CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: polahdek19

Tengah sarat mengandung dan suami nekad mahu berhenti kerja

Teringat dekat tt bila Baca confessions ni. Rasa cam terlalu sama... Dalam cerita ni laki dia resign Dan terus jatuh dan jatuh terus jatuh

Edited by polahdek19 at 1-6-2020 09:08 AM

Hi semua! Lama sgt menyepi, focus jaga baby kita pun dah macam zombie hahah! Harap semuanya dalam keadaan baik di masa MCO ni! Mcm mana keadaan semua org? Okay ke?

Alhamdulillah life treats me well.. Saya bersyukur sgt dgn dugaan yg Allah beri haritu, baru sekarang saya nampak hikmahnya huhu. Tula silap saya, kita memang kena sentiasa bersangka baik dengan Allah.. Saya nak update life saya sekarang lepas husband tiba2 berhenti kerja haritu. Memang bersyukur sgt sekarang sbb sekarang husband dapat kerja baru. Di klinik salah sebuah universiti tempatan. Gaji lebih tinggi dari tempat bekerja di hospital tapi workload sgt2 lah kurang dah less pressure! Saya happy sgt tengok husband happy skrg.. Dia pun makin byk masa dengan keluarga. Plus skrg ni lockdown mmg lockdown sama2 kami di rumah tak perlu ke klinik  Boleh bantu sama2 jaga baby! Kalau dulu memang asyik dengar dia cakap stress shj huhu, kesian sgt..kalau skrg happy tgk dia ceria main dgn anak2, ceria dgn saya macam dulu balik hehe. Mmg dlm sejarah boleh berpuasa dan beraya bersama2 sekali.. Kalau tak asal raya je mesti kerja  mmg tak jangka langsung kehidupan akan jadi mcmni sbb saya hanya pikirkan kehidupan kami akan berakhir kalau suami berhenti disebabkan terikat dgn government. Tapi sebalik! Kwn2 suami pun sekarang ramai yang nak berhenti beralih tempat bila tengok husband berjaya dapat kerja lebih elok. Dengan position kontrak tak habis2 dan kerja teruk, chances utk diserap permanent rendah, mmg lagi ramai lah doktor2 kerajaan nak lari. Tapi lega suami berani menjadi antara org pertama utk memulakan langkah utk bhenti mencari peluang yang lebih baik.. Syukur!

Edited by polahdek19 at 1-6-2020 09:37 AM
creepygurlz replied at 29-11-2019 04:48 PM
alahai siannya TT, betul la tu husband culture shock xpenh kene maki hamun kje over time semua tu. b ...

Husband saya refer dgn HOD dia, mintak tukar dept. Semua tak di layan huhu, mmg takde jalan penyelesaian pun. Last sekali husband nekad berhenti terus. Memang terus berhenti huhu sbb dia mmg tak tahan sgt2. Mental breakdown. Jumpa pengarah n timbalan pengarah. Timbalan pengarah siap ckp lagi dkt husband, kalau dia berhenti confirm takde mana2 agensi kerajaan akan ambil dia (dia kena bkhimat bawah agensi kerajaan utk selesaikan compulsory service dia 2tahun,kalau gagal, lesen doktor akan di tarik balik, lebih kurg mcmtu). Tapi suami tawakal je, berhenti. Lps dia berhenti non stop dia cari kerja, apply kerja , tanya kwn2 senior2 dia semua. Kalay dkt rumah mmg nampak dia asyik depan laptop dgn hp je huhu.. Tak smpai 2 bulan dia dpt kerja baru. Mmg rezeki sgt2! Tak jangka, sbb timb pengarah siap ugut takut2 kan lagi kata tak ada org akn ambil suami berkerja huh. Tp tula, saya percayq suami saya, tahu dia mcm mana cuma dulu takut keadaan akan berubah jadi lebih teruk huhu. Tapi tula, pengajaran terbesar buat saya dan family! .. I will keep on supporting my husband sbb dia takkn sanggup tgk isteri dan anak2 dia menderita, huhu harap dia akn terus bjuang utk kami dan sentiasa dilindungi Allah selalu

Camarlaut replied at 29-11-2019 09:51 PM
Kalu husbd tt xleh nk deal dgn patient, suh dia sambung buat master bhg makmal mcm microbiology ke.. ...

Ada.. Suami minta transfer dept. Lain.. In fact transfer hospital lain jugak.. Tapi 2 2 tak di layan, dorg mmg suruh suami stick to that department jugak walau mcm mana skali pun!

cekgihani replied at 5-12-2019 12:35 PM
Sbb sy tau suami sy jenis yg bertanggungjawab. Dia xkn duduk goyang kaki kt rumah. Keje blh dicari ...

Betul2 saya setuju! Kita je kenal suami kita mcm mana kann

Follow Us
Edited by polahdek19 at 1-6-2020 01:06 PM
Hana replied at 5-12-2019 05:22 PM
semoga tabah TT.  Husben u jenis student cemerlang dan tak penah fail. susah sket la dah selalu ad ...

Such a strong woman  Huhu, memang teringin jugak nak bekerja.. Tapi anak2 kecik lagi mmg takut nak letak dkt org lain jaga.. Nak nak pulak skrg covid huhu.. Rasanya plan utk bkerja dgn org dah terkubur dah  kena plan buat bisnes kecik2 je skrg! Dpt jugak duit walaupun tak byk..

adila39 replied at 10-12-2019 05:50 PM
teringat pulak, kita sorang sorang je..semua cari sendiri.. duit or even gi check up alone. ok je. u ...

Kuatnya u.. Semoga kehidupan u and anak lebih baik dan bertambah baik. Semoga Allah lindungi dan permudahkan urusan u!

polahdek19 replied at 1-6-2020 08:50 AM
Hi semua! Lama sgt menyepi, focus jaga baby kita pun dah macam zombie hahah! Harap semuanya dalam ke ...

alhamdulillah.  hug sis.  tumpang seronok dgr ur cerita.  masya Allah.  mpkkan, betapa hebatnya Allah punya perancangan?  semoga semakin meningkat iman TT sekeluarga.   

polahdek19 replied at 1-6-2020 09:24 AM
Husband saya refer dgn HOD dia, mintak tukar dept. Semua tak di layan huhu, mmg takde jalan peny ...

Alhamdulillah dah dapat keje