CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Majoriti perempuan obses pinggan, mangkuk. Bukan nak guna tapi nak display dlm r

Close [Copy link]
Tak minat kumpul pinggan...suke yang plain putih aje gitu..

elnor_81 replied at 21-7-2017 03:56 PM
Aku rse pun..baik aku guna..arwah pun dh xde..lgpun mse arwah laki aku ad..dia x suka pakai corell ...

Mcm mak i, dia suka pinggan dalam. Tak suka yg flat takde edge tepi tu. Senang nak atur lauk kot  

scorpionkiki replied at 22-7-2017 03:42 AM
i ada mcm mcm set pinggan mangkuk...royal albert rose..portmeiran...royal doulton...berjenis jenis.  ...

Fuyoo, mahal2 semuanya. U beli ke org bg?

R2D2 replied at 20-7-2017 01:29 PM
'Pinggan Viral' Mudarat Kesihatan?

PETALING JAYA: Pinggan mangkuk aneka warna dan hiasan memang  ...

Thanks for sharing. Ada article pasal ni rupanya. I nak letak yg mayoclinic punya tp asyik terlupa.

moonbug replied at 22-7-2017 01:32 PM
Mcm mak i, dia suka pinggan dalam. Tak suka yg flat takde edge tepi tu. Senang nak atur lauk kot   ...

Klo utk lauk ok la..klo utk makan..rse cm susah nk mkn nasi..

elnor_81 replied at 22-7-2017 11:51 AM
A ah jazaa..hampir 2mggu dh...kes jangkitan kuman dlm paru2..lps tu jd jangkitan kuman dlm darah.. ...

Ooo....baru lg lah iya elnor....dlm bln syawal iya....

Bersabar lah elnor....tu dah bahagian dia...pergi dlm keadaan tak sakit beepanjangan...kita tak tau bahgian kita mcmana pulak...hidup perlu diteruskn kan....kau ada anak anak jd peneman.....

Takziah sekali lg buat kau sekeluarga elnor...jaga anak anak bebaik...

Follow Us
jazaa100 replied at 22-7-2017 02:32 PM
Ooo....baru lg lah iya elnor....dlm bln syawal iya....

Bersabar lah elnor....tu dah bahagian di ...

A ah..nearly 5thn dia skt..yg sedihnya..kami ni xde ank..sbb tu terasa sgt kehilangan..sbb sentiasa berdua ke mana je..

moonbug replied at 22-7-2017 01:33 PM
Fuyoo, mahal2 semuanya. U beli ke org bg?

belilah....masa i dok uk dulu. Rasa tak ada siapa pun sayang i sampai.nak.bg that kind of gifts

Rasa seronok kalau makan dgn linggan kesukaan

NekNgah replied at 18-7-2017 02:29 PM
Orang perempuan bila shopping, faedahnya dirasai seluruh rumah.  Orang lelaki bila shopping, hanya d ...

Mcm saya la nek, saya suke beli barang yg blh digunakan seisi rumah.
Mcm perabut dan perkakasan rumah.
Emas pun sy tak penah beli. Sbb sy suke duk umah yg nmpk mcm umah.. selesa, kemas dan lengkap.
Untuk pinggan mangkuk sy cuma beli sekeping dua sekadar props utk bergambo
Org igt sy ade byk pinggan mahal pdhal sy beli sekeping ja   dah tu pinggan daiso lak tu.
Plating lelawo masakan n snap gambo.. org bkn tau pun jnji gambo lawa dan menyelerakan.

Mak aku dolu2 peminat arcopal ngan arcoror la mcm2 jenis2 Ade kat umah siap bleh tenggeng masak kat atas dapur tu haa x pun masuk microwave kalo malas nk guna piuk....
Time aku kahwin mak aku hadiahkn satu set pinggan mangkuk arcopal die tuk aku yela ank pompuan sorgg nk kahwin bleh la aku lenjan time org dtg umah x pun Guna time raya..
Laa nie tgh kumpul Tupperware plak dahhh Dari sekecik2 brgg hingga besa2 plak tu sampai da ada 2 almari display tuk die letak sampai apak aku ckp udah2 la tu beli nyer da sempit ruang nk simpan tp OK la tuk mak aku coz die guna pun niaga n jamu org guna Tupperware uuu

A ah jazaa..hampir 2mggu dh...kes jangkitan kuman dlm paru2..lps tu jd jangkitan kuman dlm darah.. ...

U...adik i asal dmam je..tp lme la on off 2 mgu..pastu g hosp warded sume doc ckp jangkitan kuman dlm darah...lme dlm hosp. .

Ktorg x tau pn mcm mne blh dpt ni. Lme juga bru doc blh confirm ada kuman dlm darah...demam tgi pastu batuk lg..

Doc siap ckp 50-50 dh u...thn lps adik i kne...ktorg x raya pn...sume raya kt hosp..

Nw alhmdulillah dh sihat...myb adik i muda lg.  Jd organ dalaman die ok...x smpt kne buah pinggang n jantung...

Adik i kne mkn ubat seumur hdp..utk cairkan darah u..klu x clog..i pn x tau nper...tp mak2 sedara i mulut jht..die ckp adik i x blh kawin sbb darah berkuman..kira mcm hiv dh x blh campur ngn anak dorg sume..

Sedih la gitu...mak sedara i tu sgt -ve..benci ktorg. Sedih mak i.

soalan noob. semua pinggan mangkuk berkaca yv tak transparent tu, meols xtay term dia apa yg akak2 sini panggil corelle, melamine tu mcmana nk tgk dia diperbuat dr bone ke apa eh? Selalu kalau yg mcmtu mahal kan? Ke ada yg murah2  mcm pinggan mug putih ikea tu ada diperbuat dr bnda2 cmtu? Maafla meols anak dara yg mmg xamek peduli pasal pinggan mangkuk sbb xminat tp bila tau ada yg dr bone apa kebenda tu nk tau la jugak cara nak beza/pilih pinggan dgn betul.tunjuk ajarku sifu iols kalau makan lagi suka amek pinggan plastik walaupun orang lain dh bawak pinggan kaca kat meja hehe

pichee replied at 22-7-2017 06:55 PM
U...adik i asal dmam je..tp lme la on off 2 mgu..pastu g hosp warded sume doc ckp jangkitan kuman  ...

U...asben i mmg dh ad penyakit sblm ni..buah pggang dh rosak tahap 5.thats why dia xleh survive.lgpun sblm ni ble ad infection mmg efek jantung jd lemah...

Xpela i redha je.dia pun dh lme skt.kuar msuk wad..kuar msuk bilik bedah 15x within 5yrs ni..maybe adik pichee muda dan xde penyakit.cm arwah asben byk benor penyakit sampingan.demam tu asbab dia meninggal.

Suchi replied at 22-7-2017 06:26 PM
Mcm saya la nek, saya suke beli barang yg blh digunakan seisi rumah.
Mcm perabut dan perkakasan r ...

Pinggan mangkuk tu mestilah ada, sikit pun tak apa. Bila adik beradik berziarah, nampaklah beradap bila menjamu.  Tapi lain orang lain resminya.

NekNgah dibesarkan dlm keluarga meliter,  sebelah emak pun ada royal blood, semua kena beradab.

Self esteem sendiri pun naik bila persembahan kita bagus.

Salaam takziah elnor.  Semuanya sudah tertulis. Semoga lebih tabah menghadapi ujianNya.

Edited by NekNgah at 23-7-2017 10:30 AM
callalily05 replied at 22-7-2017 06:56 PM
soalan noob. semua pinggan mangkuk berkaca yv tak transparent tu, meols xtay term dia apa yg akak2 s ...

Kalau di kedai, selalunya ada notis di display rack. Tulis 'bone china'. Di belakang/bawah mesti ada stamp bone china. Jenis tanah liat bukan kaca. Tapi bukan semua tanah liat ada abu tulang.

Pyrex, corell, luminarc tu kaca.

NekNgah replied at 23-7-2017 10:21 AM
Salaam takziah elnor.  Semuanya sudah tertulis. Semoga lebih tabah menghadapi ujianNya.

Tq nek..alhamdulillah dh mula terima kenyataan...kena sbukkan diri..klo x teringat2 je..

Hahahaha..op kozz yeee