CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kuroblack

Masih ada rasa cinta

himun_hino replied at 11-12-2019 11:50 PM
takpe.
walau tak mampu memulihkan keadaan, sinilah tempat terbaik untuk meluahkan.

Terima kasih momod. Saya tak ada tempat lain utk luahkan. Tak semua orang ada masa utk kita.

jap...tt ni laki ke perempuan?
baca dari mula macam perempuan a.k.a isteri
tapi dah tengah2 mcam laki a.k.a suami

confius jap...

Break up is hard, tapi percayalah u will get over this. Tanam ni dalam kepala and look forward to that day. Tak terasa sangat menunggu masa nak get over tu. Cuba buat physical activities mcm hiking, gym, run etc. Kalau i depress, activity mcm tu buat i tak berfikir sgt. Especially kalau buat masa hari cerah (bukan berpanaslah).

supermum replied at 12-12-2019 11:13 AM
Break up is hard, tapi percayalah u will get over this. Tanam ni dalam kepala and look forward to th ...

Actually semalam I dah nak sign up untuk gym, tp I cancel. Atas sebab kewangan sama.

Dan tadi sekali lagi, I menangis gegila dalam kereta. Hari ni, paling rasa sayu. I pun tak tahu nak buat apa dah. Hopelesa

akudansesuatu replied at 12-12-2019 08:56 AM
jap...tt ni laki ke perempuan?
baca dari mula macam perempuan a.k.a isteri
tapi dah tengah2 mcam l ...

Sy cuba jd iron lady.

kuroblack replied at 10-12-2019 09:18 PM
Sebab saya ceroboh message dia. Saya baca tanpa izin dan disebabkan tu dia sangat-sangat marah. Sa ...

Patutnya suami isteri tiada rahsia...hp pun boleh ja sapa2 pegang dan baca...tak.ada masalah. ...

Follow Us
noor2 replied at 12-12-2019 07:07 PM
Patutnya suami isteri tiada rahsia...hp pun boleh ja sapa2 pegang dan baca...tak.ada masalah. ...

Tapi tak bagi dia kak. Dia marah gegila. Mungkin benci pun dah ada kt saya. Katanya saya melampaui batas.

kuroblack replied at 12-12-2019 07:53 PM
Tapi tak bagi dia kak. Dia marah gegila. Mungkin benci pun dah ada kt saya. Katanya saya melampaui ...

Sesuatu yang pelik....sejak dari mula kawin atau baru sekarang?

noor2 replied at 12-12-2019 08:16 PM
Sesuatu yang pelik....sejak dari mula kawin atau baru sekarang?

Awal tahun okay je tp saya tak pgg hp dia. Minta pswrd pun tak bagi. Cumanya bila dia dah semakin aktif, mungkin waktu tu mula.

kuroblack replied at 12-12-2019 08:41 PM
Awal tahun okay je tp saya tak pgg hp dia. Minta pswrd pun tak bagi. Cumanya bila dia dah semakin  ...

Ok...akak bagi pandangan ...

Kuro dah sampai tahap anxiety dan kemurungan yang teruk sampai terpaksa jumpa psikiatri. ...ni akak yakin tiap hari ko berduka dan hati ko sentiasa terluka ...bahaya macam ni Kuro. ..lama2 boleh depresi...dan jatuh sakit tak bermaya nk buat apa pun sebab jiwa lara..sedih..

Boleh tak.kuro ubah pandangan. .hidup kita ni bukan sekadar nk berlaki. ...kalau Kuro dah ada anak lagi kesian kat anak tu....

Kuro cuba buat sesuatu yang menggembirakan diri Kuro. ..jgn juga bandingkan kebahagiaan orang lain dengan diri Kuro yg sedang dalam dugaan ...selagi Kuro mengharap suami yang mcm tu...X pedulikan Kuro selagi tu Kuro x kan keluar dari kedukaan ni..

Cuba cari kawan2 yang senasib. ..jgn cari orang2 yg happy bahagia nanti Kuro lagi rasa sedih ....

Edited by mbhcsf at 13-12-2019 07:35 AM

u tengah berduka lara , hiba  sebab psychologically u nak mengahdapi kehilangan

u know,  u bertanya mampukah bolehkah

well depends seteguh mana u can program your mind benda yg positif dan kekuatan jiwa anda dalam melihat semua ni, dan ini tentulah dengan satu pemahaman yg jelas dengan ujian ALLAh.

well, macam nilah semua benda fana je dalam dunai ni , bukan kekal , baqa  tu selepas realm ataupun alam dunia , itu kekal.

dan itu  sadly tak terjangkau dalam realm indah kerdipan kemilau dunia , ni kan ? sebab Allah uji dengan begitu indah dunia dengan segala element itu, so awas ini dunia

so kalau u set yur mind semua hakika realiti dan haq itu milik ALLAH...

maka esok langkahah deraplah dengan keyakinann bahawa si dia jua fana
dia bukan apa apa pun  cuma rezeki ALLAH

yg Allah berhak tarik , ambik beri dan whatever sebab  Allah tahu u kuat pun

kalau Allah tak underestmate your streangth to face this very challenging  situation
why must you doubt yourself

after all  HE is THE  one who knows you even at molecular  level, i mean your ruh itu dia tahu.

so ........ pada I , yes it is frustrated
istighfar dan cakap alhamdulillah a'la kulli haal

i wish u well, apa apa pun, u boleh hadapinya

percayalah yg kekadang kita berada dalam satu situasi yg we think we could be crumbling to pieces tapi dengan kasih sayang-Nya dan Hikmah-NYA , kita lalui getir itu...

so, akan ade sinar mentari pada esoknya...

i wish you well.

kuroblack replied at 10-12-2019 07:54 PM
Akhir ini saya akan ikut apa yg dia mahu. Dah lama agaknya dia bersabar dengan sikap saya.

Sus ...

if u dont mind, what exactly happened  to you?
it is good that  you are seeking help for the mental helath issues, cool, that 's a good. ada sesiapa yg support you dari segi emosi tak lepas ni? find  support , friends? family.

kalau terlalu peribadi tak payah lah kasi tahu ye, sorry.

i just want to know u alami apa ap trauma  ke sebelum ni dan  ini causing chain reaction to your reationship?

or you have had this  before? how long - it is okay u know.

Sis...y beli jam tgn tu ke?urm..I'm so sorry to hear about this...semoga sis diberikan kekuatan dan kesabaran dlm menghadapi dugaan ni sis..

I feel you sis..

kuroblack replied at 10-12-2019 06:59 PM
Aiols dah usaha setahun. Setiap kali aiols usaha pengkakhirannya gagal. Aiols pun dah buntu. Aiols ...

Teruskan berdoa dan meminta padaNya ok minta kekuatan denganNya, dugaan ni semua dari Dia, sama ada dosa kita ataupun dugaan untuk kita nak meningkatkan diri kita. Dia tak uji kalau kita tak mampu, TT mampu hadapi. Anggaplah ujian kali ini untuk persediaan ujian yg mendatang, suami TT pun pinjaman... sampai masanya Dia ambil cuma kita tak tahu cara, semua yg kita ada ni pinjaman. Yang penting TT kena fokuskan apa yg sebenarnya kita perlu dalam  kehidupan kita ni... sebagai umat Islam, kepadaNyalah matlamat kita... fokus kepadaNya curahkan sedih, masalah, duka, gembira TT padaNya dalam doa dalam ibadat dalam sedekah, dalam segala kebaikan yg terlintas di hati TT nak buat.Sedikit TT bagi, berganda Dia balas, minta padaNya disembuhkan diberi kekuatan emosi rohani untuk menghadapi dunia yang penuh dengan manusia yang menyakitkan... Doa selalu agar jumpa dengan org2 yg membahagiakan menyenangkan. Take care TT

noor2 replied at 12-12-2019 08:59 PM
Ok...akak bagi pandangan ...

Kuro dah sampai tahap anxiety dan kemurungan yang teruk sampai ter ...

Kawan kawan sekeliling saya tak ada nasib macam saya kak. Diorang semua berbahagia dengan pasangan.

Tapi saya nak keluar dari zon yang begini. Saya fikir juga sampai bila saya perlu bersedih dan bersedih.

Kaunselor dan psikiatri juga nyatakan perkara yang sama macam akak. Usah berpaling dan teruskan.

Tapi, nak bangkit tu payahnya kak, manakan tidak, hampir ceruk rumah ada bayang dia. Bila keluar pula dan berjalan, ada saja kenangan datang menyapa. Tempat ni ada kenangan, tempat tu ada kenangan. Adus. Nak pindah pula dah terikat dengan kerja.

Saya tetap akan cuba bangkit. Saya taknak macam ni lelama. Dari kesihatan mental saya di paras teruk nanti makin teruk pulak.

kuroblack replied at 13-12-2019 08:25 AM
Kawan kawan sekeliling saya tak ada nasib macam saya kak. Diorang semua berbahagia dengan pasangan ...

Elakkan tengok fb kawan2. ..cari satu tempat yang boleh menenangkan fikiran...cth kalau rasa berforum tu dapat mengurangkan kesedihan. ..maka teruskan. ...sebab kat forum ni ramai orang yang x bernasib baik kehidupan mereka..baik dari segi kerjaya..rumahtangga dan 1001 masalah hidup. ...tt boleh berposting dengan mereka. ..

X pe. .slowly kuro akan keluar dari masalah ni dari hari ke hari. ..masa akan mengubah dan menutup kelukaan kuro ...bila kuro ingin keluar dari duka ni dan berubah ...bulan pertama memang susah...tapi bulan  seterusnya akan rasa kurang...ianya makan masa....bangkitlah. ..demi diri sendiri. ...sedangkan suami kuro happy dengan hidup dia dan x pedulikan kuro ...kuro pula sedih sebab dia...berbaloi ke. ..

mbhcsf replied at 12-12-2019 09:29 PM
u tengah berduka lara , hiba  sebab psychologically u nak mengahdapi kehilangan

u know,  u bertan ...

Panjang ceritanya momod. I takut you tak larat nak baca. I cuba ringkaskan.

I dengan dia kahwin atas dasar cinta. Masa bercinta, dia ada masa untuk I even sibuk macam mana pun. I tahu minat dia dan I support tanpa bantahan. Dia ada event, I pergi tengok sebagai sokongan, dia ada latihan I tak ganggu.

Sampailah kahwin. Setahun awal perkahwinan everything went well. I pulak jenis clingy dengan org yg I sayang tapi dalam masa yang sama I tersangatlah independent. I masak, gosok baju, makan sama dan lain-lain dengan dia. Dia pula memang ringan tulang, tolong basuh pinggan, sidai baju, belikan barang rumah dan lain-lain.

Tak lama tu, dia makin sibuk dengan aktiviti luar. Dia cakap, buatlah apa yang I suka sebab dia sibuk. Tapi bagi I, kalau dedua sibuk, bila masa nak ada bonding time. Jadi, I sedaya upaya kosongkan masa I untuk dia dengan harapan hubungan pulih.

Semakin lama dia semakin sibuk. Masa untuk I langsung dah tak ada. I banyak kali tanya hati ke hati kenapa macam ni, tapi jawapan dia tak tahu, awak merimaskan, mengada-ada dan lain-lain.

Di rumah, nak dengar dia bercakap memang tak kecuali I yang tanya. Diam. Diam. Diam. I tak ada orang untuk bercakap, bercerita dan bersembang. I bukan jenis membebel dan bila dia diam, I pun diam. Dan I tak tahu aktiviti dia apa. Semalam, hari ni, mahupun hari mendatang. I tahu bila I tengok media sosial dia sahaja.

Tapi bila di luar rumah bila dengan circle dia, happynya dia. I terfikir, kenapa dengan I dia 360 darjah berubah.

I cuba tanya apa masalah yang sebenarnya, apa yang dia tak suka tapi mcm selalu, jawapannya tak tahu. Bukan I tak usaha, name it dan semua I dah buat, setahun. Dari segi islamik dan moden.
Tapi tak berhasil.

Dari pihak I pun ada salah, mungkin I tak reti susun ayat bila bercakap, mungkin I tak cukup supportive, mungkin I tak faham bahasa, mungkin I tak faham jadual dia. Entah.

Family I tak tahu. Even nak berpisah ni, parents I tak tahu. I duduk jauh dari family dan I taknak diorang risau tentang I. Parents I pun tak tahu I kena consult dengan kaunselor dan psikiatri.

salmon-suki replied at 13-12-2019 12:00 AM
Sis...y beli jam tgn tu ke?urm..I'm so sorry to hear about this...semoga sis diberikan kekuatan dan  ...

Ya awak. Jam tu dia letak tepi. Masih elok di dalam kotak. Langsung tak buka dan pakai.  Nak kata tak suit his taste, dia suka je tapi tah la awak.

Catpaw replied at 13-12-2019 01:49 AM
Teruskan berdoa dan meminta padaNya ok  minta kekuatan denganNya, dugaan ni semua dari Dia, sama ...

Selalu juga tertanya-tanya, kuat ke diri saya sehingga ujian begini dihadirkan. Setiap masa berendam air mata. Tapi sampai bila.

Saya masih teruskan dengan solat istikharah. Minta moga Allah berikan petunjuk sekiranya jalan ini yg terbaik untuk saya dan dia.

Tapi, buat masa sekarang saya rasa lost, lemah dan tak mampu.

kuroblack replied at 11-12-2019 08:40 AM
Kuatnya you. I ni sikit sikit termenung. Jenuh jugalah tepis. I taknak fikir sebab bila fikir I la ...

tak lah..i tak kuat pon sebenarnya..tp acah2 kuat je..

saya jatuh terlentang baring apa sume dlm tempoh setahun. tercari2 mana arah hidup saya. apa yg awak lalui skrg..meratap..merintih..merayu tu sume saya dah lalui. buat apa pon serba tak kena. g keje..tgh keje pon leh nangis..dlm keta mcm org gila terjerit2 melepaskan meluahkan apa yg terpendam. pastu paksa diri nk bahagia..nak hepi tak mo sedih hah g lah kawan ngn sapa2. nasib baik tak jahanam hidup.

sy fikir bkn ni jalan yg saya nak. ntah camne..saya tul2 dekatkan diri ngn tuhan..merintih..merayu. dekatkan diri ngn pelbagai ilmu motivasi. sebenarnya masa awk jatuh ni lah ada lah masa terbaik awk tuk meminta apa saja awk nak dr allah. hati awak betul2 ikhlas time ni. insyaallah..allah akan guide awak melalui kata hati awk..dilorongkan kemana arah hidup awak tuk permulaan capai kebahagiaan. cth..sok pg tetiba awak terasa nak jogging..awak terasa nk tgk movie..hah..gitulah..smooth je. masa joging tu awk rasa tenang..lama2 dgn sendiri sedih tu hilang dan awak akan bahagia. jgn paksa nak cari hepi gitu2 tanpa minta pertolongan dr allah. cara ini lama2 awk akan penat dan fedup. buat itu tak kena..ini tak kena. tu yg sstgh org tak pandai control emosi..sudahnya bunuh diri.

apa yg awak lalui ni..pd saya emosi yg normal..tindakan yg normal meluahkan..melepaskan. cuma jgn berlarut2..itu sahaja. sy doakan yg baik2 tuk sis ye. doa byk2 sis..hari jumaat ni.