CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sleepwalking

Boyfriend enggan berkahwin

bf tt ckp nk kawen masa umur 30.. tapi sepanjang bercinta 6 tahun ni mmg xde penah discuss langsung ke pasal wedding n alam perkahwinan?

ramai wanita2 hebat yg kahwin masa umur dah 33 tahun ke atas..

Hmm.. simpati dgn keadaan TT ni. Sbb i penah jd kejap jela ngan sorg mamat ni. Mase tu i almost graduated n got heartbroken by someone. Dlm otak mmg pikir tak nak couple2 dah, if someone betul2 berminat with me, masuk minang terus n sedia terima. Kebetulan ade la sorg mamat ni mcm agak decent n mintak tolong sorg kakak ni risik2 i. Bg no phone and sebagainya, die contact n die agak tua beberapa tahun drpd i. So i thk maybe die jodoh i la. Tgk gaya pun agak alim ala2  pencetus ummah gitu. So i said, kalu u betul ikhlas u masuk minang. I x interested nk ade long term relationship yg x kemana2. Tp die x jawab but still contact2 me occasionally. Someone told me die ni mmg agak pemalu. But for me kalau dh berbulan2 tunggu u still x masuk minang n call pun mcm skali skala je.. i decided to ignore him totally n move on. Maknenye bukan my jodoh. X lama lepas tu i got married n i told him via phone je. Die buat ayat2 mcm frust. Bolayan.

Hmmm...susah laa dapat jejantz mcm gini. Ala2 matsalleh dun want comimtment in marriage yet. Da lama sangat kot berkasih2an. Chow ajer laaa...

Tt.. cerita kau almost 90% sama macam kisah aku.
Bezanya aku lelaki umur 28 this year dan my ex 33..

Kami dah bercinta almost 4 year.
Banyak kali juga dia tanya aku bila nak kawin.
Biasanya aku just cakap insyallah sebab nk mengelak.
Tapi bulan 9 last year aku dgn dia dah janji nk kawin awal tahun ni. Dalam masa yg sama banyak juga krisis yang berlaku.

Then bulan 12 aritu dia minta ruang jangan text or cari dia sebab dia kata taknak krisis ni jadi lagi teruk. So aku pon ikut cakap dia la. But end up 3.1.2018 baru ni aku dapat tau dia dah bertunang 25 dec last year.

Dan aku sekarang ni jatuh terduduk sebab tak percaya dia buat mcm ni. Bila aku tanya kenapa buat mcm ni dia just jawab dah takdir dan sebab lama sangat dia tunggu aku. Walhal aku dgn family aku dah ready nk anta rombongan minggu depan.

Sakit sangat apa yg aku rasa sekarang. Menangis mcm org gila. Merayu2 pon dia xnk sebab dia ckp dah tutup pintu hati untuk aku

Satu je aku nk pesan kt ko tt. Sebelum ko buat apa2 keputusan please bincang dulu. Jgn terus buat keputusan sorang2. At least bagi tarikh contoh ko ckp la kt dia “kalau awk x masuk minang akhir bulan ni sy kawin dgn org lain”.

Ni la pengalaman pahit aku

Follow Us
Blacky. replied at 12-1-2018 07:29 AM
Tt.. cerita kau almost 90% sama macam kisah aku.
Bezanya aku lelaki umur 28 this year dan my ex 33 ...

apa yg buat awk buat macam tu
memang tak berniat nak kawen ke macamana?
atau awk buat dia spare part selagi belum jumpa betul2 awk cintai

armin replied at 11-1-2018 04:07 PM
Sis u are older than him u patut lebih tahu apa nak buat. Kalau dia dah contact u dan masih tak rasa ...

Sebab tulah untuk kesekian kalinya aku tanya dia lagi pasal kahwin. Tengoklah apa dia cakap nanti, kalau tak nak aku move on je lah. Thanks sis!

babynina30 replied at 11-1-2018 04:56 PM
My friend once told me lepas i broke up with prev ex bf.
She said, "i taknak lah jd single mcm u". ...

Senasib pula kawan kau dengan aku
Semoga kawan kau sedar sebelum terlambat.

Edited by mirmo_19 at 12-1-2018 08:11 AM

Utk t.t, sebaiknya u move on je, sbb doesn't matter dia muda drpd u, if he is really into u, I yakin dia akan make a move utk pinang u..plus u sendiri ckp yg dia pon financially stable kn n xde halangan pon if nak commit skrg..lelaki ni nature diorang, if diorang nak, diorang akn usaha n if xnk, xpyhla paksa..if let say t.t ugut akan tinggalkan dia n pastu bf t.t setuju kahwin tp percayalah benda tu akn diungkit once u get married even if it concerns a small petty thing..I yakin bf t.t akan ckp, I dh ckp I x ready utk kahwin lg, u yg paksa I, so u kena la terima I seadanya..

I kenal dgn tunang I skrg yg muda dr I dlm 2 tahun, n I jugak dh dlm kategori andartu junior n tunang I despite dia kerja biasa2 je, dia usaha utk kumpul duit kawin.. prinsip I mmg I xkn bagi senang2 je just because I nak kawin, ye, mmg urusan kahwin patut dipermudahkan, tp zaman skrg ni, the guy akan less appreciated benda yg mudah ni..tp maksud I xkn bg senang2 ni bukan I suruh dia prepare wang hantaran belas2 ribu, maksudnya idokla I ckp xpe xpayah bg hantaran, xpyh buat kenduri, cukup akad nikah, haa.. i anak sulung jadi I dh biasa berdikari n bg I, xde benda yg mudah n semua u kena usaha if u nak..

Sebelum dgn tunang I, I dh go through mcm2 relationship, dr relationship 6 tahun yg bercinta sejak zman uni, relationship through baitulmuslim, relationship with my best friend n I have met many kinds of guy, ada lelaki yg desperate sgt nak kahwin sampai kita rasa x selesa, yg dgn my best friend plak dia jenis x nak commit walaupun financially stable.. I enjoy my life, pergi travel my friends n I believe Allah akn bagi ble tiba masanya n tadaa I jumpa tunang I at random place n random moment but at the right time..

so I guess t.t just need to find someone who wanted you to be in their life n show the commitment for that, cause I believe t.t surely is a catch kn or else bf t.t xkn stay for a few years dgn t.t.. basically t.t don't have to get married just because kawan2 t.t semua dh kahwin tp at least be in a relationship yg ada objective ke arah itu..stop stay dlm relationship ats sebab u dh malas nak cari org baru n sbb u takut u dh tua n xde orang nak, choose your own happiness n choose to walk away from someone who has no intention of making u as his wife..

All the best t.t, sorry terpanjang lebar plak tp bg I, tepuk dada tanya selera, if t.t nak stay, terpulang, tp u have to bear the consequences la, maybe mereput lg smpai dia ready n if dia kahwin pon, dia akan mengungkit mcm t.t yg paksa dia kahwin ble korg gaduh..

zaza201516 replied at 11-1-2018 05:04 PM
Obviously you are wasting your time. Tutup je buku lama and bila u dh single, u dont know siapa yang ...

Haihh..memang buang masa. Nak look back pun dah tak boleh, aku move on jelah kalau confirm dia tak nak kahwin.Alhamdulillah kau jumpa jodoh kau, pray i'd find mine too soon? Thanks zaza!

cikrosienona replied at 11-1-2018 06:32 PM
Ok maybe TT tgh down pasal BF tak nak kawen and rasa susah nak cari lain lepas dah putus. apa kata k ...
.TT stay je ngan BF tapi start cari org lain at the same time utk TT kawen. so nnt TT xdelah rasa down lama sgt and at the same time dh ada pengganti boleh kawen
Ini cadangan yang menarik Yang baituljannah, tinder tu aku akan cuba kalau aku dengan bf memang dah takde apa-apa nanti. Thanks for the suggestions cikrosie!

Anyway semalam bf text aku cakap Sabtu ni nak jumpa. Tengoklah apa dia nak cakap. Aku tengah redha je ni.

green~tea replied at 11-1-2018 06:34 PM
TT, boleh tak cari lain? Bukak dulu option tu.....

Kes iols terbalik.. iols 30++++ bf 20+ tp heol ...

At least kau dah tau bf kau memang nakkan kau, kau cuma kena tunggu dia stabil jelah.Aku ni dari bf tak stabil sampai dah okay, aku tak tau apa dalam fikiran dia.
Aku pun suka travel dengan girlfriends. Aku melancong sampai tua jelah nanti kalau takde jodoh

dory.thefish replied at 11-1-2018 06:48 PM
biar lambat kawen dari tersilap kawen tt. bf xready lagi jgn paksa nanti banyaaakkkkk mslh bakalan j ...

Aku setuju dengan apa yang kau cakap. Aku pun tak nak paksa kalau orang dah tak nak.Let's see how it goes.

ayorsuam replied at 11-1-2018 06:57 PM
Aku dah 40 tahun ni. Just as single as you are. Just as hopeful macam aku start mencari umur 23 ta ...

Good luck to both of us then
Semalam bf aku text ajak jumpa esok. Tak tau lah dia nak cakap apa, aku terima jelah apa pun.

munchkin replied at 11-1-2018 07:27 PM
Dari u stay on baik u move on takkan nak tunggu 6 tahun lagi? 6 tahun too long kot

Taklah, aku pun dah tak nak buang masa. Esok ni kalau dia cakap dia tak nak kahwin, aku move on je terus.

AbukRokok replied at 11-1-2018 07:54 PM
interesting.. wonder how bitchy you can be?

Aku cakap je. Aku mana reti nak berbitchy2

doubleA replied at 11-1-2018 09:01 PM
Memang buang masa. Cukup la 6 tahun ko dah bazirkan tak reti sayang diri sendiri? Keluar la dari rel ...

Baik kak siti. Aku memang sayang diri aku dan nak tak nak, aku kena kuatkan diri aku untuk tinggalkan dia kalau confirm dia tak nak kahwin dengan aku.

captainQUE replied at 11-1-2018 10:04 PM
Rasanya dr cara dia u da tau kan jawapan dia? Xpayah nak peningkan kepala fikir pasal lelaki mcm tu. ...

Aku memang sentap dia mengelak bila tanya pasal kahwin. Macam aku ni teruk sangat je Aku memang nak gembira dan aku tau, bila dah kahwin kita tak semestinya akan hidup happily ever after.
Single or married, masalah still akan ada. Cuma bila aku dah spend 6 tahun kenal bf aku, mestilah aku nak relationship tu berakhir dengan perkahwinan. Tapi kalau takde, aku redha je lah jadi andartu. Allah knows better kan

sleepwalking replied at 12-1-2018 08:26 AM
At least kau dah tau bf kau memang nakkan kau, kau cuma kena tunggu dia stabil jelah.Aku ni dari b ...

Chuols nak boyfren tak? Meols ada beberapa stok simpanan kawan jejants yg desperate nak kawen... pm meols..