CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hijau88

[DRAMA MELAYU] DIA SEMANIS HONEY [RUMAH 20] ALIF & CT NANA : HONEYMOON RAYA n MUZIKAL

wah banyaknya trlepas info hal makcik bawang nak tukar heroin kPMS
dah kenapa si b tu?

sempena nana di makkah sana didoakan moga dipermudahkan segalanya
diberi kesihatan, dilancarakan urusan.
harap nana kurang2kan selfie or iglive.
memang fans akan rindu. tapi kami memahaminya.

bukan mudah diberi kesempatan dan peluang. ambil dan buatlah sesungguhnya.
lupakan tentang dunia sementara. lupakan insta,fb, twitter, gambar. tak payah amik tahu hal hiburan pun takpe nana. fans akan faham...
moga sekembalinya nana mendapat haji kecil yg mabrur. Aamiin.

note: aku suka makkah yang dulu. suka yang serba kurang dan tidak dihiasi dengan kemodenan.
sebab kesukaran dan kekurangan mengajar kita erti tawwaduk dan daif kerdilnya kita disisi Allah swt. kita boleh fokus dengan ibadah.
hiasan yang bergemerlapan menganggu kita kerana ia dugaan nafsu tentang keindahan dunia yang sementara. Allahurabbi

nana dan k awin jgn selalu upload gamba ye
takpe biarkan kita2 merindu...
janji ia menutup ruang fitnah dan kata2 tentang kita ketika di sana
moga nana dan kawan2 tenang sentiasa.
Aamiin

sayang nana, ka awin dan alep yang telah selamat kembali dari mengerjakan umrah baru ni.
moga ada peluang utk umi aleza, datin nina pergi sama2 dgn team DSH.. kan best.

apikwaeh replied at 7-12-2017 05:53 AM
nana dan k awin jgn selalu upload gamba ye
takpe biarkan kita2 merindu...
janji ia menutup ruang ...

Xleh gi ngan kengkawan. Nnti ada lg yg cakap mcm pegi melancong & mainkan agama.
Siapa kita...nk tentukan niat ibadah seseorang?

BohsanAKU replied at 7-12-2017 07:48 AM
Xleh gi ngan kengkawan. Nnti ada lg yg cakap mcm pegi melancong & mainkan agama.
Siapa kita...nk ...

ini mesti tgk kat youtube...

sebab tu aku taknak nana upload gamba..
tak sanggup dgr kena kecam..nak nana wangi2 je
kritik sket2 blehlah.. kalau bukan diluar kawalan bleh dimaafkan..

BohsanAKU replied at 7-12-2017 07:48 AM
Siapa kita...nk ...

tak sanggup dgr kena kecam..nak nana wangi2 je
kritik sket2 blehlah.. kalau bukan diluar kawalan bleh dimaafkan..

Follow Us
Edited by BohsanAKU at 7-12-2017 11:29 AM
apikwaeh replied at 7-12-2017 09:06 AM

Kt bodgos pn ada

Edited by cipoot at 7-12-2017 05:53 PM

Ade sesape kutuk nana ke...
Setakat ni ok je nana takde la upload bnyk sgt pic pon. Igs tu ok je. Mgkin nn rse dia masih ade rse tanggungjawab yg dia tinggal kat msia iaitu fans dia sbb dia public figure. Tak salah pon share keadaan kat sana kat. Teringin gak nk tau bg yg tak pnh pegi ni. Mcm aku ni melalui nana je aku senang absorb benda2 mcm ni. Bgus apa dpt sentuh hati org lain untuk buat benda baik. Rindu setiap fans lain2. Ade yg tak brpe kisah sgt kalau nana tak upload apape. Good for you. Hungtungla tak payah nak rindu2 sgt. Ko tak tau yg rindu separuh mati pon ade. Risau dgn keadaan dia kat sana. Dpt tgk sehari sekali kat igs pon dah ok.
Haters nak kutuk kutuk la. Skrg ni pon nana buat apape yg helok pon still org kutuk. Bukan bnde baru pon.Ape nak heran. Ape la dilayan sgt haters tu. Nw thank you la yg bekap nana tu. Luv uols ikhlas dr presiden leman

Ala.. xde isu pun g dgn kwn2.. mcm rombongan umrah lain gak. Semua tau nn g dgn sape. sorang tu je yg tetibe kte main kn agama bgai.. ciiiiiissss btol.

Rsnya apa yg nana share n update kt ig tu biase je. Means xde berlebihan yg nmpk mcm x fakus pd ibadat. Kak awin lg bnyk update dr nana.

Nana siap tnya ust lg nk share benda islamic, tapi takut mnpk mcm poyo konon2 baik plak.. dgr jawpan ust kt ig live nana..

aiseyyy aparaa diorg ni tak ada benda lain ke asyik nak cari salah org ajer, Nana tu manusia jugak walaupun dia artis dia naklah jadi mcm org lain naklah jugak share benda2 kat IG tuu...dan kalau dia nak gi umrah dgn sesiapa pun tak kisahlah yg penting dia tau batasan dan dia gi pun untuk beribadah bkn nak buat benda tak elok pun. Kita doa yg baik2 jer kay semoga Nana dan famili sihat hendakNya utk terus menjalani ibadah umrah dgn tenang...insyaAllah...aamiinn.
p/s - iols pun windu Nana walaupun dia ada jer update ig huhuhu...rasa rinduku melayang-layang mengingatkan engkau seorang

alahai nana...

apikwaeh replied at 9-12-2017 06:00 AM
alahai nana...

Kenapa alahai?

Edited by cipoot at 9-12-2017 02:54 PM
BohsanAKU replied at 9-12-2017 12:40 PM
Kenapa alahai?

Ade la tu yg dia tak berkenan psl nana. Perfectionist la katakan. Annoying.

mudahnya judge orang

takpelah nana.. peminat bermacam ragam kan..
ada yang hidup memang berputar kearah seseorang saja. orang lain banyak kerja lain jugak.
bukan berpaksi hanya pada manusia. nasib Al-Aqsa juga ada dlm benak fikiran..waktu sbuh hanya doa yg baik2 saja dlm hati ni..SubhanAllah
ayat "alahai nana.." hanya yang jadi ibu je yg mungkin akan tahu...

moga hati2 ni bersederhana. kebencian bukan perlu disimpan dalam jiwa. sebab ia akan membunuh jiwa betapa kita bukan sapa2 dan tak punya apa2 dan tetap berseorangan bila bertemu Allah SWT nanti. Aamiin

aku dah jawab dah San..
sorilah kalau reply lambat.
aku berkungfu kat dapo dari subuh..

cipoot replied at 9-12-2017 02:14 PM
Ade la tu yg dia tak berkenan psl nana. Perfectionist la katakan. Annoying.

mana pegi gilernya? hilang dah?

macam mana nana nak  fans dia jaga lisan dan kita2 mengidolakan dia..jadi ikutlah yg terbaik. ok..

aku terus terang bukan bertuhankan manusia.
suka dan ikuti...yg elok, molek, yg boleh memberi inspirasi dlm hidup.
kurng suka dengan sifat2 idol2 yg boleh menjuruskan aku dan masyarakat untuk jadi yg tak bagus dan membawa generasi semakin kebawah.
tak suka aku tegur. kalau teguran aku teruk kat porem ni mungkin kekhilafan aku sebagai manusia. sebab yg baik segala sifat hanya ALLAH Swt.
berhibur2 juga..tapi selalu ingatkan hati ni agar bersedarhana...

ampun maaf dipinta... andai ko sakit hati...moga yg terbaik untuk ko ye CIp...

Edited by cipoot at 9-12-2017 04:00 PM
apikwaeh replied at 9-12-2017 03:32 PM
mana pegi gilernya? hilang dah?

macam mana nana nak  fans dia jaga lisan dan kita2 mengidolak ...

Aih. Nanti aku tulis giler kata tak elok. Aku delete giler tegur pulak mana hilangnya. Nak aku tulis ke idok benarnya?
Kita manusia ni tak sempurna. Idol pon sama. Idol pon manusia. Yang penting kita cuba ke arah kesempurnaan. Tp walau mcm mana kita cuba pon kita tak akan jadi sempurna. Mmg begitu sifatnya. Aku sgt menyampah dgn org kengkonon perfect n nak org lain pon ikut acuan dia n pemikiran dia untuk jd perfect. Cuba la husnuzon atas ape yg org buat. Lagi2 org yg kita sayang.. Stiap yg org buat tu bersebab. Jgn rse kita ni tau semua yg org niatkan n pikirkan. Especially kalau ko tak kenal rapat org tu just tgk kehidupan dia kat tv and alam maya. Jumpa pon tak pnh. Stiap bnda kecik yg ko tak kenan ko tegur. Ko perfect sgt ke. Berpada2 la dlm buat semua bnde.

Stiap bnde buruk yg aku buat takde satu pon yg kaitan dgn nana. So takyah la nk kaitkan ngn dia. Apa yg aku ambik dr nana semuanya baik2 belaka. Tak pnh pn aku rse nana ajar n mengajak aku ke arah keburukan. Sbb stiap yg dia buat aku pikir positip n husnuzon. Mmg begitu pon hakikatnya. Dia suka mengajak ke arah kebaikan. Kalau ade yg terkurang sana sini tu sbb dia manusia.
Actually bnyk kali dah aku fed up ngn ko ni. Tp aku still msuk forum ni sbb pikirkan geng leman yg dr awal ade kat thread ni. Kalau setakat haters yg berlambak kat bodgos tu aku tak heran. Just rasa annoyed dgn netizen yg acah2 perfect. That's all.

Mmg orang akan nampak aku over defend nana. Sbb nana tu bkn sekadar artis. Aku syg nana bkn sbb dia artis semata2. Bkn just suka2 mcm org lain. Aku dh terhutang budi ngn nana bnyk bnde. Semua yg baik2. Syg dia kerana Allah. Dah berpuluh2 kali pon aku jumpa dia compare ngn ko. So hadap la bebelan aku ni selagi aku bertahan kat forum ni selagi tu la aku akan buat bnde yg sama.

cipoot replied at 9-12-2017 03:40 PM
Aih. Nanti aku tulis giler kata tak elok. Aku delete giler tegur pulak mana hilangnya. Nak aku t ...

komen ko kat aku pun adakah ko kenal aku?
ko komen based apa?
berdasarkan tulisan aku?
atau adakah sebab statement yg aku kata aku perfectionist dan ko hakimi melalui itu saja?
pernah jumpa aku depan2. atau perlukan aku membuka dan melondehkan segala balutan diri hanya kerana tulisan2 di porem?

sama juga..takde manusia sempurna. artis pun ada kurangnya..
ada benda yang kita perlu naturalkan kenyataan dalam mengagumi artis supaya haters tak menyampah dgn artis yg kita suka
kena fahami itu.
kalau kita sayang bunga..sayang baunya. adakah kita akan genggam dan serkup di kaca bertutup? tidakkan
kita akan biarkan dia subur..dapat matahari, dapat air.kalau kuning daun2nya kita cantas dan buang.ia akan bertunas lagi.
ada kumbang atau serangga kita halau2 ia...sebab kita nak menikmati indah dan harumnya... hayati dan fahami.

sorry... just my 2cents comment.
jangan pernah fed-up dgn perbincangan. kerana ia juga ilmu yg ko akan belajar untuk harungi hidup singkat ini.

chill2 je k..

Edited by cipoot at 9-12-2017 04:30 PM
apikwaeh replied at 9-12-2017 04:06 PM
komen ko kat aku pun adakah ko kenal aku?
ko komen based apa?
berdasarkan tulisan aku?

Ko tak suka org judge ko melalui penulisan ko tp ko judge orang over boleh pulak ye. Aku kalau bkn sbb ko yg suka judge nana tu tak koser la aku nk tulis ayat pnjg2. Tak koser aku nak mendalami perangai org lain. Nak judge orang semua. Bg aku ni lantak la org nk buat apa pon ikut suka dia. Aku takde hak nak judge hidup org dgn syarat selagi dia tak kacau aku dgn org yg aku syg.

Kalau nak tegur sila straight to the point la. Ayat berbunga2 akan buat org buat assumption mcm2. Masing2 ade kepahaman sndri.
Ape la sangat nak dipikirkan psl haters. Kena neutralkan biar org tak benci ngn artis yg kita minat? Kalau dah benda yg kita backup tu btol ape lg nak dineutralkan. Terlalu pikirkan orang lain sampaikan last2 orang yg kita sayang tu jugak yg disuruh berubah dan dipersalahkan wpon tak besar n takde slh pon kat dia.

Sebenarnya berbalas komen pnjg mcm mana pon dgn ko akhirnya ko tak menjawab pon komen aku. Pegi kona tang lain pulak. Which is aku rse buang masa je aku tulis pnjg2.  Suka hati ko la komen la ape ko nk komen. Aku mmg dah taknak layan dr haritu lagi sbb aku taknak sakitkan hati org dgn komen aku. Td aku komen pon kat san. Ade org tu terasa pulak. Sorry kalau ade ayat yg menyakitkan hati. Semoga tak bertemu lagi dlm perbincangan seterusnya.

Hari ni nana g ke jabal rahmah. Gunung kasih sayang.. semoga ada dititipkan nana doa untuk setiap orang yg menyokong dia dapat berkasih sayang..

Aku tahu setiap dari kita semua kat sini sayang nana kn.. cuma mungkin diterjemah kan dalam cara yg berbeza.. jd berlapang dada lah..

Take a very deep breath.. sebarkan senyuman.