CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CinnamonR

Kawan Yg Hadir & Pergi

dekmieDandy replied at 24-10-2019 09:22 AM
itular nak buat camne... lumrah hidup kot

cuma sekarang cam takut sikit, takut dah terbiasa san ...

Maksud saya, kawan.. Biarkan je dorang mia.. Sekurangnya kita ada family. Faham sangat rasa sedih bila kawan yg kita rapat jauhkan diri, tapi ni la lumrah..

Kurex replied at 24-10-2019 01:38 AM
Maksud saya, kawan.. Biarkan je dorang mia.. Sekurangnya kita ada family. Faham sangat rasa sedih  ...

wah ini rupanya kurex. tiap kali baca CI mesti org sebut nama awak. Rupanya kurex ni awesome je... sempoi je nengok.

Kurex replied at 24-10-2019 01:38 AM
Maksud saya, kawan.. Biarkan je dorang mia.. Sekurangnya kita ada family. Faham sangat rasa sedih  ...

betul.. lantakla depa kawan ni. xperlu pun klu hanya memeningkan. I trust klu kita hormat org, kita x buka aib org kita x sampai menyampai or apa apa lah.... kita akan ok je. kawan pun akan ok je. family la utama.. setakat kawan  yg setahun dua.. cuba test nak pinjam duit ke apa sure hilang so xpayahla rely on kawan

adila39 replied at 24-10-2019 10:35 AM
betul.. lantakla depa kawan ni. xperlu pun klu hanya memeningkan. I trust klu kita hormat org, kit ...

Tulah yang penting family...kawan kalau ada yang biasa2 pun okay je tak perlu rapat2 sgt pun xpe

Kurex replied at 24-10-2019 09:38 AM

Sebab tu sekarang aku join cari je senang...sebab if aku rse nak bersembang ke ape ke.. Post je kat cari

memandangkan i ni keseorangan di perantauan ( cewahhhhh mcm jauh sgtttt )..bukan duk dgn family kenalah jugak berkawan tak mampu lah nak jawab cam korang  "yg penting family"..
i kena bagi balance gakk

Follow Us
Sampai sekarang Rasa ralat.tak tahu mana silap kawan baik masa dkt U dulu.semua menjauh.. Kita 1 rumah sewa..1 kelas.. sepanjang Dkt U mmg kamcing giler..bila Dah kerja..hubungan persahabatan tu Makin jauh... Asal mereka keluar Sama..aku mesti tak diajaknya.. mungkin depa tgk kesibukan aku dgn xtvt outdoor & travel tak henti2 mls diaorg nak ajak aku. 2 minggu lagi Majlis tunang aku. Dengan buang rasa ego & terkilan aku ajak diaorg Datang. Mungkin slps ni kemesraan yg lalu bertaut kembali.

iols bila dah nk msuk 3 series ni dh x fikir dh psal kawan ke hapa... ms grad dlu pernah la jgak fikir mana pergi kawan2 aku ms skola dlu.... tp bila dh kerja dan pengalaman hidup byak ajar iols utk x berkawan sgt... so far iols happy jah dgan bff iols ms zaman uni sama2 kerja kt kl, sama2 membawang dan sama2 belum kawen

prinsip iols org x cari iols, buat apa iols nak cari org tu... org x hingin, iols lg x hingin

Aku menjaga kawan kawan yang aku sayang, selalunya kawan kawan yang berpotensi untuk tikam belakang memang aku dah tapis awal awal, malas nak hadap. Tak ada yang pergi cuma masing masing dah ada tema hidup.

Edited by Meiizu at 19-11-2019 03:37 PM

haa nak citer kawan yg dtg & pergi dlm tempoh tiga bulan je berkawan.
ada sorang staf baru masuk ..ook lah dinggdong kitorang berkawan.department lain2.
bila dah kerap bersama ada lah stori mori pasal dia (fuhhhh nasib baik i tak sempat cite pasal diri kat dia sangat, dia yg kuat bercakap so i plak yg jadi tahu dari mulut dia)
sampai di satu petang yg hening, aman damai , sunyi & jumaat yg mulia cewahhhh ahaha cam penglipur lara.
ada sikit salah faham between us, client  & off course bos.
dia hangin menempik, hentak2 meja , hempas kertas...i pertahan kan diri jugak tapi takde peluang, dgn cara renung tajam mata merah menyinga ...cukuplah.
sebenarnya i sedih..kalau lah dia boleh control marah  & emosi takkan jadi macam ni..bukan hal besar, sebesar marah dia.

orang mcm ni ada byk problem diri..problem keluarga tapi i pun manusia , hati dah luka.

penah i nampak dia dari jauh, lama i pandang sambil kata kat hati...simpati takat tu jelah, nak berbaik tak mahu lagi, nak gaduh pun taknak..harap di masa sekarang atau future kami tak dipertemukan mahupun bertentang mata.

Rate

1

Tula..xleh pakse semua org suke kite...aku pun cuba move on dari orang2 yang menjauh dari aku..taula aku x sebaik diorang...

baru je argue dgn kawan baik sbb spending time together. Since I dah malas lepak2 selalu.. dia marah.. wassap or call asyik complaining how life is tough for her.. for years i sll jd listerner. Bad day.. entah nape i feel fade up.. so i tempelak dia.. and mulalah... i jarang sarcastic dgn org.. tp klu hilang sabar boleh tahan jugak laser mulut.

I suh dia stop complaining and fokus anak and laki. So dah 2weeks x call.. i ok je sbb mmg i x suka apa apa nak together gether... i jenis walk alone. But insyaallah org susah kawan susah i la yg akan ada. Sbb tu jenis berkawan berpuluh tahun.

Yg come and go ni i x berapa kisah.

nak update post 30# :
so baru2 ni jadi lagi ..bezanya "kawan yg pergi"dari hati i tu bergaduh , tempik menempik, siap tendang menendang meja kat colleague tu . abnormal behaviour betul dia ni . dah jadi 3kali kan..belum kira yg hal kecik kecik lagi.
i rasa dia taklama kat sini...kalau kita menang bertekak dgn kawan ..kita menang, hubungan takkan baik.

Meiizu replied at 18-11-2019 04:28 PM
nak update post 30# :
so baru2 ni jadi lagi ..bezanya "kawan yg pergi"dari hati i tu bergaduh , tem ...

Psiko je membe jenis gini

i ade few close friends yg i consider as family.. ade 2 org yg kenal mmg dr sek.rendah.. ade sorg dr zaman uni (diploma & degree bersma) & current office mate yg mmg i blh percya (ade dlm 4org) ..so this people mmg i jage & salu keep in touch.. bile i down or rase nk meroyan, diorg ni lh i carik..diorg lh warna warni in my life..  tp kdg2 ade2 mase i spent time sorg je.. as you grow older, semue org bz with life masing2, so it is understandable..  

kawan datang dan pergi, yang betul2 ada dengan u nanti hanya family. nasihat i, u tak payah pening2 nak fikir pasal kawan, if diorg rase u penting dalam hidup dia, dia akan cari u.

rose144 replied at 28-11-2019 10:22 AM
kawan datang dan pergi, yang betul2 ada dengan u nanti hanya family. nasihat i, u tak payah pening2  ...

Tula..skang mcmtula..buat hal sndiri ngan family je sng..

I used to envy those with big circle of friends, yg selalu lepak, spend time with each other. You see..sbb dr zaman I kindergarten smpi U, I used to have / ada only 1-2 close friends je. Probably due to being a shy or introvert kid at school. Sekolah rendah BF lain, menengah lain, masuk U terus dh tk contact lgsg kwn2 sekolah. Tu belum ex-officemates lg. Kt FB / IG bila add pun, tapi last2 kena remove / unfriend jgk.

But as I grew older and now dh berthn2 keje pun, I keep my circle small. Kt ofis pun tak bersosial sgt, apatah lg during weekends  jenis yg terperap kt umah and buat hal sendiri - tak kisah nk g mkn / tgk wayang, shopping sorang2.

As we grow older, some of us getting married and having babies as well as other commitment makes us to prioritize our own self and parents / immediate family more. Lgpun penat melayan drama / kerenah orang2 ni.

People do come and go. Allah removes some, and hadirkan seseorang for best of reasons.

Rate

1

iols pun ada kawan yg iols anggap mcm kakak
walapun baru kenal dlm 8 bulan cmtu..
sampai satu masa kitorang gaduh benda kecik, then iols mintak maaf  depan2 but sheol ego tarik2 muka masatu
tak lama tu sheol minta maaf via whatsapp tu pun sepatah je
iol terkilan sgt sbb sheol xde effort nak jumpa depan2 luah perkataan sorry tu depan muka iol mcm iols buat walhal dia yg bersalah maki2 iol depan public

yg paling terkesan jugak bila sheol pernah syak crush dia suka kat iols, kenapa ramai laki minat iols tapi bukan dia
so iols decide utk ditch dia terus sbb busuk hati sgt
iols berdoa suatu hari nanti Allah hadirkan kpd iols orang yg lebih bagus dari yg ini.

bonita replied at 19-12-2019 11:39 AM
I used to envy those with big circle of friends, yg selalu lepak, spend time with each other. You se ...

samalah kita sis..
kadang xde apa salah pun, maybe kawan sentap sebab kita tak tegur2 dia
tetibe contact no dorang terus hilang dlm whatsapp, socmed semua