CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaziot

SUKAN TERBAIK DI SEKOLAH UNTUK ANAK2 JOIN

angang123 replied at 6-8-2018 10:39 PM
Kalau rumah ada mesin air senang lah, saya duduk rumah sewa... tak ada air bersih untuk minum, air ...

Kena beli satu dalam rumah kamu, mesin air sekarang pun tak mahal sangat, boleh bayar ansuran. Dan tanya lah housemate kamu nak share ke tak, sebab kehidupan harian kamu akan jadi senang kalau ada mesin air dalam rumah.

sabunkk replied at 6-8-2018 10:35 PM
ada sikit lah, perut dah kecil. seluar pun rasa longgar dah, tapi berat tak turun macam tak puas h ...

macam tu ok dah, sebab senamam adalah untuk bagi otot jadi lagi kuat. Kalau senaman dengan cara betul, lemak dalam badan akan jadi kurang. Tapi senaman terlalu banyak pun tak baik, otot kamu akan cedera dan letih, nanti dapat kesan buruk, kena jaga juga masa senaman.

nasalo replied at 6-8-2018 10:42 PM
Kena beli satu dalam rumah kamu, mesin air sekarang pun tak mahal sangat, boleh bayar ansuran. Dan ...

Ada jenama yang murah? kalau murah mesti kualiti buruk, kalau nak kualiti mesti harga mahal. Mana ada orang nak share kalau harga mahal, susah lah macam ni, lebih baik saya ambil air di measin air besar kat luar kedai.

sabunkk replied at 6-8-2018 10:14 PM
Boleh saya tanya kenapa saya dah banyak buat senaman dan gym, tapi saya tak perasan ada pengurangan  ...

selalunye la execrise ni berat menten or akan naik sbb akan ada muscle gain

utk kurus..kena jaga gula, food..and exercise pun lite2 aje..bkn yg weight tu

Pasal minat ni hal subjektif. Kalau anak tak berminat bersukan jangan paksa nanti tertekan la terjejas pendidikan dia nanti. Tapi boleh perlahan2 influence dia untuk minat sukan dengan tengok channel atau video sukan. Mana tau nanti datang minat tu.

sabunkk replied at 6-8-2018 10:32 PM
Saya cuma ikut jadual untuk buat senamam, tapi makan macam biasa saja, memang tak banyak makan ben ...

Jaga diet tu lagi penting dari excercise dalam mengurangkan berat badan. Kadar kalori kena jaga. Bila excercise kadar air dalam badan pun kena jaga. Minum banyak air untuk ganti peluh toxic yang keluar tu.

Follow Us
omonyeet replied at 7-8-2018 03:42 PM
Pasal minat ni hal subjektif. Kalau anak tak berminat bersukan jangan paksa nanti tertekan la terjej ...

mmg xpenah paksa pun, cuma iols guna secara halus bg dia pikir sndiri baiknye ada sport ni

alhamdulillah yg girl dh ckp abis upsr ni dia nk cuba hoki

I rasa sukan apa pun boleh kot ??? asalka anak awak pandai+cemerlang ,pernah mewakili sekolah ke sertai apa-apa pertandingan ,then OK la.

sabunkk replied at 6-8-2018 10:14 PM
Boleh saya tanya kenapa saya dah banyak buat senaman dan gym, tapi saya tak perasan ada pengurangan  ...

Saya pun nak kuruskan badanlah . Tapi masa I dah penuh.. sbbkan i ni student. Dahlah kena tidur lewat.. tak cukup masa.Ade ape cara lain???

nasalo replied at 6-8-2018 10:23 PM
ya, betul... lepas senaman kena minum air yang secukupnya. Kena ingat jangan munim minuman yang gu ...

Betul, lepas gym I minum air alkaline (Coway brand), ia boleh membantu andan menurunkan berat badan. Dulu I gemuk gila (berat badan agaknya 75kg), sekrg dah turun byk...

zaziot replied at 7-8-2018 03:56 PM
mmg xpenah paksa pun, cuma iols guna secara halus bg dia pikir sndiri baiknye ada sport ni

alha ...

hebat betuk anak awak ye. Umur kecil dah pandai bersukan. I ni lemah dalam sukan, lari sekejap dah nak putus nafas ORZZz

omonyeet replied at 7-8-2018 03:45 PM
Jaga diet tu lagi penting dari excercise dalam mengurangkan berat badan. Kadar kalori kena jaga. B ...

Kalau minum air je dapat keluarkan toxic, I ni dah sihat belaka.
Tapi sistem pencernaan saya macam lemah je. Susah cerna makanan.

Kimoraleesimons replied at 7-8-2018 11:00 PM
Betul, lepas gym I minum air alkaline (Coway brand), ia boleh membantu andan menurunkan berat bada ...

awek cantik ni, betul ke minum ar alkaline saje bolh tutunkan badan? Semua brand air alkaline atau Coway brand saje?

omonyeet replied at 7-8-2018 03:42 PM
Pasal minat ni hal subjektif. Kalau anak tak berminat bersukan jangan paksa nanti tertekan la terjej ...

Ku setuju, benda mcm ni x boleh paksa punya, ku tau yg ada sesetengah ibubapa yg mau anak2 mrk buat benda yg mrk sendiri mau je, tanpa hiraukan emosi anak2 mrk. Yg ini x bagus, mesti perlu anak2 sendiri ada minat baru bagi mrk buat, yg paksa2 tu tentu x kan tahan lama punya.

zaziot replied at 7-8-2018 03:56 PM

alha ...

Kalau cuba2 tu mmg boleh, asalkan bukan paksa punya tentu x ada masalah. Yg ku sendiri masa mula2 masuk sekolah menengah juga sertai kelab basketball kerana nampak seronok, tapi lepas bbrp bulan quit sudah, kerana x sesuai utk ku main

Ku sendiri bukan seorg yg sgt minat sukan, masa dulu mata pelajaran yg paling benci ialah PJK, kerana perlu berpeluh2 aih. Kalau masa hari sukan tu kan semua org perlu masuk satu acara, ku hanya pilih yg paling mudah je lontar peluru, x perlu gerak2 :p

CariMUN replied at 7-8-2018 09:49 PM
I rasa sukan apa pun boleh kot ??? asalka anak awak pandai+cemerlang ,pernah mewakili sekolah ke ser ...

Benda yg paling penting ialah minat, asalkan ada minat dan dedikasi mcm mana sibuk atau letih pun mrk tetap akan teruskan. Ku tgk yg kawan2 yg sertai pertandingan wakili sekolah tu setiap hari perlu tinggal kat sekolah utk training sampai pukul 4~5 petang, x tau mcm mana mrk dpt manage masa mrk.

May0017 replied at 8-8-2018 02:22 PM
Kalau minum air je dapat keluarkan toxic, I ni dah sihat belaka.
Tapi sistem pencernaan saya maca ...

Kalau minum air je tentulah x cukup utk keluarkan tosik dr badan, masih perlu bersenam juga utk menjamin badan yg sihat. Setiap minggu gi jogging2 kejap sudah boleh, x perlu bgitu hardcore kalau malas, asalkan ada berpeluh sudah cukup.

TomatoNoob replied at 8-8-2018 10:41 PM
Kalau minum air je tentulah x cukup utk keluarkan tosik dr badan, masih perlu bersenam juga utk me ...

Minum lah air mineral kalau mau badan sihat, tapi bukan minum byk lah, kadangkala minum sudah boleh. Dengar kata yg skrg sudah dpt beli penapis air yg ada air mineral, tapi x tau jenama apa yg ada.

NurAini11 replied at 8-8-2018 10:38 PM
Benda yg paling penting ialah minat, asalkan ada minat dan dedikasi mcm mana sibuk atau letih pun  ...

Yupp. Peranan ibu bapa amat penting jugak. Kalau anak you minat, you kena support dia tau. Nanti performance dia lagi bagus.