CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kuroblack

Masih ada rasa cinta

kuroblack replied at 13-12-2019 08:49 AM
Ya awak. Jam tu dia letak tepi. Masih elok di dalam kotak. Langsung tak buka dan pakai.  Nak kata  ...

Alaaaa sis..knp jd gitu?urm..sis cuba laa heart2heart dgn dia..kalau x,sis cuba jauhkn diri drpd dia n tgk..dia cri sis ke x..i tot that was for ur boipren..rupenye utk syuben daa..sedihnye sis..

salmon-suki replied at 13-12-2019 09:31 AM
Alaaaa sis..knp jd gitu?urm..sis cuba laa heart2heart dgn dia..kalau x,sis cuba jauhkn diri drpd d ...

Saya pun tak tahu awak. Dah setahun saya cuba, semua yang awak cadangkan tu, saya dah buat. Hasilnya tiada.

Kemuncaknya bila saya ceroboh privasi dia dengan baca mesej mesej dia dengan kengkonon saudara kandung dia. Setiap hari dan masa berbalas mesej. Ada yang dipagi buat, ada yang malam. Bertukar idea sentiasa, bertukar aktiviti, lunch.

Dan marah dia tak surut sejak tu. Muka langsung tak pandang dah.

yuki812 replied at 13-12-2019 09:10 AM
tak lah..i tak kuat pon sebenarnya..tp acah2 kuat je..

saya jatuh terlentang baring apa sume  ...

Terima kasih sebab share pengalaman. Saya ambil sebagai salah satu panduan.

Kadang rasa kosong, kadang rasa sedih, kadang rasa tenang. Saya cuba bangun tengah malam, doa dan terus doa.

Saya taknak melarat. Saya nak hidup bahagia tapi dalam masa yang sama saya takut. Takut tak mampu

kuroblack replied at 13-12-2019 02:13 PM
Terima kasih sebab share pengalaman. Saya ambil sebagai salah satu panduan.

Kadang rasa kosong ...

salah satu lagi cara kita nak move on..jangan bercerita lagi kisah yang lepas. cukup lah..sudah lah. sekarang tt dah decide nak move on..so..perjalanan masa dpn ni lah yg perlu tt focus.

bila kita bercerita hal yg lalu..dok ulang2 sebenarnya dlm mind tu dah terset one step backwards tau..kita dah jadi ssh nak move on. sebab tu..walaupon saya dah bertahun single..saya tak open declare status saya diluar sbb saya tak suka org tanya..knp..bagaimana..ank2 tak kesian ke. saya jadi down sendiri. seolah tindakan saya ni tak betul ke..

bila ssorg tu dah decide to move on..org sekeliling bantu lah dia..bg kata2 semangat..doakan yg baik2..kata2 peransang. tanya keadaan dia dari segi kewangan ke...emosi dia ke. Jangan sibuk nak tanya2 benda yg lps..lagi sedih sebenarnya org tu.

chuols ni bercinta brapa tahun? kahwin dah brapa tahun? baru setahun ke?

dia makin busy dan busy lepas tu tiba2 malas nak layan chuols.. macam tak puas single and dah jumpa orang lain je.
agaknya dia suka kawan pompuan dia tu tapi malangnye sheols pon dah ada partner.

diorang ni beraktiviti apa? runners ke? hikers?

noor2 replied at 13-12-2019 08:44 AM
Elakkan tengok fb kawan2. ..cari satu tempat yang boleh menenangkan fikiran...cth kalau rasa berfo ...

Sejang Kuro bermasalah ni, Kuro jarang dah update keadaan dengan kengkawan Kuro. Kuro jadi sedih jadi Kuro asingkan diri kecuali sorang je bff Kuro. Pada dia Kuro ceritakan kesedihan tapi dia ada family dia sendiri, Kuro pun tak sampai hati nak kacau selalu.
Kuro jadi lagi sedih bila memori yang kami semai dari awal tiba-tiba boleh hilang macam tu saja pada dia.

Follow Us
yuki812 replied at 13-12-2019 02:27 PM
salah satu lagi cara kita nak move on..jangan bercerita lagi kisah yang lepas. cukup lah..sudah la ...

Ikutkan diri sendiri, saya taknak berpisah. Saya terlalu sayangkan hubungan dan ikatan ni. Tapi ibarat tangan bertepuk sebelah sahaja. Sebab tu, agak payah saya nak bangkitkan diri saya sendiri.

Bff saya yang seorang tu sentiasa bagi semangat dan tak pernah soal keputusan saya tapi bagi dia selagi boleh selamatkan, selamatkanlah. Benda macam ni, it takes two tango.

Tapi, keadaan makin keruh bila saya ceroboh privasi dia dengan baca mesej-mesej dia. Entah la.

aunty_onion replied at 13-12-2019 04:02 PM
chuols ni bercinta brapa tahun? kahwin dah brapa tahun? baru setahun ke?

dia makin busy dan busy  ...

3 tahun kenal dan bercinta. 2 tahun berkahwin. Totalnya 5 tahun chuols. Banyak memori dan kenangan aiols dengan heols. Payah aiols nak bangkit.

kuroblack replied at 13-12-2019 04:46 PM
3 tahun kenal dan bercinta. 2 tahun berkahwin. Totalnya 5 tahun chuols. Banyak memori dan kenangan ...

oh lama jugak tu... ingatkan macam sekejap je and korang terus nak kahwin ala2 bercinta lepas kahwin gitu.

chuols belum ada anak kan?
agak2 tu one of the reason dia berubah hati?
tapi ye la kan.. thats rezeki from Allah

aunty_onion replied at 13-12-2019 04:52 PM
oh lama jugak tu... ingatkan macam sekejap je and korang terus nak kahwin ala2 bercinta lepas kahw ...

Idok la aunty. Kami memang bercinta sebelum berkahwin dan bukan sebab terpaksa ke apa. Memang suka sama suka.
Definately bukan itu reasonnya.

kuroblack replied at 13-12-2019 02:10 PM
Saya pun tak tahu awak. Dah setahun saya cuba, semua yang awak cadangkan tu, saya dah buat. Hasiln ...

Urm..kesian sis..xkan ler mcm tu skali marah kn sis..hasben n wife kot..dia xde sentuh2 fon sis jgk ke?

salmon-suki replied at 13-12-2019 08:57 PM
Urm..kesian sis..xkan ler mcm tu skali marah kn sis..hasben n wife kot..dia xde sentuh2 fon sis jg ...

Fikiran kita wanita ni lain kut. Kita rasa macam benda tu biasa, you tengok hp I dan I tengok hp you. Tapi dia tak. Dia tak bagi I tengok hp dia. Even I pernah minta pswrd, dia tak pernah bagi.

Hp I lagilah dia tak mandang. Tapi, I baca conversation diorang bukan melalui hp tapi melalui laptop. I nak cakap ini petunjuk dari Allah pun I tak pasti (I buat istikharah minta petunjuk hubungan kami). Dan I masih teruskan dengan istikharah.

kuroblack replied at 13-12-2019 09:04 PM
Fikiran kita wanita ni lain kut. Kita rasa macam benda tu biasa, you tengok hp I dan I tengok hp y ...

Urm..teruskn meminta dan berdoa pd Allah sis..mudah2an ada jalan penyelesaian utk sis..semoga sis sentiasa kuat dan segala urusan sis dipermudahkn..

salmon-suki replied at 13-12-2019 09:22 PM
Urm..teruskn meminta dan berdoa pd Allah sis..mudah2an ada jalan penyelesaian utk sis..semoga sis  ...

Terima kasih awak atas doa. Kadang saya terkandas juga dalam memori cuma nasihat jangan terlalu sedih tu saya akan ambil sebagai panduan.

kuroblack replied at 13-12-2019 04:44 PM
Ikutkan diri sendiri, saya taknak berpisah. Saya terlalu sayangkan hubungan dan ikatan ni. Tapi ib ...

saya blajar bangkit melalui apa yg saya suka. cari motivasi yg kita rasa enjoy..ringan dan mudah meresap di youtube. Saya follow channel Merry Riana..Pagar Kehidupan..ada lagi lah. Kalau english..saya follow channel Fearless Soul..dan bbrapa lagi. Channel camni dia ajar kita cara berfikir..control emosi step by step. Ceramah agama ustaz2 saya tak ikut sgt..sbb pd saya agak berat dan lbh pada berbentuk kerohanian yg mana kita semua tahu.  ada juga blog2 yg saya follow.

Saya jarang on fb..IG atau apa2 follow di socmed..ya..kalau kita tgk org lain bahagia pon kita sedih.  Tapi tak per..rasa tu sementara je. Citer2 movie yg sedih2..gaduh laki bini pon saya elak. Gossip artis pon yg mana tak membantu..saya elak juga. Saya suka music..lagu..so..biasa sy dgr lagu yg bg saya semangat. jgn dgr lagu sedih..berpisah.

Emosi waktu pg..bangkit dr tido..saya mmg jaga. Kalau pg saya dah moody..mmg whole day apa yg saya buat akan spoil. So..pg kita dgr lah yg baik2..ucap yg baik2..fikir yg baik2. Dlm kereta tu nak g kerja..mcm2 kita leh dgr tuk naikkan semangat. cth..sy dgr motivasi ikim fm kul 7.30..dgr lagu yg hepi ker. sy dgr mix fm ke. radio melayu ntah byk merapu. tapi kalau u enjoy gelak gitu..takper. proceed dgr. citarasa org berbeza.  yg penting u enjoy..hepi. bila kita hepi..jaga emosi..maka semua kebaikan akan berbalik pada kita..aura positif. persekitaran..cari lah kwn yg bkn mengumpat ke apa ke. saya elak group2 ni. Di samping tu belajar perbaiki kekurangan diri..grooming ke. kalau awak rasa nk seksi..cantik ke..awk buat je. niat kita nk tingkatkan confident level. nak berusaha yg terbaik. tapi apa pon jgn lupa Allah..nk merenyam ke..miang ke..flirt skit2..hahaha..tu natural..normal asal tau batas2.

takper..mmg skrg adalah fasa u sedih..jgn takut lalui fasa ni. jgn terlalu tergesa2 nak hepi. follow with flow jer. good luck.

kuroblack replied at 13-12-2019 04:44 PM
Ikutkan diri sendiri, saya taknak berpisah. Saya terlalu sayangkan hubungan dan ikatan ni. Tapi ib ...

Dik, for a relationship to survive, kena dua2 pihak yg usaha..kalau u sorang je yg berusaha mmgla tak ke mana..I can imagine your grief but this too shall pass..lama mana pun, one day u Akan bangkit semula..

yuki812 replied at 14-12-2019 08:58 AM
saya blajar bangkit melalui apa yg saya suka. cari motivasi yg kita rasa enjoy..ringan dan mudah m ...

Terima kasih. Saya sangat hargai. Saya akan cuba dan cuba bangkit. Bila memori atau sedih datang, saya akan alihkan perhatian saya.

Tak senang tapi saya kena paksa untuk alihkan fikiran dr ingat.

becir replied at 14-12-2019 10:17 AM
Dik, for a relationship to survive, kena dua2 pihak yg usaha..kalau u sorang je yg berusaha mmgla  ...

Saya faham tu kak..tapi entah kenapa hati ni degil sangat. Asyik teringat dan terfikir, ada ruang lagi tak untuk perbaiki. Hati ni kenapa taknak faham.

yuki812 replied at 14-12-2019 08:58 AM
saya blajar bangkit melalui apa yg saya suka. cari motivasi yg kita rasa enjoy..ringan dan mudah m ...

this is nice yuki. u reminded me why i like forum.

Edited by mbhcsf at 14-12-2019 04:12 PM
kuroblack replied at 13-12-2019 08:48 AM
Panjang ceritanya momod. I takut you tak larat nak baca. I cuba ringkaskan.

I dengan dia kahwin ...

i see, begitu ke ceritanya,
okay , i rasa , walaupun susah, take things positively, sebenarnya apa ujian ni , nak menunjukkan kepada awak bahawa insya Allah u deserve someone better, anggaplah ini rezeki jodoh you dengan dia setakat ini.
anggaplah bahawa ini proses penysisihan  org yg pada Allah , tak sepatutnya dengan u buat masa ini.

i know u think benda ni why why , but  you know , talking from experience, there will be a time , at some points , somebody or something being said will trigger your thoughts that : apa yg diambil sekarang akan ada gantian  yg lebih baik, time wll  tell.

i mean you know faghamlah sekarang you tengah hiba but , just think positively.
dan anggap semua benda rezeki di mana jodoh you dengan dia dipinjamkan sahaja.

so, anggap ini sebagai learning proses pada you untuk bina keyakinan, self security diri yg berteraskan nilai nilai agama yg teras yg you sendiri pun tahu, dan benda ni bukan taking for granted  enteng gitu, makna kata i faham faham, tapi sejauh mana kita faham yg Allah itu pemilik hakikat dan realiti - ini perlukan ilmu, agama bukan sahaja  fiqh tapi meliputi pemahaman teras yg jitu hakikat dan realiti. sejauh mana level kita nak ambil cerita ptrophet yg depa ni intelek berbeza, spritual quoteint berbeza dan depa diuji - oh bukan cerita mereka sebaga pemakluman tapi sebagai sejuah mana minda dan level anda nak fikir makna satu pemahaman dan seterusnya membina ketahan dan keyakinan diri yg baik. Akan adenya ALLAH, jgn risau - just headed on, intusi , ilham dan naluri hari yg nak motivate you tu, doa doa diberikan kekuatan.
dan satu satunya berdamai dengan takdir ialah dengan  menyedari hakikat insan yg kita senantiasa diuji dan pahala itu merupakan rrward dan hikmahnya - selalunya kekuatan diri, rasanya  sudah tiba masanya a nudge on your shoulder diberikan kepada anda supaya , accept , headed on and be strong, sabar dan jadikan Allah dan iman , acceptance tu sebagai  asas menjadi manusia yg lebih baik daripada orgyg mengecewakan anda, berkeyakinan dan kuat dan  yakin sekiranya apa apa pun diserahkan padanya , kita relax dan terus berusaha.
so, dicampak di mana mana asas ini lah ygmenjadi jati diri anda as insan .