CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Peminjam mampu bayar loan bank tapi tak nak bayar loan PTPTN

Uols semua yg xnk anak pinjam ptptn bila dah besar nanti, i ada plan bagus utk rancangan simpanan pendidikan ank2 uols..klu nk tau pm tepi

terpengaruh sangat dengan seorang ustaz dan politician ni. lagipun it is a win-win situation for him, jadi dengan gembiranya ikut jelah dakyah tu.

siap emosi gila and suka mengamuk ok kalau cakap pasal PTPTN. tak habis-habis cakap yang he doesn't owe anything to PTPTN in fact PTPTN and kerajaan yang owe to the rakyat.

gede-bab replied at 18-7-2017 09:53 AM
kawan aku yang kerja kat sebuah IPTA tersohor menyatakan kebanyakan yang minta surat akuan dapat C ...

melayu pemalas totap berpolitaik kehulu kehilir.... hujung2 meratib dijalanan reformasi.....
hujung2 che det n anwar dah duduk sebumbung.... tak sedar2 lg ke melayu seme.... diperbodohkan oleh politaik....
ade sl1m pun dipolitaikkan... org bg skim utk latihan ko expect dpt koje terus..... klau bagus campak la mana2 pun ade la koje.....
tahu ke sbb utama org tak ambik koje... sbb attitude... attitude byk komplen.... attitude byk merungut.....  ni mcm intern yg aku pilih ni... rasa menyesal gile ambik..... aku dulu zero gak... tp takde la berangan balik awal.... dah tahu tak pandai stay la kat opis sampai kul 10mlm....
6.30 pg dah terpacak tunggu bas.... skrg bbdk U expect seme senang.... dok dlm bilik aircond... goyang2 kerusi.... emo plak aku haha....

ellejo replied at 17-7-2017 11:19 PM
duit keje part time jaga cyber cafe.
masa tu dapat 3.5k satu sem. hari2 makan telur. malam mak ...

siannya kawan you tu. i pun dulu ada kawan macam ni sorang. tapi dia willingly la bagi duit ptptn dia kat mak ayah dia. dia ambil dalam a few hundred je untuk survive the semester. sepanjang sem tu dia memang makan meggi, telur goreng, sardin, etc je. memang jarang makan kat kedai and beli barang-barang. baju pun jarang-jarang beli, kecuali kalau dah lusuh sangat. may God bless her soul for being such a good daughter.

Klu nk suruh byr kenapa nk amik interest? Ini bukn menolong ini ambil kesempatan..

eyansss replied at 18-7-2017 01:24 AM
boleh pegi opis ptptn mintak diorang print balik...  then ko akan nampak bulan2 kena bayar berapa. ...

banyaknya knowledge you. you kerja kat ptptn ke? hehehehew.

Follow Us
Hujung/awl tahun duk kira dividen ASB/TH bagai tu gna lah sket bayr hutang ptptn...

Kt media sosial bersepah viral cara nk kumpul duit beli rumah lah,beli tanah lah, buat kawin lah...tp xda plak yg suh ajar cmna kumpul duit byr study loan...

pearl.silver replied at 18-7-2017 10:22 AM
Ank sedara i haritu, cikgu dia x recommend masuk kolej vokasional tu..

Caca merbanya sistem pendidikan kat msia ni. Nak mintak kerja especially kat gomen nak tgk result spm jugak kan

Syukur I takde PTPTN

jual kosmetik ja lah senang

bleh jadi jutawan ...xyah blajo ada degree pun

skinsandstars replied at 18-7-2017 10:52 AM
terpengaruh sangat dengan seorang ustaz dan politician ni. lagipun it is a win-win situation for h ...
he doesn't owe anything to PTPTN in fact PTPTN and kerajaan yang owe to the rakyat.
wahhh...  besar sangat dia ye sampai cakap cenggitu... kesian orang lain yang jadi mangsa tak dapat nak apply ptptn sebab dia tak bayar...  he owes a lot to rakyat  jugak ok...  sendiri nak ilmu, keluar duit sendiri la...  cukai yang rakyat bayar kepada kerajaan untuk kerajaan sediakan fasilities...  dan juga tenaga pengajar...  kita ni kena la bayar yuran program sebab sendiri nak belajar...  

eyansss replied at 18-7-2017 01:16 PM
wahhh...  besar sangat dia ye sampai cakap cenggitu... kesian orang lain yang jadi mangsa tak dapa ...

i rasa ramai je yang sebenarnya macam ni. sama ada kita ada jumpa ke tak je dengan lelaki2 berspesis gini.

skinsandstars replied at 18-7-2017 10:58 AM
banyaknya knowledge you. you kerja kat ptptn ke? hehehehew.

hahahaha...  aku rajin call ptptn masa nak settlekan terus hutang tu n pada masa yang sama aku terus tanya untuk adik2 aku yang nak buat ujrah dan restructuring...  aku pulun tanya semua sekali...  ekekekeke...  senang untuk aku advise adik beradik, sedara mara dan kengkawan yang ada ptptn dan nak langsaikan elok2 tanpa membuatkan diorang kena sekat loan lain dan jugak sekatan keluar malaysia...

dinoloveshasha replied at 18-7-2017 10:56 AM
melayu pemalas totap berpolitaik kehulu kehilir.... hujung2 meratib dijalanan reformasi.....
huju ...

bebudak sekarang malas kerja...nak gaji besar tapi kerja macam siput...ketuk baru jalan..
zaman aku memula kerja dulu gaji campur elaun RM515.00 sebulan jer pun boleh hidup..memula beli motor kapcai second hand...depa lani nak-nak beli kereta dulu..

eyansss replied at 18-7-2017 01:08 AM
kejisnya alasan...  tak baiknya buat anak cenggitu...  sian kawan ko...  setiap sem punya ptptn ke ...

tu tak pastila, tapi masa dia sebilik dgn aku which is 4 sem, memang ibu bapa dia rembat

lepas aku grad, dia kene sambung lagi sebab ada failed few subject.

emma.giggs replied at 18-7-2017 04:28 AM
Kesiannya kwn ko.  Hrp2 rezeki dia murah la pasni..

Kdg2 pak mak ni mmg berkira ngn pndidikn a ...

bagi aku la, tak payah la ko nak sentuh duit ptptn anak ko utk kepentingan ko. dahla ko tak bagi duit.

alasannya anak sulong

konsepnya kalau dh hutang tlg la bayar.

dinoloveshasha replied at 18-7-2017 10:56 AM
huju ...

Hello...guna budak intern suruh stay sampai 10.30 mlm.bayar ciput ko suruh dia stay lelama camtu.ajar pon sipi2 ,gaji pon cam penyapu sampah.jgn expect menggunung dr intern hoccay.ps:aku pon hire dak intern and manage them accordingly.they turn out ok without pushing them.lead by example and inspire budak intern bukan buli.

InVendeTTa replied at 19-7-2017 01:08 PM
Hello...guna budak intern suruh stay sampai 10.30 mlm.bayar ciput ko suruh dia stay lelama camtu ...

eh hello sapa yg buli....
sblm ni ade intern lain yg bagus... ade effort.... tp cina la.....
yg melayu sorg ni mmg out.... kite bleh lead... bleh bantu.... tp attitude tu utama.....
klau staff lain pun bgtau idung tinggi.... org bgtau menjwb....  bile ckp depan2... even dgn bos pun.... goyang2 kerusi....
manners ke laut.... tp skrg dah improve skit....  kite tak mintak depa trus jd bagus.... but atleast ade effort.....

btw depa dibyr bkn free.... dlm rm1k-rm1200 camtu..... ok la camtu.... ade je free je takde gj langsung

memang patut pun pemimjam ptptn yang tak nak kena bayar kena blacklist. pandai pinjam pandai la bayar balik.