CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-HBZ

Adakah Rohingya Buat Malaysia Tersepit? Ini Jawapan Bernas Dari Seorang Ustaz

mintak depa semua duduk rumah ustazlah. ustaz belalah golongan x paham bahasa nan biadap ni

hbis tu..yg tmpt kotor kt pasar selayang tu spe pny keje?.

pnh jgk nmpk geng rohingya ni bgurau dgn kaum die sndiri,,mcm nak bgduh,,siap pgang bnd keras mcm nak hempuk kwn die yg tgh bsuh ayam...

hisy..semaklah dgn pendatang2 yg belambak kt mlysia ni...nak kluar rumah pun takut..rakyat mlysia ni lg byk isu nak kena setelkan,,apesal nak g tambah umat pendatang lg...

tulis panjang2 geng2 rohingnya baca dok?
semayang pun dok guaner nak lawan musuh

tolak tepi checkmate, rohingya buat masalah dan lain-lain...

ada beberapa fakta sejarah rohingya  yang dibawa ustaz ni sahih dan bertepatan dengan sumber lain yang aku baca...sumber bukan dari pro islam, tapi aku ambil sumber reuters, buzzfeed dan huffington post.

tapi fakta sejarah yang popular dan viral tentang keburukan rohingya dan sejarah mereka itu yang aku lihat lebih popular di forum ini...

aku bukannya suka rohingya,
menyampah lagi ada lah,

tapi aku sarankan, kalau nak membenci pun, bacalah berita dua pihak tanpa prejudis ...kemudian baru buat kesimpulan...

hat ini, ustaz tulis tak panjang pun, ada yang malas membaca...
nanti aku panggil bebal pemalas, sentap pula...
aku yakin yang reply ke tred ini pun sebenarnya ramai aja tak habis baca...

aku setuju mereka diberi pertolongan,
tapi dalam keadaan terkawal..bukannya dibiar bebas buat malaysia macam negara dia siap bela lembu..
tapi dalam kes ini, aku lebih salahkan penguatkuasa yang tak buat kerja serta rakyat malaysia yang bacul hanya mampu jadi keyboard warrior tapi tak ada telor untuk buat perubahan...

bukan semua bangsa tu jahat.. aku setuju tolong tapi bukan bagi kerakyatan tetap.

Follow Us
hmmmmmmmmm ....................

satu lagi contoh thread kepam yang pengkomen nya semua tak paham bahasa bm. mungkin bahasa burma deme paham

apa biolnya kepam-kepam oiii, semua ko nak suruh bawak balik rohingya balik rumah?? giler dan sewel all kepams of the thread. mohon mereput di lautan hindi.

Kata bodoh kang marah nanti uolss semua ni yg komen mcm harem   takmau tolong kalau diam2 duduk sudahlah. Toksah tunjuk sangat kebodohan trpendam tu dgn komen itu ini Ya rohingya ni ada satu perangai tk berapa elok. Tk dinafikan. Tp tkkan la kerana sorang dua perangai busuk, hbs semua trkena tempias ? Hello. Baca dulu bg hbs sbelum komen tau. Kasi ilmu tambah sikit. Hantaq bantuan ? Ingat apadia. Bantuan nk masuk pun kena melalui kerajaan negara myanmar dulu tau. Sedangkan KERAJAAN MYANMAR PUN BRSATU dgn sami2 kepala botak ni utk bunuh rohingya lg depa mau SAMPAIKAN KA BANTUAN DR LUAR NI KEPADA ROHINGYA ? YELLEK la. Takdak sampai aih

Kg kena bakaq. Rumah sebijik2 hangus, hampa nk lari kluaq ? Cun, askar baik punya tggu kt luaq rumah utk tembak
Aku rasa nk lempaq ja sapapun yg komen lebih kurang itu ini kt arakhan kasi amek feel kit . Nt ni jawab nah bila Allah tnya pasepa hampa tk tolong saudara seislam hampa. Hmpa jawab nah sbb perangai lanciuuu depa apa semua. Tiau

Ntah pape... Sape yg kesian sgt tu, sumbat dlm rumah dia la.. Xyah kasi kuar..semak la ramai sgt org asing..dok lame lg dpt kerakyatan sini.. Org indonesia pun dah ramai dpt penduduk tetap.. Ade yg dah jadi org gomen pun ada

28. Oleh yang demikian, sebelum mereka pulang menuntut hak mereka, kita perlu bantu bantu mereka persiapkan diri. Kita kena sediakan pendidikan untuk mereka, kita latih sifat kepimpinan mereka. Kita asuh semangat Islam mereka. Kita didik mereka menjadi orang yang lemah lembut sesama insan namun dalam masa yang sama tegas dalam memperjuangkan hak mereka.

pastu esok, bila mereka dah jadi bijak sket, mereka akan guna segala apa ilmu yg korang dah perturunkan kepada mereka to go against you dan tuntut hak utk jadi warga negara msia & mengigit kembali tangan yg telah memberi mereka makan
mereka takkan hinginnya untuk kembali ke negara asal mereka sebab mereka dah selesa tinggal di negara di mana segalanya kesenangan dihidangkan kepada mereka dan mereka tak perlu nak bersusah payah berjuang dengan darah & nyawa menjadi galang ganti
bangla dgn indon tu yg mana negara mereka tak bergolak pun bila datang msia mereka rasa selesa dan taknak kembali ke negara mereka sampaikan sanggup tinggal secara haram di msia, bina penempatan haram dan membiak dengan jayanya. sikap segelintir pihak berkuasa dan pegawai penguatkuasan yg menjadi pengkhianat negara serta amanah juga ketagih rasuah telah memburukkan lagi keadaan
kalau korang nak tolong mereka kami tak bantah. tapi sila cari alternative supaya korang tak perlu bawa mereka berbondong bondong masuk ke negara ini. cukuplah negara ni dipenuhi dengan lambakan warga dan kaum pendatang yg tak bertamadun
kami di sini juga sedang bergelumang untuk tumpu dan bantu masalah yg dihadapi oleh rakyat negara kami sendiri, baik yg seagama maupun bukan. dengan masalah keruntuhan akhlak & moralnya, kesempitan hidup akibat tekanan ekonominya dan 1001 macam masalah lagi yg perlu kami tangani #donebebel

Alah x payah lah tamak sangat. Dh akhir zaman pun. Nanti mati juga. Bukan nak hidup selama2 nya. Dunia akan hancur jua kiamat nanti. Bumi Allah ni x kan habis dan x kan rugi kalau dikongsi beramai2. Janji islam mati pun masuk syurga lepas jalani hukuman neraka. Itu je ilmu secotek yg aku tau.

Bagus article ni. Setuju bg perlindungan tp kena control dieorg nie.

12
Return to list New