CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI_Kolumnis

Kisah Rumah Terbuka Orang Kita

asmimie replied at 21-7-2017 10:13 PM
Paling benci kalau kita jemput open house aka makan2..dorg tanya " menu apa ko masak.."
Amboii dh o ...

Ada ke org pegi open house based on pilihan menu? Melampaunya perangai  

Buat potluck je la. Semua sumbang sorang sikit, kurang kontroversi, kurang bazir, lg muhibah.

moonbug replied at 22-7-2017 03:12 PM
Ada ke org pegi open house based on pilihan menu? Melampaunya perangai

Ada sis....sbb sy penah kena...macam tkde adab plak bila pikir2 balik.bila tuan umah jemput tu..mesti dia dah sediakan sesuatu..makan je la kan.kalau rasa jauh..taknak dtg,takut tak berbaloi ngn menu..takyah dtg..org kita ni, ada segelintir la..tak semua,tak jemput sentap..dah jemput byk pulak somgeh

aku penah kena... datang rumah kawan sebab nak lawat dia n newborn baby... sampai tu borak la sekisah dua cerita pastu tetiba aku kena sound... sombong apsal tak datang openhouse rumah dia... selamba badak kata aku sombong pastu bising2... aku ngan laki aku terpinga2... aku geram aku sound balik : bila ko jemput aku??? takde pun...

berubah muka dia laki bini... haish... aku tak kisah tak dijemput... tapi baran pulak bila kena maki sombong tak bercampur padahal takde jemputan diberi...

redapple10 replied at 21-7-2017 11:07 AM
Dulu yg buat open hse ni org kaya je.. skrg kqlo xde open hse,org xnqk dtg ke umah.. apa kaaaa..

Betul.ada setengah orang.kalau tak ada open house jangan harap nak datang rumah walaupun rumah sebelah2 jah.bila datang rumah dia tak kisah pun dia nak angkat kuih raya ke haper ke.tapi bila kita jemput datang rumah siap cakap kenapa ada buat makan2 ke.eh ni hari raya ok.ko nak tunggu ada makanan baru nak datang?

fox. replied at 23-7-2017 01:16 PM
Betul.ada setengah orang.kalau tak ada open house jangan harap nak datang rumah walaupun rumah seb ...

Kesian kebulur sgt.. tpaksa mengharapkan org demi sesuap rendang n ketupat  
Padahal tuan rumah dah hidang biskut n kek tu penuh satu meja kot..

Follow Us
paling tak bole blah...dok makan berpinggan2...lepas tuh
sibuk tapau bawak balik rumah..

alieyrina replied at 20-7-2017 03:28 PM
Baru sudah share2 buat jamuan utk kwn opis..aku x p pon sbb aku merajuk..aku sumbang duit tp cdgn ak ...

Pada aku baik tak payah buat jamuan raya kalau sentap menyentap ni. Sama lah dgn office aku, minta duit tapi aku dah apply cuti wat pe la aku kena bayar gak.. bukan pasal berkira apa salah kalau kau cuba buat hari yg org tak cuti. Tahun lepas pun gitu gak time aku sampai diaorg dah bungkus2 masing2 nak bawa blk umah. Aku ni sampai nak mkn pun segan dah semua org kaut masuk dlm plastik nak bawa blk utk anak deme katanya. Apa punya konsep la diikutnya org blm makan dah dibungkus nak bawa balik.

framecermin replied at 24-7-2017 12:28 PM
Pada aku baik tak payah buat jamuan raya kalau sentap menyentap ni. Sama lah dgn office aku, minta ...

Sudahnya aku la yg bekira..aku la kedekut..aku la dengki..semua yg buruk2 aku la..habis dia p cerita kat org pasai aku sbb jamuan ni konon aku x puas hati..ajk surau tu mulut camtu..

Mls aku nk cari gaduh..memg bukan level aku..byk menda lain lg aku nak pikir selain melantak mcm x cukup mkn setahun ni..

ada bajet lebih.. bole la buat rumah terbuka. tapi biasanya.. aku xdela buat open house sungguh2...  asalnya.. sebab ada kawan2 masa blaja nak datang.. takkan nak hidang kuih raya je.. dah sah2 inform awal2 kan.. so masak. dah alang2 masak kang.. ajak2la kawan2 lain jugak.

konsep rumah terbuka aku.. :

masak sendiri menu2 yang sendiri pakar. jimat xyah catering bagai tapi rasa so-so
jemputan.. mereka yang dah lama xjumpa. yang tetiap hari tengok kat ofis.. xyah.

xde dalam istilah.. aritu aku datang umah ko... arini ko datang umah aku pulak eh.
sampai sudah x abis2 gi rumah orang2 yg sama aje la.
dah jumpa sekali dah la. motif dia adalah rapatkan silaturrahim... dah lama xjumpa. bukan sebab teringin nak pegi rumah si polan... nak tengok ushar2 rumah dia.

aku x heran pon kalau xpernah pegi rumah kengkawan.. lepak2 kat kfc ramai2 lagi afdhol... xmenyusahkan mana2 tuan rumah.

ai baru pas buat umah terbuke,,hai rase nak pengsan semue masak sdr dari lauk pauk sampai ke dessert  ..ade yg dessert x sempat siap pon ade..hahahhaha konon2 nak masak byk kesudahannye mlm tu semue badan krem abis..tido pon abis sakit badan..tp puas hati sbb semue masak abis licin n tetamu ckp sedap..

coco prefer kalau rasa nak pegi rumah orang... tak payah tunggu tuan rumah jemput open house,  just give a simple call few hours before,  kalau dia jawab... bgitau kata nak singgah kejap utk beraya.  kalau dia tak jawab.... then anggaplah tuan rumah busy.

amalkan potluck je, lg best, spesifik kan dkt rmah spe yg masing2 sng nk dtg

Aku duk ngan mertua....klu buat makan2 raya mmg aku jemput adik beradik aku jer...adik beradik suami aku dah selalu sgt nmpk btg hidung... hihihi

Budak2 office buat potluck je senang...ko nak makan ko bawak makanan sendiri.pastu makan la sesama lam office fefeling open house..rasanya yg suka buat open house ni makcik2 je,yg muda2 ni xkuasa la..malas sebenarnya.huhu

aku paling menyampah bila pergi makanan tak cukup

bukan hadap sangat nak makan tapi dah ko jemput ramai orang pandailah bajet banyak mana nak prepare

ada sekor dulu kawan aku buat sedia makanan untuk 10 orang makan tapi dia jemput 30 orang makan dengan mak ayah dia semua adik beradik dia termasuk kawan kawan adik beradik dia family mertua dia semua

memang bangkai sangat  aku rasa

Klau geng baik mmg buat potluck..
Kdg ada tetamu jenih suka bgtau dulu,,jd dah prepare la

Ada yg mai tiba2...tp tak kisah la..jamu apa yg ada. Mmg slalu standby apa2 yg boleh dibuat cepat.

Open house..letih la..tak best sbb tk dpt sembang lama sbb byk jemputan..

Edited by eyansss at 6-7-2018 06:19 PM
kakigebang replied at 21-7-2017 02:25 AM
mcm dah kurang  perangai ramah tamah org melayu ...dijemput pon sengaja takmau dtg, orang dtg rumah  ...

aku selalu berdia agar dimurahkan rezeki sebab nak jamu orang makan kat rumah... sebab aku tau tetamu ni bawak barakah... jeles aku bila kengkawan ada kelebihan rezeki ajak kengkawan open house ... rezeki deme kan...

thread lama rupanya

Edited by eyansss at 6-7-2018 06:17 PM

double lak

12
Return to list New