CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Lelaki dakwa sambutan Aidilfitri lebih meriah selepas murtad

Dwdrum replied at 22-6-2018 10:05 AM
Kannn ..... dap pun tidak ajar rakyat hipocrite dan penipu seperti umno kan ..selalu telus,ikhlas  ...

sempat juga nak selitkan politik ye?

dodolgemok replied at 22-6-2018 09:45 AM
Khenn?? Tpi @kemaruk cakap atheist semua bijak2 belaka. Rupanya attention whore sgat cam bij.

Not to say educated ler .. but exposed to other culture and life style plus terlalu open minded ....
Yang desperate for attention to .. yang ni mmg stupid gielr babi ....

totokreturn replied at 22-6-2018 11:17 AM
Sebb tuh aku ckp kehidupan mereka yg buang bayi macam athiest.   Macam org takder agama. . Tak tah ...

Kalau kita kata 'macam' tapi itu bukanlah gambaran yg sebenar.  Masih ada peluang untuk diubah dan diperbaiki.  Itu sebab sbg ibubapa, ketua dan pemimpin, kena peka dan ambil tau. Sesama Islam ada kewajipan menasihati dan mengawal agar didikan Islam tak terkucil dn maksiat tak berleluasa.

Salah konsep bapuk2 bingai ni. Dah murtad sambut kismas la ke wesak day ka. Attention seeker bebenor.

nononcrux replied at 22-6-2018 10:39 AM
kau cakap ape ni ak tak paham lah..

Baca pelan2

Decaffeinated replied at 21-6-2018 08:50 PM
Menguruskan simati dengan cara terhormat ialah ciri2 masyarakat bertamadun reflective of the cultu ...

Hanya isle menjana minda

Prttghhh

Follow Us
batmana replied at 22-6-2018 01:30 AM
Bodohnya ..cite cmni berlambak sejak zmn A.B. .. wartawan ni baru daftar Twitter ka apa?
Watlar Cit ...

Ya ka berlambak?

Bukti....

nolya replied at 22-6-2018 10:55 AM
If only we could understand ourselves, there are lot of things that we do are wrong yet we still d ...

jika hamil zina ada berapa pilihan,
mana nak pilih ?
1. dia bunuh diri, anak luar nikah tak wujud
2. dia tak bunuh diri, tapi dia bunuh anak luar nikah, anak luar nikah tak wujud
3. dia tak bunuh diri, dia tak bunuh anak luar nikah, tapi anak luar nikah derita seumur hidup

ya ampoorrnnnn..bukan kata kat hang..tersama plak..

Alais replied at 22-6-2018 11:26 AM
kenapa Ateis tak buang bayi merata ?

Ko faham ker apa erti athiest ni.   Ker sekadar nak glamour jer.. Org athies.. Ko pun bangga jadi athiest.. Tai maksud tak tahu...kiki

Alais replied at 22-6-2018 01:03 PM
jika hamil zina ada berapa pilihan,
mana nak pilih ?
1. dia bunuh diri, anak luar nikah tak wuj ...

In the very first place, kenapa si A berzina?  Apakah dia tak sedar kalau sudah pun dipesan2 dlm al-Quran 'janganlah kamu menghampiri zina'.  Usahkan berzina, menghampiri zina pun jangan, ttpi kenapa buat. Begitu banyak cerita2 buruk yg dibaca, dikhabarkan berita pembuangan bayi, anak2 yg tak berdosa tapi lahirnya tidak diraikan, kenapa tak nak ambil iktibar.  Tak mengaji? kenapa tak mengaji sedangkan kalau dia Islam dia wajib mengaji. Apa dia tak tau kalau zina itu salah satu dosa besar, satu dosa yg memberi kesan buruk kpd keluarga, masyarakat dn kpd anak trs. Tak terhenti setakat di situ sahaja, impaknya juga tertempias kpd institusi keluarga dari segi hukum persaudaraan, perwalian dan perwarisan pusaka.  Jgn main2 U kerana hukumnya saling kait mengait.

Refering to your questionare, adakah soalan2 trs ingin dicari jawapan yg boleh acknowledge atau mengiktiraf hamil tanpa nikah?. Ya... kita boleh katakan bahawa tak ada manusia yg tak melakukan dosa. Sedangkan Allah tetap sudi menerima taubat ummatnya. Bagi setiap tangan yg berani mencincang maka bahu mesti kuat memikul. Lantas selalulah berwaspada, sentiasa bertaqwa dan sentiasa ingat bahawa Allah sentiasa melihat apa yg anda buat.   

nolya replied at 22-6-2018 02:14 PM
In the very first place, kenapa si A berzina?  Apakah dia tak sedar kalau sudah pun dipesan2 dlm a ...

sex itu fitrah semua makhluk
malahan planet juga melakukan sex cuma di luar pemikiran manusia
manusia cipta upacara (perkahwinan) sebelum melakukan sex
ada yg cuma perlu berdua
ada yg perlu ramai saksi

bila skip upacara itu dinamakan zina

Alais replied at 22-6-2018 02:56 PM
sex itu fitrah semua makhluk
malahan planet juga melakukan sex cuma di luar pemikiran manusia
ma ...

Aduhailah kawan..... sex dikatakan fitrah manusia ttpi jgn lupa sex juga fitrah di kalangan binatang.  Ttpi perlakuan sex sesama manusia tak seharusnya mcm melepaskan kehendak seks di kalangan binatang. Ayam, itik, kucing dan anjing kalau dia nak mengawan dia main tala je tapi tak ade pertanggungjawaban.  Manusia lain, mesti bertanggungjawab kpd hasilnya persenyawaan yg terhasil, zuriat yg wajib diberi hak untuk hidup selayaknya. Pertumbuhan seorang anak wajib berlandaskan kasih sayang, nafkah untuk anak itu membesar dgn akhlak dn ilmu  dn seterusnya membiak menjadi  sebuah institusi keluarga. Inst keluarga ini pasti tak dpt diwujudkan tanpa satu ikatan perkahwinan yg sah.

Thats it my friend, bila sengamaan manusia tanpa ikatan yg sah samalah mcm sengamaan haiwan, cuma bagi manusia disebut zina.  Islam melarang zina adalah semata2 demi kesejahteraan manusia itu sendiri, supaya ada bonding dn kasih sayang dn dpt membentuk kaum/klan/marga atau kumpulan keturunan.  Saya tak faham apa persepsi sdr ttng hubungan lelaki-pompuan tanpa nikah, seronok2 begitu aje ke tanpa perlu memikul tanggungjawab. Bila rasa ghairah, capai je mane2 pompuan yg suka, kemudian tinggalkan begitu saje, and it keeps repeating again n again. And U sendiri tak merasakan ianya perbuatan zina kerana it happen atas dasar suka sama suka.  Maybe saya tak boleh memandang rendah kpd cara budaya kehidupan  peribadi sdr ttpi dlm Islam tidak begitu caranya. Tepat sudah 'bagiku agamaku dan bagimu agamamu'.

Edited by iloveselangor at 22-6-2018 04:53 PM

Tapi aku respek Arwah bapak aku mak aku. .solat tak tinggal jaga puasa dan ibadat. Walau tekanan macam mana, sibuk cmna pon tetap jaga ibadat. Deyols takkan bercinta di public hatta pegang tangan. Sangat Melayu zaman2 dulu2 dengan acuan Islam bersama stigma masyarakat Melayu yg kental.

Tapi sampai ke aku...aku lebih percaya gerak kata hati.

Aku pernah mengaji, baca Al-Quran dan berjalan kaki ke masjid tapi  masalah datang semakin bertimpa pulak macam Allah tak dengar masalah aku..mcm Allah makin tak suka.

So aku ambil pendekatan untuk ubat sendiri hati aku dengan hanya baca beberapa ayat tertentu dr Al-Quran dngan membaca petikan ayat dr Psalm. Jiwa aku makin tenang dan rasa Allah lebih dekat dengan sekadar cukup aku sebut nama dia di dlm keadaan susah.

Btw aku tak buat sebarang hutang sbb aku beriman pada Tuhan. Dan aku berusaha keras untuk hidup untuk merasakan berkah kewujudan Tuhan.

iloveselangor replied at 22-6-2018 08:50 AM
Tapi aku respek Arwah bapak aku mak aku. .solat tak tinggal jaga puasa dan ibadat. Walau tekanan mac ...

Sister ada bakat buat cerpen kak hasanah...truskan

Modngengade replied at 22-6-2018 06:35 PM
Sister ada bakat buat cerpen kak hasanah...truskan

Tq sister,

wana89 replied at 21-6-2018 06:54 PM
U deism kan??

Yes,i am         

E-eh?  Kelen cine walopon tau berhale tu tak bernyawe stylo je memasing ngaku hindu ke buddhist ke..  Ko dah kenape?  Apepon kelen cine sume tetap jage hati makbapak jugak.  Kalo parents jenis yang staunch tak kasi keluor agame, tetap tak berani keluor agame jugak.

Bangsat tak mulayu?  Macam ko..

Edited by Dwdrum at 22-6-2018 04:18 AM
sam1528 replied at 21-6-2018 07:02 PM
Alahai lobainita minah sewel ... reading your posts nampak gaya you are still trying to justify pa ...

Lol...... baca semula apa yang i cakap ....atau cuma menggigil  sebab sentap kan gila sam ?  ...lol ...... u dengan lobainita gosh kutip peer review /thesis mana pula kali ini untuk justified kan i cuma mahu sedap kan hati .....lol....... i cakap sebab islam bias dengan muslim yang mahu jadi kapir ......

Issue sambut raya dengan family jadi issue sebab ada budak mengaku jadi atheis sambut raya ...... hello scientist pejuang isle ........ buat open house jemput kapir meraikan hari raya boleh ......... terima menantu kapir masuk islam boleh sambut raya ........anak sendiri jadi kapir tidak boleh sambut raya ? .....LOL ....bebal u memang tidak habis lagi ........ sudah kalau mak bapak dari keturunan melayu islam ..... mereka sambut raya islam ...takkan tiba tiba mahu sambut diwali pula ......or suruh mak bapak sekali suruh boycott hari raya kalau parent melayu  .......  

totokreturn replied at 21-6-2018 09:13 PM
Ko faham ker apa erti athiest ni.   Ker sekadar nak glamour jer.. Org athies.. Ko pun bangga jadi  ...

Atheist tahu buang anak sikap tidak bermoral dengan mebunuh ..... muslim yang buang anak mahu di pandang bermoral sedangkan buang anak bukan tindakan bermoral .....
Beza nya sebelum berbuat sesuatu perlu berfikir .....yang membeza kan cuma yang berakal dan tidak berakal jah .....