CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kluangman

[Tempatan] Selangor Dalam Gerhana: Cuckoo Bina Kilang Penapis Air di Klang

che-cikL replied at 19-6-2018 04:16 PM
Sis pakai Delcol je, dah lebih sepuluh tahun,
maybe 12 tahun kut. Masa tu tak de lagi Cuckoo ke C ...

Ku rasa x perlu beli filter2 atau purifier yg mahal2 tu, bazir wang saje. Yg murah tu sudah cukup guna lah, kualiti airnya juga x byk beza, bukannya yg lebih mahal akan berganda lebih sihat...

NurAini11 replied at 20-6-2018 11:03 AM
Asalkan bagus guna bayar lebih sikit juga berbaloi lah...
Air tu penting utk kesihatan kan, kalau ...

Yg itu biasanya berasal dari tabiat hidup tu, bukannya sebab air yg diminum. Kalau zaman ibubapa dulu bukannya ade filter atau purifier, tapi sampai kini masih sihat juga...

ai beli je cap tong yang magic. filter buleh pasang sindiri dan tukar sndiri. senang dan bayar sekali rm1500. then hanya perlu tukar filter 300 max untuk jangkamasa 1 ke 2 tahun.

act tak nak bayar comittment untuk air sbb dah jadi mcm ultilities dah kalau bayar tiap tiap bulan.

saya pakai cuckoo..
65 kot sebulan..

CiliPadiSedap replied at 9-3-2018 10:04 PM
nanti tag kaka buat testimoni, rumah family kaka mesin air dh rosak. xtahu nak beli mana. semua ma ...

Sorry menyampuk. Saya Mazlia, ejen cuckoo berdaftar.

Kakak saya pun guna coway dari 2014. Baru tukar cuckoo.

Service coway memang tip top, tiada masalah. Cuma kakak memilih tukar kepada cuckoo kerana mahukan air mineral beralkali rendah.

Penapis coway pun ada model yang menghasilkan air alkali, cuma harga lebih mahal.

Dua-dua brand ada kelebihan masing2.

Semua penapis air cuckoo menghasilkan air mineral beralkali rendah dengan purata ph 7.5.

Penapis cuckoo ada banyak model, kapasiti tangki berbeza bagi memenuhi keperluan dan kehendak pengguna berbeza.

Ada option sewa beli  bermula serendah RM56.60 sebulan ataupun lebih ikut pilihan model, plan sewa beli dan tempoh bayaran, ataupun belian terus (outright) iaitu bayar terus ataupun ansuran.

Jika berminat untuk tahu lebih lanjut boleh wassap saya 018 669 5294.

Terima kasih.

namieamuro replied at 9-3-2018 11:33 PM
bagus ler korg diskas coway vs cuckoo..iols nk pasang kt umah..tgh survey/research lg..bill elektrik ...

Salam. Saya Mazlia ejen Cuckoo. Maaf menyampuk.

Penapis air cuckoo jimat elektrik, tidak guna banyak elektrik.

Air panas sekitar 300-350 watt. Air sejuk sekitar 100 watt

Pemanas air biasa guna watt lebih tinggi iaitu sekitar 700 hingga 2000 watt.

Ada model yang ada tangki untuk duhu bilik juga. Boleh juga request extra salur air suhu bilik di singki untuk kegunaan memasak; basuh beras, sayur  daging dll.

Sekiranya ada apa-apa soalan boleh direct wassap saya 018 669 5294.

Terima kasih.

Follow Us
tobobon replied at 10-3-2018 02:32 AM
my friend nak pasang coway kat rumah dia tapi x lepas sbb ctos

kalau coway mmg tgk ctos ccris  ...

Tak ada semakan ctos. Tetapi sebelum pasang, pelanggan akan sign agreement untuk pre-sales dan auto debit (kalau guna debit card ataupun potong auto dr akaun), perlu pastikan ada jumlah dan baki minimum yang cukup untuk deduction kali pertama sebelum pasang (jumlah ikut sewa bulanan yang dipilih). Selepas berjaya deduction baru set tarikh pasang. Bayaran itu dianggap deposit.

Berminat untuk pasang cuckoo ataupun ada soalan lanjut boleh wassap saya Mazlia, 018 669 5294

cheelong81 replied at 19-6-2018 03:37 PM
no wonder lah cuckoo murah dari yg lain
baru tahu yg cuckoo tak ada tangki penyimpan air tu
kal ...

Sorry menyampuk. Saya Mazlia, ejen cuckoo.

Cuckoo ada model yang ada tangki simpan air dan ada yang tiada tangki. Saiz tangki juga berbeza ikut model. Pelanggan boleh pilih model yang mana ikut kehendak dan keperluan. Biasanya kami ejen akan tanya dulu bilangan ahli keluarga dlm rumah.

Cth king top size tangki lebih kecil sesuaui untuk keluarga kecil, fusion top untuk keluarga besar sedikit.

Untuk yang ada tangki dan saiz besar, kelebihannya kalau tiada bekalan air, kita masih ada stok air dlm tangki.

Tempoh isian semula sekitar 300ml seminit. Agak laju jadi tak perlu tunggu lama, tangki kecil pun tak ada masalah menunggu.

Kalau yang tiada tangki seperti prince top, lebih slim dan jimat ruang, tetap bila tak ada air paip, tak blh guna.

Ada model yg digital, kita klik2 panel (touch screen) utk keluarkan air cth iris, yang ini bila tak ada elektrik tak blh guna. Air tak keluar.

Ada tangki yang mekanikal, cth king top dan fusion top dan beberapa model lain, yg ini kita blh guna masa elektrik tak ada. Tak ada masalah cuma kalau lama tak ada elektrik, air dlm tangki suhu panas dan sejuk akan menurun sbb tak ada elektrik kan.

Tapi yang digital cth iris dan princi top dan model lain, ada kelebihan lain antaranya suhu boleh laras.

Pendek kata, semua model pun ada kelebihan masing2. Yang penting sesuaikan dengan keperluan dan kemampuan pelanggan.

Kalau berminat nak tahu details boleh wassap saya. 018 669 5294.

Terima kasih.

iboyrex replied at 19-6-2018 04:01 PM
tapi ade cuckoo user bagitau aku yg filter cuckoo pakai metal wehh bukan plastic ke ape ke metal!
...

aikk, org dah bertahun guna Cuckoo takde pulak air berkarat. kau biar betul ni?

violet1212 replied at 19-6-2018 04:14 PM
coway ade jgk air berakali kan? ada yg air mineral rase sedap je air dia.....
tapi dgr2 cerita ka ...

aah klu tak nak lagi, kena bayar penalty ikot berapa lagi baaki agreement kotapi klu rase tak mampu nak bayar bulan2 tu, baik tak payah nak menggedik guna
coway ke cuckoo hahahahahah

Edited by ainamafan at 27-6-2018 04:35 PM
Lorra2411 replied at 21-6-2018 09:11 AM
aikk, org dah bertahun guna Cuckoo takde pulak air berkarat. kau biar betul ni?

ada je.. kak ipar aku pakai cuckoo dah 2 tahun sesetengah bahagian dalam tu dah berkarat siket
staff dia kata x pe tu biasa lah ape lah tapi selagi tak ade kes org mati minum air cuckoo tu kire ok lah hahahaha
tapi aku rase air cuckoo macam licin semacam hahaha coway pulak ok je mcam air biasa ke tekak aku ni??

iboyrex replied at 19-6-2018 04:01 PM
tapi ade cuckoo user bagitau aku yg filter cuckoo pakai metal wehh bukan plastic ke ape ke metal!
...

aku rase ikot model cuckoo tu sendiri ade yg pakai metal agaknyetapi coway ade 6 filter utk bagi air tu bersih.. minum air berklorin pun ade effect ini kan pulak
air berkarat hahaha maybe sekrg x nmpak lagi tapi akan dtg maybe memudaratkan

che-cikL replied at 19-6-2018 04:16 PM
Sis pakai Delcol je, dah lebih sepuluh tahun,
maybe 12 tahun kut. Masa tu tak de lagi Cuckoo ke C ...

awk kena paham, maybe ada sestgh org yg x mampu nak bayar cash or on time mcm awk...
sebab tu lah coway or cuckoo ade buat bayar installment utk semua org merasa produk dorg....
tapi senang nak deal dgn coway cuci pun 2 bln sekali huhuhuuhu....

ainamafan replied at 21-6-2018 04:43 PM
aah klu tak nak lagi, kena bayar penalty ikot berapa lagi baaki agreement kotapi klu rase tak mamp ...

Kalau bnde tu elok org x kan senang2 nak cancel mcm gitu je weh...nak pasang bnde ni kena pkir byk kali n cari dulu yg betui2...
sbb tu sebelum ak pasang coway kt rumah ak, ak test dulu kat rumah org yg ade water filter
mcam cuckoo, delcon, panasonic, dengan elken ak dah cuba hahahaha

congratz pada cuckoo yang telah decide membuka KILANG pertama mereka di South East Asia , di Malaysia pula.

Nice to ponder, kenapa tak nak eksport terus produk dari kilang Korea ke Malaysia dan negara terdekat, sebab harga dan kos bahan mentah yang murah di sini dan mereka dapat jimat banyak dari segi cukai dan pengangkutan!

Owner produk Cuckoo dengan jenama sendiri, " Cuckoo " buat produk dari Kilang mereka

In fact kat Malaysia ni ada sahaja kilang OEM bertaraf GMP sedia ada untuk buat produk-produk hebat seperti Foundation, BB Cream, Kopi, Jus Minuman dsb.

Mostly owner product yang dulu kebanyakan bertatih dari dropship, dari agen, dari stokis semua mostly gunakan Kilang untuk buat jenama sendiri, sama macam Owner Cuckoo ni ( tapi dia dah multi-millionaire , lain level )
salah satu contoh Kilang OEM bertaraf GMP yang ada di Malaysia ini ialah UMZBiolineManufacturer ( www.UMZ Bioline Manufacturer.com  )

2 orang dari kawan saya makes their first million dalam masa 9 bulan dengan jadi jutawan produk via Kilang OEM UMZBiolineManufacturer ni.

3 Kelebihan Utama Pilih Kilang OEM Bertaraf GMP
1. ada certification untuk semua bahan-bahan yang digunakan
2. ada kelulusan KKM , MESTI
3. Mesra Muslim , kerana produk-produk yang dihasilkan itu cermat dan HALAL

ada simpanan lebih?
ada modal lebih?
nak untung lebih dari keuntungan dropship, agen, stokis?

BINA JENAMA SENDIRI di UMZBiolineManufacturer
tekan sahaja link ini

www.umzbiolinemanufacturer.com

Adam Jamaludin
www.umzbiolinemanufacturer.com

zaman bn kita asyik dgr kilang katop... xbrapa nk dgr kilang bukak

multinicky replied at 9-3-2018 09:54 AM
cuckoo dgn coway..which better?

we all pakai cuckoo

Cuckoo best ke? Ade apa2 problem tak selama ini? I dengar Coway service very on time...

cheelong81 replied at 19-6-2018 03:37 PM
no wonder lah cuckoo murah dari yg lain
baru tahu yg cuckoo tak ada tangki penyimpan air tu
kal ...

Betul ke blackout xblh guna Cuckoo? Macam weird jek... klau macam ini air putus xpayah minum air, x ade electric xblh minum air?

cuckoo sejak di MLM kan ramai aku tengok yg gagal dalam MLM, ponzi lain dah pakai keta BMW ...banyak sangat ke rewards nye ?