CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3098|Reply: 17

[Tempatan] Johor larang 2 penceramah

kecimpret replied at 1-11-2017 07:16 PM
Aku x layan dua2 ni..aku layan rora dgn dr maza je

ismail mnek ni lebih kurang  je dgn dr maza.moderate.aku terkejut gak claiming dia kata berdosa wish deepavali,merry christmas tu.setau aku zakir naik je sibuk psl tu.mungkin ini percaturan politik..i don't know.ini jawapan dari pihak dia .....

bagus juga. larang semua wahabi dari menyesatkan ummah ahli sunnah wal jamaah.

Selama ni follow penulisan menk cam ok je? Ada sisi teroris jugak ke heols?

boleh ajak maria ozawa dtg johor pasti boleh. kbai

atira replied at 1-11-2017 09:41 PM

meols follow heol kat twider. takde plak meols jd taliban.

Sebenarnya, kalau korang tau permainan sekarang ialah perang antara kerabat diraja dgn kerajaan persekutuan, iaitu antara sultan2 dgn najib.

Sultan2 mengambil langkah yg positif utk menyelamatkan negara ini, iaitu harap rakyat berbilang kaum dlm negara ini akan bersatu padu demi kemajuan negara, islam kena balik ke pangkal atau jln yg benar (tak menuju ke arah kemusnahan seperti iSIS).
Federal pula cuba mengekalkan cara divide & rule, dimana mereka welcome perpisahan antara rakyat dlm segi kaum dan agama, dgn cara ini, mereka senang manipulasi emosi setiap golangan mengikut isu perkauman dan agama.
Pada masa yg sama, najib cuba memberi isyarat kpd ramai muslim yg sudah brainwashed sebagai extreamist di negara ini bhw PM sebenarnya lebih sesuai menjadi "benteng akhir islam" jika berbanding dgn sultan yg secara tradisinya ialah benteng islam.

Sultan mulai langkah pertama yg amat berani utk membanteras aktiviti2 extreamist islam dan harap islam kembali ke jln yg benar, sementara ni, najib sengaja mencabar sultan2 secara senyap dgn membiarkan para extreamist islam terus berleluasa dlm masyarakat kita, dan "isyarat" yg umat islam terima ialah:"nampaknya najib lebih pro islam drp kerabat diraja, baik kita alihkan kuasa sultan kpd kerajaan persekutuan"

Dah nampak How they play the game?

Follow Us
ustad2 ni harap janggut je panjang....tp akal pendek....kenapa perlunya buat statement mcm2.....tak ke main serong sentimen org2 bkn islam kat org islam

sofiazara replied at 1-11-2017 09:48 PM
boleh ajak maria ozawa dtg johor pasti boleh. kbai

betol tu.perihal ugama tak boleh di buat mainan.kelmarin soltan selangor keluar kenyataan.
ini hari soltan johor pula .

sidewinder replied at 1-11-2017 10:27 PM
ustad2 ni harap janggut je panjang....tp akal pendek....kenapa perlunya buat statement mcm2.....tak  ...

nawuzubilla awak nih

“Akan datang kepada manusia suatu zaman, orang yang berpegang teguh pada agamanya seperti orang yang menggenggam bara api.” (HR. Tirmidzi no. 2260. Al Hafizh Abu Thohir mengatakan bahwa hadits ini hasan).

ia kata haram ucap merry christmas

black.hitam replied at 2-11-2017 02:57 AM
“Akan datang kepada manusia suatu zaman, orang yang berpegang teguh pada agamanya seperti orang yan ...

ok, pi genggam api

alesandra replied at 1-11-2017 09:38 PM
ismail mnek ni lebih kurang  je dgn dr maza.moderate.aku terkejut gak claiming dia kata berdosa wi ...

oo really?...aku dengar dorang pun sbb isi ceramahnya dekat dgn amalan seharian kita..cite pasal kenduri arwah,doa qunut dll..mufti menk ni aku selalu perasan quote dia masa lyn FB je..tetiba muncul kt timeline

benang ni nape caca marba?...bukan dah masuk page 2 ke?

Teroris mmg biasa bertakiyah sis.

kecimpret replied at 2-11-2017 09:06 AM
oo really?...aku dengar dorang pun sbb isi ceramahnya dekat dgn amalan seharian kita..cite pasal k ...

haha...aku sebenarnya pun memula skeptikal kat ismail menk ni..sbb ramai betul member aku yg share quote dia.sbbnya aku penat dgn ustaz2 yg byk seleweng ,yg berkepentingan.nak dijadikan cerita...aku tgk tv al hijrah..byk gak siar penceramah dari luar.salah satu program  kat channel tu ada ismail menk ni.dia takde pangai pelik2 mcm nyanyi ke..mengata org ke..buat lawak bodoh ke.simple,senang nak hadam.satu tajuk yg aku ingat sampai skrg psl women in islam..ke something.dlm ceramah dia ada dia sentuh psl faraid.walau dlm masa singkat dia jelaskan kenapa lelaki dapat lebih dan dosa mengabaikan saudara perempuan dia yg dapat kurang tu.kebanyakan ustaz2 tanak eloborate part tu.taunya sembang.. jantan dapat lebih ..pompuan dapat sikit..kalo tak ikut berdosapastu aku google background dia mcm okey je..baru la followed dia kat youtube,twitter

pulauturtle replied at 1-11-2017 10:05 PM
Sebenarnya, kalau korang tau permainan sekarang ialah perang antara kerabat diraja dgn kerajaan pers ...

who do think you're kidding?agama kamu ..kamu yg sendiri jaga.baik monarki ..baik najib jadikan agama as shield utk terus releven dan pegang kuasa.patutla la kepam ,hancing .selalu kena kencing sbb malas nak berfikir

alesandra replied at 2-11-2017 11:42 AM
haha...aku sebenarnya pun memula skeptikal kat ismail menk ni..sbb ramai betul member aku yg share ...

ok nnt aku cekidout

nak tanya lah kan kat bangsa j yg bebabl2 ni..masa isu oktoberfest yg lepas ada tak statement2 drp bos korg yg mengharamkan oktoberfest di bumi j?