CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahirakay

V6: IZREEN AZMINDA EXTEND MASJID. EXTEND ATAU BULLDOZE? - #PRAYFORINTAN #INTANTE

Close [Copy link]
eyansss replied at 20-2-2018 10:36 AM
hugs banyak2 campur dengab sisterhood kisses... semoga ko semakin kuat dan kuat... tak perlu dah t ...

tu la. i dah berazam dah anak i kawin nanti i takan jadik mcm dia. dia mcm bemusuhan dgn menantu. semua menantu pun awkward dengan dia.

honeythebee replied at 19-2-2018 11:42 PM
Aku x lah nk memandai2 bg nasihat sbb aku pon bkn la sempurna sgt...
Tp base pd pengalaman aku la.. ...

betul... baru2 ni kawan aku baru bercerai sebab suami dia mencurang untuk sekian kalinya... mencurang masa reunion... sebenarnya laki dia tu kawan sekolah aku dan perempuan tu kawan sekolah gak... memang semua terkejut (mana yang taktau dia tu kaki perempuan la)... dan si jantan lahanat tu asek la kutuk si isteri kat sedara mara dia n isteri serta kawan2 sekolah...  kesian kat kawan aku tu... dah la menyara biawak hidup, sakit hati jantan banyak betina... dah la baru gugur lepas tau jantan mencurang..

but now, hidup tenang sangat2... dia kata right after talak jatuh kat mahkamah, terus hati lapang... dia kata, biarkan si perempuan tu pulak rasa camne dia rasa...

leya_nur replied at 20-2-2018 09:27 AM
Intan pls kuat utk anak2. Ontan kena ada keja tetap n duit utk sara anak2 kalau bercerai.
Kalau dak ...

Kan? Bkn nak sngt anak pun. Saja nak sakitkn hati bini.

allhaillll replied at 20-2-2018 10:48 AM
tu la. i dah berazam dah anak i kawin nanti i takan jadik mcm dia. dia mcm bemusuhan dgn menantu.  ...

kalau aku pun jadi awkward kalo mertua camtu... patutnya mak camni jangan bagi anak kawen... simpan buat pekasam, baru la tak aniaya anak orang lain... kalo kena kat anak sendir tau meroyan2...

Edited by yuhuu at 20-2-2018 11:06 AM
lovechaser replied at 19-2-2018 05:46 PM
Lagi satu make sure pembayaran bulanan + claim melalui mahkamah syariah ye... so kalau dia culas b ...

Ini betul. Mintak mahkamah yang kejar! Jangan di pakai janji manis dia kononnya nak bayar sendiri by hand tetiap bulan. Itu semua janji sebab heols terdesak jaa. Kenkadang lelaki perangai macam ni memang patut di ajar cecukup baru dia tau langit tu tinggi ka rendah.

eyansss replied at 20-2-2018 10:33 AM
karangan yang akan mencelikkan mata orang ramai... semoga kita tak jadi mak mertua camni... ammmee ...

Tu la..jangan kita jadi macam tu. Kerja ke tak kerja ke, sebagai mertua tak boleh la layan menantu sebelah mata. Ingat surirumah tu bukan kerja yang mulia ke?  Kadang2 kita tak tau perjalanan hidup seseorang. Ada masa kita di bawah. Tapi tak semestinya kita akan sentiasa di bawah. Yang penting, kita usaha untuk jadi yang lebih baik.

Tapi, mak mertua walau macamana pun perangai, dia mak kita jugak. Walau apa yang dia cakap, walaupun mengguris hati...kita tetap kena hormat dia. Iols memang tak pernah jawab apa yang dia cakap dulu. Paling2 balik rumah menangis bucu katil. Itu dulu..sekarang dah tak ada episod luka tu. Tapi apa yang iols tengok, anak2 tak berapa nak rapat dengan mak tok diorang. Walaupun iols satu family tiap2 minggu pergi melawat dia. Kalau dia ajak tido kat rumah pun, anak2 tak mau. Sebab masa iols tak kerja, kalau pergi mana2, selalu keluar kat mulut mak mertua..."anak hangpa, hangpa jaga la"..Gila tak sedih..mak iols tak pernah keluar ayat macam tu. Ayat2 tu, walaupun iols nak buang jauh2 dari sanubari..tapi tetap jugak terpahat..betul la cakap orang. Luka tu, sakit akan hilang..tapi parut tetap akan ada..kecuali pi laser buang..

Follow Us
ablishan replied at 20-2-2018 10:33 AM
Betul Shin...setuju sangat apa yg U cakap ni

cuma pelik kan mula2 Intan mmg dah rela hidup bermadu, apa lagi yg HFH tak puas hati tu? dia jgn ingat yg Intan takda maruah mcm si kudebingai yg sangap duit orang luar utk sara keluarga dia. pompuan mcm HFM ni mmg bodoh sebab manjakan lelaki dgn uang ringgit, just goes to show yg lelaki tu tak ikhlas pun nak kat dia.

apa pernah yang dilalui intan..pernah juga dilalui oleh aku...tp yang paling menyakitkan hati bila semua keluarga pihak suami tau akan hal ni..3 bulan genap ...terbongkar semuanya...2 thn aku merana..cuba tuk redha...perkara yg diulang..aku tak dpt lahirkan zuriat lelaki..tak pandai jg laki...dorg semua lupa apa dorg buat kat aku lps lahirkan ank yg sulung..aku terlantar di ICU sbb aku berpantang tiada  sape amik tau..sampai demam..lps tu koma..lumpuh lg..alhamdulillah masih ada arwah bapak aku dan adik beradik aku nk tolong...cuma satu nasihat aku kat intan...biar dorg buat kita..kita doa yg bebaik je..insyaallah allah dengar doa kita...dan selps 2 thn mangkuk ayun tu senang lenang dgn laki aku...dia org bercerai..apa yang pasti PERTAHANKAN HAK KO...jgn mudah beralah

delilahana88 replied at 20-2-2018 09:48 AM
X sempat baca apa status rumah intan ngan kude dh kena delete..huhu.anyway ada sape yg blh cter bali ...

Dari pemahaman i,masih menyewa tapi dah downgrade sebab kuda tak berduit.

Husnaliana replied at 20-2-2018 10:18 AM
Ilmu baru ni. Terima kasih u share this. Bertambah ilmu i. Bukan lah i nak bercerai. Nauzubillah m ...

Sesamalah kita saling memperkasakan wanita dengan ilmu. Memperkasakan wanita dengan menggesel, itu ampa kena belajar dengan neelofa sajork.

kopiah replied at 20-2-2018 11:12 AM
apa pernah yang dilalui intan..pernah juga dilalui oleh aku...tp yang paling menyakitkan hati bila s ...

so sekarang uols masih bersama suami?

julia5094 replied at 20-2-2018 11:04 AM
Tu la..jangan kita jadi macam tu. Kerja ke tak kerja ke, sebagai mertua tak boleh la layan menantu ...

betul... diam je la dengar kalo mak mertua cakap bukan2 sebab believe ne, anak n cucu dia akan nampak jugak... silap2 orang luar akan nampak jugak...

apa pernah yang dilalui intan..pernah juga dilalui oleh aku...tp yang paling menyakitkan hati bila s ...

maaf nak tanya..awak stay dengan habi awak walaupun dia dah buat awak sampai lumpuh camtu ke

tang ni pun harus diberi kesedaran pada makcik2 vawang... yang menentukan zuriat lelaki atau perempuan, datamg dari SPERMA LELAKI ok... bukan perempuan... bangang betul nak salahkan menantu perempuan...

so, camne dengan kesihatan ko skang?

Baru mncemar duli harini. Ewah, brsyukur betoi ko yek izreen. Lauk asam pedas pon nk buat status ala2 rasa dirahmati sgt. Hahah. Tu je bole dibanggakan? Lepas geng tadarus dpt projek apa?

stay strong intan..
mmg aku akan boikot si jering ngan kuda..
say NO to perampas..

** sbb tue aku benci cerita suami paksa rela tv3. menggalakkan org jd perampas. cerita bodoh. last2 bini no1 kena mengalah.. bini no2 bahagia.   aku pon boikot #remyishak & #intannajuwa

boleh tahan gak yeaa bebenang si zeren, madu dan ... ni

jadi sis masih bersama suami tu ke sis?

aku tanya dulu sebelum proceed komen seterusnya

kopiah replied at 20-2-2018 03:12 AM

huishhhh.... dasatnyeee keluarga mereka.... apela yang dorg dpt ye klw mendiamkan diri mcm tu.... x pikir kifarah ke.... bencilaaa org mcm tu....

eyansss replied at 20-2-2018 03:29 AM
tang ni pun harus diberi kesedaran pada makcik2 vawang... yang menentukan zuriat lelaki atau perem ...

you're right sis... acik2 bawang ni selalu salahkn sang perempuan klw x leh mengandung... menyampahhnyee lahaii.. pastu sebuk menghasut anak lelakinya utk kawen lagi satu dgn alasan xde zuriat...