CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: julitta1234

Pro n con anak masuk sek cina..

cassriena replied at 21-4-2019 08:47 AM
last week i pegi satu tadika cina dkt area rumah, Principal dia kata my son dah terlambat nak masuk. ...

so kena masuk tadika cina start umur 3 tahun ke u?

aunty_onion replied at 21-5-2019 02:05 PM
so kena masuk tadika cina start umur 3 tahun ke u?

kalau ikut principal tu, camtulah gayanya kene masuk 4yo. nak masukkan anak u ke?

cassriena replied at 22-5-2019 12:04 PM
kalau ikut principal tu, camtulah gayanya kene masuk 4yo. nak masukkan anak u ke?

i tak kawin pon lagi hehehe.
tapi insya allah kalau kawin n ada anak nanti, nak masukkan kat sjkc

ni pengalaman diri aku sendiri..dulu aku masa tadika bapak aku hantar ke tadika cina masa aku umo 6 tahun..walaupun setahun je masuk tadika tu tapi alhamdulillah aku boleh bercakap bahasa cina sbab hari2 dok bercakap cina (btw aku sorang je melayu dlm kelas tu)..

tapi sayang masa aku skola rendah aku masuk SK pastu terkubur sudah bahasa cina aku..skang nak blajar balik cm payah skit sbab nak kene g kelas mandarin pas keje plak tu so hasrat nak blajar balik tu cm stop kejap..

kalu TT nak proceed hntar anak ke skola cina lagi bagus cuma da msuk menengah da boleh kot msuk SMK..rmai je member2 aju yg melayu ni jnis dorang time tadika n SK je msuk skola cina..da menengah kang msuk je skola bese janji ko da fasih ckap cina..

Thanks chucizinn..update 8 bln ank masuk tadika cina..quite ok..

saya pon nak masukkan anak saya sekolah cina... tp dia maals nak buat homework mandarin.. camne tuh..

takut la nnt masuk sjk... kene expel pulak...

saya nak anak pandai mandarin

Follow Us
Cuak plk bca...tough jugak...tpi tu la,kwan sya pernah ngja sk n sjkc, dia kta kalu sta da msok kan ank sjkc,usha kena 200%seram jugak tu..dia as cikgu pon ckp ketara beza sk.n sjkc.msa dia ajar sjkc dlu, motivtion nk.mengaja tu 100% , even mo' sometimes..tpi sejak da pindah sk ni, trus drop 30% je semangat nk mengajar tu..hurmmm gudlak laa utk sya n ank next year...

My friend anta anak kindy mandarin kat Qdees. memang banyak improvement. Dia pon da register anak dia SJK mandarin.

i sebagai alumni SJK(c) ni sangat la menggalakkan nya gituu

anak i pon nanti nak skoolkan mandarin, tapi kena bajet timing , kne bajet kat mana. kalau habis tghri spe nak ambil, plus skool mandarin bukan available semua tempat kan. banyak nak kena pk, makpak plak keje office hour semua kat KL. duk kat Damansara. Aishh canee

Anak sy dah darjah 5 di sjkc.. Pengalaman sy.. Ms dia tadika dulu dr umur 4&5 thn sy anta ke smart reader..ambik mandarin.. Lps tu umur 6thn mskkan ke tadika yg silibus mandarin/cina.. Dlm ms yg sama anta tuesyen ke smart reader sampai abis level 10.. Alhamdulillah ms anak darjah 4 abis silibus b.i di smart reader.. Dan skrg dia fasih berbahasa melayu, cina n English.. Tp kita kn banyak support dia.. Dr segi moral, mental Dan tuesyen.. Anak sy citer kawan2 di sjkc akan tlg dia betul kan ayat yg dia ckp kalo salah.. N kalo kawan dia salah ckp b. Melayu.. Anak sy tlg betul kan.. Dan dia org akan sedaya upaya bercakap b. Melayu sepenuhnye bila jumpa kita.. Hehehe.. Petang anak sy sejak darjah Satu pg jugak ke kelas agama.. Mmg jadual padat.. Tp dia ok je.. X penat, sy yg penat anta ambik kehulu ke hilir sampai silap anta tempat tuesyen.. Hehehe

sy bagi anak guna app ini utk belajar cina mandarin

https://apps.apple.com/my/app/u-lingo/id1309504437?ls=1
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imvmx.ulingo

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

I hantar anak kindy cina masa umur 4-6 years..from there I observe and had discussion with the teachers whether nk teruskan sjkc ke tak.i tengok anak i x minat mandarin, bila suh buat homework je dia mcm stress..i lg lah stress sbb i xpaham haha.extra class pn dia tak minat nk pegi.so I decided tak hantar sjkc.atas minat anak jugak la kot..kang paksa2 anak lagi stress tak best jugak.

城市人abc replied at 23-3-2020 02:47 PM
sy bagi anak guna app ini utk belajar cina mandarin

https://apps.apple.com/my/app/u-lingo/id13095 ...

u cina ke melayu?

kl melayu anak u tadika cfully cina?

anak i bukan tadika fully cina... alala nerves laa dia masuk sjk ni

Ok je pergi sekolah cina. Anak pandai cakap cina. Dah besar nanti senang lah sikit Nak cari pekerjaan. Cuma agama jgn lupa ajar ler

ada bagus hantar anak skolah cina,
bagi bergaul skit dgn bangsa lain baru kenal bangsa lain cmne,xde la nt diorg kekok,

uolss.. yg hantar anaks ekolH CINA NI KAN
AFTER SCHOOL YUISYEN CAMNE

Nak hantar anak ke sekolah cina, Tapi nanti nak buat homework mcm mana mak nya nak ngajar kalau mak nya tak faham? hmmm

Sek Cina mempunyai disiplin yg sangat baik. Ajaran mereka fokus sgt pd pemikiran kritikal, matematik, & sains  .

12
Return to list New