CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Bersalin di UK ketika melancong, dikenakan caj RM500K

Amboi dan2 travel ke UK senang he terberanak.. Cer travel ke India rasa sanggup tahan baby keluar n balik Malaysia dulu tu..

RatuDunia94 replied at 26-9-2017 04:15 PM
Amboi dan2 travel ke UK senang he terberanak.. Cer travel ke India rasa sanggup tahan baby keluar n  ...

Hahahaha ..

Mesti la nak beranak sana, masuk U free je nanti budak tu kat sana..terangkat darjat birthplace di UK.

Lahir kat india jd kasta pariah pulak kesian baby tu

torsotiger replied at 27-9-2017 12:29 AM
Hahahaha ..

Mesti la nak beranak sana, masuk U free je nanti budak tu kat sana..terangkat darja ...

Setahu aku orang uk masuk u tak free kena bayar yuran jugak. Skrg ni dah ada ura-ura nak naikkan fees lagi uni-uni di sana.

penmarker replied at 26-9-2017 09:26 PM
Pada aku sepanjang mengandung jika xde kecemasan tak perlulah travel.

Per2 pon moga dipermudahka ...

Manusia ni seringkali lupa keupayaan setiap individu untuk handle pain and pressure tu berbeda. Bersabar saja la akak Pen.

drpd dok menolong org kaya beranak baiklah perabis duit tu derma kat org miskin sakit kenser ,sakit jantung belubang ker,ada jgk pekdah..terberanak bukanlah sejenis penyakit dan x layak utk ditolong nak2 kalo org tu dah azali kaya raya

32kW replied at 26-9-2017 11:57 PM
I feel you sis, i really feel you. Macam i masa pregnant macam kain lap, terlepek je nak makan tak ...

Tulah pasalnyakalau org bujang cakap gitu tak delah aku kecik hati.
Setiap orang pengalaman tak sama.
Yang beranak banyak pon kata lain anak lain.
Tambah2 kalu ngandung bila umur makin banyak.
Ada yang bertuah kandung kuat kena belasah dengan laki pon elok je kandungan.
Ada yang gerak skit pon bleeding.
Bahagian masing2.
So janganlah bangga sgt bila Allah bagi ngandung n sihat walafiat.
Bersyukurlah. Jangan kondem apa lagi kutuk orang.
Tapi kawan aku lagi sedih. Mertua ngata dia..
Anak dia boleh plak ngandung nak malas2. menantu kena kutuk. sampai nangis kawan aku tu.

Follow Us
chazey replied at 27-9-2017 12:55 AM
Manusia ni seringkali lupa keupayaan setiap individu untuk handle pain and pressure tu berbeda. Be ...

Tq dik chazey.Memang sabar betul aku waktu tu..
Nasib masa orang tu cakap aku tgh tak larat so aku redha je senyum dia cakap gitu.

Super-M replied at 26-9-2017 12:26 PM
pandangan peribadi, dh tahu preggy gitu kenapa g travel juga. akak aku nak balik malaysia dulu s ...

hah kelakar nyer kamu SM

in reality, byk negara ban travels bagi pregnant women kerana:
1) air travel risky esp later parts of pregnancy
2) immigration issues

pasal 2) itu, UK, ireland dan byk negara lain ban kerana bila lahir anak di negara tersebut , maka dapat citizenship (but no longer the case in the UK), or boleh dpt Child Benefit atau boleh dapat Birth Cert, atau boleh claim utk cost eg belajar univ di masa depan dgn bayaran sebagai citizen (eg medical student is eu3000 per year if irish citizen, but eu39,000/year if non-citizen) etc etc

and byk sgt sesetenagh ethnics dari mesia dan juga africans yg trick airlines dan sembunyikan pregnancy mereka.

Edited by scorpionkiki at 27-9-2017 05:52 AM
torsotiger replied at 27-9-2017 12:29 AM
Hahahaha ..

Mesti la nak beranak sana, masuk U free je nanti budak tu kat sana..terangkat darja ...

Mana lah ada U free nak pi sana....skrg ni even orang dia sendiri kena bayar bnyk.

hanalisa replied at 27-9-2017 12:14 AM
aku selalu dengar, orang yang bebetul miskin, mereka jarang meminta. Kita yang kena jejak mereka.

Gitu jugalah yang i selalu dengar dan nampak.

32kW replied at 27-9-2017 12:01 AM
Anyway i pernah dengar kes terberanak awal masa kat UK jugak, the cost was about RM 800k. Tapi bukan ...

Anak buah saya sedang buat PhD dia kat UK, setahun berada di sana, isteri nya bersalin anak kedua mereka, saya dah terpikirdalam kepala otak saya...wah tentu banyak nak guna duit, maka suami nya masih belajar, sangat terhad bajet mereka.
Tut tup....bila saya tanya anak buah saya, berapa kos bersalin di sana.....dia kata free...saya macam...what???? Free?.....layanan istemwa katanya, dan saya yakin couple Dr and Ir ni, mereka pilih untuk bersalin di private hospital kot...tu yang caj nya mahal.
Well apa apa pun, saya tak ada sen nak derma buat couple ni, saya sendiri pun sengkek....better la turn to your parents dan minta mereka dulukan payment hospital tu, minta minta macam ni, sangat memalukan....

RM500K..banyak tu...kasian...

sini PTI berduyun duyun nak beranak di hospital kerajaan...katanya RM1K yg perlu dibayar masih murah kalau dibandingkan di negara asal mereka...

patutnya kita kena contohi negara kapir ini...

benda-benda mcm ni la yg memalukan malaysia di mata dunia. tourists cheapskate, tggl masa nk mengemis kt tepi jalan je mcm tourists omputih ms diorg melawat kt south east asia tu. kt melaka masa aku jalan2 kt jonker walk ade satu couple omputih jual gambar2 diorg melancong sbb nk dpt duit. ko hengat ada org hadap ke gambar2 korang tu

tourists malaysia ni byk kes dah.
kes sewa bilik kt airbnb satu bilik utk 2 org share smpi 3-4 orang
sewa rumah kt airbnb sampai terbakar rumah tu
jepun sediakan surau, ko pegi tido dlm surau tu sbb nk jimat hotel
dah gi jepun duduk rumah tumpangan, ko pegi berak plak dlm bilik mandi org tu
ni kes terberanak plak kt uk

sebagai rakyat malaysia hakak malu. takde duit kalu takyah la melancong oversea.

SANKURIANG replied at 27-9-2017 06:37 AM
Anak buah saya sedang buat PhD dia kat UK, setahun berada di sana, isteri nya bersalin anak kedua  ...

No sis, your anak buah tu ada overseas student health cover a.k.a insurance sebab tu dia bersalin free. Same goes kalau study kat Australia, student luar wajib ada OSHC. Ada OSHC bersalin kat private hospital pun free pasal insurance cover. Yang kes buat sabbatical kat UK tu sebab dia datang bekerja and i don't know kalau ambik insurance cover tak wife bersalin. Lepas tu cost yang mahal sampai 800k tu the wife bersalin awal masa 6 ke 7 bulan so cost NICU care untuk premature baby tu yang mahal sebenarnya.

Yang couple ni tourist lagi lah kan buat apa kerajaan depa nak tanggung kat public hospital diorang?

zeed replied at 26-9-2017 06:26 PM
Iya.itulah point meols.. kdg2 ada org tak buat.. kata mc pastu gi obersi. Jadi apa2 nak claim dah  ...

bahaya tu...hatta kalau masuk sempadan Danok..atau menyeberang ke Singapur pun dah kira luar negara...kalau mati kat sana tanpa izin cuti luar negara semua kelayakan sebagai penjawat awam akan batal...

Queenmastani replied at 27-9-2017 12:04 AM
Ehh sama la kita. Tdur je rasa mula, meloya nk muntah, pening tu hilang. Kalau berjaga mg rasa mel ...

You and i both sis. Ada gak orang senasib haha <let's hugsssss>

annehuda replied at 27-9-2017 09:11 AM
tourists malaysia ni byk kes dah.
kes sewa bilik kt airbnb satu bilik utk 2 org share smpi 3-4 oran ...

kat jepun aritu..ada malaysian injured ke apa masuk spital kat hokkaido..pastu blah senyap2 balik malaysia nak mengelak bayar bil spital ribu riban..
dengarnya jadi isu besar gak..smpi masuk tv

32kW replied at 26-9-2017 09:36 PM
No sis, your anak buah tu ada overseas student health cover a.k.a insurance sebab tu dia bersalin  ...

me baca kalau orang tak da Québec health card, kena letak down-payment atleast 10 k dollars sebelum beranak.. cam me citizen, bayar hampir 200 dollars sebab ambil bilik first class tuk dua hari. kalau ambil dorm, ianya free...

tripleid replied at 26-9-2017 09:41 PM
opkos la sis..naluri jahat meol speku sheol mmg dah plan nk beranak kat uk nun..
yerlah,mesti b ...

iols pun speku kapel nie mmg plan nak beranak kat UK sana.. maybe plan nk migrate and keja kat sana since 2-2 profesional.. but plan backfired pulak..

skrg 1msia dan 1UK pulak tau..

Apsal tak mintak tlg kedutaan sana yer?

smlm iols terbaca lagi kes kapel melancong mintak derma sbb kaki bini patah jatuh kat homestay sarajevo. ada travel insurance tp tak cover patah kaki tu pulak dah...