CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lelafalak

~Dilema bekas Ibu Tunggal, hidup lebih sengsara~

huhuhu baru habis ceritanya
pindah jelah, usah direbut kasih sayang pak mertua daripada anak angkat dia tu
masuk balik kuarters, kasih sayang tak boleh dipaksa

onexox97 replied at 23-7-2017 08:58 PM
huhuhu baru habis ceritanya
pindah jelah, usah direbut kasih sayang pak mertua daripada anak angka ...

Tp tuan klu sy berpindah mcmana dgn rumahtangga sy..  Suami sy xnk ikut..

carilah rumah asing tapi berhampirsan dengan rumah mertua.  Bincang elok2 dengan suami, supaya win-win situation.  Sedangkan emak dan anak yang dah kawin pun tak elok tinggal serumah sebab boleh bermasam muka, apatah lagi setakat sedara mara angkat.

Sy dag bincg dgn suami byk kali tp dia tetap berkeras... Sy ajak tinggal dirumah yg sy dh beli pn dia xnk.. Jd rumah tu dh sy sewakn pada org lain..
Benda ni dh melarat... Smpikn kakak angkat tu dh berani ckp kt ank2 sy yg dia benci tgk muka diaorg... Ank2 sy baik dgn ank2 B.. Wakau dia x BG ank2 dia berkwn dgn ank2 sy..  
Bpk mertua pun pandang sy seperti musuh.. X pnh berckp dh... Mula2 duduk sini sy bayar duit elektrik sekrg dh x byr sbb sy sorang je yg kna tanggung..

Edited by maannnakautauu at 23-7-2017 09:32 PM
abangadek replied at 23-7-2017 05:05 PM
sumpah aku xtau dia drug addt.. aku xpenah nampak perangai dia pelik2.. dh edar kad kawen masatu,  ...

Harlowwwwww pasangan  yang Tengah mabuk bercinta nee boleh kenal botol kicap dgn botol cuka  Kah????
Sebab itu by your own admission...TUHAN Dah memperlihatkan hang tang ice ice baby tuh just before hang got married...tapi what did you do? Nothing right? Coz you are deeply  in love lantas terima kata Dia bulat  bulat utk berubah??? Yelah tengah gian bercinta kan???

What is so wrong  if your mind was straight back then...utk mintak tangguh pernikahan even jika Kad kawen Dah diedarkan?...utk pastikan Dia pi dapatkan rawatan dulu????

Malu dgn ahli keluarga dan saudara????

kerana takut malu sekejap...tuh Yang sampai Sekarang lebih mudah untuk lahanatkan bekas laki Kan????

Sebab itu agama ada sebut....TUHAN tidak menzalimi hamba2NYA kecuali hamba2NYA sendirik Yang memilih untuk menzalimi diri mereka sendirik....

Sikap selfish pentingkan diri sendirik, tidak bersikap proaktf untuk meminta ditangguhkan pernikahan supaya bakal Suami ketika itu boleh mendapatkan rawatan bagi penglibatannya dgn benda haram tuh, telah back fire pada diri hang akhirnya kan????

Sumpah kohnon.........kalau dah cinta....semua nye indah belaka Kan,Kan,Kan???

Padan muka

Edited by wadiunong at 23-7-2017 10:28 PM
Lelafalak replied at 23-7-2017 09:29 PM
Sy dag bincg dgn suami byk kali tp dia tetap berkeras... Sy ajak tinggal dirumah yg sy dh beli pn di ...

TT, pentingkan dulu kebahagiaan TT & anak2. Sanggup ke TT nak berkumpul ramai2 dekat rumah mertua tu sampai bila2? Ikut je plan mula2 tu yg husband dtg ujung minggu je. Kesian kan anak2 tu nanti anak2 jd down & bermasalah sbb kurang kasih sayang TT & terjebak masalah org2 tua. Sebelum kawen dulu, tak buat agreement ke nak tinggal mana?

Follow Us
Lelafalak replied at 23-7-2017 09:00 PM
Tp tuan klu sy berpindah mcmana dgn rumahtangga sy..  Suami sy xnk ikut..

macam asal la, pjj
suami tu dia xnak tinggalkan rumah tu sebab nanti anak angkat tu lagi lah bermaharajalela, pjj je dulu sampai dia terbuka hati nak duk sekali, rasa nya xda kesunyian sangat pjj pun sbb dh ada anak, lg elok macam tu drp anak terus merudum ni akademik merudum dh risau buatnya terjebak dgn budak rosak akhlak sbb stres duk rumah macamana

wadiunong replied at 23-7-2017 10:26 PM
TT, pentingkan dulu kebahagiaan TT & anak2. Sanggup ke TT nak berkumpul ramai2 dekat rumah mertu ...

Wanita Nee kalau mengikut kajian pakar kaji hormones gatal ...William JDT shatner....dalam linkungan usia merentasi 40an tahun...keinginan seks mereka secara average, across the board adalah agak tinggi.....so setakat hanya dapat pada hujung minggu  rasanya memang tak cukup....

Mungkin TT ada jawapan utk ini.....

Kamunk kawin dulu ade minte pendapat dan pdgn anak x tt. Wl mrk masih kecil tp x salah dgr perasaan anak2.  Kesian betul anak kamu bile aku bace:zz

sebu1 replied at 24-7-2017 07:20 AM
Kamunk kawin dulu ade minte pendapat dan pdgn anak x tt. Wl mrk masih kecil tp x salah dgr perasaa ...

Masa NK kahwin tu ank2 setuju.. Ank2 pun panggil suami dgn panggilan abah... Layanan suami biasa2 PD ank... Klux solat mmg ank2 akn ditengking kdg2 disekeh jga... Bila dirumah mertua afik ipar, abg ipar suka mengadu PD suami yg ank2 sy nakal usik brg2 depa... Akibatnya ank2 akn dimarahi dan kdg2 sy yg akn pukul diaorg... Tp sekrg sy dh x pukul LG sbb sy fikir diaorg saje NK BG sy mrh atau pukuk ank2 sy...

Lelafalak replied at 24-7-2017 08:04 AM
Masa NK kahwin tu ank2 setuju.. Ank2 pun panggil suami dgn panggilan abah... Layanan suami biasa2  ...

Aku x suke org lain marah tengking anak2 aku.  Suami aku marah pun darah aku dah mendidih kalau org lain x tahu le.  Tp bab mengajar anak2 ni tolong jgn marah pukul anak depan org lain.  Anak kamu umur brp tt .

Lelafalak replied at 24-7-2017 08:04 AM
Masa NK kahwin tu ank2 setuju.. Ank2 pun panggil suami dgn panggilan abah... Layanan suami biasa2  ...

Nak suruh anak solat perluke ditengking disekeh   sakit hati aku bace

Suruh aje anak2 solat cara lembut dan kite sendiri same solat .kongsi cerite api neraka semua. Insyaallah guna psikologi gune akal lebih berjaye dari temgking2 sekeh2. Sedeh aku sikap ayah tiri suke marah2 anak. Sedangkan ayah kandung suami kite sendiri pun aku terase dan marah kalau suami pukul anak aduiii aku x boleh terime.

Sekrg ni suami sy selalu ckp nk ank zuriat DR dia... Sy byk kali dgr bpk mertua nasihat kt ank2 dia termsk suami yg mesti ade zuriat sendiri sbb bila mati ank2 tu yg akn mendoakn Kita nnti.. Yg sy risaukn x mustahil keluarga mertua mendesak suami utkberkahwin lain demi utk zuriat...

sebu1 replied at 24-7-2017 08:14 AM
Aku x suke org lain marah tengking anak2 aku.  Suami aku marah pun darah aku dah mendidih kalau or ...

Ank aku umur 6thn dan darjah 4...

bapak metua tt ni annoying..cerai kan aje laki tu. sakit kepala aku baca.

Abang sepupu, kakak angkat, adik ipar, pak mertua & TT semua berebut duduk serumah.
Sebab apa ya? Masing2 berebut nak jadikan hakmilik sendiri rumah pusaka tu ke?
Iolls biasa jumpa keluarga macam ini - suka beranak pinak bersesak duduk serumah - keturunan pacak tiang rumah atas tanah bukan milik sendiri... iaitu setinggan durjana
Lepas tu bila kena halau suruh pindah, meroyan bagai tanah itu dibeli dengan duit titik peluh dia.. eh, meluat tau.. sampai 3 generasi pun tak mampu nak naikkan taraf hidup family?
Kalau family suami TT bukan keluarga setinggan, mungkin orang Felda... pun suka beranak pinak duduk serumah..
Ini bukan menghina tau tapi bagi I sepatutnya masing2 dah ada kesedaran sendiri dan tahu batas2 pergaulan biarpun dengan ahli keluarga sendiri.
Alasan menjaga orang tua.... orang ikhlas menjaga tak banyak berbunyi memburukkan saudara yang lain. Dalam hal ini, memburukkan anak2 TT dan TT.

Btw TT, ada baiknya tak payah nekad nak duduk serumah ramai2 macam tu. Kesian kat anak2 bagai mengemis di rumah atuk tiri.
Dah,  tak payah indirectly nak kata suami tu bagus sebab marah & sekeh kepala anak sebab tak solat. Kalau dia tu bagus sangat, dia pun takkan nak biar TT duduk serumah dengan bukan mahram. Faham? Anak2 kita biar kita yang didik sendiri, cikgu nak marah nak rotan boleh ... itu cuma di sekolah.

TAPI di rumah, di mana sepatutnya dipenuhi dengan kasih sayang, jangan biar orang lain menjentik dan mendera emosi anak kita.

Bab anak dengan suami baru ... kalau mertua suruh suami kahwin lain semata2 nak zuriat, biar... Takde yang rugi pun TT kecuali kurang atau takde bekalan seks je... TT dah ada anak2 sendiri, hidup dengan suami pun takde indah sangat sekarang ni kan? Betul?

Pendek cerita, bahagiakan diri sendiri, bahagiakan anak2... kalau TT muslim, Islam tak zalim nak suruh kita taat membabi buta sedang kita di aniaya. Sendiri hadam & fahamkan.

Rate

1

Lelafalak replied at 24-7-2017 09:33 AM
Sekrg ni suami sy selalu ckp nk ank zuriat DR dia... Sy byk kali dgr bpk mertua nasihat kt ank2 dia  ...

Nk zuriat dari dia sedangkan dia sendiri x bg2 kamu zuriat.  Esok.ade anak dari benih dia mau mrk pulaukan anak2 kamu yg ade tu. . Bape mertue kamu X sedar diri dia sendiri ade anak angkat. Ooo make tentu dia rase anak bukan dari zuriat dia tu xkan mendoakan dia satu hari nanti.  X baik sungguh kate2 mcm tu.

rospinki replied at 24-7-2017 09:37 AM
bapak metua tt ni annoying..cerai kan aje laki tu. sakit kepala aku baca.

Bagus very straight forward...cerai Kan laki

sarahmirza replied at 24-7-2017 09:54 AM
Abang sepupu, kakak angkat, adik ipar, pak mertua & TT semua berebut duduk serumah.
Sebab apa ya? M ...

Banyak songeh.....setakat kalau nak sebut ceraikan laki jerk kalau dah dalam keadaan begini....

Kan????