CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
most welcome K.N..

Sengal

hari ni badan rasa sakit-sakit..sengal sengal...semalam pun sama..
today I;ve learnt that... I cannot do everything that I wanted and loveeee to do,all in one day... 4 main blocks in one day  are too much for me to handle la.......dari segi teori,atas kertas,dalam planner, memang boleh buat,cantik je susunan,flownya.. tapi kita selalu lupa satu benda, kudrat kita ada limitnya...huhu...at the end of the day,I'm still a girl.... who lives in la la land before ....cubit orang pun orang tu tak rasa sakit apatah lagi nak handle 4 benda dalam satu hari...
4 benda ni pun tak semua kita boleh execute well..ada yg buat cincai2 je..sbb penat...huhu..so ya...

Buang/Berhenti/Tangguh

kita fikir sebaiknya kena buang 2 blok...dalam satu hari better for me to focus on 2 main things only...now tgh pening fikir nak buang atau tangguh blok yg mana.. entah la, reluctant nak buang/tangguh sbb sejak melangkah ke alam dewasa ni, sentiasa rasa kita tak cukup masa dlm dunia ni, khuatir peluang yg ada sekarang datang sekali je dalam hidup...so tu yg end up nak buat semua benda yg boleh dibuat..setiap kali nak stop/tangguh mesti my brain akan counter-attack dgn soalan ; if not now, then whennnnnnnn la?? ...so ya.. tapi my muscle akan attack balik cakap kat brain,dei your work only think think think, but it;s me who do all the work you plan..penat tahu tak..grrr...   my heart/my qalb ceewah, who is in the middle of quarreling btw brain and muscles will be like #rindunyaaa dgn cik abang sayang yg nun jauh di sinun ..#eh

Rindu

Rindu zaman lepak hamman spa for hours tanpa fikir pasal apa-apa...sekarang tak boleh duduk diam, mesti jari gatal je klik sana klik sini cari peluang untuk explore benda baru...dan yg peliknya  akan sentiasa jumpa peluang baikkk punya untuk buat sesuatu.. ni mesti sbb dulu rajin main game Jom Google aka Jom Cari kat bod teka-teki ..tu yg skil meng-google iols sangat advance...

Speechless

Masih x mampu utk bercerita..
Hanya ada deraian manik2 jernih dari awal hingga akhir...

iols have this one hobby - tido

That's it.  Aku nak hack base cabinet dapur.  I think I'll cry when the countertop is smashed.  Granite tu.  Sakit hati tengok undermount kitchen sink yg meleleh tu.  Wish me luck!  

Eheh. Hack  dlm kepala je dulu.  Dreams are free kan.  Oh ok.  If u must know, we have mushrooms under our kitchen sink.    Kelakar doh.  

Bought a big bottle of vinegar just now.  Mushrooms, prepare to meet ur doom!  *haka peruperu gapoever*

best giler. boleh masuk sini balik. rindunya aku.

SELAMAT HARI RAYA AIDILFITRI SEMUA

Follow Us
KILL_NANCY replied at 23-6-2018 12:57 AM
kadang2 sebelum tidur, aku letak tangan kanan di dahi.bukan fikir pasal hutang, tapi aku fikir tenta ...

sis,setiap yang lahir kat dunia ni semuanya suci bersih murni,xde sial2 sume ni, bak minyak masak seri murni yg menggunakan sistem 2 tapisan

tapi orang berperangai sial ni ada sis,itu terbukti.sabar je lah eh.

sorry,terbaca luahan sis,terasa nak reply pulak pagi2 ni

kadang2 sebelum tidur, aku letak tangan kanan di dahi.bukan fikir pasal hutang, tapi aku fikir tenta ...

Apo ni kill..kenapa ckp gitu..sedih akak baca. Sedih itu biasa..hidup kita dlm dunia ni ujian bagi org yg beriman..haa gitu..kalau rsa nk nangis nangislah..sedih jgn lama2. Nak nangis bucu katil atau bucu lemari silakan..pastu teruskan hidup spt biasa..hati mesti kental..barulah semangat. Kalau nk happy..tengok katun sobox sepen..hang msti gelak guling2. errr..

Nak jmput dtg raya segan pulak..yg dekat2 sini pun tk jemput lgi

Nak buat tapi malasnya

baru balik dari early childhood workshop..penat weii... penat fizikal dan mental...

pastu rasa  pening sbb dapat 2 offer kerja..satu tadika Montessori based..satu Reggio Emilia based.... personally minat kita lebih kepada R.E model tapi tadika  R.E-based tu kat Johor...erk.. saja je try apply sbb kita ingat tak dapat sbb kita masih baru lagi dlm bidang early childhood ni..sekali dapat la pula...

pastu rasa nervous...minggu depan result scholarship keluar.... huhu...tiba2 rasa mcm tak dapat la scholarship tu..huwaaa..sedihnya.....masa lepas interview hari tu,mcm ada sedikit harapan so kita pun berangan la balik  dari NTU dpt pergi lepak kat restoran Jaychou  
tapi tah la lately rasa mcm tak dapat je...

nak tido la...poning kepalo den...

ni salah satu petanda depression ni...atau tekanan jiwa tak? ...dek kill?

Dalam hidup kita tak ada perkataan sial pun. ..dulu ...akak baru beli kereta. .ni dulu2la. ..sebulan beli. .kena pecah. .lepas tu sebulan lepas tu akak langgar mat motor. ..calar kereta. .X lama lepas tu...tayar pecah sebab masuk lubang. ..siap ada orang cakap kereta akak ni kena mandi bunga. ..hehe...padahal....

kereta akak kena pecah sebab salah akak letak . handbag kat seat penumpang dan tinggalkan macam tu. ..

akak langgar mat motor sebab salah akak masuk lane kanan roundabout tapi akak pi masuk simpang kiri  (blind spot X nampak motor dan tu salah akak x perati betul2)

Tayar pecah masuk lubang longkang sebab akak tak sabar tunggu traffic hijau depan sebab akak nak masuk susur kiri ingat boleh redah ...haha)...

Semua kecuaian dan kesalahan diri akak sendiri. ...

datang wedding dekat dewan ni..kata majlis start pukul 7.30 tapi dah 8+ pon takleh makan lagi..ni bukan nya majlis formal yang kena tunggu pengantin sampai ye..bukan majlis rsvp, cuma resepsi biasa saja..main duduk kat mana2 yang suka..dj pon pasang lagu boleh pecah gegendang telinga..terlalu terlalu kuat..kalau pasang lagu wedding faham jugak..ni pasang lagu pop bbnu owh apakah

persoalan nya bila boleh makan ni..pestaim datang wedding non malay

KILL_NANCY replied at 23-6-2018 07:06 PM
thank you sis.segannya saya awak baca keluhan saya.mana saya nak letak muka saya ni.rasa nak pakai ...

iols yg kena pakai topeng,panggil uols sis pulak.selamat ada topeng spiderman anak buah ni hah.
hidup kena enjoy ok,simpan sedih dlm hati mcm aku selalu buat.yg penting,org yg kita syg happy.gittew

selamat hari raya.nak duit raya boleh?

KILL_NANCY replied at 23-6-2018 07:14 PM
hai kak noor.

hehe entahlah kak.saje layan perasaan.takde pape pon.berkaitan manusia yang kata  ...

Tq lagu tu....ada YouTube lagu tu tak....sila paste sini ..haha

KILL_NANCY replied at 23-6-2018 07:10 PM
kak rossss....

tak lah kak saya berlatih untuk pementasan drama sekolah kebangsaan gombak s ...

Gapoever mu lah kill..nak berayo akak hidang skut kering jah..smua dh abis.  lemang gred A ngan kek lapis mmng ada. Tpi since ank dh masuk u harini..takdok mood dah buat makan2..she my onlu good friend..terpaksa berjauhan. Tak indah dah life skrg..tapi doa sbgi seorg ibu sebtiasa mengiringi mu nak

Salam..bai

buat 2-3 design tp mcm kena reject je semua... siap bg gmbr yg dia nak lg.. gambar crowded nk suruh buh tulisan lg atas tu..huduh laa...huhuhu..

alahai mengantoknya mato

my #2 smlm salah makan..apa bendatah dimasaknya tk cukup masak brgkali..blik2 dari htr anak dpt laporan dari umah sana kta dia sakit..smlman tk tido asik muntah berak cair..pagi ni gi klinik gomen..alahai..igtkan sakit apa.

o lupa..ada nurse tukang saringan tu..aku ckp anak nak pengsan..dgn org ramai mcm sadin..takan la aku nk sailang line..bole dia ckp kuat..potpet..haa..skrg dah kt sini buatlah cepat..aku ckp balik kt dia..eh nk nyalahkan aku plak..dah sigundu tu lebih sudu dari kuah..aku tengok docto takde beriya bling2 siap bermascara..mekap sekati..mulut mcm serati.

aku perati je kau gundu

teringin nak bela kucim tapi tau tak mampu dari segi masa dan kebersihan beliau jadi kita menumpang kucim orang je pegi mall masuk pet shop tengok kucim tido..jadi la dari tade

tapi tengok billy, tengok neko, tengok timo..comel nya

KILL_NANCY replied at 25-6-2018 04:31 PM
aduhhh nak hujan pulak.dah ride hari ni.rainsuit lak tak bawak.takpe redah je.hujan  rahmat.anak lel ...

You are the reason kah. ...by scot callum ke apa nama tu...

Hati2lah memandu waktu hujan. ..sekarang mmg hujan sokmo. ..

kejap je pukul 12..sampai rumah tadi 9 lebih sikit dindong2 dah tengah malam..camne nak bela kucim

sambung bebel..

tadi masa kat printer, ada sorang budak tanya where u stadi..tak penah la keje berkurun orang tanya gitu..budak cina pulak tu..rupa2 nya dia ingat meols kawan dia..sorry dik, meols tak penah g stadi kat sabah lagi lagipon meols tua banyak dengan uols..mana mungkin meols sekelas ngan uols

pastu sembang sikit2 dia cakap, actually tomorrow is my last day

damn