CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: truememe

Pelakon bergelar Datuk tampar polis, tendang orang awam

kat socmed bukan main tunjuk berpeluk atas katil.... last2 nan hado.. aduhai FK n DD

Nak memperjuangkan nasib org2 teraniaya?

Dah kelihatan mcm ayat2 boy iman je...

botol_purple replied at 24-1-2018 08:10 AM
Tapikan banyak kali aku teserempak dia,  tiap kali teserempak tu bukan stakat 5minit,  bjam pon pe ...

jenjangan ko ni dia tak...wakaka

ps: alamak...camna aku leh tersalah type 'depan',,aku sebenarnya nak type 'belakang' ...nasib baiklah ko koute post aku ni,kalo tak,tak pasan sampai skrg...  :
dont get me wrong,,mmg aku terima seadanya kalu org tu suka berborak,it does not matter at all,cuma dia ni maksud aku kalau sembang kencang,tp bila encounter apa yg dia pernah sembang tu,dia sebenarnya bukan mcm yg dia katakan tu...maksudnya berani cakap BELAKANG aje...something like that laa...ko pernah tgk film abg long fadil yg zizan belakon tak?

@Koalajaguar

brainbiru replied at 25-1-2018 10:25 AM
Nak memperjuangkan nasib org2 teraniaya?

Dah kelihatan mcm ayat2 boy iman je...

Diri sendiri yg aniaya diri sendiri kot. Dato belon tu smlm dalam berita duk la tersengih2 pandang camera. Mcm xde malu

MH3707 replied at 25-1-2018 10:57 AM

ps: alamak...camna aku leh tersalah type 'depan',,aku seb ...

Haahahha ..  Bukan.  Abis kalo aku parid kamil,  ko igt aku ade masa nk reply komen nk beporum bagai.  

botol_purple replied at 25-1-2018 03:08 AM
Haahahha ..  Bukan.  Abis kalo aku parid kamil,  ko igt aku ade masa nk reply komen nk beporum bag ...

lah..maksud aku ko sofi jikan la...bukan farid...aku skrg tgh cakap pasal sofi jikan,,,bukan farid....ko salah faham ni...ohh maksudnya apa yg ko taip panjang2 semalam tu ttg farid ekk?? aku ingat ko cakap pasal sofi...?

Follow Us
farid kamil tu aku tau sangat jenis tak boleh lama kawan dgn org,,sbb jenis kerek selain tak banyak cakap...

Farid kamil baru saja Kena tuduh/dakwa di mahkamah pasai kes dadah.. Farid mengaku Tak besalah..

Susah sgt artis ni malaysia.
Ngaku je salah..mintak maaf.
Abis le cite.
Ko tgk.kea aliff aziz tu..rilek ngaku mintak maaf sudah.
Lagi nak panjang2 cte
.ngaku x bsalah..hal rumah tangga sampai nak ripot polis bagai. Org pun makin lama makin pening

botol_purple replied at 25-1-2018 08:28 AM
Ye begitulah.. Tp ini cuma apa yg me botol nampak depan matalah..tapi botol xkenal beliau personal ...

ko cakap pada botol macam kulit jalil hamid, aku baru nak tanya botol mana pulak ada kulit jalil hamid terpampang?
akhirnya meols baca 3 kali baru aku perasan nama ko botol jadik ko bahasakan diri botol

ada satu porumer nama taikpekat kat PMS. kalao dia bahasakan diri dia dengan nama porem dia, entahlah, seram nak pikir

kenapa farid tak amik sendiri barang2 dia??
rumah kelamin kan, ke dah lama duduk berasingan
memang konpem nak cerai ke nih

tp ig dd mcm love2 je dengan FK

MH3707 replied at 25-1-2018 10:57 AM

ps: alamak...camna aku leh tersalah type 'depan',,aku seb ...

Guane nak fhm niii

F685 replied at 24-1-2018 06:48 PM
IG Kosmo :

Police report dikatakan utk membenarkan his brother utk ambil barang personal di rumah ...

Dah nak cerai ke

mesmerize replied at 24-1-2018 07:32 PM

Yg ni psl kes drama LKC tu ke

Uolss..dadah nama thc yg si fk ni ambik.thc tu ganja ke?

Farid Kamil didakwa ambil dadah

bhnews@bh.com.my

PETALING JAYA: Seminggu selepas didakwa di Mahkamah Majistret atas tuduhan mencederakan anggota polis dan orang awam, Datuk Farid Kamil hari ini sekali lagi dibawa ke mahkamah sama, kali ini bagi dakwaan memasukkan dadah ke dalam badan.

Pelakon yang popular dengan filem Lagenda Budak Setan itu kelihatan tenang dan mengaku tidak bersalah selepas pertuduhan dibacakan jurubahasa mahkamah di hadapan Majistret Majistret Nor Ariffin Hisham.

Farid didakwa menggunakan dadah berbahaya Tetra Hydrocannibol (THC), iaitu '11-nor -tetra hydrocannabinol-9-carboxylic acid' di Pejabat Narkotik, Ibu Pejabat Polis Daerah (IPD) Petaling Jaya pada jam 4.30 petang, 11 Januari lalu.

Pengarah filem itu atau nama penuhnya, Farid Kamil Zahari, 37, didakwa mengikut Seksyen 15(1)(a) Akta Dadah Berbahaya yang membawa hukuman maksimum penjara dua tahun atau denda RM5,000 atau kedua-duanya jika sabit kesalahan.

Timbalan Pendakwa Raya, Fazeedah Faik tidak menawarkan sebarang jaminan terhadap tertuduh yang diwakili peguam, Athari Bahardin.

Athari bagaimanapun memohon mahkamah memberikan jumlah jaminan yang ringan kerana tertuduh penanggung utama keluarga.

Selepas mendengar permohonan kedua-dua pihak, Nor Ariffin membenarkan Farid diikat jamin RM3,000 dengan syarat tambahan, pasport diserahkan kepada mahkamah sehingga selesai perbicaraan kes.

Mahkamah kemudian menetapkan 5 Mac ini untuk sebutan semula kes.

Farid yang tidak ditemani isterinya, Datin Diana Danielle, tiba di perkarangan mahkamah pada jam 9 pagi.

Beliau bagaimanapun hanya berada di dalam kereta sehingga dibawa ke kaunter pendaftaran kes oleh pegawai polis pada jam 10.30 pagi.

Apabila selesai pendaftaran kes, Farid yang diitemani adiknya, Fadzil Bahari dibawa ke Mahkamah Majistret 1 untuk prosiding pendakwaan.

truememe replied at 25-1-2018 01:46 PM

ganja la tu

truememe replied at 25-1-2018 01:46 PM

Gitu nama saintifik dadah.kemain panjang.klu tulis ganja je tak nampak powe ke apa?or reporter ini sememangnya bijak

Pening che mad dgn aurora dgn parents dorg ni

High time pon DD cerai dgn FK. She deserves someone better.....then FK patut kawen janda yg senior mcm Basariah Latiff yg kawen Tok Jamal masa lps kluar akibat mendadih tu....org tua2 nih depa pandai memujuk2...Tok Jamal tu pon sekali kena dadah berapa puluh tahun x kebah2 smpi skrg...