CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stongayam

KAWAN DAN DUIT

ape teruk nau kawan ko tu..

dia sebenarnye bekerja..

bekerja mintak orang duit..
itulah kerja dia

cuba ko pula buat2 tak ada duit,then pinjam duit dia.. dpt tak

Malas kerja, tapi rajin merayu duit orang.
Time pilihanraya suruh dia jadi perayu undi.

Teruk la kalo nk bersuap je manjang. Tu pemalas namanya. Prinsip aku senang je. Kalo nk tolong, aku bagi joran. Ko pegi la usaha sndri utk dapatkan ikan. Pepandai la nk idup. Sbb aku sndri pun bersusah payah utk hidup.  

Ada rakan sekerja aku sorang berhutang keliling pinggang pastu xnk bayar. Diorg laki bini keje pndapatan kasar 10k sbulan. Yg laki anak datuk. Mak bapak pengarah. Tp dapat bini yg berlagak x sedar diri, nk itu ini. Laki plk ikuttt je. Pegi melancong sana sini. Hutang tak bayar. Bukan skit dia pinjam. Beribu ribu jgk la.

Aku jenis xkn pinjam duit org dan aku pun xkan bg org pinjam duit aku.

Lepas ni hantar tazkirah mayat terapung2 di awangan tak lepas ke langit  sebab berhutang, nak masuk syurga tak lepas sebab hutang

Edited by Natsu_Dragneel at 31-3-2020 05:40 PM
KAWAN DAN DUIT

aku ada sorang kawan, lelaki ye. die xkerja dh dekat 3 tahun. lepastu selalu mintak kat aku dengan kwn2 lain duit. dulu mintak 100 200 lepastu mintak 50 sekarang mintak 30. kalau aku ckp xde die ckp 10 pon xpela. bila aku suruh keje die ckp susah nk cari keje. tapi data ade je memanjang. die nak ape sebenarnye? mcm mn nk handle kwn mcm ni?

p/s - dh nasihat, mrh semua tpi xjln

Hello tt. Aku pun pernah kena macam kau. Ni dua kategori peminjam:

1) Ada orang pinjam duit sebab dia betul-betul tak mampu dan terdesak nak teruskan hidup. Bila ada duit, dia akan bayar semula. Yang ni takpelah..sebab tak semua orang bernasib baik. Dan selalunya orang macam ni jarang pinjam kat orang kecuali kalau dah terdesak sangat. Aku tak rasa ralat langsung kalau nak kasi pinjam duit kat orang macam ni. Sebab aku faham rasa susah tu macam mana.

2) Tapi, ada orang meminjam sebab dah terbiasa sangat meminjam dengan orang sampaikan dia rasa dah selesa dengan keadaan ni.

Macam kes kau ni, aku rasa kawan kau ni jenis kategori nombor 2 tu ha. Alasan konon susah carik kerja. Pemalas kot? Sorry to say la, tapi better kau jangan kasi pinjam duit kat dia dah. Asyik nak cipta alasan je, kerja takmau.

Kat dunia ni, ramai orang suka amik kesempatan. Kadang kita kasi pinjam duit bukan sebab kita tengah ada duit, tapi kita faham rasa SUSAH tu macam mana. Bilamana ada je orang yang amik kesempatan macam ni, memang rasa geram.

Rate

1

Follow Us
kalau aku pilih hilang kawan dari hilang duit,

bangla pun sanggup potong rumput demi cari rezeki...ni nak senang minta dari pompuan ja

adila39 replied at 7-4-2019 09:21 AM
maybe TT boleh tlg carikan dia kerja. Tolong dalam betuk lain. Best of luck. Sometimes it is best to ...

dah tlg die carikan kerje,suruh die buat part time mcd,siap bagi tahu mcd mn nk gune org. die ckp xnak keje cikai2,die ade degree

krimkraker replied at 9-4-2019 10:22 PM
Tt...klu lpas ni die cri tt die nk pnjam duet..tt tnye la nk buat ape..klu die ckp nk bli sekian2 ct ...

die ckp nk pinjam duit sbb nk topup, nk cari kerje kene ade data, baru blh cari & isi form

yprat replied at 10-4-2019 02:38 PM
Aku cukup benci orang macam nih, xde keje, malas nak carik keje, xde usaha nak cari keje. Kalau kawa ...

kalau kite mrh die, bagi tazkirah, bagi motivasi pagi kat die, die reply "hmmm..ok. blh x nk pinjam duit?". xke pening mcm tu..hahahaha

leylapple replied at 10-4-2019 03:04 PM
bertabahlah TT dapat kawan bewak hidup...

text kat kawan tu, kalau tak reti nak hidup, baik mati  ...

dh mcm2 ckp kat die, mcm2 la, xmakan saman. mintk jugak duit.

singajantan replied at 15-4-2019 03:37 PM
sumaiyah gadis singapore yang on wheelchair pun boleh jadi driver grabfood....dengan kerusi roda kes ...

die bukan nk dgr kite ckp ape, dh tlg carikan keje mcd, siap bagitahu location,die ckp xnk keje mcd sbb ade degree. hahahaha

panda.gebu replied at 24-4-2019 03:31 PM
Tak patut dibuat kawan orang macam ni. Tapi kalau kau still nak kawan dia, bantu la dengan ikhlas.

die tetap kwn sy, tapi sy xtahu dh nk bantu mcm mn. mcm2 cara dh cuba, daripada bagi tazkirah pagi petang siang malam sampai bagi motivasi pagi, sampai tlg carikan kerje, xnak jugak..

None68 replied at 29-4-2019 06:44 PM
Report polis, gangguan.

itu la, kalau hati ni jenis gurun sahara dah lama dh, tapi kami kwn dh lame dh, kesian pulak, xsampai hati.

shop_girl replied at 26-6-2019 05:00 PM
Hazabnya perangai..janganlah kawen laki gini unless dia dah insaf dan ubah perangai

mmg xkawen la, kwn baik, dah lame kwn sbb tu die berani mintak duit, suke2 mintak. hahahha

cikdonat8 replied at 28-6-2019 03:47 PM
ape teruk nau kawan ko tu..

dia sebenarnye bekerja..

yaaa betullllllllll... mmg keje die mintak duit org, nk senang.

duradanis replied at 17-7-2019 11:50 AM
cuba ko pula buat2 tak ada duit,then pinjam duit dia.. dpt tak

mmg xdpt la, dh cube dh, die ckp mn ade duit, die pon hutang org. pening kepale.

PEPPERMAN replied at 26-7-2019 08:58 PM
Malas kerja, tapi rajin merayu duit orang.
Time pilihanraya suruh dia jadi perayu undi.

die dulu ala2 YB, sesuai rasenye...hahahaha

cekgihani replied at 31-7-2019 08:13 PM
Teruk la kalo nk bersuap je manjang. Tu pemalas namanya. Prinsip aku senang je. Kalo nk tolong, aku  ...

itu lagi teruk. tapi sama la kita, sy xkan pinjam duit org, sbb pikir mati, nnti kalau xdpt byr susah kite.