CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ixora87

Divakah aku?

ixora87 replied at 5-8-2019 11:53 AM
Klau nak ckp bab didikan agama ni.. parents in law sangat lah alim sis. Klau kluar rumah, time aza ...

Hmm..ramai je cenggitu,kalau psl agama jah solat..padahal byk lg bnde dorg kne titikberatkn kot..batas sesama in laws..kalau dah taw ada kak ipar/abg ipar/adik ipar jgn ler suka2 masuk bertepek kt bilik tu. Xde org ajar psl hormat privacy org ke?hmmm..

Sesuatu sgt in laws yuu ni

ikanmasin replied at 5-8-2019 12:09 PM
hihiii yg ni akk dan suami dah merasa tp buat tak tau jer..
mula2 makcik pakcik suami bising gak. ...

Bagusnya husband akak, husband saya bila saya explain bab aurat ni, dia pulak kata pakai je lah tudung masa tidur, bukan malam pun satu dua malam je, walaupun saya yg keluar duit nak tidur hotel/homestay dia taknak nanti mak mak sedara dia cakap apa.

eedoraa replied at 5-8-2019 02:58 PM
Bagusnya husband akak, husband saya bila saya explain bab aurat ni, dia pulak kata pakai je lah tu ...

alhamdulillah sis..suami akk kalau bab2 gini mmg tegas lg pun
tak kuasa tidur pakai tudung tp itulah ikut lah cara masing2 kan ckp
lelebih kan sungguh diva pl ye dak...

ixora87 replied at 5-8-2019 11:44 AM
Ini betul2 diva...
Sy tak la sampai mcm tu. Sy pun bukan hadap bilik mahal2 . Bilik hotel bajet  ...

Dia memang menantu paling diva tapi ummi saya tak pernah suruh abang saya ubah dia, sebab ummi saya ckp, dia anak orang kaya cara dia dibesarkan tak sama macam kita,

saya pun fikir mesti makpak dia sedih kalau tahu anak dia bersempit2 dlm rumah demi menyahut slogan redha janji orang luar nmpk bahagia padahal hati tak rela,

ikanmasin replied at 5-8-2019 12:09 PM
hihiii yg ni akk dan suami dah merasa tp buat tak tau jer..
mula2 makcik pakcik suami bising gak. ...

Orang melayu mmg kena ubah mentaliti kelas ke 3 ni, moyang kita buat gitu sebab ikut buyot kita, lagi satu masa zaman buyot kita mana ada hotel, motel, homestay semua, logik lah duk tido berkumpul, sgt normal utk zaman itu,

Untuk zaman now, kita dah boleh start tak payah buat gitu, fikir indahnya tido berlonggok padahal dh mcm ulat gonggok, mana2 famili yang ada extra money mmg patut kena suruh duk hotel, dah ada kemudahan diluar, tak kan nak join kesempitan di dlm rumah,

Cara zaman buyot kita tak sesuai diguna zaman now, kita dah kena hidup cara zaman kita, ikut kesesuaian kita, keselesaan kita.

MenteriWanita replied at 5-8-2019 07:53 PM
Orang melayu mmg kena ubah mentaliti kelas ke 3 ni, moyang kita buat gitu sebab ikut buyot kita, l ...

betul tu akk sokong..dulu lain sekarang lain..

Follow Us
ikanmasin replied at 5-8-2019 10:02 PM
betul tu akk sokong..dulu lain sekarang lain..

Memang ada certain adat2, budaya dan kebiasaan melayu yang sepatutnya dah dibuang ke laut, lagi banyak membawa keburukan dari kebaikan , buat kita yang hidup zaman ni tambah pening kepala nak melayan benda lama.

MenteriWanita replied at 5-8-2019 10:54 PM
Memang ada certain adat2, budaya dan kebiasaan melayu yang sepatutnya dah dibuang ke laut, lagi ba ...

ya betul tu sis sbb nak mengubah ke arah yg +ve ni susah skt
sbb benda2 mcm tu suda lama diamalkan dan bila anak2 nak ubah
jd payah sbb suda mcm menjadi kewajipan pl utk ditunaikan..

ixora87 replied at 5-8-2019 12:32 PM
TQ memahami i..
Seriously.. setiap kali dgr ada trip fmly ke mana2.. i mesti susah hati. Wlaup ...

Susah juga ni..sbb prluang bercuti brp kali je setahun dan setiap kali tu pulak kena berlonggok beramai2, masak memasak mcm kenduri..padahal bercuti tu utk bermalas2, tgk tmpt org, makan kt kedai..

Lagi susah sbb you sorg, yg lain majority..nmpk you pulak rebellious..style my family kalau nk bercuti tetapkan resort/hotel mana dan masing2 pilih sendiri nk bilik mana, byr sendiri..kalau kami bwk food atau beli kt luar pun kami mkn ramai2 kt satu bilik, lepas habis tlg kemas, then balik bilik sendiri...aktiviti dan mkn2 kt keluar semua sekali pegi..kalau ada yg xnak pegi terpulang hak masing2 takde paksaan dan umpatan...kalau duit x brp cukup nanti ada yg tolong top up..kan seronok give and take..semua pun happy

ixora87 replied at 5-8-2019 12:51 PM
Pernah jgk buat mcm tu.. pastu nnt ramai lah yg komen.. "tak ajakkk.. "
I plak geram sgt waktu t ...

Itu jawapan bijak. tahniah hahaha Kalau tak cakap kang, dikata ada masalah communication. Better cakap depan begini.

MenteriWanita replied at 5-8-2019 07:53 PM
Orang melayu mmg kena ubah mentaliti kelas ke 3 ni, moyang kita buat gitu sebab ikut buyot kita, l ...

Lagipun tak healthy tido berlonggok gitu. Bukan takde kes cabul sesama kazen kecik and besar, sesama pak sedara, sesama jantina etc. Aku tak sanggup letak anak dalam risiko begitu. Nasib family ktorg memang sejenis kalau holiday ramai-ramai memang check in hotel, pastu carik connecting room and bilik berdepan. Balik raya takde kes kecik ati kalau tak tido rumah. Nak tido kat mana kalau bilik penuh. Tak selesa betul lepas mandi berkemban2 lari masuk bilik, pas tu ada org pulak bertenggek dalam bilik tu.

MenteriWanita replied at 2-8-2019 07:16 PM
Aku ada ipar yang macam kau tapi levelnya lebih tinggi, kerjanya mendiva 24 jam 7 hari seminggu, 365 ...

hihihihi

supermum replied at 6-8-2019 08:39 AM
Lagipun tak healthy tido berlonggok gitu. Bukan takde kes cabul sesama kazen kecik and besar, sesa ...

Ustaz2 dan ustazah dah boleh open discussion pasal hal ni, balik2 ceramah anak derhaka, naik jemu nak dengar, basuh sikit kepala otak orang kita yang lama2, tentang pentingnya hidup mengikut zaman kita bukan nenek moyang kita, seperti yang di kata Rasullulah didiklah anak kamu sesuai mengikut zaman nya bukan mengikut zaman kamu,

ixora87 replied at 2-8-2019 03:28 PM
Selalunya bila brcuti ramai2 mmg kami share duit sis.. sy bukan xjoin aktiviti semua. Join mcm bia ...

Patot hang buat xnmpak dia dn bogel je biar terkejut dn mungkin mak mertua xnk lg share reramai. Lol

ixora87 replied at 2-8-2019 03:44 PM
Bila baca 1st komen kaka.. rasa sentap sikit. Baca yg kedua.. lawak !!!
Bab tak ada anak tu pili ...

Ni kes parah ni. Diorng mcam selfish je.

ixora87 replied at 2-8-2019 03:59 PM
Baru2 ni bercuti sy ada buat mcm tu. Sy survey resort yg ada byk bilik. Harga xlah mahal. 1bilik b ...

Macam hampeh je in law hang tu semua.

QIsmail replied at 2-8-2019 07:51 PM
Nape I rasa normal je you nk sebilik dgn husband. Tak rasa diva pun

I faham je the need of pri ...

Iols setuju sngat. I punya famili kecik. Shuben famili besar dn jenis suka buat aktiviti bersama. Jadiknya kdg2 iols xnk join, iols xjoin. Shuben je join. Xjd hal pon.

ixora87 replied at 5-8-2019 11:44 AM
Ini betul2 diva...
Sy tak la sampai mcm tu. Sy pun bukan hadap bilik mahal2 . Bilik hotel bajet  ...

Kiranye xdiva la sbab iols xnk hotel budget, iols akan terus cari hotel lain. Join family gathering reramai lelama pun iols xkoser Inikan nk tido join sesama. Sorrrilaaaa shuben boleh join atau stay lelama. Iols balik hotel mewah iols. Diorng nk kutuk ke haper, apa iols nk kisah.

ixora87 replied at 5-8-2019 12:32 PM
TQ memahami i..
Seriously.. setiap kali dgr ada trip fmly ke mana2.. i mesti susah hati. Wlaup ...

Seriously?! Adoi. Vacation apa mcam ni nk kena bawa dn hadap memasak?! Kesiannya awak.

ixora87 replied at 5-8-2019 12:51 PM
Pernah jgk buat mcm tu.. pastu nnt ramai lah yg komen.. "tak ajakkk.. "
I plak geram sgt waktu t ...

Kalau iols, iols xkn jawab. Biar je.