CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Hapuskan Kelas Cemerlang: Arahan Jangan Asing Pelajar Ikut Pencapaian Akademik

kenapa jadi masalah ye asing kan kelas..dari saya sek dah asing class..ok je..

cuma tak setuju la asing siap2 masa darjah 1..darjah 1 campur je..tak yah test2 pun..

darjah 4 ke atas baru separate kan..xde la yg cepat pick up boring..tak de lah yg lambat pick up tercicir..

teringat lagi sebulan dua nk spm..masuk class paling belakang sbb ikut cikgu bm buat kelas tambahan..
sorg student tu tanya cikgu "cikgu, Ratu ni perempuan ke laki?" untuk watak utama dalam novel komsas..
tepuk dahi cikgu..tu baru watak..belum isi dan pengajarannya..
mcm ni nk campurkan..jahanam semua nanti..

abis tu kalu campur, kan susah cikgu nk mengajor

kalu yg kelas no 1 tu cikgu ajar sikit2 ja dah paham

klau kelas no 4, kena la cikgu hempas pulas cikit kan kan..

kalu nk campur jguak, pastikan budak2 tu saling berkeja sama, contohnya yg pandai jd mentor utk yg kurang pandai, buat kumpulan meja supaya senang nk diskas gitew

neway aku bukan cikgu

Baguslah campur pelajar yg minat nak belajar, berusaha  ngan pelajar  yang tak minat belajar suka buat bising n mengacau orang....

Tak payahla campur....sebab tu la aku cakap si pembuat dasar ni pi masuk kelas lepas tu mengajar..baru tau tinggi rendah langit...

sarahmirza replied at 20-11-2017 07:38 AM
Mesti ramai cikgu tak setuju.
Katanya susah nak mengajar.
Sebab mental cikgu pun dah diset...

cikgu yg bagi alasan ada yg tak mahu pisah dari kawan tu lah selalunya... koser.. delulu elok ja waktu kokum mingke dengan pelajar lain

Akak tak setuju. Dah lebih 5 tahun akak ajar kelas non streaming sejak posted di sekolah akak. Akak nak merasa kelas streaming pula. Tahun ini akak akan perjuangkan untuk asingkan kelas ikut pencapaian akademik. Koser berbulu mata jah akak lehat yang pandai pon jadik malas bila campo dengan bebudak dah la lemah malas blaja pula. Bila diberi keja kumpulan asyik yang pandai2 (biasanya pompuan) ni jah yang dipush buat keja, yang lain jadik parasit. Bila disuruh yang pandai ni ngaja yang lemah, yang lemah ego tanak makan ajar, yang pandai nyampah sebab tunjuk balik2 tapi samada yang lemah ni tak peduli or main2. Pastu yang pandai selalu la bosan dalam kelas sebab kena hadap akak yang berulangkali mengulang benda yang sama semata2 untok cater pada grup yang lemah yang jadik majoriti dalam kelas. Nak bagi depa keja berlainan ikut IQ memasing pon hakak dah penat, hapa lagi nak beri fokus berbeda pada tiga kumpulan yang punya IQ berbeda yakni sexcellent, average dan weak pada masa yang sama. Kesah la hapa korang nak kata.  Akak lebih suka kelas streaming. Sekian, karangan pendek 1 perenggan dari akak.

Rate

1

Follow Us
dari aku drjh 1 thn 80an lg dah ada pengasingan kelas ni ikut kecemerlangan murid2.

murid2 yg cemerlang ni mudah bg cikgu mengajar.. ajar straight je.. dah faham

tp murid2 yg kurang cemerlang ni, biasanya dia lmbt sikit nak faham yg straight forward ni. cikgu kena ada kreativity sikit nak mengajar.. kena ajar cara lain utk bg dorg faham

klu campur semua murid2 ni.. aku kesian kat cikgu.. kesian kat murid2 cemerlang, lg kesian kat murid2 kurang cemerlang ni nak menghadam apa yg cikgu ajar.

belon replied at 20-11-2017 08:36 AM
Tak payahla campur....sebab tu la aku cakap si pembuat dasar ni pi masuk kelas lepas tu mengajar..ba ...

yg bt dasar ni.. anak2 dia sekolah mana? aku x rs sekolah kebangsaan

TabletSusu replied at 20-11-2017 04:46 PM
yg bt dasar ni.. anak2 dia sekolah mana? aku x rs sekolah kebangsaan

Aku pun rasa mcm tu jugak

Korang pun, suka ka dapat kelig pemalas namampus, parasit, takda inisiatif nak memajukan diri, buat keja sambil lewa, asyik mengharap koraaaaang jaaaah buat keja depa kat opis korang walau dah berbuih mulot korang beri galakan, beri motivasi?

Tak, kan kan kan kan kaaan????!

oranjes replied at 20-11-2017 03:47 PM
tp boleh tgk dari sudut lain juga... salah satu sebab pengasingan kelas ialah kerana penerimaan pela ...

Auntie setuju dgn pendapat oranjes.

Salah satu kebaikan pengasingan kelas adalah utk cikgu2 memberi pendekatan yg berlainan bagi pelajar yg cemerlang dan bagi pelajar yg lemah.
Masa, usaha, penekanan yg lebih akan diberikan kpd kelas2 yg memerlukan bimbingan yg lebih.

chazey replied at 20-11-2017 08:47 AM
Korang pun, suka ka dapat kelig pemalas namampus, parasit, takda inisiatif nak memajukan diri, buat  ...

penat hokayyyyy.. bila bg keja kat dia, dia x bt.. mula rs nak tumbuk je muka tu. end-up kita jgk yg kena bt. klu x bt kang, dgn kita sekali dpt markah rendah

pada aku, sekolah rendah takyah la asing-asing.
start sekolah menengah je.

kalo boleh, sekolah rendah takyah exam pun lagi bagus.

fushimi replied at 20-11-2017 03:35 PM
budak budak kelas pandai memang berlagak sejak dulu

kakak dari kelas yg cemerlang namun tidak pulak kakak riak dekk....cuma adik2 bimbo dari kelas kasta bawahan itu saja yg malu nak bergaul dgn akak...

hanalisa replied at 20-11-2017 04:57 PM
pada aku, sekolah rendah takyah la asing-asing.
start sekolah menengah je.

masalahnya zaman sekarang mak ayah batak ngan exam

anak baru masuk tadika umur 4 tahum dah suruh cikgu buat exam konon nak tengok prestasi anak anak

aku rasa mak pak kat negara ni kena educate sikit kepala otak dorang supaya tak batak dengan exam

kelas pandai nie sungguh bosan tau.. klu nak tau cikgu yg kelas pandai, sederhana dan lemah nie berbeza tak sama cikgu.. aku nie pernah tukar kelas naik turun baik sekolah rendah dan menengah byk beza ooooo..

tapi duduk kelas pandai ni best jugak ko akan take every single challenge.Ko akan rasa ko kena buat yang terbaik dari dalam kelas ko.Aku dulu selalu tak gi sekolah tapi aku akan pastikan aku dalam list best student

kalau daripada darjah 1 dah sibuk nak asing kelas, memang patut sangat 'permintaan' macam ni dikeluarkan.. lainlah kalau dah masuk aliran menengah, dah nampak kecenderungan pelajar ke arah mana

dulu-dulu sekolah satu kelas jer, tapi elok jer pelajar boleh dapat straight A's & dapat biasiswa belajar sampai ke luar negara

pandai sekolah2 nie asingkan cikgu2 yg bagus2 utk kelas yg bagus2.. utk kelas lemah letak cikgu yg garang tapi boleh bezakan tempat duduk... bila exam pertengahan boleh plak letak pelajar pandai kat depan pelajar tercorot kat belakang.. padahal bukan kelas lemah pun... time tu budak lagi kot

professional dtg dari kelas depan
buruh.. bohsia... pencuri.. penjahat majoriti disupply kelas belakang