CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: polahdek19

Tengah sarat mengandung dan suami nekad mahu berhenti kerja

aina_shaira replied at 24-11-2019 04:32 PM
you kerja apa yang stress sangat tu?

I keje kat outsourcing company. Industry i taknk reveal kat sini lah. Hehe. Tapi company cina yg jenis squeeze ur blood selagi bole. Nw i dah blah. I bertahan dulu pun pasal maternity leave. Kalau resign, rugi paid maternity leave 4 bulan i.

polahdek19 replied at 24-11-2019 05:57 PM
Perempuan mmg wonder woman.. Berbeza dgn lelaki huhu, rasa menyesal tak kerja dahulu before kawin..  ...

Betul tu, kalau u sorang takde anak, tu bole lah u cari keje. Tapi ni dah ada anak memang susah, unless ur parents bole tolong jaga anak2 masa u keje(u kasi dorang duit upah).

Nana_Man replied at 24-11-2019 06:05 PM
Betul tu, kalau u sorang takde anak, tu bole lah u cari keje. Tapi ni dah ada anak memang susah, u ...

Both Parents n parents in law i mmg willingly nak jaga tapi the problem is dorg duduk jauh in different  state.. Tak sanggup nak berjauhan dgn anak plus hsbnd pun tak agree huhu.. So the only solution is to do business, small business je pun just to support myself, do some saving n belanja sikit2 je huhu

Jangan la berhenti lagi selagi tak dapat kerja lain. At least try minta kerja kt klinik ke doktor part time ke. I doakan yg terbaik utk you sekeluarga

polahdek19 replied at 24-11-2019 06:01 PM
Bukan maki shj sis, environment.. Workload mmg byk and semua kena cepat sbb jaga kwsn kritikal and ...

Sorry to say..sy keje mcm2 bende kena buat..from teaching,handling kids,handling parents y fussy,customers,deal dgn bosses psl materials,pastu nak kena update everything,reports etc,dgn side project centre lagi..pstu manak nak tlg jd "free counsellor" utk kawan2 y de-motivated..

Pendek kata,mana2 tmpt pun mmg high in pressure,cara kita manage diri tu penting..sama jgk kot sis..kalau syuben tu xdpt nak cope dgn keadaan y teruk mcm tu,tmpt biasa2 nanti takut jd terlajak "manja"...tu xleh buat,ni xleh buat..mcm2 alasan dia akan bg..

Tp caner pun,semoga sis dan syuben dpt cari jalan terbaik utk selesaikn hal ni..fikirkn anak2,jgn fikir diri nak senang je..sbb tanggungjwb jaga anak2 tu lg penting..semoga urusan sis dipermudahkn..aminnnn~

Rate

1

Mungkin jawapan saya kejam, tapi realistik, saya cukup tak setuju toklaki TT nak lepas tangan nak berhenti macam tu jua, menambah beban yang sedia ada berat, hanya fikir diri sendiri dari keluarga sendiri, pilihan yang dia buat ni lebih memihak pada diri dia dari kepentingan keluarga sendiri, habit ini tak elok pada pandanga saya,

Mana2 tempat kerja memang stress, abestuh kalau dia pindah kerja tempat lain, stress lagi berhenti lagi lah, dia kena belajar uruskan emosi dia, bukan pilih untuk berhenti kerja, masuk tempat kerja baru dengan mental yang tetap koyak tu takkan membuahkan hasil kelak, untuk dia, perkembangan karier mahupun meningkatkan ekonomi keluarga,

Kalau toklaki awak abang ka, adik saya ka, memang saya basuh kepala otak dia cukup2, pada saya anak bini dia dah cukup berpaut kuat dekat ranting yang nipis berharap takkan jatuh, tapi dia jua yang patahkan ranting tu menjatuhkan seluruh ahli keluarga dia, supaya dia bebas dan lepas dari tanggungjawab yang dia namakan beban.

100% saya tak setuju toklaki TT berhenti, maafkan saya kalau komen saya buat TT terasa hati sebab saya bercakap dari pendapat saya, kalau TT tak berkenan, mohon TT abaikan saja komen saya, saya doakan yang baik2 saja untuk TT dan keluarga, Good Luck TT

Rate

1

Follow Us
Kerja mana je tak stress?

kita kena tau hubby u depress sbb ape...kerja..colleague..financial ke..boss marah ke..atau dia dah mengandungkan bini jirann sebelah ke..smpi nk bunuh diri plakk..lpastu baru cari solution..jgn resignn..mana nk cari duit bayar pampasann

polahdek19 replied at 24-11-2019 06:11 PM
Both Parents n parents in law i mmg willingly nak jaga tapi the problem is dorg duduk jauh in diff ...

I see.. takpe lah.. u buat dropship mcm nuraysa ke, meeracle ke.. simpan sikit2. At same time, u kasi ur hubby semangat. Suruh kuat kan demi bini dan anak2.

heols tak pergi jumpa psychiatrist ke? dengan psy senang je dapat mc panjang. pastu orang kalau nak benti kerja ni, rule no1 nya adalah mesti dah ada simpanan setahun gaji.

mintak dia jumpa psychiatrist dengan kadar segera..

polahdek19 replied at 24-11-2019 02:21 PM
Saya rungsing sbb barang2 baby ada yg tidak mencukupi, dan kalau dia berhenti saya tak pasti dia aka ...

Yes.and sebelum dia resign sila suruh dia cari klinik swasta utk buat part time.tp ur husband kena MO lah..kalau HO jgn memandai nk berhenti..

Alamak dejavu nya kes TT ni dengan kes yg baru2 ni tu
Risau plak takut di apa2 kan TT plak.
Kalau dah depress teruk better cuti dulu drp keje.
Sian plak, dia sendri perlu dirawat dan dapatkan rehat.

Thank u semua bagi semangat dan nasihat! Saya sebagai isteri pun tak agree tapi tak tahu nak cakap macam mana, saya cuba nasihat slow slow bagi space.. Takut nanti dia pikir kita tak paham n pendam pula haihhh... Pening kepala pikir, bagi saya apa2 pun perempuan jugak kuat. Kerja teruk mcm mana pun balik tu still ada lagi tenaga mesti akan uruskan anak2.. Tgk muka anak2 tak sanggup nak tgk mereka susah.. Hmmm, cuma kalau forumer2 lain yg pernah alami situasi mcmni boleh tak share mcm mana nak deal dgn situasi mcm ni.. So far hsband mcm dah waras sikit minta cuti tapi takut nnt dia ckp nak bhenti lagi

Suami tt depressed...minta suami tt dptkan bantuan drpd klinik hospital...rujuk ke psikiatri.....x pun amik cuti 2 hari g bercuti tgk laut....tenangkan fikiran. Kalau tgh serabut mmg x dpt berfikir secara waras

polahdek19 replied at 24-11-2019 02:43 PM
Saya skrg ni mmg support kalau dia betul2 nak berhenti sbb takut dia buat benda2 tak elok. Bila tany ...

Sekarang dia stress keje so nak berenti.
Nanti dah berenti, stress xde duit pulak.
So macam mana?

Sengaja bawak keta laju2 sbb nak accident, pastu nak berenti tapi xde backup plan. Kesian sungguh la tt. Lepas bersalin tolong lah cari keje atau usahakan lah untuk ada pendapatan sendiri.

Ada org stress giler keje tapi memikirkan ada tanggungjawab dia jadi semangat balik nak bekerja lebih kuat. Kes tt ni x tau la cmna. Ingat ye tt, focus bersalin. Pasni cari keje. Selagi u ada usaha, selagi tu la Allah lorongkan jalan. Hugs tt**

Rate

1

Sorry nak tanye....suami tt ho ke mo

Naatasha replied at 24-11-2019 10:31 PM
Sekarang dia stress keje so nak berenti.
Nanti dah berenti, stress xde duit pulak.
So macam man ...

Thank you so much! Tgh menangis membaca, Katanya nak cuba rezeki lain tapi harap2nya tak sbb kerja skrg dah secure.. Saya cuba boleh berdoa je harap Allah bagi kekuatan mental fizikal dkt dia.. Jumpa colleagues baik2 huhu, yup lps pantang mmg saya nekad cari duit sendiri sbb dah trauma dgn apa yg tgh berlaku.. Rasa helpless sgt2

Guccibamboo replied at 24-11-2019 10:32 PM
Sorry nak tanye....suami tt ho ke mo

Jr Mo.. Baru2 je habis ho

Setuju dgn komen org yg suruh your husband amik unpaid leave for the time being. Maybe boleh jumpa psychiatric doctor minta recommendation supaya senang nak lulus cuti. Masa the cuti, kalau tak cukup duit boleh buat locum, still boleh dpt ratus ratus seminggu if buat  locum sikit2 kan. Walaupun seminggu 3-4 hari je kerja. N masa cuti juga boleh evaluate if still minat atau tak jd doctor n  boleh fikir options lain. Saya doa dipermudahkan semua urusan TT sekeluarga Aq