CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2025|Reply: 9

Sifat menunjuk-nunjuk dan akibatnya.

Post time 21-11-2017 02:51 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by dovob at 21-11-2017 02:53 PM

Majoriti umat Islam hari ini punya sifat-sifat ini. Saya terpanggil utk berkongsi kisah benar ini utk dijadikan ibrah pengajaran perkaitan sifat menunjuk-nunjuk atas rezeki yg ALLAH berikan bila berhadapan dgn manusia-manusia fasik yg diserang penyakit hati (hasad dengki).

Contoh-contoh :

Kisahnya begini, baru sekejap tadi, anak saya memberitahu bahawasanya barang yg dihadiahkan oleh pihak swasta telah hilang dicuri oleh orang. Lalu saya berkata, "bila kita ada sifat menunjuk-nunjukkan rezeki yg ALLAH berikan, maka pastilah yg berpenyakit hati (mereka yg lupa kpd ALLAH) akan mula melakukan hasad."

Kisah yg lain, seorang majikan yg suka menunjuk-nunjukkan insentif ke atas para pekerjanya sedangkan majikan itu berpenyakit hati (lalu lupa kpd ALLAH). Makanya, setiap insentif yg disediakan oleh majikan itu ke atas pekerjanya mahu dijimatkan dgn cara menggantikan pekerja baru dan memberhentikan pekerja lama dgn alasan "mereka bercuti 2 minggu", sedangkan majikan itu jualah yg memberikan cuti itu "tanpa notis". (ATT: Khas Utk Rosmah Mansor)

Dua perkara inilah yg sedang berlaku yg mana satu dinamakan menunjuk-nunjuk lalu ALLAH mengambil haknya, dan satu lagi dinamakan menunjuk-nunjuk lalu diri sendiri mengambil hak-Nya.

Apa yg akan anda lakukan bila anda berada disituasi yg pertama? Dan apa yg akan anda lakulan bila anda berada disituasi yg ke dua?

Menunjuk-nunjuk pada perkara pertama dirujuk sebagai dosa ke atas yg mengambil rezeki itu, manakala menunjuk-nunjuk pada perkara kedua merujuk kpd kesombongan dan penganiayaan ke atas yg menjadi mangsanya.

Ingatlah! ALLAH amat cepat hisab-Nya ke atas mangsa-mangsa penganiayaan.

Wallah Hu'alam

Jika kita itu seorang yg fakih dalam memahami isi kandungan AlQuran, hakikatnya, ALLAH swt ada mengajarkan sesuatu mengenai menunjuk-nunjukkan sedekah di dalam surah AlBaqarah.

Akan tetapi, kita terlupa utk memahami apa yg akan berlaku selepas itu kerana kita GEMAR mengambil sepotong ayat dari kalam ALLAH lalu melupakan yg lain.

Hakikatnya, pada permulaan ayat surah AlBaqarah ada menyatakan mengenai "orang-orang yg dikunci hati oleh-Nya" (rujuk ayat 6-25 surah AlBaqarah), dan inilah kunci utk menjelaskan makna sifat dan perilaku menunjuk-nunjuk kpd yg bersedekah dalam 2 konteks yg cukup berbeza.

Ada yg menunjuk-nunjukkan sedekah kerana dunia, dan ada yg menunjuk-nunjukkan sedekah kerana ALLAH. Amat sedikit yg menunjuk-nunjukkan sedekah kerana ALLAH.

Siapa masih ingat kisah Khidr dan Nabi Musa di dalam surah Al-Kahfi.

Dalam memahami ilmu-Nya yg Maha Luas Ini, ALLAH swt tidak segan utk meninggalkan Petunjuk-Nya melalui dua surah iaitu Al-Baqarah dan Al-Kahfi yakni rezeki yg ALLAH kurnaikan itu bila ditunjuk-tunjukkan perlulah difahami dalam dua pola samaada ianya dari ALLAH atau sebaliknya.

Kita perlu sedar, proses mempelajari ilmu itu perlukan Petunjuk Ilmu yg dimaksudkan. Makanya, menunjuk-nunjukkan ilmu PASTI merujuk kpd 2 perkara iaitu :
1) Ilmu yg ditunjukkan itu berkenaan personal
2) Ilmu yg ditunjukkan itu berkenaan syariat

Bila-mana ilmu yg disyariatkan itu CUBA dipersonalkan, maka fahamkah kita mengenai kisah Khidir dan Nabi Musa itu? Dan ingatlah, seseorg itu tidak akan mampu mempelajari ilmu-Nya bila personal orang lain cuba disyariatkan oleh dirinya.

Bukankah saya sudah nyatakan, saya lebih terkehadapan berbanding guru-guru awak semua menyentuh ilmu jenis ini? Apa lagi yg mahu disombngkan itu?

Bukankah ilham itu milik ALLAH?

Sebelum terlupa, apa yg saya ajarkan secara online ini disahkan sebagai "tidak layak utk dijadikan rujukan" oleh pihak pemerintah.

makanya, tak der keberkatan jika faham sekalipun ilmu ini kerana ilmu baru, perlu cari guru yg ditauliahkan oleh pemerintah ye.

hehehehehe. bila saya ajar ilmu tanpa tauliah, dan ada yg sangkal dgn ilmu mereka itu melalui sistem yg sedia ada, makanya, ALLAH tidak akan Redha dgn mana2 pemerintah mahupun orang bawahannya utk mengaplikasikan sesuatu yg jelas dtg dari ALLAH tanpa tauliah pemerintah.

Makanya, cukuplah tahu, semua ilham itu dari ALLAH

Katakanlah saya ajar ilmu, dapat pula kpd yg ditauliah oleh pemerintah.

Soalan :
Bila kita ambil ilmu orang lain yg tak der tauliah, kemudian kita yg bertauliah gunakan ilmu baru itu lalu disampaikan kpd semua orang, bukankah itu dinamakan "tidak berguru dgn guru yg bertauliah?". komplikasinya adalah "hilang keberkatan dari-Nya bukan?".

Cuba hitung, byk mana ilmu yg hilang keberkatan-Nya itu? hehehehehe.

Okeylah ye. Zaman Rasullullah saw tak der phd pun ye, tapi penuh keberkatan dari-Nya.

Mungkin saya sorang shj yg faham makna keberkatan dari-Nya  Hehehehe.

Apa cerita pun, tak ada lagilah guru2 awak semua nyatakan ilmu spt saya ini ye? Mungkin lvl low lagi tu? Hehehehe.

Apapun, teruskanlah usaha awak semua utk mendekatkan diri kpd ALLAH ye. Ayat-ayat provoke tersembunyi ini khas kpd yg tabiatnya suka menciplak. Hahahaha.

Tak bermanfaat pun ilmu TANPA GURU.

Follow Us
yg hang dok melalut mereng kat sini
siap ngan post anjing, gelek2
ngan maki mencarut
ni sifat apa ni yeee???

boleh terangkan tak?
ramai yg teringin nak tau niiiiii

eh apasal tak leh reply hang yg 3 post ni
hang band aku ke dr reply
dah tersentot abis ke niii nizammmmm

maseh dengan pengajian buta tuli dan xreti beza antara akal nafsu dan akal nur
baru sikit pelajaran dr si anak tapi gagal mentafsir maksud sebenar hakikat kehidupan
diri batin dan diri tajalli pun xreti nak beza
maseh dok buta dgn hijab alam rendah - jin ....
bila la nak cerdik.....

orangbesi replied at 21-11-2017 11:33 PM
yg hang dok melalut mereng kat sini
siap ngan post anjing, gelek2
ngan maki mencarut

dia dah kecot teloq tu, kihkih...