CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hijau88

MULAI 29 APRIL 2019: MEGADRAMA: CURI-CURI CINTA [ZAHIRAH MACWILSON, AIMAN HAKIM

puteribaya replied at 14-6-2019 11:57 AM
ku lagi teruks..x tau pun citer tu ujud

ahhahaha...

iouls ni minat jugak si ameera tu....tapi entah kenapa lately mcm agak boring lakonan beliau...Nur 2 pun iouls x boleh nak layan....

puteribaya replied at 14-6-2019 11:49 AM
citer ni dipendekan before tayang..kalu Astro tahu jadi hit gini dah lama dia mintak prolong..ehh  ...

nak mintak kat siapa....selalu kan dlm cari ni kabel2 tahap pencawang....mohon yang ada cabel pencawang sampaikan hasrat kami2
wire bumi jek ni...

Ni ig live Ira ngan casts CCC semlm.
Syukur ada yg upload kat youtube ni. Org ni mmg rajin upload klu Ira ada ber ig live.
Ira ni dah la jenis jrg ber ig live n save live tu.

jajamis replied at 6-6-2019 11:36 AM
Aku suka scene ni...bole rasa sedih

Scene Intan bermonolog ckp dgn baby dlm kandungan ni ssh weyh nak buat. Maksud aku kalau pelakon kayu yg buat mesti jd bosan & mengantuk. Sbb mmg xde apa jd, dia cuma ckp sorang2. Agak lama pulak tu. Tp Ira mmg bagus. Bukan je x mmbosankan, dia bwk penonton sama2 sedih dgn dia. Aiman kat luar pintu pun bagus. Masa dia ddk tersandar kat dinding tu terus nampak dia kecik. Masa tu dah x nampak dah dia sbg seorg suami & boss yg egonya tinggi melangit.
Sorry aku reply post minggu lps lol. aku tgk backlog ni sbb masa cuti raya busy naw huhu.

seri_mawr replied at 14-6-2019 10:39 AM
anak aku tanya...ibu ada tak CCC raya..? bila ya..? ke CCC puasa..?? (aduhai la anak...CCC puasa p ...

suka..suka..suka..

hijau88 replied at 11-6-2019 12:58 AM
Ada bbrp part di novel scene d rumah Intan takde d drama.
Intan ungkit part makan sedap2 dlu. Intan ...

Haah la, bilik mak Intan lengkap segala. Bilik Intan apa pun xde. Tido atas tikar je. Aku sedih gila scene mak Intan tanya Dani betul ke Intan tido atas tilam tp hari2 dah kemas letak tilam belakang almari. Punya la Intan nak membahagiakan mak dia. Taip ni pun nak nangis huhu.

Follow Us
mai_pinky replied at 11-6-2019 08:40 AM
Real betul emak Dani marah semalam

Aku pun suka scene Dani kena hamun dgn mak dia ni. Setakat yg aku penah tgk akak ni berlakon, ni 1st time tgk dia marah smpai camtu sekali. Mcm btul2 marah. Padan muka Dani.

saaya replied at 11-6-2019 10:53 AM
Emak n adik Ai dok membebel tgk cara Aiman susukan Iman. Nampak betul kekoknya disitu... Tp elok p ...

Hahahaha. Nampak la agak kekok. Tp cara dia main dgn Iman nampak ok. Nampak la pandai layan baby.

Ira jgn ckp la. Aku suka scene TanDan bertekak dpn lift, kejar2 kat tangga smpai ke dpn bangunan. Aku risau tp Ira nampak pro sambil dukung baby, heret stroller turun tangga laju2. Nampak la mcm Intan ni dah biasa handle semua tu sorang2 mcm ibu tunggal yg lasak gitu. Cara dia lipat stroller tu pun cekap je. Mesti dah practice sblm shoot.

Kudos to baby Iman jugak. Baikkk je. Dahla mulut mcm mulut Ira. Comel btul.

monitor4 replied at 14-6-2019 01:22 PM
Haah la, bilik mak Intan lengkap segala. Bilik Intan apa pun xde. Tido atas tikar je. Aku sedih gi ...

Mmg kesian. Demi nak membahagiakan, biar la dia yg berkorban.

willowbe replied at 12-6-2019 09:55 AM
i think part ni mcm dia tak boleh kontrol.. macam kadang2 kita nak kontol muka serious to some j ...

Aku suka sgt scene2 Intan dgn mak dia bila diorg dah berbaik. Gaya lakonan Fauziah Nawi yg agak over & gaya lakonan Ira yg bersahaja blend secukup rasa. Scene simple sembang2 psl sambal nasik lemak pun jd touching. Aku suka part mak Intan tegur jgn muncung sgt mulut tu. Comel je dua2.

puteribaya replied at 14-6-2019 09:48 AM
kadang2 bukan cerita tu yg pendek tapi ikut Astro/stesen TV..dia akan minta pendekkan ..mcm citer  ...

Itu la scene best dorg delete pula. Amenda la. Dah la scene #TanDan.
Tp, itu la aku rasa sbb awal2 dlu tu ada je Intan mkn sedap2... tp takde la selalu.
Yg tym Intan jadi security, dah la tak bergaji, mkn pun lauk yg sama sajork.
Harus la Intan marah sbb teruk sgt wey layanan dani tu. Sekali pakej menghina lak tu.
Sepa tak sakit hati.

miu84 replied at 14-6-2019 10:05 AM
Dalam drama ni nampak tempelan sangat watak izzue hehehe. Tapi meols suka setiap kali dia keluar,  ...

Haha. Mmg tempelan. Tp bagus la, helok sgt pemilihan pelakon wpun sekadar tempelan. Yg penting izzue berjaya bw watak suratman.
Spoilnya tak tinggi mcm aiman jek.
Tp izzue tu tinggi sket je dr Ira.

puteribaya replied at 14-6-2019 09:48 AM
kadang2 bukan cerita tu yg pendek tapi ikut Astro/stesen TV..dia akan minta pendekkan ..mcm citer  ...

Lepas tu DPD tu pun mcm kurg promosi kan.
Nasib baik meletop jgk drama tu.
Berjaya menaikkan nama Ira.

CCC ni mmg astro promote kaw2 kan. Tp cerita mmg best pun.
Nasib baik raja ahmad yg jadi pengarahnya.

Klu aku, cukup la CCC takde sambungan. Klu CCC Raya setahun weyh nak tunggu. Bagus buat cerita baru yg lebih fresh lagi best, gandingan Ira n aiman lgi.

hijau88 replied at 12-6-2019 08:22 PM
Aku rasa mcm nak cepuk dani aka aiman. Adoiiii. Main2...
Mesti Ira tahan gelak.

Scene ni buat aku jatuh suka kat lakonan Aiman. Aku x sangka dia nak nyanyi camtu smpai x kesah dia nampak x hensem lol.

Ira pun bagus dlm scene ni. Reaksi dia sesuai sgt padahal diorg shoot scene ni asing2. Masa Ira shoot, kat sblh dia yg drive tu bukan Aiman pun. Masa Aiman shoot mmg Ira ada kat sblh tp cuma utk tolong pegang hp spy Aiman dpt baca lirik. Hasilnya scene ni smpai menitik air mata aku gelak kan Dani poyo jd Anuar Zain celup.

seri_mawr replied at 13-6-2019 10:01 AM
episod semlm...

mak intan so real....sedih jadi...marah jadi...

Dani dari dulu ulat bulu bila dgn Intan. Masa scene melutut peluk kaki Intan tu aku rasa agak merisaukan jugak hahaha. Tp aku suka dialog kat scene tu. Kelakar bila Dani ckp "Abg nak syg, Iman je x cukup". Dah la poyo, x malu pulak tu, kelakar pun ada.

Incanto replied at 13-6-2019 10:38 AM
Semalam aku punya fevret episod

Paling suka part Dani nyanyi lagu Nuar Jeng...terjuih juih mulut: ...

Sama. Episode 27 pun episod fav aku. Semua ada. Dia bg kita gelak2 dulu dgn scene sweet2 kelakar, pastu geram kat Iza gi jwb telefon Dani masa Intan call. Pastu rasa nak masuk tv nak tolong Intan masa kena bantai dgn mak long. Pastu last sekali banjir kat scene Intan mengamuk kat Dani. Penat emosi aku tgk episode 27 tp puas hati.

hijau88 replied at 13-6-2019 03:24 PM
Aiman ni sj tau nyanyi lagu tu mcm tu. Nak buat kelakar la tu. Tp, mmg kelakar pun.
Haih. N ...

Ira ckp kat live mlm td, dia pun x sangka Aiman nak nyanyi camtu. Pengarah & crew2 pun x tau. Tp menarik la hasilnya kelakar. Aku x thn since kat scene yg dia miming lagu ni sblm drive lg. Poyo gile smpai jd kelakar. Sebelum ni aku kutuk Aiman ni buat lawak hambar Ira je yg ketawa. Skrg aku pun gelak smpai keluar air mata tgk perangai Dani huhu.

for me semalam i touching sikit part intan bg hadiah al-quran braille kt mak dia..then mak intan doakan untuk intan...feel tu sampai menusuk hati...
moral nya..sejahat mana kita, mak kita tetap akan terima baik buruk anak nya. dan doa mak yg paling utama...

puteribaya replied at 13-6-2019 03:33 PM
terkujat iols semalam..kena tengking..dah macam suara sajat ..uishh iols bayangkan sok2 dorang lak ...

Meremang, terkedu, terkujat aku weyh masa Intan mengamuk tu. Seram pun ada. PAstu sedih bila dia cerita kat mak dia apa Dani dah buat kat dia, kat abg Is. Pastu Dani merayu2 kat Intan kat mak Intan smpai merah2 muka nangis, aku lg la banjir. Dua org ni mmg pandai berlakon.