CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

Menantu dari Neraka..

idakamaruddin replied at 7-11-2018 09:45 AM
ya Allah kak..berat sungguh dugaan akak... saya syukur dan lega saya n family tak pernah lalui ben ...

sis, cube suruh akak yg berbisol tu makan tapai selalu
bukan apa, masa ai kecik dulu, ai pon kena penyakit penoh bisol di muka,
mak kata bukan bisol biasa, cam berlubang2 gitu
penat makpak bawak pi jumpe doctor tapi xde kesan pon,
pi jumpe ustaz siap tukar nama bagai pon xde kesan, tapi nama tu melekat plak kat ai
last2 ada org cakap suh bagi makan tapai...makpak pon cube je la sbb desperate nak anak sembuh kan
alhamdulillah terus sembuh

rifaa replied at 7-11-2018 10:13 AM
sis, cube suruh akak yg berbisol tu makan tapai selalu
bukan apa, masa ai kecik dulu, ai pon kena ...

ye ke? nnt iolls ckp kt hb bgtau kt makcik dia.. thanks chuolss..  

Dollyzzzz replied at 7-10-2018 07:52 PM
Ular tu mula2 dia pupu kat dlm rumah.. Najis ular ni panjang mcm pensil.. Saya idak le tau... Dah  ...

ya ampunnn ngeri nyeee..meremang bulu roma baca hahaha

MissVixen replied at 8-10-2018 12:06 AM
Ya Allah. Gelinya dengar ular. Sampai hati dia buat macam tu. Semoga tt sekeluarga diberi kesembuh ...

org org mcmni sllu tak percaya dgn qada qadar Allah..tak pernah redho apa Allah bagi sbb tu dia syirik, cari jalan lain utk bahagia dan puaskan hati...

mcm suami saya ni terlebih berani..saya takut ada org benci ngn berani dia tu n org hantar benda2 kt dia n family..risau la kan walaupun kita tau Allah ada cuma ye la hati manusia ni tak leh nak dugakan...

Menarik betul kisah ni Thailand punya

Bestnyaa cerita kau ...  Aku follow..

Follow Us
TT tak sambung dah ke cerita maid philipin tu... ke ada yhread lain

meremang baca dr awal hingga abis....Nauzubillahimin zalik minta dijauhkan.

Lor...ingatkan ada sambungan citer
tuan tanah ke mana agaknya?

Nah dah dua tahun baru jumpa thread ni..best2 dan menakutkanla citer pengalaman kahwin dgn org siam ni.
Bila baca baru aku teringat yg abg aku sendiri pun kena sihir mcm si shaz......sihir yg sampai lupa mak bapak, adik beradik....jadi bodoh je ikut cakap bini.
Abg aku dulu keje KL, jumpa bdk pempuan tu pun kt KL. Masa tu aku belajo kat melaka. Jumpa pempuan tu sekali je, siap dia bagi bekal kuih apa kat aku. Tapi aku tak minat kuih tu, sampai melaka aku bg kucing je makan.
Tak lama lepas tu, abg aku call mak aku cakap dia dah kahwin..terkejut la org tua tu kt kg, dgn takde khabar berita, tup2 kahwin. Lepas kahwin tu nak call tak dapat, tak angkat..ataupun si bini abg aku yg angkat warning mak aku jgn cari anak dia lagi.
Sampila satu hari tu mak aku mimpi abg aku dlm satu lubang, pakai seluar pendek, menangis. Mak aku sedar je dia menangis la kenangkan anak sulung dia. Hari tu jgk mak aku berpakat dgn pak cik aku, dgn sorang jiran yg pandai berubat ni, sewa satu van terus pergi KL. Dgn alamat rumah yg dpt dri kwn2 abg aku, pakcik aku ngn jiran ni sampai ke rumah sewa abg aku tu. Jiran ni baca ayat sikit, pakcik aku masuk, ambik abang aku, tak cakap sepatah pun terus bawak balik sehelai sepinggang.
Sampai ke rumah mak aku, abg aku dah mengamuk.....sampai la dia kena penampar jepun dgn bapak aku. Bapak ku ni dulu handal jgk orgnya kalau silat2 ni.
Esoknya terus mak bapak aku bawak abg aku tu balik ke kg kat Selama, Perak, ada sorang bekas dukun...dialah yg mengubat abang aku seminggu sampai baik balik.
Dah sihat abg aku telefon pompuan tu terus cerai. Kuat sihir bdk pempuan ni, tiap malam dengar org tabur pasir, bunyi tapak kaki prap..prap berjalan atas bumbung rumah zink. No telefon keluarga terdekat habis semua kena tukar sebab hantu ni mengacau.
Itulah pengalaman aku dalam bab sihir2 ni.

sranua replied at 24-11-2020 10:26 AM
Nah dah dua tahun baru jumpa thread ni..best2 dan menakutkanla citer pengalaman kahwin dgn org siam  ...

dasyat eh sampai macam tu sekali. kenapa perempuan tu macam terdesak sangat siap main sihir?

girl7 replied at 25-11-2020 11:05 AM
dasyat eh sampai macam tu sekali. kenapa perempuan tu macam terdesak sangat siap main sihir?

Mungkin juga sebab desakan hidup di ibukota, kos mahal, jadi kalau dapat khadamkan seorang lelaki, kebas duit ASBnya, bodohkan dia sampai lupakan keluarga mungkin akan jadi satu kepuasan buat dirinya. Mungkin juga sebab berdendam dengan ayah yg dah rogol dia dan adik beradik masa kecik...dan bila dah besar rasa marah menjadi dendam kesumat terhadap kaum adam. Boleh jadi ye sebab saya pernah jumpa satu kes, makcik ni datang pejabat nak mintak pengesahan cerai dengan lakinya. Kenapa, sebab laki dia dah rogol semua anak perempuan dia yg seramai 5 orang. Dan sekarang bila laki dia masuk penjara kes dadah, itulah kesempatan untuk makcik tu selamatkan dirinya dan anak-anaknya. Beradu kekuatan tentulah kalah, tapi kalau jalan sihir dapat melampiaskan rasa marah dan dendam. Semua tu ada kemungkinan dan jalan hitam yg dipilih tentulah atas bisikan syaitan juga.

Habis dah marathon benang ni...best2 cerita, byk yg boleh diambik iktibar esp kisah kak su.

Bg aku mana2 perempuan yg dah biasa hidup sorang menjanda atau membalu, dah biasa berdikari dan mampu, tak perlu lah kawin lain. Besarkan anak2 dan urus diri sdiri lebih senang. Apatah lagi kawin lagi jd no 2, kita tak tahu hati perut yg no 1 lebih2 lagi klu yg no 1 tu mmg tak rela dimadukan.
Ada laki pun menyusahkan idup buat apa? Mesti hidup kaksu lebih aman & bahagia bersama anak2 klu dia tak kawin dgn jantan kamjad mcm pak kamsan tu

Achik dah dua kali khatam benang ni..kali kedua baca masih lagi rasa cerita cerita kat sini  ohsem.

Pasal sihir ni memang la sapa sapa yang tak alami sendiri susah nak percaya..bila jadi depan mata baru tau. Yang penting, jangan kita pulak amalkan sihir ni sebab confirm confirm menduakan Allah.

Kepada mangsa sihir, moga Allah bagi kesembuhan dan mudahkan urusan kalian.

umieanie replied at 18-9-2018 09:19 PM
Sihir ni satu je..kalau kau yakin dia menjadi kena kat kau mmg dia akan menjadi betul....setan.kan.. ...

Minta maaf. Ni tidak tepat

hye evil!! apahabaqq!!!!

mamaezah replied at 19-12-2020 12:19 PM
hye evil!! apahabaqq!!!!

Alhamdulillah masih bernafas lagi. Mamaezah sihat ke tu?

tak sambungan lagik ke tt... cite kesah lain pulak

Up kan thread... nak berak dulu..

Mleeen82 replied at 12-9-2018 04:51 PM
KENAPA X CITER TERUS ABIS?

Tak payahlah caplocks..tunggu jekla tt ready..sabar