CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Kematian yang mengesankan hati

jerukkedondong replied at 1-8-2019 06:54 PM
Hilang seorang abah yg garang tapi sweet 6 tahun yg lalu...seumpama rasa gembira...seronok..happy tu ...

Betul sayu sangat pergi kubur ayah & abang. Masa sampai2 kubur, saya siap cakap kat kubur ayah "abah, ni suami adik" suami nampak macam lawak, tapi dia tunduk perlahan2 kesat air mata...

Masa i 2nd year kt u, my coursemate, kami bertembung  malam tu kat kafe dan dia pesan suh jaga diri, esoknya dia buat latihan jalan lasak, tengahari dapat call dia masuk icu dan lepas tu meninggal, i meraung kat situ, terkejut.

Rate

1

Kematian arwah abang sulung 12 tahun lepas. Abg mmg ada darah tinggi. Dia sibuk sgt sampai lupa nak makan ubat. 2 minggu tak makan ubat, dia meninggal masa tidur. Sedih sangat. Sedih lagi sebab anak dia baru lahir. Dapat anak, hilang pula dia.

Rate

1

nishikido replied at 1-8-2019 10:33 PM
15/5/2019 - i celebrate anniversary ke4 dengan my husband.buka puasa kat luar je sbb Ramadhan so moo ...

Salam takziah buat adik dan Alfatihah buat arwah suami.

Harap adik sabar dan redha dgn pemergiannya...serahkan kesedihan adik pada Allah swt...minta Dia bantu...insyaAllah akan dtg kekuatan yg tidak diduga...

Your story sama mcm kaka, arwah suami meninggal in 2005, both of us just turned 30...Allah swt cuma izinkan 4 thn bercinta dan 4 thn suami isteri cuma kaka ada 2 anak lelaki...they were 2 and 1 masa daddy pergi...

Alhamdulillah kaka dpt harungi dgn baik dan redha probably for the sake of anak2 yg sgt kecil...kaka kerja extra hours sambil smbg master...rindu yg mencengkam...kaka dah alaminya...mmg terasa berbuku dada dan sesak nafas...

But, bila arwah mak pergi Nov 2015 dan arwah abah pula Jul 2017...kaka tak kuat...rupa2nya kehilangan parent lebih menyedihkan...kaka fell into deep sadness...now I m  recovering...

Alfatihah buat semua insan tersayang yg telah pergi. Moga roh2 mereka ducucuri rahmat dan dikalangan roh2 org yg beriman. Amiin.

Rate

1

Paling sedih masa arwah atok meninggal
7 tahun lepas.. Kita mmg rapat sangat dgn atok, manja sangat sbb cucu sulung,perempuan pulak tu.. Apa nak je semua dia layan.. Kat kampung kan ada pokok rambutan,nak rambutan sebakul dia amik kan..
Sebelum atok meninggal tu dia mmg dah sakit dah,kanser usus
Kurus kering je,lain dah muka atok masa tu.. Dia ada bagi nasihat,dia kata jaga diri.. Tak lama lepas tu dia meninggal
Al-Fatihah atok, da takde sape dah tempat nak bermanja kait rambutan sebakul lagi

Rate

1

jerukkedondong replied at 1-8-2019 06:54 PM
Hilang seorang abah yg garang tapi sweet 6 tahun yg lalu...seumpama rasa gembira...seronok..happy tu ...

Alahai sedihnyaaa u. tibe2 teringat ayah kt kmpg

Follow Us
Nenolen replied at 2-8-2019 07:58 AM
Salam takziah buat adik dan Alfatihah buat arwah suami.

Harap adik sabar dan redha dgn pemergia ...

I salute u sista..u lagilah ade anak2 nak kena fikir,at least i all alone je.and bila u kata pasal parents i tambah sedih sbb mereka jelah kekuatan i sekarang..and my mom herself sakit,cancer survivor but effect of the surgery and treatment berterusan penyakit lain pulak yg dtg.. diabetes, kidney problems, hypertension, asthma and my dad alhamdulilah xde sakit pape..n i terpaksa lepaskan kerja sekarang tuk dekat dengan parents walau baru dapat salary increment because of my performance and environment best..sbb i nak dekat dgn my mom and dad.dorang je harta i ade,n my siblings too..

Rate

1

Allahu sedihnye baca kisah kawan2 dalam thread ni.

Macam terasa nk balik kampong immediately jumpe parents..takpa2 minggu depan raya aji mmg aku blk

Cumenye pengalaman aku ade mimpi jmpe atok aku..die mcm marah sbb aku lama x call die..aku terus terjaga..dan tgk fon..kakak aku mesej yg arwah atok aku br je meninggal..so rase menyesal sgt mase tu

Rate

1

kehilangan arwah bapa 10thn dah berlalu tp terasa
msh baru lg..sempat jumpa sblm blk kl.seminggu pastu
jatuh sakit dr dpt kesan ada kanser paru2 .sehari pastu
hati dah pecah bdn muka semua kuning,dan tak kenal anak2
semua dah,sakit kejap jer pastu meninggal .akk masa tu kat plane
1jam lg nak sampai kk.alhamdulillah sempat tgk muka arwah bapa..
al fatihah buat mu arwah bapaku..

Rate

1

takut kehilangan yg tersayang.. iols dh kehilangan satu2 nya adik llki dalam family, pergi mcm tu je (excdent) kena langgar bas. masa tu iols dduk jauh dr fmly. sedara ambil, sampai  ruma parents, i cuma fikir my mom n dad.. tapi yg pergi tu adik llki i.. masa tu rasa tersentap semua.. rasa mcm dunia ni gelap.. my mom sampai sekrang masih pergi kubur arwah adik even dah 14 thun berlalu.. kasih seorang mak.. i selalu akan sedekah al fatihah untuk arwah ubat rindu dihati.

Rate

1

ayah meninggal 5/8/2017
sehari sebelum tu dia call, sy tak angkat sebab atas moto, call balik tak dpt dah..
rindu ayah...

Rate

1

1hb Feb 2016, saya bersiap nak pergi kerja macam biasa. Dalam masa tu dapat mesej dari kakak suruh singgah rumah mak bawa ubat sakit perut untuk cirit birit bagi pada abah. Katanya abah sakit perut semalam. singgah kat rumah mak tapi just bagi pada kakak, tak terfikir pun nak jenguk abah sebab ingat tak de pape. lagipun saya setiap hari memang balik rumah mak petang2 jenguk dorang.

Tenghari dapat call dari kakak tapi saya tak angkat sebab kelam kabut nak gi solat. sudah solat check phone dapat mesej dari kakak cakap abah dah tak de.. Ya Allah hanya Allah yang tau perasaan masa tu..sebab tak disangka-sangka. Sebelum ni abah memang tak sakit apa2..sihat..terkejut sangat. Itula pengajaran buat kita, bila Allah nak ambik semula apa yang dia pinjam sekejap je. Sedih sangat sebab tak sempat nak bersembang dengan arwah abah buat kali terakhir..tapi Alhamdulillah, abah sakit tak lama dan bagi saya dia pergi dengan elok sebab, abang saya cakap dia tengah tidur, masa ambulan sampai check dah tak de.

Al- Fatihah untuk arwah abah.

Rate

1

I terkesan dengan kematian seorang jiran i. Laki bini dah tua tinggal berdua je anak2 duduk rumah lain. Diorang ni istiqomah jemaah kat masjid sama2 . Pergi masjid naik motor berdua. Satu hari jumaat yang berbahagia, si suami meninggal. Si suami meninggal ketika sedang sujud solat tahajjud. Allah ... Indahnya kematian. Si isteri meninggal dua bulan selepas itu.

Satu lagi, i pernah nampak orang mati gantung bunuh diri. Masa tu i sekolah rendah. Sampai sekarang i rasa teringat3 lagi wajah arwah masa dia tergantung kat kipas dalam bilik rumahnya.

Yang ketiga, dua minggu lepas sahabat i meninggal dunia. 1  tahun selepas ditinggalkan isteri, hidupnya jadi tak tentu arah. Hidup merindu pada si dia yang tidak sudi.  Tapi jiwa dan raganya pada si isteri yang tidak sudi. Akhirnya kesedihan memakan jiwa dan dan raga. Perlahan2 dia meninggalkan kami sahabat2nya. dulu i ingat Kassim selamat je ada kisah macam ni. Rupanya terjadi di sekeliling kita.

AL Fatihah buat mereka

Rate

1

Wan kesayangan. Masih teringat hari2 terakhir arwah

aku dah takde kedua2 ibubapa... tentu lah pemergian kedua2nya memberi kesan pada aku.. tapi antara duanya, aku lebih terkesan dgn pemergian arwah mak aku, sebab tgk sendiri nafas akhir arwah.. setahun gak la aku menangis hari2..

Rate

1

sedih baca kisah forumer dekat sini moga tabah dan kuat menghadapi hari seterusnya.

saya wan ngan nenek meninggal, bila sudah besar dah tak rapat sebab jauh dah wan dah mula nyanyuk tak kenal dah kitorang tapi bila dia meninggal rasa sedih sangat.

satu lagi yang terkesan, saya pernah jadi stokis dan ade satu kakak tu nak join dropship. saya tanya kenapa nak join sy dia kate sebab saya ni bersemangat dan positif bagi dia motivasi.

sebenarnya waktu tu saya bersemangat kerana bisnes. tapi saya still coaching kakak tu. dia ade cakap,dia selalu kena buli dekat ofis. saya cakap kuatkan semangat je.

tak lama lepas tu dia meninggal. kadang tu saya rasa menyesal sebab tak focus kepada dia sangat sebab saya busy yg lain.tapi sebenarnya dia memerlukan saya.

saya tak pastilah dia meninggal sebab ape tapi yang saya tahu ada kaitan dengan semangat untuk terus survive.rasa macam cancer. cancer ni kalau kita memang dah loose hope,kira ibarat menunggu masa je.

serius rasa sedih dan menyesal. mungkin pengajaran dari Allah,lepas ni tolong orang sehabis baik dan ikhlas meniaga niat untuk tolong orang.

Rate

1

rayriff replied at 2-8-2019 01:41 PM
sedih baca kisah forumer dekat sini moga tabah dan kuat menghadapi hari seterusnya.

saya wan ngan ...

bila fikir balik saya yang dia baru kenal dia dah citer masalah dia kat saya. maksudnya dia percaya saya tapi saya sia2 kan kepercayaan dia.

tapi Allah larang kita guna perkataan kalau. kalau lah aku.. saya cuba untuk redh

kuihbakar replied at 2-8-2019 11:37 AM
I terkesan dengan kematian seorang jiran i. Laki bini dah tua tinggal berdua je anak2 duduk rumah la ...

Tiga2 kisah berbeza tapi semua sedih..

nishikido replied at 1-8-2019 10:33 PM
15/5/2019 - i celebrate anniversary ke4 dengan my husband.buka puasa kat luar je sbb Ramadhan so moo ...

Innalillah dri sy sis. Betul la tu, hilang someone yang rapat dengan kite secara tibe2 bole buat kite terdiam.

terduduk jap x mampu nk buat apa. rasa dunia kosong n gelap, cuma mampu menangis.

Nasihat sy, dekat kn diri dengan-Nya. Crik kawan n jgn duduk sorang2 sbb nanti syaitan akan dtg cucuk jarum

Rate

1

Paling terkesan di hati 2-3 tahun lepas. Kematian uncle i. Time weekend gi melawat dia..lama jugak kita stay sebab dia ramai pelawat datang jenguk. Almost sejam lepastu Mak i panggil mintak bacakan yassin kat sebelah katil dia, uncle i dah nazak. Itulah yassin paling sedih dlm hidup i, i harap bacaan i tu mampu mudahkan segalanya..

Rate

1