu lagi2 kalau hubby ada sekali.

Ustaz tu cakap...kalau suami mampu isteri takk mampu izinkan lah suami....kemudian masuk dalam kereta hubby cakap...dengar tak sayang ustaz cakap apa tadi?....i cakap 'dengar abang, saya taat dan izin kan kalau abg nk...tapi abg kena ingat...abg tak jumpa perempuan macam saya kat luar sana'... Terus hubby i diam....hubby i ni kuat jealous ye...mcm lakonan Syukri Yahya tu...sama macam tu tapi i tak pernah kena pukul lagi sebab ikut kehendak dia.

Follow Us
mzzenma replied at 17-7-2017 02:57 PM
anak ramai pun dimadukan juga sis
kalau lelaki tu nak buat hal..dia kisah apa..lagi-lagi kalau ad ...

Tiap kali sembahyang memang berdoa hubby i tak terpaut hati dengan perempuan lain.

Kadang2 ada dengar juga mulut2 jahat makcik2 i cakap "jangan kau je kena control dengan laki...kau pon kena control sikit laki kau tu"   

My indian male friend slalu ckp, diorg kena plan bilangan anak sbb nnt nak tampung belajar sampai uni. We didnt get the privileges, katanya.

mzzenma replied at 17-7-2017 02:36 PM
terbantut niat nak tambah anak lagi sorang..padahal yang sedia ada ni pun sorang je
ok tak jadi an ...

biasanya orang STOP kat no.2

nobito replied at 17-7-2017 03:02 PM

Suami i memang tak tinggal solat. ...

kak. skrg topik anak. bukan topik laki.

Edited by Hana at 17-7-2017 03:44 PM
nishikido replied at 17-7-2017 02:02 PM
Zaman skrg semua mahal..mak bapak kena kerja,malam dengan hjung mggu je ad masa dgn anak2..2pon kdg2 ...

zaman skrg semua mahal ke? kereta kat jalan raya berlambak2 tau.
zaman skrg, byk abis masa kat atas jalan raya.

mustahil dapat keje ofis kat belakang rumah yang 5minit gi ofis. 5 minit balik ofis. tgh hari sempat ambik anak, prepare anak gi sekolah, teman makan lunch, bla..bla.. pastu hantar ke sekolah (ganti van transit). Kul 2pm masuk ofis. Balik tepat kul 5pm, ambik anak dari sekolah agama. kul 6pm start masak. kul 7pm semua siap makan. kul 8 belajar. kul 9pm, budak2 tido. aku tdo kul 10pm.

cantik kan jadual tu? jadual angan2 aku tu. tak penah lagi aku cecah full markah mcm jadual kat atas.
kalau dapat ikut jadual cantik mcm kat atas tu, pastu anak2 aku pun PAHAM komitment masing2 kena susun beg sekolah, kena mandi cepat2. buat homework cepat2, uihh.. skrg aku beranak no.10 kot. takyah tunggu orang tanya,bila nak tambah. belum sempat orang tanya,aku dah ada ISI dah.

Shn kos hidup skrg.. aku jd takut nak tmbh anak

Hana replied at 17-7-2017 03:40 PM
zaman skrg semua mahal ke? kereta kat jalan raya berlambak2 tau.
zaman skrg, byk abis ma ...

Siapa taknak anak ramai kan sis..lagi bagus dapat laki kaya,kita goyang kaki jaga anak2 je xpayah keje..Hjung mggu jalan2 ngabiskan duit laki ..lulz

taaapi,realitinya..gaji laki ckup2 makan nak bayar kereta,rumah,bil2..nak xnak kita pon bkerja sekali..Law anak ramai,kos meningkat,makbapak trtekan pikir nak carik duit sampai anak2 pulak terabai..Bagi I,3 org pon dah maksimum..I'm not against parents yg suka anak ramai,I pon suka tapi komitmen uolls..Yg penting,mampu ke kita bahagi2 perhatian yg sama rata dkt smua anak..Mampukah kita??Hew3...

cmf_premierleag replied at 17-7-2017 12:37 PM
even ms confinement period pun, ummah cainis urban akan prefer duk kat confinement centre

https:/ ...

Kawan meols yg cina dulu ckp, sblm ada centre ni diorg upah mak bidan. Mak bidan yg dtg jaga wife diorg masakkan lauk masa pantang.  Ada yg  jaga separuh masa ada tu 24hrs. Min rm3k nak upah mak bidan tu.  Tp yg ni meols respek sbb lelaki melayu pun tak sanggup kot nk buat mcm ni

nishikido replied at 17-7-2017 05:01 PM
Siapa taknak anak ramai kan sis..lagi bagus dapat laki kaya,kita goyang kaki jaga anak2 je xpayah  ...

Akak kalau boleh takmo laki kaya...cukup la en suami syg kat akak walaupun akhirnya syg itu bertukar menjadi cemburu yang kuat.  

nobito replied at 17-7-2017 05:30 PM
Akak kalau boleh takmo laki kaya...cukup la en suami syg kat akak walaupun akhirnya syg itu bertuk ...

Hamboi kaka..andainya takdir vol.2 ke...

Maaf,gurau2 je..nape kaka..lain macam je bunyinya..skewi sngt..ce cite ce cite..

cina kerja profesional je selalunya dok fikir kualiti nih. kawan-kawan sekolah aku yang lepas spm tak sambung belajar bersepah je anak berderet-deret. kerja pun kerja supermarket, kerja kat market, tukang jahit tu semua. dulu  auntie bas sekolah aku pun anak berderet sekarang anak-anak dia pulak bawak sekolah mewarisi peniagaan mak bapak dia.

nobito replied at 17-7-2017 03:02 PM

Suami i memang tak tinggal solat. ...

Yeke..Ksiannyer akak..akak ni cun sangat kot..laki sy pon masa belom kahwin kemahen cemburu manjang.phone selalu kena check..lelaki selisih sbelah Kita pon duk jeling2..puji artis K-pop handsome nk mati pon sehari xbrcakap dgn sy..

Taaapi,lpas kahwin ni hilang terus jeles dia..sy gtaw ad org kacau dia ckap sy buat crita/perasan..laki akak pas kahwin pon cemburu kuat lagi ke..cemburu yg mcam mana akak..Mind to share?  

Edited by nobito at 17-7-2017 07:46 PM
nishikido replied at 17-7-2017 05:53 PM
Yeke..Ksiannyer akak..akak ni cun sangat kot..laki sy pon masa belom kahwin kemahen cemburu manjan ...

Hubby akak memang tak bagi cakap dengan lelaki ye...so life akak memang dengan dia dan anak2.

Akak mula2 tak tahu dia kuat cemburu tapi lepas dia perasan ada sorang lelaki ni asyik like status akak dlm fb...dia mula curious

N lelaki tu memang ex bf akak di u dulu...n memang dia saja nk rosakkan hubungan akak dengan hubby.

Password akak terus hubby tukar then dia chat dgn ex bf akak...siap set masa untuk date bagai..dan akak dipaksa berpura2 cakap dgn ex bf...bila dah berjumpa tak cakap apa2 terus bertumbuk ye...dan ex bf akak pon takmo mengalah ye dia tumbuk hubby akak juga..so dua2 memang lebam2..akak masa tu menangis2 rasa nak bunuh diri dan nasib baik ada orang tolong kat situ.

Akak masih boleh main fb...tapi dia akan check ye segala call, sms, whatsapp, google history, dan fb akak sebelum masuk tidur.

nobito replied at 17-7-2017 06:21 PM
Hubby akak memang tak bagi cakap dengan lelaki ye...so life akak memang dengan dia dan anak2.

A ...

Huii..Google history pon check.dashatt..Ermm,sabo lah akak..mungkin sbb ad sjarah kot dia jadi trauma..Yg pnting dia syg akk n ank2 kan..daripada dpt laki yg tak hiraukan kita,lagi lah haru..

Takde psgn yg sempurna..laki akk mgkin kuat cemburu tapi takkan takde kbaikan dia lgsg kan..kalau tak,takkan akak sanggup brtahan..semoga kuat cemburu suami akk 2 akan brkurang n sejahtera lah rumahtgga akk dan suami serta anak2 selama2nya..amin..

Btw thanks to share ye akak..