CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Lebih seminggu Haziq meninggal dunia namun hidung, bibir masih merah dedah ibu s

suda ajal nya sampai cuma cara kematian ja berbeza2 kan..apa2 pun
alhmdulillah arwah dpt jg dijumpai ...

Victorioussss replied at 27-3-2019 02:19 PM
Allah maha mengetahui. Dia tau pengakhiran kau, ape y kau pilih dlm hidup kau sama ada kau jadi ba ...

let me try to summarize...
Allah bagi pilihan tapi Allah dah tau dah pilihan aku. jadi Allah dah tetapkah dah samada aku mati dalam khairul fatimah atau tidak, tapi Allah tau la. Mati ni hari Jumaat tu bagus, tapi kalau aku merogol tak bagus la. Mati hari lain kurang bagus rogol ka tak rogol.

Apapun, rejeki tu.

Betul tak ni?

Btw, sapa yang decide mati dalam khairul fatimah ke tidak ni? Atas dasar apa decision tu?

nurrlisa replied at 27-3-2019 02:26 PM
Btw, sapa yang decide mati dalam khairul fatimah ke tidak ni? Atas dasar apa decision tu?

hidup ni 1 pilihan.
dlm islam kami diajar semasa allah meniupkan roh ke dalam rahim ibu kami, allah tunjuk juga apa yg kita akan alami kat dunia ni. x terlepas apa2 pun. setelah kami lahir, kami memulakan hidup mcm baby yg lain mcm yg ko tau.. cari upaya, kenal dunia.  dalam tempoh tu, ko di beri pilihan samada nak pilih yg baik atau yg buruk. mana2 agama pun janji kan nikmat syurga kalo ko berbuat baik kan.. sama la juga dgn islam ni (kalau ko x tau la)..

antara nikmat yg allah da janjikan atas faktor2 yg aku sendiri x pasti (aku bukan bijak nau bab agama, cukup2 makan sendiri je.. tp aku sudi kongsi ilmu sikit ni ngan ko) adalah ada kelebihan (syafaat) sekiranya meninggal di hari jumaat dan ada beberapa jenis kematian macam lemas, terbakar dan bersalin (syahid kecil) serta dlm peperangan yg menegakkan islam (syahid besar). jgn tanya aku kenapa ada syahid besar kecil sbb dlm quran yg cakap mcm tu. sebagai umat islam aku x dibenarkan utk mengeksplotasikan "words of allah" mengikut kemahuan dan pemahaman aku. ko kene tanya ahli quran.

semua yg kami mention tu ada kelebihan dia tp x semestinya kami dpt enjoy semua kelebihan tu walaupun kami mati dlm kategori yg kami nyatakan di atas sbb dasarnya dihitung dgn amalan kami semasa hidup. tu pasalnya bila kami dihidangkan dgn si polan da meninggal.. dia meninggal contoh ok contoh.. lemas.. sebagai umat islam lain yg mendengar, kami ucapkan innalillah.. kesiannya.. allahuakbar, semoga dia mendapat khusnul khotimah. ok.. antara contoh lain.. si pilin da meninggal la jumaat lepas.. sebagai umat islam lain yg mendengar, kami ucap innalillah... baik si polan tu.. untung dpt ek dia hari jumaat. semoga dia mendapat khusnul khotimah. nampak x? bukan kami umat islam yg justify, kami cuma BERDOA semoga dia mendapat segala kebaikan dan kelebihan yg dijanjikan. apa2 pun, semuanya adalah ketentuan allah. sesungguhnya allah maha mengetahui. mgkn kami nmpk sikap si mati secara dasar tp allah lebih mengetahui.. maka dengan itu, mati la cara mana sekali pun, hari apa sekali pun... andai kami jalani hidup dengan baik, menunaikan segala tuntutannya dan menjauhi larangannya.. mana nak tau kan? penganugerahan khusnul khotimah tu rahsia allah.

aku type panjang2 bukan nak ajak gado. aku terangkan dlm konteks pemahaman aku. andai ko nak tentang, aku cadangkan ko jumpa org yg lebih arif. aku bukan org yg layak utk cerita byk kat ko. kengkadangkan, bila ko x nak, ko mmg x nak.. no one can make u do things u dont want to do. fullstop. tp aku rasa a little respect goes a long way. cakap baik2. x payah hina agama dan tuhan kami. maybe ada org kami yg sejenis dgn ko yg suka bash agama lain (kalo ko agama selain islam la kan) tp that is not the teaching of islam. never once. spread love not hatred. this world can be a better place for u and me thou! nak tau, tanya je baik2 ok.. if its not you and i start it, who will?

peace ya!!

12
Return to list New