CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Kematian yang mengesankan hati

bondeh replied at 2-8-2019 12:22 AM
Allahuakhbar.... bacanya pun sedih apatah lagi melaluinya... semoga u tabah menghadapi perjalanan  ...

Tq sis..kering sudah airmata..hanya mampu titipkan doa buat arwah sebagai pengganti kerinduan yg tak terungkap..

epuepy replied at 2-8-2019 02:02 PM
Innalillah dri sy sis. Betul la tu, hilang someone yang rapat dengan kite secara tibe2 bole buat k ...

Iyaaa..i tak boleh duduk sorg2.mula la teringat arwah dan mula meratap cam org gilaa.so i perlukan ahli keluarga n kawan rapat tuk temankan i..dan i sendiri terpaksa lepaskan kerja i sekarang demi nak duduk dengan parents sendiri.i xcukup kuat..

BuBuComey replied at 2-8-2019 04:03 PM
Baru lagi..semoga u tabah. I baca pun rasa sayu..

Iyaa baru..masih dalam iddah.kubur pon masih merah lg orang kata..

Kehilangan arwah ayah dan emak...
Seminggi masih sedih...tiapkali solat mesti nangis sorg2. Lepas seminggu baru la rasa kiat utk beecerita atau sebut ttg arwah ayah..

Hanya Allah ja yg tahu sedih pedihnya hati..baru dpt rasa hati bagai diramas-ramas.

Emak..pemergian emak juga saya tak sempat berada disisi pd saat akhir..tp alhamdulillah sempat memandikan jenzah emak...terasa lapang dada dan rasa lega dpt mandikan emak. Sedih...hanya Allah yg tahu..

Dan baru2 ini...ayah shbt meninggal..baru seminggu. Dpt ja berita...menangis...terasa kehilangan ayah utk kali kedua..

Semoga syurgalah tempat ayah dan emak..ameen...

Kematian dan kecacatan..adalah ujian paling hebat...
Semoga kita,sentiasa,tabah dlm menghadapi ujian hidup...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

nishikido replied at 1-8-2019 10:33 PM
15/5/2019 - i celebrate anniversary ke4 dengan my husband.buka puasa kat luar je sbb Ramadhan so moo ...

Nangis bc kisah awak ni....semoga Allah lindungi awak,dan famili...ameen

My neighbor baru meninggal pagi rabu. Selasa admit icu sbb suspect kencing tikus, sabtu tu br gelak tawa dgn dia. 1 mlm je masuk icu bp rendah sgt minimum level dan heart rate too fast. Otw g keje dlm jammed dpt whatsapp inform dia passed away. Too young age 33

Rate

1

Follow Us
raihaneem replied at 3-8-2019 02:05 PM
Nangis bc kisah awak ni....semoga Allah lindungi awak,dan famili...ameen

Amin sis.. kematian mengejut ni paling2 susah hati nak terima.kalau mmg sakit kita xterasa sangat..ktorg xsempat berkata apa2 buat each other..i xtahu nak hadap raya tahun hadapan camna..ya Allahhhh

Innalillah. Salam takziah buat smua.

Ai ada beberapa kehilangan yg memberi kesan mendlm dlm hidup.. slh satunya ialah pemergian ayah tersayang. Lps arwah pergi hampir seminggu ai duk bercerita apa yg berlaku pd org yg dtg ziarah.. ai duk ulang cerita yg sama sbb ai takut ai lupa apa yg berlaku hari tu.

Hinggalah kakak ai tego.. simpan la smua tu jd kenangan kita anak2 ni je.. tk perlu duk canang merata sgt. Sejak tu la ai berhenti cerita psl apa yg berlaku.

Rate

1

Satu lg yg plg terkesan pd ai ialah kematian kwn sekampus ai.

Arwah manja sgt orgnya. Sepanjang kami kenal byk benda kami share sama2. Last day kami kat kampus she ckp "nnt sape nk kwn ngan aku? Ko je rajin lyn aku". Ai kata tkpe la kg masing2 dkt je.. bleh je jumpa anytime.

Then she menyepikan diri. Ai masa tu sibuk sbb sambung studi lg. She called later ngadu tk sht.. slalu sakit dlm perut. Tk lama pastu ai dpt tahu she had to undergo an operation.

She ada tumor rupanya.

Bila sihat sikit she called me ckp nk jumpa ai. Ai masa tu ada kat kg so ai kata tunggu sihat betul mai la jumpa ai then bleh ai bwk jln kenal kg ai. Ai tk pergi lawat kat spital sbb tanak ganggu her recovery session - and ai regret it till now.

Hari she patut dtg jumpa ai skali lg she had to undergo an operation.. emergency operation sbb ada tumor tertinggal (or apa ntah) yg pecah n trus merebak pantas dlm her body.

Ai can still clearly remember this.. subuh tu ai got a phone call from one of our friends.. yes, we all know why.

It has been 12 years now.. but ai can still remember every single thing bout it.

Rate

1

nishikido replied at 3-8-2019 11:10 AM
Tq sis..mula2 xmampu nak menangis sebab masih terkejut dan in denial  tapi dah lepas sebulan baru  ...

I feel you... bila org yg kita sayang pergi dulu memang  tak tau nak describe kehilangan tu  mcm mana.. dia punya  sedih dan sayu tu Allah saja  yg tahu..

Saya kehilanagan arwah abah pada tahun 2007. Masa tu saya baru je kerja 3 bulan. Sebelum arwah abah saya meninggal, saya bermimpi semua gigi saya luruh dan saya tadah guna tangan. Org kata jgn percaya pada mimpi tapi kalau ikut kata orang dulu-dulu mimpi patah gigi ada kaitan dengan kematian ahli keluarga. Last saya dapat salam dan peluk cium abah saya is pada hari ahad sebelum saya balik ke kl, tapi dia dh agak lain masa tu sebab dia nangis dan peluk saya sungguh2 time sy nak balik tu padahal sebelum tu dia x pernah mcm tu.

Dan tahun 2019 ni, saya kehilangan anak yang meninggal saat saya melahirkan dan selang dua minggu lepas tu, atok yg mmg tinggal dengan saya pula meninggal.

Rate

1

arwah tok saya.. sy cucu paling manja dengan dia..malam sebelum hari kematian dia,dia ada ajak tido sekali dengan dia. tpi sy tolak dengan alasan nak study. sampai sekarang rasa terkilan. teringat cara pandangan mata dia bila sy tolak tido sebelah dia,

Rate

1

aku tak pernah ada experience lg org terdekat meninggal cumanya aku kehilangan 2 janin (2kali keguguran) maybe kecik bg org lain, tp besar bagi aku.. sangat terkesan setiap kali ingat.. lagi2 bila org keep on tanya bila nak dapat anak

Rate

1

nishikido replied at 1-8-2019 10:33 PM
15/5/2019 - i celebrate anniversary ke4 dengan my husband.buka puasa kat luar je sbb Ramadhan so moo ...

allahuakbar, besar ujian sis.. semoga tabah dan sentiasa diberi kekuatan utk menghadapi hari2 yg mendatang

26april atok i meninggal tak sempat nak puasa dan raya sesama padahal dia paling excited nak sambut puasa

17july hari tu makcik i pulak meninggal secara mengejut. Kesian tengok anak2 kecik lagi dah jadi anak yatim

Mari sedekahkan Al-fatihah kepada kedua dua nya semoga roh dicucuri rahmat. Aminnnn ya rabbal aaalaminnn

Rate

1

Terasa sangat bila terima kematian adik satu uni.
Sedih sangat2 sebab adik tu punya lah baik, sopan, lemah lembut, pandai, tutur sangat2 la terjaga. Kawan dengan orang huru hara macam iolls pun dia tak terpengaruh.

Bila kawan dia sampaikan berita yg dia dah meninggal, rasa kosong pulak jiwa. Sebab dia la banyak bg pengisian jiwa.

Alfatihah

Rate

1

ada jugak kematian yg iolss tak pernah kenal orgnya tapi terbaca dlm newss and terasa sayu sgt

Lagi 1. I kehilangan anak buah yg sgt i sayang. Dia membesar dpn mata i, dari dia kecik lg i selalu tlg jagakan dia. Meninggal pd umur 1tahun5bulan. Demam beberapa hari, lepas tu admitted to hospital, 1 mlm di wad biasa, next morning terus masuk icu. Tghari tu i pegi hosp tgk dia, kaki n tgn dia sejuk sgt. I dah menangis2, tapi kakak i(mak kpd anak buah i tu) marah i la sbb taknak i timbulkan aura negatif pd anak dia. Tapi hati i mmg resah sgt, risaukan dia.

Tak lama, lepas beberapa jam, keadaan dia terus kritikal. Pada saat tu, team doc, nurses bertungkus lumus sedaya upaya selamatkan dia. Dan kami ahli keluarga berdiri di sebalik langsir sambil doa sungguh2 harap dia dpt diselamatkan, menangis teresak2 kami. Kesian sgt kat kakak i masa tu pregnant 8 bulan. Tapi dah tersurat ajalnya seawal, sekecil itu. Menjadi 1 kenangan yg begitu pahit&hiba kalau terkenangkan anak buah yg sorang tu. Gelagat dia semasa dia masih di dunia jadi kenangan buat kami sekeluarga. Dah 8 tahun berlalu, tapi kalau teringat pasal arwah, tetap menitis juga air mata ini.

Lebih kurang 1 bulan lepas tu hadir adik arwah. Tak sempat jumpa abg nya.

Damailah di syurga Danial. Tunggu mami, papa Danial di syurga.

Rate

1

Sedihnya baca kisah2 dalam ni. Tahan air mata je..

Tahun lepas lagi seminggu majlis kahwin aku, arwah atok belah mak aku meninggal tak sempat dia nak tengok cucu dia menikah. Masa tu aku di Selangor dkt hospital sebab kemalangan. Nasib baik ada peneman dia drive malam tu juga sampai kedah. Aku tangan berbalut lagi masa tu mmg tak kuat.

Tahun ni, arwah nenek belah abah pula meninggal sebelum puasa. Alhamdullilah sempat mandikan, tlg kapankan arwah.

Rate

1

nishikido replied at 2-8-2019 09:32 AM
I salute u sista..u lagilah ade anak2 nak kena fikir,at least i all alone je.and bila u kata pasal ...

Thanks sis...kaka kuat kerana anak2 dan arwah parents...

You have made a very wise decision...stay close to your family...insyaAllah kekuatan akan hadir...kerinduan akan terubat...