CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Politik] kemenangan buat kroni Vincent Tan - kontrak ECRL

tuh la... kl Tun M menang... dia anak beranak dan kroni je menang... korang paham tak?

kita semua ni kalah... kecualila kl ade share kroni tuh... hahahah

Alahhhhh 2.6b lesap xde org kecoh kn?
Najib samun duit rakyat korang pejam mata

Lolllll

Dasar politik. Yg kat bawah ni bukan main hidup dlm mati politik last2 makan asap jer.

Eh xpe makan asap jgn makan dedak katanya....

Sigh...

Masuk dlm fb ni mcm mcm fakta dia keluarkan...siap link lagi
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156351927624014&id=511564013

Tlalu replied at 26-6-2018 10:33 AM
Negara syok sendiri..lol..rakyat takder rasa bangga apa pun...

u tak mewakili semua rakyat malaysia ye. stop being a 'syok sendiri pengundi ph'

badaksumbu replied at 26-6-2018 11:01 AM
u tak mewakili semua rakyat malaysia ye. stop being a 'syok sendiri pengundi ph'

lol tq..for my reminder........should use 'saya' instead of rakyat

requote balik lah yer:
saya as one of the rakyat marhein tak rasa bangga dgn projek mega mega yg diterangkan diatas tu.. lol
tapi kalau di review semula seperti apa yg kerajaan nyatakan sekarang.. SAYA sebagai salah seorang rakyat marhein yg tak mewakili sekelian rakyat penyokong PH  memberi sokongan penuh lol

the end....

True-X replied at 26-6-2018 10:40 AM
tuh la... kl Tun M menang... dia anak beranak dan kroni je menang... korang paham tak?

kita semua ...

Ape masalahnye? Vincent Tan beli saham T7. Salah?

Dua lagi syarikat bumi dilantik. Itu ok? Tapi T7 saham dibeli Vincent Tan tak boleh? Satu kesalahan? Mengapa?

Follow Us
silencekiller replied at 25-6-2018 11:26 PM
Ada macai hingus xkering dok sembang kencang kununnn Tun dah tua.. takda apa dia nak & anak2 dah kay ...

As per now.... itu lah kepercayan saya as penyokong kerajaan baru lol.. dr kerajaan lama... tak kisahlah hingus ke tak hingus

Setakat ini, Vincent Tan hanya pegang 5.29% saham T7. Fuhh... mengancamnye. Jom ramai2 bantah

Macai BN

taikor replied at 26-6-2018 11:18 AM
Setakat ini, Vincent Tan hanya pegang 5.29% saham T7. Fuhh... mengancamnye. Jom ramai2 bantah

Mac ...

tak tuduh kroni tun beli, tuduh ank tun beli., gitu je la pusing2. dh depa ank beranak papa kedana xblh beli, duk halang plk org yg ada duit nk beli.

taikor replied at 26-6-2018 11:10 AM
Ape masalahnye? Vincent Tan beli saham T7. Salah?

Dua lagi syarikat bumi dilantik. Itu ok? Tapi ...

ko ni mmg lurus pembaris.... patutla zaman PM4 berderet2 kroni dia jadi jutawan.... kata diri ko bijak tp ko tak gak kaya2... sbb ape?.. sbb ko bukan kroni dia..
tarih dia beli jota2 ... time umum ecrl batal......  time saham jatuh merundum.. time TH jual saham dia.... nampak VT ni ade share insider info market manipulation...

ni DAYLIGHT robbery...

tapi xpe.. asalkan tun m sekeluarga dan kroni kaya raya...

silencekiller replied at 25-6-2018 11:26 PM
Ada macai hingus xkering dok sembang kencang kununnn Tun dah tua.. takda apa dia nak & anak2 dah kay ...

lah cai bodoh ni nk tduh2 org sentap plk dh masa untuk tido xkan nk reply hujah bodoh ko sampai subuh

dulu #selamatkankroni

sekarang #kronisudahselamat

Ingat boleh ke beli 100% saham?

Edited by taikor at 26-6-2018 07:16 PM
True-X replied at 26-6-2018 02:12 PM
ko ni mmg lurus pembaris.... patutla zaman PM4 berderet2 kroni dia jadi jutawan.... kata diri ko b ...

Ape pulak lurus? Kan dah cakap kena REVIEW projek ECRL ni? So, buat sementara waktu tu, batal dan tangguh dulu. Memang ramai orang tengah tunggu beli saham syarikat2 yg terlibat dgn projek2 mega. Aku pon mcm VT. Aku salah jugak ker? Orang ramai yg nak MELABUR pon salah?

Serius, tak faham sangat dgn isu nye.

Kenyataan bahawa Tun M nak kayakan kroni spt VT dlm projek ini adalah tuduhan murahan puak pembangkang. Aku tak nampak kesalahan disini dan tak faham isu yg cuba ditengahkan disini.

T7 BUKAN syarikat Vincent Tan. Die cuma beli 5.3% saham saje. Dah riuh semalaya. Amende...??

Kalau cakap projek ECRL diberi kpd Berjaya, syarikat VT, ini aku faham lah. Malah sependapat dan sesentimen dgn semua orang.

Btw, aku tak suka VT. benci tengok muka die. Tapi aku ade isu orang tuduh2 Tun M dan tuduhan tidak logik

Edited by True-X at 26-6-2018 08:54 PM
taikor replied at 26-6-2018 07:13 PM
Ape pulak lurus? Kan dah cakap kena REVIEW projek ECRL ni? So, buat sementara waktu tu, batal da ...

time tun tan ting tong tu umum cancel.... saham jatuh.. TABUNG HAJI dok jual saham dia 30 sen taw... VT g beli 21 million shares..

skrg tetiba tun tan ting tong umum nak review akan diteruskan saham T7  tuh naik mencanak2 sampai 50 sen....  

dan sekarang ko ketinggalan ketapi ke.... ? ni VT nak jual balik saham dia kengkunun nak bersihkan nama katenyer... memutuskan utk jual.. x taw la jadi jual ke tak...
kl jadi jual berapa banyakkkkkkkk dia untung x sampai sebulan.... untung atas angin je...

yg rugi.... ko ngan sedara mara ko yg ade akaun kt tabung haji laa.. hahahhaha

https://www.bharian.com.my/bisne ... ham-dalam-t7-global

itula caranya mereka menjaga kroni....

True-X replied at 26-6-2018 07:45 PM
time tun tan ting tong tu umum cancel.... saham jatuh.. TABUNG HAJI dok jual saham dia 30 sen ta ...

adakah ini bermakna vincent masih untung manakala Tabung haji kerugian besar...hopefully tak jejas sgt dividen

GalileO replied at 27-6-2018 06:15 PM
adakah ini bermakna vincent masih untung manakala Tabung haji kerugian besar...hopefully tak jejas ...

ingatkan zaman malaysia baru ni TH tak kena main lagi. rupa nya TH memang dah jadi mangsa kroni.tk pe asalkan najib tumbang.

GalileO replied at 27-6-2018 06:15 PM
adakah ini bermakna vincent masih untung manakala Tabung haji kerugian besar...hopefully tak jejas ...

VT memang untung..... TH rugi besar atau kecik.. atau rugi on paper aje.. aku x pandai nak cakap.. aku bukan org bisnes.... tp this is day light robbery... rakyat marhaen banyak tak paham.... maka orang2 kaya yg berkepentingan SELFISH yg mempermainkan mereka supaya orang kaya ni untung maksimum.... rakyat marhaen dapat sisa2 je.... tuh PM4 dulu buat... skrg PM7 pulak sambung ape yg PM4 buat

Edited by cmf_shalom at 27-6-2018 08:52 PM

hehe..

Banyak benda nampak mcm kebetulan je....

pelik2....

sebelum PRU lagi ak rasa..gerakan TDM ni ada hidden agenda...

Benda2 ini pun bukan timbul ttiba...bila ada hidden agenda...tentu ada gerakan..bila ada gerakan...tentu ada perancangan  kan kan...

perancangan tu..of coz la bukan hasil semalam punya bincang...x akan la esok nak kawen....baru pagi tadi nak bincangplan bagai...jangan jatuhkan maruah org bijak ok...

Dari hari pertama TDM beria-ia bkempen hutang negara mcecah 1 trilion...dimana dia cakap..setakat dilaporkan kerajaan..hutang negara 600 bilion..tapi saya dapat tau boleh cecah 1 trilion...aku dh mula ragu2...

Cara dia ckp...mcm gomen sembunyi fakta pasal hutang..sedang laporan angka 1 trilion tu mmg ada dimasukkan dlm laporan kerajaan....xde sembunyi pun..

Kenapa TDM tidak memakai laporan standard bank dunia bila dia cakap pasal jumlah hutang negara?

Paling penting...if info yang aku terima ni betul...even...zaman tun pun...dia x masukkan PPP n tanggungan kerajaan tu sebagai hutang....

Tu hari, Tun masa kat Jepun cakap, yup dia memang dh tua...tapi dia belum nyanyuk...

heheh..btambah la tahap skeptikal aku thadap TUN....dulu sbelum PRU dia cakap anak2 dia kaya time dia dh x jadi PM...plus beberapa lagi kenyataan x masuk akal TUN..nak dikira sebagai apa ye...?

hanya bendul je...yg x leh baca. game ni...

aku ngaku TUN memang bijak..tapi satu je TUN lupa...sebagai warga tua...mbe TUN x sedar....maklumat dan gossip semuanya dihujung jari...jauh beza era 90an dulu..

Aku juga x boleh hadam...if ada yang ingat mencuri duit  kerajaan ini hanya berkisar rasuah/tender kepada kroni sahaja...itu old skul punya cara...orang bijak tidak akan menggunakan kaedah ols skul ler...

if ada masa...baca la kajian kes  kontroversi n skandal kolar putih kat kat Amerika...Erop sana...jangan baca level Malaysia...
Najib tu dah la x dengar cakap.....berguru pun x abiz lagi....nasib ko la nak...

lazim replied at 26-6-2018 02:27 PM
lah cai bodoh ni nk tduh2 org sentap plk dh masa untuk tido xkan nk reply hujah bodoh ko sampai su ...

Sapa tuduh hang ni?? ada aku reply or sebot nama hang kaa?? prrffghh jer laa

so siapa yang bodoh lg sentap plus tak tahu malu ??... p lap hingus dulu laa sebelom nak reply post orang lain