CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
rasa terkilan sbb dia tknak tolong, even outsider pun ckp she should help you but why she refuse to that. takpelah yg penting selamat alhmdulillah

Budak kalau dah malas nak ngadap buku...
ekon yang dah sejuk ke tulang sum sum ni pun dikatanya panas lagi..
gatal2 badan kakinya kata ada nyamuk..tetiber...
walhal selama ni..elok je dah bertahun takde nyamuk pun..
masa ni pulak perut meragam lak...
auta banyak sgt budak sorang ni..
disuruh kakaknya baca buku gak sama ngan dia..
kakak kan nak jadi doktor...kenapa kakak tak baca buku?
Tadi petang kakak kau dah baca buku...ko lak terkinja2 main sape suruh.
Memang anak sorang ni..ada je akalnya...

pandai abang polis tu siasat nomo weols..terjekut dapat wsap dari dia

seperti dejavu pagi ni kena tahan pulis trepik..dulu masa keja langkawi aku suka speed kt laluan datai bebelit belit smpi kena saman polis. sambil menyaman sempat tanya nombo..aku tak bagi. tapi diorg kan pandai menyiasat..siap call ofis time tu. harini pun sama..ahh sudah

hahahaha..tak agak agak stetmen

gatal eh polis tu...muda lagi chuols..aku layan jah. tup tup udah berbini. hahahah kena smash terus

semalam buat cinnamon rolls tu...ada dua bekas aku buat gebu elok. gila sedap makin sedap bila malam..lembut  dan krimi sweet.  udah aku menahan diri malam 3 skli ngappp....lepas tu terus pening kepala ..tobat terus. utk anak bekal sekolah..dia gemar juga. nti nak buat lagi epal / pineapple or cremecheese topping with pecan.

Follow Us
ngantokla pulak...dh brapa harini bangun awal sgt..harini 2.30 mana taknya 9.30pm dh masuk tido. kalu aku tido kul 10 bangun 3pg kalau 11 bangun 4 pagi kalau tido 12 bgun 5 pagi..cer kira sdri.  jenis bole tido 5 jam je kot dh tua tua ni. zzzz..

aku harap generasi baru anak lelaki dan perempuan dididik sama rata. biar jadi pembersih, rajin, berdisiplin dan kuat berusaha utk capai impian dan bukan bergantung pada orang lain.

semoga tak ada wanita yg terpaksa mengasuh man-baby lepas kahwin, begitu juga semoga tak ada lagi lelaki yg jadi ATM lepas kahwin.

semoga generasi baru jadi manusia yg bertanggungjawab pada diri sendiri, ada jati diri yg kukuh dan berprinsip.

eeuuu...dok ratib benda tu tak abis..apa dia nak buktikan. lantakla..

hari nie dob setiausaha pejabat i , most yang dia rapat bagi dia hadiah . dan dia harap sangat2 i bagi hadiah kat dia. sebab i nie menyampah gila ngan you and i tau you pun sama jugak kan ? . i tau you ketua pasukan bawang kat ofis nie. you berkira keje ngan i . i plan nak bagi kata2 sindiran yang pedas , i dah terlalu berlembut dengan dalam urusan keje dan you dah pijak kepala i . memang jadi kepantangan i kalau i dah buat baik ngan org tu tapi org tu akan pijak kepala or tikam belakang i . i nak  tengok reaksi you bila you baca kata2 sindiran tu .  tang keje malas , tapi tang makan , shoping mmg you suka sangat.

dek kerana kemalasan you bila buat keje , i akan kena impact nya .

tak faham aku budak polis trepik tu masih gedik hantar mesej 'sye masih menunggu' tunggu apa? saja je kan bagi org tua mcm aku perasan..dia bukan nak kikis aku sebab dia tau aku miskin..mungkin dia sudah gila. dahla dh kawen..aku bgitau binik kau padan muka. pelik pelik la org jaman sekarang

aku okay???? hmmmm...aku x okay pon sebenarnye.... tp aku rase cukuplah berkawan ngan org yang mcm ni.... maybe ade hikmah putus kawan ni... kdg2 sebaik mane pon kite dgn seseorg.. pasti ade sikap x puas aty yg dia simpan dlm hati.... aku x sangka plak biler kerap jmpe jadi huruhara.. aku doakan kwan tu bahagia dunia dan akhirat... aku maafkan dia wlwpon dia dh buat aku rase kecewa....

dah tau nak diet...dan sedang diet.. kenapa x lawan nafsu?
kenapa ko mkn jugak chipsmore tu??? kan manis tuuu...

pastu nnt naik penimbang ko sendiri yg sedih sbb berat x turun2..

insaf lah wahai AKU!

Ikut kan perasaan mmg rasa nak tinggalkan depa. Saya tak kuat.

dilema nk benti keje dan duduk skali dgn suami musim2 covid mcm ni.. kami pjj
pikir2 balik ramai yg diberhentikan...tp aku lak nk resign. bukan senang nk cari keje skrg..

lapaq la pulak sejak dua menjak ni
ni akibat balik kampung haritu la..start makan dari celik mata sampai tutup mata..makan non stop..mana mak masak, mana makan luar, tak kira g melawat sedara mara jamu macam2..nak start kontrol makan balik bukan keje yang senang

letih mendelete post sendiri...kann...tiber rasa nyampah plak baca. gitula bila takde keje mcm mcm dicerita. sedangkan org lain lagi hebat...huhu masyaallah.

makin busy keje..bertindan tindan..nak ke re-organize satu satu. 3 meja tak ckup dah
moga dipermudahkan. tapi yg paling aku semangant skrg..bisnes kecil ku itu semakin laju. nk kena tambah pengeluaran dlm skala besar...wahhh gitu. takdela..just stok utk daily supply dan frozen market (for my fren jual) then..dh beli fridge lagi utk stok up my thing.

moga kamu semua baik baik saja ya..diberi kesihatan dan rezeki dan melimpah ruah.aaaminn.

Setakat simple task tu berkira, kau igt ada org nak tlg kau ke Nnt. Aku buat bodoh je. Tapi kesayangan bos. Nasib lah kita work hard mcm mana pun tak pernah jd apa. Tak dipandang pun. Okay bai.

alhamdulillah.  ramai juga org yg berilmu dlm forum ni.  semoga usaha mereka diredhoi Allah.  

wahai forumer sekalian, nk jd hambaNya yg taat atau yg ingkar, sesungguhnya pilihan itu di tgn kita.  hanya kita dan jin saja yg tidak dipaksa.

Masih cuba lapangkan dada dan tenangkan fikiran.