CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saripdolmat

[Politik] PH cadang apungkan aset & bangunan Hospital Kerajaan utk dapatkan duit keran

tersilap pangkah jamban dapat taik.

saya tidak risau pemimpin bodoh tapi yg saya risau adalah rakyat bodoh yg masih sokong pemimpin bodoh...

JokesCop replied at 18-10-2018 01:07 AM
Kesihatan bukan keistimewaan, tapi hak rakyat.

Kalau nak mintak kene guling, jangan menyusahkan r ...

sejak ph naik ni menteri2 asyik sebut caj hospital kita terlalu rendah, tarif air dah 20 tahun x pernah kaji ...  lain mcm jer nada mrk sebelum & selepas 9 Mei pru14

lancau btl kerajaan ph ni. Baik sokong parti murba dr benz ali. Lg bgs.

julia5094 replied at 17-10-2018 12:29 PM
Betul la cakap orang..manusia tamak selalu rugi..yang dikejar tak dapat, yang dikendong berciciran.. ...

Ye betulll.. nak makan ape lopes ni ontahlaa.. dulu masa kerja selalu sedekah kat org kg.. beli beras dan etc bagilaa kat derang.. siann.. ade yg bute ade yg oku.. ade yg rumah pun takde letrik.. aku yg hidup biasa biasa ni bila tengok derang.. rasa mcm kayanyeee aku

tobby replied at 17-10-2018 12:52 PM
Setuju.  Semoga belon tu jatuh tgh laut jauh dari manusia

Jatuh digunung dikutub utara pun bole.. duk laa hampa kat situu

Follow Us
tobby replied at 17-10-2018 11:58 PM
Org dah x percaya dah kencing atok.. Byk sgt dah mengencing sejak 9 Mei. Mat sabu pun dah pecah te ...

rakyat mmg tak kisah pon janji atok
sbb umngok sendiri dah kata atok dah nyanyuk.
rakyat nak atok tumbangkan umngok je

honeybee1802 replied at 17-10-2018 06:36 PM
Walau kampeni ada medical coverage or diri sendiri ada insurance kena hengat.. Langit tak selalu c ...

itulah..aku ambik jugak, sebab bila mcm2 isu skrg ni, byk comp buang pekerja, benefits yg dulu kita dpt pun hlg gitu je...
insurance pn makin mahal, kalau dlu ada hospital allowance, sekarang dah xde..Kanser pn dah mcm penyakit yg common kan..

lkick2113 replied at 17-10-2018 04:56 PM
council of elders, puih!!!! apasal si zeti dan jomo tak berbunyi?????kata pakar ekonomi

pakar pun tunduk ngan atuk

palmolive replied at 18-10-2018 10:34 AM
pakar pun tunduk ngan atuk

JOMO pun dah menyorok masuk gua  ...  dgn zeti aziz sekali

lkick2113 replied at 17-10-2018 04:56 PM
council of elders, puih!!!! apasal si zeti dan jomo tak berbunyi?????kata pakar ekonomi

kalau ikut jomo, council of elders ni dah disbanded pun lps 100 hari. daim stay dgn mahathir, yg lain2  dah buat hal masing2. gitu lebih kurang ceritanya. tp kalau ikut mahathir, daim masih lg pengerusi council of elders.

ramai yg ingat zeti, jomo, kuok, hassan merican ada lg dlm council tu.

konfius kan? nak kata dah disbanded, daim ada lg. nak kata belum disbanded, jomo dgn lain2 dah takde dlm tu.

ada org ego tinggi melangit malu nak mengaku zaman diktator dia dah berlalu kot. bkn semua yg dia nak dia blh dpt sekarang mcm kes jawatan menteri pendidikan hari tu

pekiraan aku jika kerajaan kekuranngan hasil pendaptan,jalan yg ada naikan harga minyak!.. jika turunkan harga minyak menjadi beban kepd kerajaan.

badaksumbu replied at 18-10-2018 11:23 AM
kalau ikut jomo, council of elders ni dah disbanded pun lps 100 hari. daim stay dgn mahathir, yg l ...

oooo....ade ke tak de ni?????

Stupid is as stupid does.

kesian cai PH cuma mampu berdolak dalik isu oktoberfest je.. isu ni terus berdiam diri masuk gua duk berpeluk dgn babi

Ape YG ssh, balik je la kepada GST...Dr KO kena maki bnyk Benda PSL segala mala cukai KO nak cukai..nak apung la, nak Naik tarif la...nak Kaji tu, nak Kaji ni....naknak potong ITU ini.....Aku tgk penyokong pH pun da bnyk sedar PSL gst ni......KO punya penyokong mesti MAAF je Kan khilaffan menteri2 ni......korangkan suci

selalunya yg terapung2 ni ialah taik manusia

badaksumbu replied at 18-10-2018 11:23 AM
kalau ikut jomo, council of elders ni dah disbanded pun lps 100 hari. daim stay dgn mahathir, yg l ...

kesian jomo kena kencing.  payment entah sempat bayar ke tak utk tugasan 100 hari kena kencing

JohnnySins replied at 17-10-2018 01:13 PM
kerajaan pakatan hanat nak memajukan industri insurance kot...wakakakkakakakaka

Orang-orang PH ni memang tak reti ekonomi gamaknya.Kalau buat medical card, mcm mana org tua @ org susah kat kampung tu?
sapa nak belikan mereka medical card ni?
Dah la insuran pun bukannya nya tanggung semua jenis penyakit.
kalau ada penyakit kronik nak pi jumpa bomoh pulak ka?
last2 back to square one, kerajaan juga la yg kena tanggung rakyat.
Baru aku berangan pencen nanti kalau sakit demam pegi ja hospital gomen , bayar pun tak mahal.

Ni budak2 wecet punya angkara lah ni.

Melorqe replied at 19-10-2018 04:45 PM
Orang-orang PH ni memang tak reti ekonomi gamaknya.Kalau buat medical card, mcm mana org tua @ org ...

thats the point..sebab itu saya secara peribadi lebih percaya pada lebih menyokong dan percaya pada sistem public healthcare bersubsidi daripada kerajaan berbanding sistem insured healthcare plan...sebab adalah realiti dunia..both private healthcare and medical insurance aimed to profit the SHAREHOLDERS....di situlah duit berpusing...wakakakakakakakaka

di selangor realiti peduli sihat selangor adalah rm50 satu session...dengan had limit rm200 satu kali daftaq kalau saya tak silap...this is obviously political sebab klinik kesihatan sememangnya dah ada servis temujanji perubatan dengan warga emas dengan hanya bayaq rm1 untuk segala jenih ubat yang mencecah puluhan ringgit di farmasi private...tapi kalau sistem yang sama dilaksanakan diperingkat nasional...saya tak yakin ramai yang akan yakin sebab realitinya hospital2 pakaq milik kerajaan sentiasa sesak dan penuh....malah pengalaman saya sendiri..yang sepet yang gaji worth more than rm5k pun masih pergi ka spitai selayang untuk diagnosis....sebab? dia habaq insurance company belum tentu nak cover...wakakakakakakaka

tapi tengok intipati rmk11 semalam rasa kerajaan pakatan hanat mungkin akan teruihkan sistem yang sedia ada...sebab depa pun sedaq...pengundi yang sedia ada adalah golongan yang berpendidikan...cuma yang terlebih bowdow menyembah tu saya tak boleh komen lebih...wakakakakkaka