CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: polahdek19

Tengah sarat mengandung dan suami nekad mahu berhenti kerja

I ingatkan kerja cikgu kerja paling stress dalam donia ni....

Btw, jangan tisu sangat la jadi lelaki...
Kerja apa yang tak stress?
Tak fikir agaknya masa depan anak isteri...
Selfish to the max

sarahmirza replied at 26-11-2019 05:12 PM

Btw, jangan tisu sangat la jadi lel ...

I bkn cikgu tapi i pun rasa keje cikgu paling stress. Nk ajar lain, admin work lain, co-curiculum lagi, handle perangai parents/pelajar/org atasan...

carly ni x tau pasal karier doktor, tp yg carly tau skg husband you tgh down, jgnlah sama2 down, dia down u kena positif, bg dia semangat, jgn tambahkan lg pening dia... kalau sama2 down... mmg melingkup la dedua... rumahtangga ni ada dugaan, skg suami di duga dgn kerja, x tahan stress etc... so, apa peranan isteri di rumah... sila jgn tambahkan lg stress suami yg ada... bg dia kata2 semangat... ni kalau duk depan dia pun asyik menangis sedih etc... masalah x kan selesai... bertambah lg ada... skg dia rasa tmpt kerja dia adalah neraka, jadikan rumah sebagai syurga...

Edited by polahdek19 at 27-11-2019 04:53 AM
sarahmirza replied at 26-11-2019 05:12 PM

Btw, jangan tisu sangat la jadi lel ...

Setiap kerja ada stress tersendiri.. Kerja doktor ni dia dealing dgn hidup dan mati.. Setiap kali failed selamatkan nyawa patient, nak kena hadap muka waris utk break the news.. Benda2 tu boleh buat org tu down and terbawak2 dlm hidup dia sbb rasa guilty..tu tak termasuk kena maki dgn bos, even saya nak cakap pun tak tahu sbb tak rasa mcm mana dia bekerja hari2.. Tapi tula utk kes suami saya, mmg takde siapa paksa dia utk masuk line tu tapi dah termasuk, nak taknak kena hadap juga.. Cuma tahla mungkin tahap ketahanan dia takat tu.. Thats why saya skrg ni rasa berbelah bahagi sbb paham juga sebab apa dia nak berhenti, bkn sebab nak culas tanggungjawab atau apa.. Tapi dia tgh down, cuma timing tak berapa kena sbb saya tgh sarat huhu.. Dia pun dah usaha try mintak tukar, tapi misal kata tak dapat and dia nak resign pun saya dah redho jela walaupun tak berapa nak redho huhu .. Continue buat locum jela.. Cuma tak sure sampai bila.. Rata2 nasihat dekat sini kbykkn lebih kpd kecaman which is tak membantu lgsg.. Saya tanyakan pendapat utk saya boleh merasa lebih baik sbb skrg mmg betul2 tgh fragile, mana tahu yg ada pengalaman yg lebih kurg serupa mcm apa yg saya lalui.. Atau yg pernah lalui sendiri mcm apa yg suami saya lalui.. Sbb saya sendiri still tgh cuba phm situasi yg tgh berlaku ni sbb until now situation masih sama walaupun dapat cuti.. Sbb dia rasa walaupun cuti, nanti habis cuti dia still akan masuk bekerja di situ juga hmm..just harap dia boleh bertahan je lagi smpai result transfer tu keluar(which is tak tahu bila).. Tapi tolonglah, mind ur words, kata2 semangat sgt2 saya alukan huhu.. Terima kasih byk2 kepada semua yg tak putus2 doa dan beri kata2 semangat

Siannya tt kena kecam

Mcm i kata , biar je lah dia berenti
Cari kerja lain yg x stress

Asalkan bekerja yg dpt duit
Byk je kerja yg x stress dan masih boleh survive lah

Bukannya permanent
Utk sementara je bg hilang kusut kepala tu

I paham je sbb hubby i dulu balin umah tiap hari stress
Lagi tggi pangkat lagi teruk stress nya
Last2 i kata berenti je lah cari keje lain
Dan lepas dapat keje lain , dahlah gaji lagi mahal, hati pun lebih senang

Tapi pekerjaan i nk bg idea pun x pasti sbb suami u doktor

Cuba tanya kot dia ada minat lain ke

Atau kalau tak kisah, boleh je kerja apa2 yg gaji x banyak mana tapi x stress sgt

Sbb kita takmaulah terputus duit langsung kan

Dan pastikan dapat keje baru lah sblum resign tu

Edited by polahdek19 at 27-11-2019 05:01 AM
clarizsa replied at 27-11-2019 02:31 AM
Siannya tt kena kecam

Mcm i kata , biar je lah dia berenti

Tula, kita tgh down... Baca lagi down, hmmm.. Mungkin tak kena dekat batang hidung sendiri boleh lah cakap mcm2,.. Buruk ke baik, nak tak nak kena terima juga lah suami dah mcm tu.. Kalau sekadar nak cakap suami saya lembik, selfish tak perlu kot sbb walau mcm mana pun kita still tetap tak suka kalau org ckp mcmtu dkt org yg kita syg.. Tak perlu lah nak sakitkan hati org lain lagi.. Saya just minta pendapat, pengalaman dan kata2 semangat shj, sbb di sini bermacam org dan pengalaman pun bermcm2.. Moga boleh terubat sikit hati ni bila baca pengalaman2 yg baik2 esp mcm pengalaman puan.

Saya sendiri pun agak terkejut dari kehidupan kami yg stable sblm ni tiba2 dia pilih nak berhenti.. Mmg  lpsni boleh buat locum cuma saya takut sbb benda tu tak stable, tak tetap.. Kami just harap dpt tawaran transfer je skrg ni.. So that hsbnd tak perlu quit (Tlg doakan kami! )..

Skrg ni nak cakap nasihat apa pun tak tahu dkt hsbnd sbb dia sgt2 sensitif susah nak bergurau mcm dulu.. Kalau cakap sikit pun dia senang terasa, saya malas nak serabut kepala, saya just biarkan je dia.. Kalau dia senyap saya senyap, kalau dia cakap saya bls, dlm masa sama cuba bagi kata2 semangat dan nasihat utk dia, and focus dkt anak2 .. Btw saya skrg tggl jauh dgn dia atas sebab mslh kesihatan kandungan saya, saya tinggal dgn parents, dan dia tinggal sendiri dkt dgn tmpt kerja di lain negeri.. Nak balik tgk dia pun saya terikat dgn appointment doktor di kk dan hspital sgt kerap.. Memang mencabar betul pregnancy kali ni, skrg ni parents saya tak tahu lagi keadaan suami.. Tak nak dorg risau, and parents dia pun tak betul2 tahu keadaan suami yg sampai nak cederakan diri sebelum ni hmm, mmg nak cerita sgt pada mak ayah mertua tapi takut nanti bila dorg tahu hsbnd lagi stress n tak trust nak cerita apa2 pada saya .. So far saya dah try slow talk dgn dia, pikir anak2 jgn buat benda bukan2, minta dia bertahan until saya hbs bsalin je, and dia pun ckp ok dan jnji tak buat.. Hopefully dia boleh btahan lagi and harap benda ni just a phase utk dia adapt dgn tmpt baru.. Harap sgtt huhu aminnnn

Follow Us
Edited by polahdek19 at 27-11-2019 05:13 AM

Cuma skrg ni saya just rasa menyesal sgt2 jadi housewife.. Sbb saya tak terpikir akan tiba2 jadi mcmni.. Sbb suami seorg excellent student dan sepanjang 10 tahun dari bercinta dan kawin dgn suami, dia mmg seorg yg sgt2 responsible dan sentiasa plan future.. Mmg parents n parents in law berbangga dgn dia.. Saya sendiri terkejut dia boleh jatuh down mcmtu sekali sampai bila saya tanya long term plan dia pun dia tak tahu huhu, speechless.. Sekelip mata jadi mcmni.. Allah kalau nak duga sekelip mata je terus jadi.. Siapa sangka.. Huhu, tapi lepasni mmg saya nekad, nekad utk cari sumber pendapatan sendiri.. Dah taknak hidup bergantung dah, walaupun suami convince dia masih boleh support saya.. Tp susah nak percaya dah bila dah jadi mcmni.. Dan mls nak nangis2 fikirkan suami, saya just focus fikirkan anak2 je lebih baik.. Forummer2 lain yg mana housewife tu ambil lah pengajaran dari pengalaman saya ni,.. Dulu saya rasa mcm life saya secure dah sbb hsbnd dah belikan rumah utk saya dan prepare insurance kalau apa2 berlaku pada dia.. Tapi saya tak terlintas lgsg dia akan jd mental breakdown dan decide resign mcmni.. Betul2 tak terlintas sbb sepanjang knl dia, dia bkn jenis snang mngalah. Tapi tula, sekelip mata berubah 360 degree

iminidin replied at 25-11-2019 06:17 AM
Keje gov susah nak berhenti, melainkan mmg serius lah masalahnya..
Susah nak masuk gov skrg. Muda  ...

Kalau diserap jadi permanent mmg susah untuk diberhentikan, sbb tu doc2 batch sebelum ni rasa tak boleh cope je terus MIA sbb dorg tahu gov tak boleh buang dorg.. Tapi sekarang dah lain, semua contract, cuti pun bukan boleh sebarang cuti.. Kalau silap sikit habislah gov. Boleh je buang, sbb contract

Buritan replied at 25-11-2019 06:43 AM
Duduk satu famili.. jgn duk jauh jauh.. insyaallah rezeki ade di mana mana.. saya dulu cikgu pun b ...

Memang kami duduk satu family sebelum ni, cuma kes ni jadi kebetulan masa saya tgh sarat mengandung dan berada di rumah parents saya.. Tak jangka akan jadi mcmni

soy_beans replied at 25-11-2019 08:53 AM
I dh kahwin ade two kids. Thats y I feel u. I recover with my husband support. N I jumpa psychiatr ...

Yeke, Alhamdulillah lega dgr u getting better.. Boleh tahu tak suami u support dgn cara mcm mana? Mcm mana dia consult u? Sbb I terus terang cakap dkt dia suruh bertahan until I bsalin nanti.. Huhu,

polahdek19 replied at 27-11-2019 03:11 AM
Tula, kita tgh down... Baca lagi down, hmmm.. Mungkin tak kena dekat batang hidung sendiri boleh ...

Saya fhm.dik ape yg u rsse... skrg waktu tuhan duga u dgn husband.. pdhl dulu husband is a perfect person..mcm saya dulu dlm pala otak never nak berhenti pun tp ujung ujung bila kena duge i berhenti juga...pandang dr sudut positif... Allah  nak beri sesuatu yg lebih baik who knows... ok good luck moga yg terbaik utk tt dan komen yg negative sila abaikan.. pikir you punya kandungan dan your husband je.. u know your husband cmn ok...

Buritan replied at 27-11-2019 04:42 AM
Saya fhm.dik ape yg u rsse... skrg waktu tuhan duga u dgn husband.. pdhl dulu husband is a perfect ...

Sebenarnya tahun ni banyak yg saya plan.. Semua plan tak menjadi.. Paling sedih bila benda ni jadi.. Lagi bertimpa2.. Mungkin ada sesuatu yg Allah nak tunjuk dkt kami, sesuatu yg kitaorg tak sedar.. Terima kasih byk2 akk,

polahdek19 replied at 27-11-2019 04:17 AM
Kalau diserap jadi permanent mmg susah untuk diberhentikan, sbb tu doc2 batch sebelum ni rasa tak  ...

Ooo.. Tq polah.. Baru tau..

Edited by Sasha at 27-11-2019 05:09 PM

Actually i jarang bagi my feedback unless i rasa benda tuh really funny to me or i rasa very annoying.

I x jumpa pun ada posting kecam TT malahan kesian lagi ada. Yg org kecam tuh kat hubby TT bcoz in the first place pun dah terang2 TT tunjuk sisi hubby dia macam mana. TT Tak bole salahkan org bagi pandangan yg berunsur negatif sebab ini public forum,  open utk semua org bagi pendapat mengikut budi bicara  dan cara masing2. Bila TT request pendapat dari public u dah kena get ready apa pun respond dari org tak kira positif or negatif..hati kena kental. U ada option to take  it or leave it.  U tak bole paksa org bagi pendapat mengikut citarasa u  dan cara u nak. Pandangan org dlm ni jujur sebab x kenal u pun. macam artis openly showing off kat IG bila netizen kritik marah pulak. Padahal diri sendiri yg bagi laluan.  

Hmmm Maybe sebab TT suri rumah..pergaulan pun limited. Belum face yg hardcore .... Hati tuh pun fragile... BUT If one day TT bekerja  and  penat2 balik rumah nak urus anak,  makan minum ..rumah yg lintang pukang,  tidur pun x cukup like superwoman and  suddenly hubby u kata nak berhenti sebab stress maybe that time perception TT pd hubby  dah  x sama macam skg.

Ok my 2  cents opinion. Tak suka xpe..peace no war

Oh lupa nak  bagi suggestion..suruh hubby u bercuti 1 week  lepas tuh balik kerja wid new chapter and new vision.

Husband u doktor Kan..kontrak Kan..boleh resign tapi sebelum Tu try hantar resume jadi pembantu farmasi..kerja xstress..gaji xdela hebat mana..tapi boleh relax la Dari jadi doctor stress..Lepas habis waktu bekerja sbg pembantu farmasi, boleh Minta suami buat part time grab driver..tapi kalau nak buat full time grab driver Pon bagus..iols selalu travel mmg selalu Naik grab area Bandar besar...iols salu sembang dgn driver grab, bila buat full time, mmg boleh cover income sebulan . Utk TT Pula, kena fokus utk beranak n bersalin..kl boleh bf anak atleast setahun..baru plan Cari kerja..atau TT boleh bula taska rumah. TT duduk Bandar besar Kan, demand tinggi utk taska rumah..pengasuh taska rumah..TT pergi kursus KAP, dapat sijil tuz daftar dgn jkm, dah boleh bula taska rumah. Syarat bula taska rumah, pengasuh mesti duduk dirumah tu
Jadi xperlu keluar Kos dah.

Makcik iols anak 5 orang , semua sekolah lagi, dia amik upah jaga budak transit 10 orang Dan suami dia kena pecat sbb selalu xdatang kerja, masalah kesihatan. Tapi suami dia amik upah jadi driver hantar anak2 jiran pergi balik sekolah.. alhamdulillah dapatla menampung hidup dorg bertujuh.

Makin tinggi pangkat Makin stress kerja..iols yg Ada degree ni Pon prefer kerja gred bawahan je Sbb xnak stress otak. Gred 41 ke atas, penat otak , while gred 41 ke bawah, penat fizikal tapi xpenat otak..

Rate

1

wow....tekanan kerja ni memang masalah ..kerja bagus pn stress, x kerja pn stress...

huhu.....

selalu amalkan surah al ghafir ayat 44

https://www.mingguanwanita.my/ha ... t-44-berulang-kali/

masa sujud akhir baca 44 kali.

sekarang mmg masalah dengan dr kontrak, dengan tak cukup dr,kerja lebih masa, gaji tak setimpal mmg stress. Tak silap start thn 2016, batch 1 kontrak.

Adik ipar sampai larikan diri dari rumah, lepas kena kaunseling baru ok. Tak tahu la apa yg kaunselor tu ckp boleh die berubah. Die dr kontrak juga. Kesian dr, belajar susah, kerja pun susah, gaji tak setimpal melainkan dah jadi dr pakar.

semoga di permudahkan semua urusan TT.

Rate

1

polahdek19 replied at 27-11-2019 04:28 AM
Yeke, Alhamdulillah lega dgr u getting better.. Boleh tahu tak suami u support dgn cara mcm mana?  ...

He always positive, banyak mendengar. Mmg sgt2 banyak mendengar even only small things yg I nk cakap. Support moral teman I pg appointment, ingatkan makan ubat. Membaca ttg depression, sebelum ni dia tak tau langsung psl depression. Many times kalau dia rasa my kids akan trigger, i dia bg I masa bertenang, me time. Pernah I balut diri dalam selimut berjam2 sbb rse trigger, emotional, feeling down. Dia tunggu hour after hour. Then bila I ready nk bangun, tengok dunia. Dia still boleh tolerate. Ok lets go where u want to go today. Dari segi moral support mmg banyak. N paling penting dia x pernah nak bebel or brainwash i. Psychiatrist I pun pernah jumpa dia n talk to him what to do.nampak simple tp I rse kesabaran kena tinggi. Sometimes I tgh ada mood, ttibe hilang mood then he akan bg I take time. Diam berjam2 lepas hilang mood tetibe tu dah biasa for us.lepas I okey, then communicate mcm biasa.

medical enviroment ni mmg toxic kan? senior buli junior. buli kaw2, maki2 HO depan patient. tah apa2. tp lelaki sekarang mmg lembik2. meluat.

ckp kat laki kau , klu x kerja lg depressed dik nanti,

sapa nk bayr bills, nk beli makan, pempes anak lg, nk bersalin x pa la beleh ja bsalin kt umah tu.. ha laki plak doktur kan.. untung